Kościół

Faryzeizm jest nudny

Medytacje ewangeliczne z dnia 30 sierpnia 2017, Środa, Mt 23,27-32

Jezus przemówił tymi słowami: Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości. Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo budujecie groby prorokom i zdobicie grobowce sprawiedliwych, i mówicie: Gdybyśmy żyli za czasów naszych przodków, nie bylibyśmy ich wspólnikami w zabójstwie proroków. Przez to sami przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy mordowali proroków. Dopełnijcie i wy miary waszych przodków!

Usprawiedliwiamy się rzekomo innymi czasami, stylem epoki, okolicznościami. A tymczasem nic co złe nie wchodzi w człowieka z zewnątrz, ale jak już to pochodzi z jego wnętrza!

Jaka jest epoka? A czy to ma w ogóle jakieś znaczenie?

Wspominamy na przykład bohaterów wojennych i wyobrażamy sobie, że tak samo byśmy postąpili jak oni, pięknie i bohatersko. Budujemy groby sprawiedliwych i zdobimy je. Owszem pamięć jest ważna, ale grób sprawiedliwego nie jest miejscem melancholii, czy kultu bożka pamięci!

Grób sprawiedliwego to jest w najwyższym stopniu prestiżowa uczelnia dla edukacji naszego serca! Każdy sprawiedliwy nie chce kultu swego grobu, ale abyśmy przy jego grobie zobaczyli, jakim niesamowitym jest życie, gdy się je oddaje za innych! A nie ma większej Miłości nad właśnie tę!

Obłudnik podziwia świętych z przeszłości, opiewa pamięć po nich, ale sam siedzi wygodnie. Szczery sługa Boga podziwia świętych z przeszłości, bohaterów, ale uczy się od nich, jak wstać i wypłynąć na głębie, dokładnie na tę głębię, która ma przed sobą najbliżej, i dokładnie w tym czasie, w którym żyje!

Oddawać życie to znaczy każdego dnia spalać się w służbie drugiemu człowiekowi, nawet jeśli ten człowiek jest wrogiem, nawet jeśli nas nienawidzi.

Ofiara ze swojego własnego życia to prawdziwie życie dokonane w Prawdzie. Zgodność pięknych deklaracji, które wypowiadamy z czynami jest najtrudniejszą ze sztuk. Jezus wykonał wszystko, co obiecał. On w nas też dokonuje Swoich obietnic.

Pozostać w marazmie faryzeizmu, którego ślady mamy w sobie wszyscy, to najnudniejszy sposób na życie.

Autentyczna ofiara z samego siebie to nie naiwność, ale najwspanialsze z możliwych żyć. Nie tak prosto realizować tę doskonałość, ale u Boga wszystko jest możliwe. I wszystko jest najciekawsze!

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

12 komentarzy

12 Komentarzy

 1. Pingback: Cara Alami Menyembuhkan Kondiloma

 2. Pingback: Gejala Kutil Kelamin Condyloma Acuminata

 3. Pingback: obat kutil kelamin yang aman untuk ibu hamil}

 4. Pingback: obat kutil kelamin tradisional

 5. Pingback: obat herbal original denature

 6. Pingback: cara mengobati ambeien berdarah

 7. Pingback: Cara Mengobati Penyakit Kutil Pada Kelamin Pria

 8. this website

  20 grudnia 2017 at 17:24

  Vi ringrazio, considero che quello che ho letto sia ottimo

 9. Pingback: http://bit.ly/2GLR8YH

 10. office.com/setup

  25 kwietnia 2018 at 07:23

  Microsoft office is a full application suite of many applications like PowerPoint presentation, Microsoft word, Microsoft excel, Outlook, and many others. Each application has own features, use and benefits. Like MS word is used to create a simple word document with using various templates. Microsoft Excel is presented as a spreadsheet where you can keep records of your business and other calculations or other information. http://officecom-setup.com

 11. Norton.com/Setup

  25 kwietnia 2018 at 07:24

  The Security section is the most important section for PC users, as it houses the settings for regular PC scans. By default, Norton will do a quick scan, but there are also options for full and customized scans. There’s also a feature called Power Eraser that is supposed to eliminate “difficult-to-detect threats.” http://norton-norton-setup.com/

 12. Norton Antivirus

  25 kwietnia 2018 at 07:26

  Norton antivirus software is a familiar name among computer users, both for personal & commercial use. The company is a leading brand when it comes to antivirus solutions, not only Computer but also mobile devices. This antivirus software is always updated to protect users against the latest computer viruses & malware. http://norton-setup-install.com/

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra