Z kraju

Janusz Korwin-Mikke poucza Rosjan

Od wielu lat Janusz Korwin-Mikke stara się przekonać Polaków, że nie można utożsamiać ZSRR z Rosją. Robi to jednak wbrew oficjalnej polityce Rosji, która za część swojego dziedzictwa, obok caratu, uznaje i komunizm. Jednak prezes partii Wolność wie lepiej od Rosjan co należy do ich tożsamości a co nie należy.

Swoim niezmiennym przekonaniom Janusz Korwin-Mikke dał wyraz w swoim poście na Facebooku w którym skrytykował działacza partii Zmiana za utożsamianie Rosji i ZSRR.

Według europosła „Tow. Bartosz Tomassi, z partii „ZMIANA”, przed Olimpiadą w Rio pozwolił sobie na żarcik: „Chciałbym wystartować w konkurencji „Strzał w tył głowy w lesie katyńskim”. Właśnie dopadła go „nierychliwa sprawiedliwość” [postępowanie wobec niego wszczęła prokuratura – przyp. red.]- co TVP-INFO skomentowała: „dopuścił się czynu propagowania totalitarnego ustroju Związku Radzieckiego. Mężczyzna zamieścił na swoim profilu na Facebooku zdjęcie oznaczone czerwoną flagą z sierpem i młotem. W ten sposób zadeklarował, komu kibicuje podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro””.

W swoim poście prezes partii Wolność zwrócił uwagę, że „na Prawicy mówimy: „Związek Sowiecki””. Warto tu dopowiedzieć do opinii prezesa, że sowiet to po rosyjsku rada, i dlatego zamiast ZSRS mówi się ZSRR, a radziecki odznacza to samo co sowiecki.

W kontekście flagi ZSRR prezes przypomniał, że „ZSRS w Rio nie startował”. Jest to jednak ze strony europosła nie przyjmowanie do wiadomości faktu, że rosyjscy kibice za swoje rosyjskie symbole uznają symbole sowieckie, co zresztą sam pan europoseł musiał widzieć kiedy spotkał rosyjskich kibiców z sowieckimi flagami w czasie Euro przed Muzeum Narodowym.

Zdaniem Janusza Korwin-Mikkego „”ZMIANA” jest partią prosowiecką, a nie prorosyjską, i najchętniej zesłałaby na Sybir tego zgniłka Putina, który buduje w Rosji kapitalizm, a o Katyniu powiedział: <<Nasz naród, który przeszedł przez tragedię wojny domowej, narzuconą kolektywizację, przez masowe represje lat 30-tych – bardzo dobrze, a może nawet lepiej, rozumie co dla wielu polskich rodzin oznaczają Katyń, Miednoje, Piatichatka…>>. Jak można tak bezczelnie krytykować tak światłe pomysły tow. Stalina jak kolektywizacja i likwidacja wrogów ZSRS!”.

Wbrew opinii europosła partia Zmiana jest niezwykle pozytywnie nastawiona do Putina, Putin uważa tradycję sowiecką za część tożsamości rosyjskiej, a rosyjskie media doceniają aktywność polityczną partii Zmiana w Polsce.

Moim zdaniem trzeba przyjąć do wiadomości szokującą dla nas, Polaków, decyzję Rosjan odnośnie do ich współczesnej tożsamości, a nie próbować zaklinać rzeczywistość. Jeżeli uznali, że komunizm jest równorzędną częścią ich tradycji jak carat i prawosławie, to nie należy wbrew Rosjanom negować związku komunizmu i Rosji. Bolszewia, komunizm, sowieci, są postrzegane przez Rosjan – o zgrozo – jako pozytywna część ich dziedzictwa i tożsamości.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

20 komentarzy

20 Komentarzy

 1. Pingback: Kutil Kelamin Tidak Sembuh

 2. Pingback: obat kutil kulit kelamin}

 3. Pingback: Cara Menyembuhkan Penyakit Hpv

 4. Pingback: Kutil Di Kelamin Lelaki

 5. Pingback: Menghilangkan Ketuat Kemaluan

 6. Pingback: Kutil Kelamin Bisa Hilang DiKota Manado

 7. Pingback: Apa Itu Penyakit Kondiloma Akuminata

 8. Pingback: Beli Obat Jengger Ayam DiDogiyai

 9. Pingback: Penyebabnya Kutil Kelamin DiKota baru

 10. Pingback: obat wasir jakarta

 11. Pingback: Obat kutil kelamin

 12. Pingback: Gejala Penyakit Kutil Kelamin Pada Wanita

 13. Pingback: Obat Kutil Mata Ikan Di Apotik

 14. Pingback: Cari Obat Wasir/Ambeien

 15. Pingback: Obat Sipilis Dan Kencing Nanah Dijual Di Apotik

 16. Pingback: pengobatan kondiloma akuminata

 17. Pingback: nama obat kutil

 18. Pingback: salep untuk kutil kelamin

 19. Pingback: Obat Kutil Kelamin De Nature Indonesia

 20. Cheap Jerseys from china

  14 maja 2018 at 03:26

  Thanks for one’s marvelous posting! I definitely enjoyed reading it, you may be a great author.I will be
  sure to bookmark your blog and may come back sometime soon.
  I want to encourage that you continue your great job, have a
  nice afternoon!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra