Polskość

Banderowska Ukraina nigdy nie będzie polskim sojusznikiem

Przekonanie obozu PiS, że Ukraina jako sojusznik przyjdzie nam z pomocą jest taką samą „mniematologią stosowaną”, jaką dla obozu sanacyjnego w 1939 roku było przekonanie, że sojusznicze Francja i Anglia uderzą na Niemców z drugiej strony – skomentował deklaracje wygłoszone w Kijowie przez ministra Antoniego Macierewicza ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

W rzeczy samej trwające zaklinanie rzeczywistości przez rząd odnośnie do Ukrainy może budzić poważny niepokój, podobnie zresztą jak i przyzwolenie, aby Ukraina nękała polskie oczy czerwono-czarnymi barwami. – Polska stoi po stronie Ukrainy, gdyż broni ona Europy; bez Ukrainy Europa nie będzie pełnowartościowa – oświadczył minister Antoni Macierewicz podczas obchodów Dnia Niepodległości Ukrainy, podczas których Wojsko Polskie defilowało obok ukraińskiego, niosącego sztandary UPA czyli dokładnie tej organizacji ukraińskich nacjonalistów, która sprzymierzona z hitlerowskimi Niemcami wyrywała Polsce jej terytoria pod nacjonalistyczne państwo ukraińskie i równie dobrze co z Niemcami dogadywała się z sowietami, wszystko rzecz jasna kosztem Polaków.

Należy zatem zastanowić się, jaką „wartość” wniesie do Europy zbanderyzowana Ukraina, czcząca ludobójców niczym największych bohaterów, agresywna i nieprzewidywalna. Czy naprawdę można być tak naiwnym, żeby wierzyć, iż zbanderyzowani Ukraińcy w krytycznej sytuacji przyjdą nam z pomocą? Fakt, iż Stany Zjednoczone rozgrywają Ukrainę i przymykają oczy na odradzający się w postępie geometrycznym banderyzm nie powinien polskim władzom przesłaniać pola widzenia. To nie Stany Zjednoczone, ale Polska znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie państwa, w którym odradza się totalitaryzm i to Polsce, a nie USA, przyjdzie się zmierzyć z realnym zagrożeniem ze strony coraz bardziej agresywnego sąsiada.

Wygląda na to, że doświadczenia II wojny światowej niewiele Polaków nauczyły. Podobnie jak miało to miejsce w Dwudziestoleciu Międzywojennym opieramy swoje bezpieczeństwo o system sojuszy, rozwojowi totalitaryzmu nie starając się nawet zapobiec. Z odradzającym się obecnie na Ukrainie totalitaryzmem wcześniej czy później przyjdzie się Polakom zmierzyć. Od władz w Warszawie zależy, czy hydrze ukręcą łeb, wszczynając alarm na arenie międzynarodowej, czy też – jak było dotychczas – będą legitymizować banderowską Ukrainę na światowych salonach.

Kiedy 11 lipca b.r. minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wygłaszał na Skwerze Wołyńskim pamiętne przemówienie, w którym znalazły się słowa: „Ludobójstwo, które się dokonało miało swój straszliwy kształt, którego wciąż nie do końca jesteśmy świadomi, którego potworność i okrucieństwo sprawia, że wciąż się cofamy, by dzisiaj, po tylu dziesiątkach lat zobaczyć to, co oni w tych straszliwych chwilach przeżywali”, można było odnieść wrażenie, że w polityce rządu polskiego względem ukraińskiego banderyzmu coś się zmieniło, że nastąpił przełom.

Przyjmowanie przez ministra Antoniego Macierewicza defilady ukraińskich żołnierzy z barwami zbrodniczej UPA stanowiło przysłowiowy kubeł zimnej wody na głowę. PiS w obszarze Ukrainy ewidentnie realizuje amerykańskie cele kosztem dobrze pojętej polskiej racji stanu. I mogę się założyć, że jak przyjdzie nam w przyszłości zmierzyć się z banderowskim zagrożeniem, zostaniemy w nim sami, jeżeli nie sprzedani, jak w Jałcie i Teheranie. Pamiętajmy, że tam też mieliśmy swoich „sojuszników”.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

37 komentarzy

37 Komentarzy

 1. Pingback: obat sipilis dan kecing nanah

 2. Pingback: Gejala Kutil Kelamin Di Tenggorokan

 3. Pingback: Cara Menghilangkan Kondiloma Secara Alami

 4. Pingback: Nama Obat Kutil Kelamin

 5. Pingback: Obat Wasir Ambeien Herbal di Raja Ampat

 6. Pingback: beli obat kutil kelamin diBali ampuh

 7. Pingback: Obat Cina Untuk Kutil Kelamin

 8. Pingback: obat kutil di kaki

 9. Pingback: obat kutil leher di apotik

 10. Pingback: obat kutil kelamin mujarab}

 11. Pingback: Obat Kutil Di Kemaluan Wanita

 12. Pingback: Cara Sembuhkan Wasir

 13. Pingback: Obat Kutil Kelamin Tradisional Yang Ampuh DiKota Cirebon

 14. Pingback: Menghilangkan Jengger Ayam

 15. Pingback: Gambar Kutil Pada Kelamin

 16. Pingback: Menghilangkan Gatal Kutil Kelamin

 17. Pingback: Apakah Kutil Pada Kelamin Berbahaya

 18. Pingback: Kutil Kemaluan Wanita Hamil

 19. Pingback: Pengobatan Alternatif Kutil Kelamin

 20. Pingback: Apa Arti Kondiloma DiDompu

 21. Pingback: obat kutil kelamin yang ada di apotek

 22. Pingback: Pengobatan Alternatif Hpv DiKota Jakarta Selatan

 23. Pingback: ambeien berdarah

 24. Pingback: Tumbuhan Untuk Mengobati Kutil Kelamin

 25. Pingback: Menghilangkan Kutil Kelamin Dengan Cuka Apel

 26. Pingback: jual obat gatal kutil kelamin herbal denature

 27. Pingback: Ketuat Di Kemaluan

 28. Pingback: Penyebab Kondiloma Pada Wanita DiBondowoso

 29. Pingback: Penyebab Penyakit Kondiloma Akuminata DiKapuas

 30. Pingback: Obat kutil kelamin

 31. Pingback: Penyebab jerawat di vagina

 32. Pingback: Obat Kutil Kelamin Wanita Di Apotik

 33. Pingback: Obat Gonore Dan Kencing Nanah Menahun

 34. Pingback: bentol pada kemaluan pria

 35. Pingback: Nama Obat Kutil Kelamin Yang Dijual Di Apotik

 36. Pingback: obat kutil apotik

 37. Pingback: Obat Rumahan Untuk Kutil Kelamin

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra