Kościół

Czy opinie ludzi mają wpływ na nasze myślenie o Bogu?

Medytacje ewangeliczne z dnia 27 sierpnia 2017, Niedziela , Mt 16, 13-20.

Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego? A oni odpowiedzieli: Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków. Jezus zapytał ich: A wy za kogo Mnie uważacie? Odpowiedział Szymon Piotr: Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego. Na to Jezus mu rzekł: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. Wtedy surowo zabronił uczniom, aby nikomu nie mówili, że On jest Mesjaszem.

Za kogo Go uważają ludzie? Oto jest pytanie, które Jezus zadaje każdemu z nas. I zaraz pada drugie: A za kogo my Go uważamy?

To ważne, że te dwa pytania występują obok siebie. Dlaczego? Ponieważ wskazują na odpowiedzi, które nas bardzo mocno przynaglają do zadania sobie samemu jeszcze jednego pytania, które znajduje się na swój sposób jakby pomiędzy tymi dwoma pytaniami.

Jest to pytanie o naszą osobistą relację z Jezusem Chrystusem. Co to znaczy?

Otóż my sami musimy zdać sobie sprawę z tego, że jest różnica między tym, jak bardzo na naszą relację z Jezusem Chrystusem wpływają owi ‘inni’.

Nasza osobista relacja z Nim jest po prostu… nasza! Na relację człowieka z Chrystusem żaden inny człowiek nie powinien mieć wpływu. Gdyby tak było, oznaczałoby to, że jesteśmy pod wpływem bożka jakiś opinii ludzkich.

Relacja z Jezusem Chrystusem jest osobista, najbliższa i każdemu z nas On sam pozwala się poznawać w niepowtarzalny sposób! Na tej podstawie możemy powiedzieć, za Kogo Go uważamy!

To z Miłości, która jest cała Duchem Świętym wypływa nasza opinia, to znaczy absolutnie przekraczający nas zachwyt nad Pięknem, Dobrem i Prawdą, nad Życiem – Jezusem Chrystusem!

My sami doświadczamy niesamowitości tej relacji i żadne opinie spoza nas nie mogą mieć na to wpływu!

Oczywiście słuchamy z zachwytem opisów Chrystusa, gdy wielu zaświadcza o pięknie swej relacji z Nim. To jest pasjonujące i potrzebne!

Czasem jednak ludzie się mylą i przekonują innych do swoich błędnych racji o Bogu. Cokolwiek byśmy nie słyszeli o Nim, nasza relacja jest nasza i na jej podstawie możemy dawać świadectwo Prawdy. Nie da się inaczej myśleć o Chrystusie, jak tylko  o najbliższym Ukochanym w naszej duszy, Mesjaszu, Synu Boga żywego!

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

102 komentarze

102 Komentarzy

 1. Carlos Eduardo Veiga

  5 listopada 2017 at 16:55

  I couldn’t resist commenting. Exceptionally well
  written!

 2. home security systems diy uk

  11 listopada 2017 at 08:38

  To cover family members from impairment?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra