Z kraju

Premier Szydło na Westerplatte – Polska była ofiarą, ale i bohaterem II wojny światowej

Ważne słowa padły dzisiaj z ust premier Beaty Szydło podczas uroczystości na Westerplatte – Polska była ofiarą, ale i bohaterem II wojny światowej. Zachowaliśmy się jak trzeba.

 

Polska była ofiarą, ale i bohaterem II wojny światowej. Zachowaliśmy się jak trzeba. Jesteśmy tu, aby oddać hołd polskim żołnierzom, by upamiętnić ich heroizm. O Westerplatte trzeba mówić światu głośno. Z kolejną rocznicą wybuchu II wojny światowej wiąże się obowiązek. Musimy ciągle przypominać, kto był katem, a kto ofiarą. Jakże haniebne jest mówienie w niektórych zachodnich mediach o polskich obozach koncentracyjnych. Zachowaliśmy się, jak należy. Europa stoi dziś w obliczu destabilizacji, dlatego nie możemy zdezerterować – powiedziała podczas obchodów rozpoczęcia II wojny światowej na Westerplatte premier Beata Szydło.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

93 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra