Felieton

Polska dla islamskich imigrantów i sympatyzujących z nimi Greków to kraj faszystów

Na stronach Gazety Wyborczej ukazał się wywiad „Obozy to miejsce, w którym uchodźcy znienawidzą Europę” przeprowadzony przez Stanisława Skarżyńskiego z Aliną Czyżewską aktorką Teatru Miejskiego w Gliwicach, aktywistka Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska i ruchu Ludzie dla Miasta. Która „w proteście przeciwko polityce antyuchodźczej rządu PiS trzy tygodnie urlopu spędziła jako wolontariuszka na wyspie Lesbos, pisząc listy do Jarosława Kaczyńskiego i Beaty Szydło” [znaczy się jej wolontariat w obozie dla uchodźców polegał na pisaniu listów do polskich polityków].

 

Z wywiadu dowiadujemy się, że islamscy imigranci w obozach na wyspie Lesbos są „z Iraku, Syrii, Nigerii, Sierra Leone, Kongo, Afganistanu”, burmistrz wyspy deklaruje, że gmina jest wstanie pomagać 3 tysiącom uchodźców. Aktorka zadaje więc retoryczne pytanie „Jeżeli maleńka wyspa poradzi sobie z 3 tysiącami nowych mieszkańców, to co może 40-milionowy kraj?” [można jej odpowiedzieć śmiało zero, 40 milionowy kraj może sobie poradzić z zerową liczbą uchodźców].

Co ciekawe, aktorka potwierdza w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”, że pomoc dla imigrantów jest okazją do przekrętów – zdaniem aktorki „władze nie chcą, żeby było wiadomo, co się tam dzieje. Organizacje pozarządowe, które mają pozwolenie na pomoc w Morii, mają związane ręce i zamknięte usta, bo jeśli się wychylą, to stracą możliwość pomagania uchodźcom” – uchodźcy upychani są w metalowych kontenerach lub namiotach, zamarzają na śmierć.

Dramatyczny opis rzeczywistości obozu służy aktorce do obwiniania Polski, która nie chce przyjmować imigrantów, o ich śmierć w obozach w Grecji.

Zdaniem aktorki ze strony imigrantów „nie ma żadnego zagrożenia”, a imigranci są dokładnie sprawdzani – „wszystkim zostają zdjęte odciski palców, specjalnie wyszkoleni tłumacze, którzy znają akcenty i dialekty, przeprowadzają wywiad, dopytują o szczegóły topograficzne, polityczne i kulturowe regionu deklarowanego jako miejsce pochodzenia przez uchodźcę”.

Zdaniem aktorki gdyby imigranci zostali w swoich krajach „czekałaby ich pewna śmierć”, domaganie się tego by zostali w krajach jakie mijają, a które nie szanują praw człowieka, jak Turcja, to zbrodnia – Turcy mają zatapiać imigrantów przeprawiających się z Turcji do Europy.

Zdaniem aktorki imigranci wierzą, że Europa to „lepszy świat. Nie dlatego, że bogatszy, tylko dlatego, że tu się szanuje ludzkie życie, wolność i prawa” ale po dotarciu do Europy „tracą wiarę w naszą cywilizację”.

Aktorka nie ukrywa, że jej zdaniem Polacy są „strasznie zamkniętym, zalęknionym społeczeństwem, które boi się bajek władzy i prawicowej narracji. Grecy, także kobiety i dzieci, którzy w Mitylenie codziennie obcują z uchodźcami, nie boją się ich. Mijają się na ulicach, w sklepie, razem siedzą na plaży. A nasi silni, młodzi mężczyźni trzęsą przed nimi portkami”.

Według aktorki lokalne władze twierdzą, że z pojawieniem się imigrantów nie odnotowano wzrostu przestępczości, muzułmanie nie są terrorystami.

W wywiadzie aktorka ubolewa nad tym, że imigranci są w greckim obozie głodzeni, dostają mało pieniędzy, nie mają informacji o swoich prawach, doznają terror ze strony greckiej policji.

Aktorka nie kryje, że wśród imigrantów czuje się „swobodnie i normalnie”, „ale jako Polka i Europejka czuję się koszmarnie. Ponosimy współodpowiedzialność za to, co dzieje się w krajach, z których uciekają uchodźcy. Mamy stamtąd ropę, złoto, czerpiemy zyski z upodlenia tych ludzi i ich niewolniczej pracy, wspieramy zbrodnicze reżimy. Zachód, Europa, Polska. Mamy za uszami i jako sojusznicy Stanów Zjednoczonych, i jako choćby kupujący złotą biżuterię, bo przy wydobyciu złota pracują dzieci, które później nie dożywają 30. roku życia. Odpowiadamy za to, jak żyją ludzie w Afryce. Zupełnie nieświadomie naszymi pieniędzmi doprowadziliśmy do tego, że teraz do Europy płyną łodzie z uchodźcami. Rozbuchana konsumpcja to jest nasza odpowiedzialność”.

Zdaniem aktorki „aktów terroru nie dokonują muzułmanie, tylko degeneraci”, „terroryści nie są prawdziwymi muzułmanami, oni wykorzystują religię do swoich celów”.

Zdaniem aktorki rozczarowanie Europą sprawia, że młodzi imigrancki stają „doskonałym narybkiem dla ISIS i innych radykałów”. Aktorka nie ukrywa „Nie zdziwię się, jeśli kiedyś dokona w Europie zamachu ktoś, kto był miesiącami w [obozie] Morii odzierany z godności i poniżany przez policję”.

W wywiadzie aktorka deklaruje też, że „kiedy mówiłam, że jestem z Polski, mieli dwa skojarzenia: Robert Lewandowski, ale częściej „faszyści”. Zarówno Grecy, jak i uchodźcy”.

Podsumowując wypowiedź aktorki wolontariuszki, która właściwie sama nie rozumie z czym ma do czynienia, chce ona by do Polski trafili imigranci, którzy jak sama mówi rozczarowani standardem socjalnym zostają islamskimi terrorystami. Problem z logiką aktorki wynika pewnie z tego, że nie rozumie ona, że Polska nie ma środków by zapewnić imigrantom oczekiwany przez nich standard życia co spowoduje, że sfrustrowani polską biedą staną się terrorystami. Aktorka nie rozumie bo całe życie miała dobry standard życia dzięki transferom z kieszeni podatników, co jest powodem potrzeby likwidacji finansowania przez państwo sztuki nowoczesnej, może wtedy artyści zobaczą jakie są realia życia w Polsce.

 

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

87 komentarzy

87 Komentarzy

 1. Marian

  25 sierpnia 2017 at 22:37

  ” uchodźcy upychani są w metalowych kontenerach lub namiotach, zamarzają na śmierć.” – no właśnie, nie lepiej było zostać w domu, w Afryce i wygrzewać się na słońcu? A w Polsce zimy srogie, nawet do 30 st. mrozu, nie to, co Grecja. No i nie zapominajmy o listopadowej depresji… deszcz, zimno, ciemno, długie noce, krótkie dnie, błoto, brrr… – bez wódki i wieprzowiny długo nie pociągniesz.

 2. gieptil

  25 sierpnia 2017 at 22:57

  Ta Czyżewska to brudna cyniczna hitlerowska świnia. Nie należy nabierać się na retorykę, akurat Gliwice to miasto gdzie szwaby siedzą mocno i ich służby też, pewnie że werbują tam aż furczy ( to trochę jak we Wrocławiu ). Oczywiście że ta hitlerówa ma z nimi kontakty i zapewne dostaje kasę za swoje antypolskie akcje, albo ma obiecane że dostanie. Niemcy kasy nie żałują na rozbudowę agentury w Polsce, idzie duża robota.
  Bez złudzeń, budowanej obecnie IV neohitlerowskiej rzeszy potrzebny jest pretekst do militarnej akcji przeciw Polsce. Kiedyś była to radiostacja Gliwice, ale też wcześniej Niemcy hitlerowskie strasznie jazgotały o prześladowaniu ich mniejszości w Polsce. Teraz za prześladowaną mniejszość mają służyć islamy. Jasne że przyślą nam element najgorszy, agresywny, kryminalny, terrorystyczny, ich służby już mają długie listy takich islamów których należałoby zamknąć natychmiast i nigdy nie wypuszczać. Takich nam przyślą. I będą od pierwszego dnia wrzeszczeć na cały świat jak to Polacy strasznie się nad nimi znęcają. Ta gra jest bardzo przejrzysta. Pretekst musi być, a później tradycyjnie już ruszy masowe zabijanie Polaków, bo to ich stara metoda rozmowy za nami, gdy się skutecznie nie bronimy.

  • Janek

   25 sierpnia 2017 at 23:08

   Uważam, że jak ktoś jest debilem to nie powinien głupio się wypowiadać na forum, bo ośmiesza poważne poglądy To się ciebie tyczy, gieptil, który piszesz idiotyzmy o jakichś hitlerowcach, ośmieszając poważną dyskusję.

  • jok

   26 sierpnia 2017 at 11:06

   Przeczytawszy dyskusję w dół: oczywiście zgadzam się, że dostrzeganie tylko jakichś „Niemców”, bez dostrzegania tych na Ż – o ileż mocniej i skuteczniej „umocowanych” w Polsce i mocno władnych także w Niemczech, Bruksie, że o USA nie wspomnę – jest dostrzeganiem tylko jakiejś drobnej części rzeczywistości, i to wypaczonej, zafałszowanej w znacznym stopniu.

 3. Tomek

  25 sierpnia 2017 at 23:13

  Ależ o to chodzi, żeby większość imigrantów znienawidziła UE. Chodzi o to, żeby pokazać im, że tu nie dostaną gratis zasiłków, tylko muszą zap….lać. I to nie, że wszyscy zap…..ć, tylko ci ludzie , których zawodów potrzebujemy. Lekarze, inżynierowie itp. Dokładnie tak zrobiła Australia – nielicznych ludzi, którzy docierają do niej, zabiera do obozu, gdzie władze orientują się, czy ktoś jest Australii potrzebny. Wybierają tych potrzebnych. Efekt? Może „uchodźcy” nienawidzą Australii, ale już mało kto tam się pcha. Ludzie nie giną na jakiś ręcznie skleconych tratwach, bo wiedzą, że Australia ich nie przyjmie.

  • klioes vel pislamista

   26 sierpnia 2017 at 10:19

   No właśnie. Z jakiej racji ta pani zakłada, że tym nieproszonym gościom cokolwiek się od Polaków NALEŻY???!!!

 4. Dariusz M

  26 sierpnia 2017 at 07:42

  Lepiej mieć swój prosty i ciemny mózg niż być półmózgiem neokomunistycznym, jak ta głupia pani. Nie powinniśmy ulegać ideologii nekomunistycznej. Jej źródłem jest chęć zniszczenia starego świata. Sprowadzanie Arabów to jeden z wielu środków służących temu celowi.

  • klioes vel pislamista

   26 sierpnia 2017 at 10:20

   To typowy przykład opętańczej, lewackiej autodestrukcji.
   Ta pani potwierdziła swoimi wypocinami, że lewactwo to choroba umysłowa.

   • jok

    26 sierpnia 2017 at 11:18

    Jaki półmózg lewacki? Sądzę, że ta pani jest z etny „ukorzenionej” i wypełnia – jako trybik – zlecenie swej etny.

    To znaczy, może inaczej: może ta pani, nie jest do końca świadoma, cyniczna, zorientowana i sądzi, że robi coś dobrego. Ale sądzę, że jakoś czuje dostrzega, że to co robi – sprowadzanie kolorowych do Europy w celu jej odbielenia – „jest dobre dla Żydów” i jest jej z tym dobrze.

    PS W każdym razie piszę po to, by zauważyć/wyrazić opinię, że kart w niszczeniu Europy nie rozdają gojowscy lewacy, uczestniczą w tym, ale nie oni to wymyślili i nie oni są najważniejszymi wykonawcami.

 5. klioes vel pislamista

  26 sierpnia 2017 at 10:25

  Wincyj uhoćcuf!

  „Wincyj uhoćcuf!” – krzyczą „dobrzy ludzie”,
  Zamiast jak Azor, siedzieć cicho w budzie.
  Szczekają „faszyzm!”, a żaden Cygana
  Pod dach nie przyjął – „elyta” jeb…a!
  Nie swoje dawać, rozdawać z cudzego
  To ICH specjalność – „miłosierne” E G O !!!

 6. Marvel contest of champions hack

  30 sierpnia 2017 at 23:49

  WONDERFUL Post.thanks for share..more wait .. 😉 ?

 7. see my website

  2 września 2017 at 20:43

  There are some interesting points in time in this article but I don?t know if I see all of them center to heart. There is some validity but I will take hold opinion until I look into it further. Good article , thanks and we want more! Added to FeedBurner as well

 8. 360 frontal

  4 września 2017 at 08:04

 9. check more of my site

  4 września 2017 at 11:19

  The following time I read a weblog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, however I really thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about one thing that you would repair when you werent too busy in search of attention.
  check more of my site http://www.maluchy.pl/forum/index.php?showtopic=100206&st=40

 10. maxbet

  4 września 2017 at 19:17

  There is noticeably a bundle to know about this. I assume you made sure nice points in features also.
  maxbet http://www.188maxbet.com

 11. Silvia Odete Morani Massad

  5 września 2017 at 21:59

  Your mode of telling everything in this paragraph is in fact pleasant,
  all be capable of effortlessly know it, Thanks a lot.

 12. I’m extremely impressed together with your writing talents
  and also with the format on your blog. Is this a paid subject or
  did you customize it your self? Either way keep up the excellent high quality writing,
  it is rare to peer a great weblog like this one nowadays..

 13. real estate deal

  6 września 2017 at 21:42

  I’m impressed, I have to admit. Rarely do I come across a blog that’s equally educative and amusing, and let me tell you,
  you’ve hit the nail on the head. The problem is something that not enough men and women are speaking intelligently
  about. Now i’m very happy I found this during my search for
  something concerning this.

 14. things you need to become a cartoonist

  6 września 2017 at 22:16

  Because the admin of this website is working, no question very quickly it will be well-known, due
  to its quality contents.

 15. best stocks

  6 września 2017 at 23:53

  What’s up i am kavin, its my first occasion to commenting anyplace, when i read this piece of writing i thought i could also make comment due to this sensible post.

 16. www.newfootscrayautomatics.com.au

  7 września 2017 at 10:27

  I do not know whether it’s just me or if perhaps everybody else encountering issues with your blog.

  It appears like some of the text on your content are running off the
  screen. Can somebody else please provide feedback and let
  me know if this is happening to them as well? This could be a problem with
  my web browser because I’ve had this happen previously.
  Kudos

 17. personal loan providers

  7 września 2017 at 20:13

  It’s awesome to go to see this web page and reading the views of all colleagues on the
  topic of this piece of writing, while I am also zealous of getting experience.

 18. Woodrow

  8 września 2017 at 02:45

  Hello there, just became aware of your blog through Google,
  and found that it is truly informative. I’m going to watch out for brussels.
  I will appreciate if you continue this in future. A lot of people will be benefited from your writing.

  Cheers!

 19. greatest real estate

  9 września 2017 at 06:13

  Hi there! I could have sworn I’ve visited this website
  before but after going through many of the articles
  I realized it’s new to me. Anyways, I’m certainly pleased I found
  it and I’ll be book-marking it and checking back frequently!

 20. decisions regarding real

  9 września 2017 at 13:17

  Outstanding post however I was wondering if you could write a litte more on this subject?
  I’d be very grateful if you could elaborate a
  little bit more. Kudos!

 21. http://eurogazeta.com.ua/

  9 września 2017 at 17:28

  This is my first time visit at here and i am in fact pleassant to read everthing at one place.

 22. http://insurance.ipt.pw/

  9 września 2017 at 17:52

  Hey there! Would you mind if I share your blog with my zynga group?

  There’s a lot of folks that I think would really appreciate your content.
  Please let me know. Many thanks

 23. Chastity

  10 września 2017 at 05:03

  Great weblog right here! Also your web site rather a lot up fast!

  What host are you the use of? Can I am getting your associate hyperlink on your host?
  I desire my web site loaded up as fast as yours lol

 24. loan amount

  10 września 2017 at 22:52

  Hey very cool site!! Guy .. Beautiful .. Superb ..

  I’ll bookmark your website and take the feeds additionally?
  I’m happy to search out numerous useful info right here in the put up, we’d like develop extra techniques in this regard, thank you for sharing.
  . . . . .

 25. http://136school.zzz.com.ua

  11 września 2017 at 06:14

  Great article! That is the kind of information that are meant to be shared across the web.
  Shame on Google for now not positioning this submit higher!
  Come on over and consult with my web site . Thank you =)

 26. Nigel

  11 września 2017 at 06:32

  Excellent blog you have here but I was curious about if you knew of any community forums that cover
  the same topics discussed here? I’d really love to be a part of group where I can get comments from other knowledgeable
  individuals that share the same interest. If you have any recommendations, please let me know.
  Kudos!

 27. estate agents

  11 września 2017 at 11:39

  Wow, superb blog layout! How long have you been blogging for?
  you made blogging look easy. The overall look of your site is excellent, let alone the content!

 28. Aracely

  11 września 2017 at 12:12

  Why viewers still use to read news papers when in this technological world everything is available on net?

 29. jenihinevesta.uz

  11 września 2017 at 12:57

  I am sure this paragraph has touched all the internet viewers,
  its really really fastidious post on building up new web site.

 30. real estate agents

  11 września 2017 at 13:08

  I’m really impressed along with your writing skills as neatly as with the structure in your
  weblog. Is this a paid subject matter or did you modify it your
  self? Either way stay up the excellent high quality writing, it is
  rare to peer a nice weblog like this one today..

 31. loan term

  11 września 2017 at 23:54

  Yes! Finally someone writes about buying real estate.

 32. problems start

  12 września 2017 at 06:09

  Woah! I’m really loving the template/theme of this blog.

  It’s simple, yet effective. A lot of times it’s difficult to get
  that „perfect balance” between usability and visual appeal.

  I must say that you’ve done a excellent job with
  this. In addition, the blog loads extremely quick for me on Safari.
  Excellent Blog!

 33. credit real estate

  12 września 2017 at 08:12

  Heya i am for the first time here. I found this board and
  I find It truly useful & it helped me out a lot. I hope to give
  something back and aid others like you helped me.

 34. free ipod nano

  12 września 2017 at 08:51

  That is very attention-grabbing, You are an excessively
  skilled blogger. I have joined your feed and stay up for searching for more of your fantastic post.
  Additionally, I have shared your website in my social networks

 35. uses compound interest

  12 września 2017 at 13:03

  This is my first time pay a quick visit at here and i am truly pleassant to read all at single
  place.

 36. new ipod

  12 września 2017 at 13:56

  It’s fantastic that you are getting thoughts from this article as
  well as from our discussion made at this time.

 37. door mechanism

  12 września 2017 at 15:26

  magnificent post, very informative. I ponder
  why the opposite specialists of this sector do not realize this.

  You should proceed your writing. I am confident, you’ve a
  huge readers’ base already!

 38. door controls

  12 września 2017 at 17:33

  I’m really enjoying the theme/design of your site.
  Do you ever run into any browser compatibility problems? A few of my blog visitors have
  complained about my website not working correctly in Explorer but looks great in Chrome.
  Do you have any tips to help fix this problem?

 39. personal loan

  12 września 2017 at 18:22

  If some one desires to be updated with newest technologies therefore he must be pay a
  visit this site and be up to date all the time.

 40. 119.46.144.74

  13 września 2017 at 01:10

  Thanks for some other informative website. The place else could I get
  that type of info written in such a perfect approach?

  I’ve a venture that I am simply now running on,
  and I have been on the look out for such info.

 41. door sections

  13 września 2017 at 07:17

  Pretty section of content. I just stumbled upon your blog and in accession capital to say
  that I get actually loved account your weblog posts. Anyway
  I will be subscribing on your augment and even I fulfillment you get entry
  to persistently quickly.

 42. small business coaching

  13 września 2017 at 12:14

  Heya! I know this is sort of off-topic however I needed to ask.
  Does building a well-established website such as yours take a
  lot of work? I am brand new to operating a blog but I do write in my diary daily.
  I’d like to start a blog so I will be able to share my personal experience
  and feelings online. Please let me know if you have
  any kind of ideas or tips for new aspiring bloggers. Thankyou!

 43. air travel

  15 września 2017 at 20:44

  Thank you for sharing your thoughts. I truly appreciate your efforts and I am waiting
  for your further post thank you once again.

 44. Louie

  15 września 2017 at 20:51

  Thanks for ones marvelous posting! I really enjoyed
  reading it, you’re a great author.I will remember to bookmark your blog and will often come back in the foreseeable
  future. I want to encourage you to continue your great job,
  have a nice weekend!

 45. Larzews

  16 września 2017 at 05:44

  Tadalafil 20mg (Cialis) [url=http://cialtobuy.com ]online pharmacy[/url] Comprar Levitra Pago Contra Reembolso
  Kamagra Oral Jelly Malaysia
  Cialis Effetti viagra cialis Universal Propecia

 46. money making blog

  16 września 2017 at 07:39

  Hiya! Quick question that’s completely off topic. Do you know how
  to make your site mobile friendly? My blog looks weird when viewing from my iphone.
  I’m trying to find a theme or plugin that might
  be able to fix this issue. If you have any
  suggestions, please share. Thank you!

 47. macau tourism

  16 września 2017 at 18:37

  I was extremely pleased to find this page. I wanted to thank you for ones
  time for this wonderful read!! I definitely loved every bit of it and I have
  you saved to fav to look at new information on your blog.

 48. adare golf course

  17 września 2017 at 04:43

  I loved as much as you will receive carried out right
  here. The sketch is tasteful, your authored subject matter stylish.
  nonetheless, you command get got an edginess over that you wish be delivering the
  following. unwell unquestionably come more formerly again since exactly the same nearly very
  often inside case you shield this hike.

 49. travel tips

  17 września 2017 at 08:07

  I’m really enjoying the theme/design of your weblog. Do you ever run into any browser compatibility
  problems? A number of my blog visitors have complained about my blog not working correctly in Explorer but looks great in Firefox.
  Do you have any suggestions to help fix this issue?

 50. good golf course

  17 września 2017 at 14:42

  Hi there, I enjoy reading all of your post.

  I wanted to write a little comment to support you.

 51. royal dublin golf

  17 września 2017 at 22:06

  It’s in fact very difficult in this active life to listen news on Television,
  so I only use world wide web for that purpose, and get
  the hottest news.

 52. tourism offers

  17 września 2017 at 22:28

  I’m gone to say to my little brother, that he should also
  pay a quick visit this weblog on regular basis to take
  updated from most recent information.

 53. good golf course

  18 września 2017 at 01:29

  Excellent article. Keep posting such kind of information on your
  blog. Im really impressed by your blog.
  Hello there, You have performed a fantastic job.
  I’ll certainly digg it and for my part recommend to my friends.
  I’m sure they will be benefited from this website.

 54. traveling abroad

  18 września 2017 at 04:17

  Wow, amazing blog format! How long have you been blogging for?

  you make running a blog look easy. The total look of your site is magnificent, as well as
  the content material!

 55. travel insurance

  18 września 2017 at 05:16

  I all the time used to study post in news papers but now as I am a
  user of web so from now I am using net for content, thanks to web.

 56. tourism life

  18 września 2017 at 12:13

  I love looking through a post that will make people think.
  Also, thank you for allowing me to comment!

 57. Darla

  18 września 2017 at 19:11

  Hi to all, it’s in fact a fastidious for me to pay a visit this web
  site, it includes valuable Information.

 58. Lelio Vieira Carneiro Junior

  20 września 2017 at 01:49

  This paragraph is actually a pleasant one it assists new the web
  visitors, who are wishing in favor of blogging.

 59. Ryan

  20 września 2017 at 17:40

  Its like you read my mind! You appear to know so much
  approximately this, such as you wrote the guide in it or something.
  I think that you simply could do with some % to drive the message house a
  bit, but instead of that, this is wonderful blog. An excellent read.
  I will definitely be back.

 60. likecosy.com

  20 września 2017 at 19:47

  Good day! This is my first visit to your blog! We are a team of
  volunteers and starting a new initiative in a community in the same
  niche. Your blog provided us useful information to work on. You have done a wonderful job!

 61. 51fudaosh.com

  21 września 2017 at 01:09

  Hi there, constantly i used to check web site posts here
  in the early hours in the break of day, because i like to
  gain knowledge of more and more.

 62. It’s an remarkable post in favor of all the web visitors; they will
  get advantage from it I am sure.

 63. Velda

  21 września 2017 at 17:21

  Hey this is kind of of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you
  have to manually code with HTML. I’m starting a blog soon but have no coding
  skills so I wanted to get guidance from someone with experience.

  Any help would be greatly appreciated!

 64. Terry

  22 września 2017 at 01:42

  Great article. I am facing a few of these issues
  as well..

 65. planning travel

  22 września 2017 at 04:35

  Hello! I just wanted to ask if you ever have any trouble with hackers?
  My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing months of hard work due to no
  backup. Do you have any methods to stop hackers?

 66. www.hongdengfang.com

  22 września 2017 at 14:16

  It’s really a cool and useful piece of info. I am glad
  that you just shared this useful information with us.
  Please stay us informed like this. Thank you for sharing.

 67. Kathy

  22 września 2017 at 17:02

  Highly descriptive article, I loved that bit.
  Will there be a part 2?

 68. Ali

  22 września 2017 at 18:46

  Greetings from California! I’m bored at work so I decided to check out your site on my iphone during lunch break.

  I enjoy the information you provide here and can’t wait to take a look when I
  get home. I’m shocked at how quick your blog loaded on my mobile
  .. I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyways, fantastic
  site!

 69. 法制经济报.com

  22 września 2017 at 20:30

  My partner and I stumbled over here coming from a different page and thought I might as well
  check things out. I like what I see so now i’m following you.

  Look forward to going over your web page again.

 70. Quality articles or reviews is the secret to interest the viewers to pay a visit the web
  site, that’s what this site is providing.

 71. Veronica

  23 września 2017 at 15:00

  Hi there just wanted to give you a quick heads up and let you know a few of the images aren’t loading correctly.
  I’m not sure why but I think its a linking issue. I’ve tried it in two different web browsers and both show the same outcome.

 72. Normand

  23 września 2017 at 22:29

  I’m impressed, I must say. Seldom do I encounter a blog that’s equally educative and amusing, and without a doubt,
  you have hit the nail on the head. The issue is an issue that too few men and women are speaking intelligently about.
  Now i’m very happy I found this during my hunt for something relating to this.

 73. http://www.gxquan.net/

  24 września 2017 at 10:02

  Greetings! Quick question that’s completely off topic. Do you know how to make your site mobile friendly?
  My weblog looks weird when viewing from my apple
  iphone. I’m trying to find a template or plugin that might be able to resolve this problem.
  If you have any recommendations, please share. Thank
  you!

 74. Kenny

  24 września 2017 at 14:10

  Good way of describing, and nice article to take information about my presentation subject, which i am going to deliver in university.

 75. Ngan

  25 września 2017 at 01:20

  Greate post. Keep writing such kind of information on your
  site. Im really impressed by your site.
  Hello there, You have done an incredible job. I will definitely digg
  it and in my opinion recommend to my friends. I’m sure
  they will be benefited from this website.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra