Z zagranicy

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE ws. kwot migrantów zostanie ogłoszony 6 września

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) poinformował węgierską agencję informacyjną MTI, że wyrok w sprawie przedłożonej przez Węgry i Słowację, które to państwa zaskarżyły legalność nakładania przez UE kwot migrantów i schematu ich rozlokowania, wyda 6 września.

Rząd Węgier zwrócił się do mającego swoją siedzibę w Luksemburgu Trybunału w grudniu 2015 roku, mając poważne zastrzeżenia co do legalności nałożonych przez UE kwot uchodźczych, wnosząc, aby Trybunał anulował rezolucję Komisji Europejskiej nakładającą obowiązek relokacji 120 tys. azylantów w krajach członkowskich jako bezprawną. Schemat rozmieszczania imigrantów został przyjęty większością głosów przez ministrów spraw wewnętrznych Unii Europejskiej mimo sprzeciwu Węgier. Te ostatnie wysunęły dziesięć argumentów, rzeczowych i proceduralnych, za obaleniem systemu kwot migrantów.

W lipcu rzecznik generalny Trybunału stwierdził, że sprawa powinna zostać oddalona, przekonując, że argumenty przedstawione przez obydwa kraje są bezpodstawne.

Wyrok w tej sprawie zostanie podjęty zwykłą większością głosów.

Źródło: dailynewshungary.com

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. Pingback: Cara Mengobati Kutil Kelamin Dengan Propolis

 2. home security systems albuquerque

  15 listopada 2017 at 11:48

  To secure family from harm?

 3. where to buy bitcoin

  23 grudnia 2017 at 05:25

  Great blog post. Cool.

 4. Pingback: Obat Kutil Kelamin Asli

 5. Pingback: Obat Sipilis Dan Gonoredi Apotik Depok

 6. Pingback: jual obat gatal kutil kelamin herbal denature

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra