Felieton

Leszek Żebrowski zaorał miłośników Rosji. Co na to Aleksander Jabłonowski i jego przyjaciele?

W swoim wpisie na Facebooku zasłużony historyk Leszek Żebrowski kolejny raz skomentował ekscesy przedstawicieli środowiska prorosyjskiego – konkretnie środowiska, które same neguje swoją pro rosyjskość, ale na podstawie swoich działań pro rosyjskich jest postrzegane jako prorosyjskie.

 

Zdaniem Leszka Żebrowskiego „SĄ W POLSCE SIŁY, KTÓRE MOŻNA OKREŚLIĆ JAKO ORIENTACJĘ RUSKO-TURAŃSKĄ. NIE SĄ ONE POWAŻNE, LICZNE I WPŁYWOWE (I NIGDY SIĘ TAKIE NIE STANĄ), ALE SĄ HAŁAŚLIWE I JĄTRZĄCE.

Publiczne pochwały rozbiorów Polski (dobry car budował nam wodociągi i uniwersytety), de facto negowanie sowieckiego ludobójstwa (warto posłuchać, jak przedstawiciele tej orientacji komentują sprawę Katynia i innych zbrodni), obrona pomników i symboli sowieckiego panowania – to u nich norma. Przy tym bezgranicznie denny poziom umysłowy (nieznajomość wydarzeń, nazwisk, ba! – nawet 10. przykazań, gdzie nagrywając się, muszą sięgać do internetu, aby ustalić ich kolejność), wulgarność na granicy ciężkiej choroby – koprolalii – to ich znak rozpoznawczy.

Jawni i ukryci działacze (funkcjonariusze) oraz sympatycy marginalnej, lecz niesamodzielnej politycznie i finansowo partii Zmiana (Изменение), której lider siedzi od kilkunastu miesięcy w areszcie nie za poglądy, ale za konkretną działalność (zarzut szpiegostwa, spotkań operacyjnych, propagowanie interesów rosyjskich i pobieranie za to wynagrodzenia) tworzą różne odnogi. Usiłują w ten sposób zacierać za sobą (bądź próbując w ten sposób zacierać) poprzednie ślady.

Mamy więc do czynienia z efemerydami, takimi jak Narodowy Front Polski (warto przypomnieć, że „partii” i organizacji o podobnych bądź tożsamych nazwach po 1989 r. było już kilka, wszystkie wykazały się całkowitą – na szczęście – nieskutecznością), czy Braterstwo Polsko-Rosyjskie. Ich działalność to prymitywne granie na emocjach (sprowadzanie wszelkiego zła do… Żydów i masonów), ale przede wszystkim patologiczna wręcz nienawiść do USA.

Pamiętajmy, że w Płn. Ameryce żyje kilkadziesiąt milionów Polaków, bądź ludzi polskiego pochodzenia, który szukali/szukają tam chleba i wolności już od ponad trzech wieków! Nie znaleźli się oni tam na skutek masowych wywózek w bydlęcych wagonach, bądź gnaniu ich knutem i nahajką na Wielki Step, czy do fabryk Detroit i Chicago. Jechali do pracy, bardzo często uciekając spod panowania zaborców, w tym przede wszystkim Imperium Rosyjskiego. Co więcej, teraz nie uciekają stamtąd (czyli z USA) w popłochu, tylko żyją inaczej niż ci, którzy przemocą zostali zawleczeni na Sybir, czy do Kazachstanu…

Cechuje ich również bardzo ostra biegunka umysłowa. Zabierają głos na każdy temat (choć nie mają nic do powiedzenia, co świadczy o niemocy twórczej – toż to impotencja), nagrywają się w coraz bardziej dziwnych miejscach: w krzakach, pod mostami, w półmroku, w oddaleniu od siedzib ludzkich (obawiając się reakcji większych grup przechodniów?).

Ale prostackie umysły przyciągają prostackich wyznawców. Kto nie wierzy, niech poczyta wyznania i komentarze ich zwolenników. Ręce i gacie opadają, jak mawiano onegdaj… To akurat bardzo dobrze, bo kanalizują się w jednym ścieku, nie rozpływając się pośród nas.

Jeden z kolejnych działaczy partii Изменение został oskarżony o propagowanie totalitarnego ustroju nieistniejącego już formalnie Związku Sowieckiego. Podczas ubiegłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro proponował specyficzną dyscyplinę – „zabawę”: „Strzał w tył głowy w rowie katyńskim na czas XD””.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

80 komentarzy

80 Komentarzy

 1. Maciek

  1 września 2017 at 20:44

  Ależ podziwiać Rosję można . Dostojewski (mimo ,że polakożerca ) wielki pisarz , Puszkin ,Czajkowski ,Tołstoj itd. Z czasów sowieckich ,to właściwie tylko dysydenci : Sołżenicyn ,Wysocki itp.

  • bibuła.com/?p=71616

   1 września 2017 at 23:00

   22 XI 1938 Ignacy Mościcki dekretem zdelegalizował,a 9 IX 2007 Lech Kaczyński przywrócił działalność masońskiej B’nai B’rith.

  • ss-20

   2 września 2017 at 10:42

   Żebrowski to dla ciebie:1-Shlomo Sand Kiedy i jak wynalezino naród zydowski.2-Michael Hoffman Judaizm zdemaskowany.(Odtajniony raport CIA:”Żydów w polskim rzadzie jest tak wielu,ze nie zezwala sie im na wyjazd,bo nie byłoby ich kim zastapić.gazetawarszawska.com 2-Robert Brzoza:Wygralismy z „Otwarta Rzeczpospolita”o prawde na temat Judeopoloni.3-Jak z Mongołow zrobiono żydów.3-Dlaczego Polacy nie powinni byli ratować żydów.4-ŁUKASZENKO:Wźiać wszystkich żydów pod kontrolę.5Jak sie odżydzać.żebrowski to żydofil i szajgec.

  • WOLNA-POLSKA.PL

   2 września 2017 at 11:06

   1-Z dziejów walk USA o demokracje na świecie-zarys.2-Izrael i ISIS razem przeciwko Syrii?3-Henry Ford:Środowiska żydowskie przeciwko odrodzonej Polsce.4-Potocki:Dzisiaj jesteśmy okupowani przez Izrael.5-żydowska opozycja na Ukrainie.6-Prawda-Kościół-żydzi.7-Jak żydzi zmienili myślenie katolików.8-Czy Marian Kowalski i Rabin Chojecki saagentami.9-Waszyngton od 16 lat na wojnie.10-Zdjecia mówiace wiecej niż tysiąc słów.11-Wywiad-rabin Abe Finkelstein o żydowskiej kontroli świata.12-ADAM MICKIEWICZ-Czego Polakom nie wolno wiedzieć.13-Roszczenia żydowskich esbeków.14-„Jezus nazista Maria Kurw”…Żydowskie TV chamstwo SZOK!15-Żydzi wsród komunistów II RP i w aparacie NKWD i UB16-Judaizm jako antysemityzm.Roy Tov.17-DNA:Palestyńczycy sa bardziej Izraelitami niż chazarscy Żydzi.18-Zbrodnicze Plemie.19-Izrael kocha „wojny”20-Żydowska loża B’nai B’rith a sprawa polska.(pajac żebrowski, żydofil i mason)Odebrało Nam Rozum.”ONR”

   • Maciek

    2 września 2017 at 13:50

    Według ostatnio odnalezionej listy Żydów ,
    Jabłonowski właściwe nazwisko Aplesztein to aszkenazyjski Chazar importowany w koszu z bananami z Peru .
    Leszek Bubel vel Leshe Bubelbaum pochodzi z zacnego rodu sefardyjskich importerów haszyszu . 🙂

    • Paweł

     3 września 2017 at 09:03

     @Maciek

     Myślisz, że kogoś interesują pisiorskie brednie? Lista, która jest w internecie jest autentyczna więc daruj sobie te Bodakowskie brednie.

   • Wiechu

    5 września 2017 at 07:24

    Kto slucha tego zebrowskiego jak to bufon i najlepiej niech pisze prawde a nie domysly

  • SS-20

   2 września 2017 at 12:39

   W Rosji też mieszkaja polacy, Putin żyd po matce dobrze onich dba.(wolna-polska.pl-1-Paszport Putina udowadnia, że jest członkiem plemienia.2-Najwieksze w dziejach LUDOBÓJSTWO gojów.(Żebrowski chyba zapomniał że Kaczyńskie żydy,Kwaśniewski żyd i jego żona,Komorowski i jego żona,Duda i jego żona, i mamy Judeopolonie.)ks.dr Stanisław Trzeciak TALMUD O GOJACH a kwestia żydowska w Polsce.Wspaniały człowiek z tego ksiedza i,prorok polecam przeczytac,czwłowiek przewidział wszystko nawet NWO i dominacje nad swiatem przez żydów.wolna-polska.pl-1-Donald Trump:pierwszy żydowski prezydent Ameryki?2-Żydzi a narodziny Islamu.(TO ŻEBROWSKI JEST MANIPULANTEM A NIE HISTORYKIEM)

  • prawy.pl

   2 września 2017 at 12:48

   Stanisław Michalkiewicz:Islamiści na skutek żydowskich intryg i niemieckich błedów,ponownie podmywaja Stary kontynent.

   • Maciek

    2 września 2017 at 13:00

    Prawda ,ale częściowa 🙂 Pars per toto . Żydzi to najbardziej skłócony wewnętrznie naród świata .

  • gazetawarszawska.com

   2 września 2017 at 12:58

   T.Jeske-Choiński:Co Żydzi robili w Polsce?

 2. myślę sobie że

  1 września 2017 at 21:42

  Nie wiem o kim autor pisze.
  Ale obecnie to samo można powiedzieć o Rosji, tyle że w narracji PISU i innych partii polskich:

  „Ich działalność to prymitywne granie na emocjach (sprowadzanie wszelkiego zła do… Ruskich), ale przede wszystkim patologiczna wręcz nienawiść do Putina.”

  Zamiast pragmatycznej polityki względem Rosji mamy zimną wojnę i to ze strony polskiej.
  Dokładnie pod dyktando neokonów z USA.
  Dokładne hodowanie Polaków na mięso armatnie w ewentualnej wojnie z Rosją. Po której Polacy zostali by tylko wspomnieniem.

  Tak na marginesie dziś Morawiecki obwieścił po konsultacjach w USA, że JP Morgan otwiera oddział w polsce jako wielki sukces!!!!!
  Bank odpowiedzialny za przekręty finansowe m.in. na polskiej giełdzie i kryzys 2008.
  Kto tu czyim jest niewolnikiem?

 3. myślę sobie że

  1 września 2017 at 21:44

  Coś z tymi komentarzami jest nie tak. Nie pojawiają się, jak kopiuję następne, to się pojawiają.
  Prośba do administratora o usunięcie duplikatów.

 4. andzia

  1 września 2017 at 22:24

  Co za wyrażżenie |

  Jakaś prymitywna nowomoda w słownictwie. „Zaorać kogoś”,”szok. szok i przerażenie” -jako reklama do jałowego klipu.No ale co się dziwić domorosłym, skoro takiemu felietoniście jak pan Bodakowski również brakuje innych, polskich określeń.

 5. Codreanu

  1 września 2017 at 22:33

  Obie strony są siebie warte. Ale nazywanie Jabłonowskiego fanatycznym rusofilem to przegięcie. Jest on rusofilem w mniejszym stopniu niż PiS są rusofobami.

 6. Marek

  1 września 2017 at 23:53

  i znów nie zdzierżyłem… no bo p. Bodakowski pojechał… próbuję ogarnąć jego logikę w tym artykule i ciężko -bo jeśli ktoś wypowiada się pozytywnie o Rosji , namawia do dialogu to w/g pana b. jest „ruskim agentem” -czemu ? mamy z Rosją wieki bardzo trudnych/złych relacji ale są to Słowianie – i mimo sytuacji złych, często wyciągają rękę do pojednania – wystarczy przypomnieć działalność np. Gorbaczowa, Jelcyna, „Memoriału” w kwestii Katyńskiej i rosyjskie próby pokajania się przyznania winy i prośby o wybaczenie , a co z reakcją Rosjan na katastrofę smoleńską? – nie , o tym pan bodakowski nie wspomina, ale z przyjemnością kopie „moskala” w d…pę przy każdej okazji (co ciekawe robi to na katolickim portalu – czyżby zapomniał o : … jako i my odpuszczamy naszym winowajcom…? ) Czemu ten pan tak ochoczo atakuje Rosjan a np. w stosunku do ukraińców(banderowców) już nie jest aż tak agresywny?! Rosjanie podjęli próby pokajania się za ludobójstwo Polaków a Ukraińcy nie, stawiają gdzie się da pomniki ideologów ludobójstwa Polaków – pomniki bandery, suchewycza, a na próby krytyki reagują agresją – Zarzuca p.bodakowski ludziom/organizacjom nie biorącym udziału w ogólnoświatowej nagonce antyrosyjskiej „branie kasy od ruskich” – to trzeba drogi panie udowodnić! bo jak nie to jest na to paragraf i dotyczy też redaktorów! . bronisz pan Ukrainy , nazywasz pan zajęcie Krymu agresją… taaa agresja – zginął JEDEN człowiek broniąc półwyspu(info z mediów) jak pan to widzisz porównując referendum na Krymie z tym w Kosowie? trwa ukraińska „wojna z Rosją” a tłumy zdolnych do służby wojskowej Ukraińców szturmują min.wszelkie budowy w Polsce ! o tym pan nie piszesz ? kto ma walczyć za tę Ukrainę – Polacy? NATO/?? Uff – to była personalna krytyka p.redaktora na forum , ciekaw jestem czy doczekam się publicznej odpowiedzi. pozdrawiam

 7. Czesław

  2 września 2017 at 05:45

  Bardzo chciałbym usłyszeć argumentację dlaczego M.Piskorski siedzi tak długo bez sądu a pan Kramek nadal cieszy się wolnością, po prostu „pluje w twarz” nie tylko obecnej władzy ale i nam wszystkim.

  • Codreanu

   2 września 2017 at 09:02

   Racja panie Czesław, nie darzę specjalną sympatią partii „Zmiana” ale nie cierpię podwójnych standardów.

  • myślę sobie że

   2 września 2017 at 21:50

   Właśnie.
   Ale partia mieniąca się Prawem i Sprawiedliwością nie odpowie na to pytanie.

 8. Prawniczek

  2 września 2017 at 08:47

  CENZOR CENZOR CENZOR!
  Gdzie jest moderator że takie antypolskie komentarze rusofilów publikuje!

  • Marek

   2 września 2017 at 09:11

   do prawniczek – które to komentarze są antypolskie i rusofilskie? zacytuj i przedstaw rzeczowe argumenty. a cenzury w Polsce nie ma i jest zakazana ! a skoro o tym nie wiesz to taki z ciebie prawniczek jak z krowiej……. bo namawiasz do łamania prawa! To jest forum i każdy ma prawo przedstawić swa opinię – wolny Kraj wolni Ludzie , łączę różne wyrazy.

  • Paweł

   2 września 2017 at 10:24

   Idź na „niezależną” ukraińsko-żydowską trollu.

  • myślę sobie że

   2 września 2017 at 21:52

   Widzę że tęsknisz za komuną i jej metodami!

  • Tomasz

   17 września 2017 at 22:35

   Prawniczek cenzura była w Rosji Bolszewickiej i PRL.

 9. Paweł

  2 września 2017 at 10:23

  Jeżeli TW Leszek kogoś zaorał to siebie i „patriotów” pokroju Bodakowskiego.

  • Tomek

   3 września 2017 at 19:44

   Na jakiej podstawie pomawiasz pana Żebrowskiego? Widziałeś dokumenty, które wrzucał do sieci Olszański vel. Jabłonowski? Przecież to jest teczka kandydata na TW, żadnego zobowiązania nie ma, jak byk z tych dokumentów wynika, że Żebrowski odmówił współpracy. IPN tez już dawno to weryfikował. Czytać po polsku Olszański nie umie, bo w szkole KGB kursy polskiego zbyt krótko trwały:)?

   • o

    8 września 2017 at 18:25

    Tomek nie boisz się procesu który przegrasz masz dowody ? Jesteś banderowską tubą propagandową .Pan Bodakowski nie ma dowodów na współpracę Pana Jabłonowskiego z razwwiedką rosyjską .Jesteś głąb nie ma KGB tylko FSB .Polscy Patrioci i Narodowcy nie będą umierać za banderowską Ukrainę . Ukraina Niemcy Rosja to nasi wrogowie naszymi przyjaciółmi nie są USA WLK Brytania Francja.

 10. Silvia Odete Morani Massad

  5 września 2017 at 22:06

  We stumbled over here by a different website and thought I may as well check things out.
  I like what I see so now i’m following you. Look forward
  to going over your web page again.

 11. mentalhealthrecords.org

  6 września 2017 at 07:02

  With havin so much written content do you ever run into any issues of plagorism or copyright violation? My site
  has a lot of exclusive content I’ve either created myself or outsourced but it seems
  a lot of it is popping it up all over the internet without my authorization.
  Do you know any methods to help prevent content from being ripped off?
  I’d genuinely appreciate it.

 12. residential real estate

  6 września 2017 at 14:15

  If you are going for best contents like me, simply visit this web site daily for the
  reason that it provides quality contents, thanks

 13. garage door installers

  7 września 2017 at 00:47

  Asking questions are really pleasant thing if you are not understanding something completely, however this article provides pleasant understanding yet.

 14. o

  8 września 2017 at 18:31

  Pan Jabłonowski nie ma nic wspólnego z Partią Zmiana jest nazywany „ruskim agentem”tak samo jak Pan Stanisław Michałkiewicz i osoby krytykujące banderowską Ukrainę i politykę zagraniczną PIS ,

 15. Lorene

  8 września 2017 at 20:10

  Thanks a bunch for sharing this with all people you really realize what you’re speaking about!
  Bookmarked. Kindly additionally seek advice from my site =).

  We will have a link exchange contract among us

 16. Hello there, just became alert to your blog through Google, and found that it’s really
  informative. I am gonna watch out for brussels. I’ll be grateful
  if you continue this in future. Numerous people will be benefited from your writing.

  Cheers!

 17. Travis

  10 września 2017 at 22:42

  Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any
  widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.
  I’ve been looking for a plug-in like this for quite some time and was
  hoping maybe you would have some experience with something like this.
  Please let me know if you run into anything. I truly enjoy
  reading your blog and I look forward to your new updates.

 18. Belinda

  11 września 2017 at 07:43

  Greetings! Very useful advice within this article!
  It is the little changes that will make the greatest changes.
  Thanks a lot for sharing!

 19. Clay

  11 września 2017 at 14:09

  An impressive share! I have just forwarded this onto a colleague
  who had been doing a little research on this. And he actually
  bought me lunch simply because I stumbled upon it for him…
  lol. So allow me to reword this…. Thanks
  for the meal!! But yeah, thanks for spending time to discuss this subject here on your website.

 20. business cards

  13 września 2017 at 01:18

  Hello I am so delighted I found your web site, I really found you by mistake,
  while I was researching on Bing for something else, Anyhow I am here now and would just like to
  say many thanks for a remarkable post and a
  all round entertaining blog (I also love the theme/design), I don’t have time to
  read through it all at the minute but I have saved it and
  also included your RSS feeds, so when I have time I
  will be back to read much more, Please do keep up the superb jo.

 21. existing door

  13 września 2017 at 04:22

  I do not even know how I ended up here, but I thought this post was great.
  I do not know who you are but certainly you’re going to a famous blogger if you are not already 😉 Cheers!

 22. buying real estate

  13 września 2017 at 07:57

  A person essentially assist to make significantly articles
  I would state. That is the first time I frequented your website page and to this point?
  I surprised with the analysis you made to make this particular put up amazing.
  Fantastic job!

 23. real estate agent

  13 września 2017 at 14:10

  Appreciation to my father who shared with me on the topic of this blog, this webpage is actually remarkable.

 24. education loans

  13 września 2017 at 16:22

  First of all I would like to say superb blog! I had a quick question that I’d like to ask if you don’t mind.
  I was interested to find out how you center yourself and clear your
  mind before writing. I have had a tough time clearing my mind in getting my ideas out.
  I do take pleasure in writing however it just seems like the
  first 10 to 15 minutes are lost simply just trying to figure out how to begin. Any recommendations or hints?
  Thank you!

 25. small business coaching

  14 września 2017 at 03:16

  It’s perfect time to make a few plans for the
  future and it’s time to be happy. I have read
  this put up and if I may just I wish to counsel you some fascinating things or advice.
  Perhaps you could write subsequent articles relating
  to this article. I wish to learn more things approximately it!

 26. Lelio Vieira Carneiro Junior

  14 września 2017 at 21:46

  Wow, that’s what I was seeking for, what a material!
  present here at this blog, thanks admin of this site.

 27. tourism life

  15 września 2017 at 20:55

  Great article.

 28. traveling abroad

  15 września 2017 at 21:02

  Have you ever thought about creating an ebook or guest authoring on other sites?
  I have a blog centered on the same ideas you discuss
  and would really like to have you share some stories/information. I know my
  readers would enjoy your work. If you are even remotely interested,
  feel free to send me an e-mail.

 29. Termojądrowa Potęga Izraela

  15 września 2017 at 21:07

  To właśnie o waszej biedzie intelektualnej mówił profesor drodzy komentatorzy.

  Zabijcie się.

  • Tomasz

   17 września 2017 at 19:00

   Termorjądrowa potęga Izraela Pan Żebrowski nie zna się na obecnej agenturze specjalistą w tej materii jest dziennikarz śledczy Wojciech Smuliński .Pan Żebrowski zna się tylko na NKWD KGB i Narodowych Siłach Zbrojnych .Masz dowody że Pan Jabłonowski jest „ruskim agentem”? nie boisz się procesu Pan Żurek PIS ma zapłacić Panu Jabłonowskiemu odszkodowanie za pomówienie.Każdy który ma odmienne zdanie na temat polityki międzynarodowej jest okładany epitetem „ruski agent”

 30. Peggy

  16 września 2017 at 14:16

  Hey very interesting blog!

 31. golf club

  16 września 2017 at 14:57

  I have been exploring for a little for any high quality articles or weblog posts in this kind of house .

  Exploring in Yahoo I ultimately stumbled upon this
  site. Studying this info So i’m satisfied to convey that
  I have an incredibly just right uncanny feeling I found out exactly what I needed.

  I most without a doubt will make certain to don?t put out of your mind this web
  site and give it a glance on a continuing basis.

 32. travel guide

  16 września 2017 at 19:47

  Can I just say what a relief to discover somebody that
  genuinely knows what they’re discussing online.
  You certainly know how to bring an issue to light and make it
  important. More and more people must check this out and
  understand this side of the story. I can’t believe you aren’t
  more popular because you definitely possess the gift.

 33. travel cover

  17 września 2017 at 00:17

  I must thank you for the efforts you’ve put in writing this site.
  I really hope to view the same high-grade content from you
  in the future as well. In truth, your creative writing abilities has inspired me to get my own website now
  😉

 34. dublin golf

  17 września 2017 at 01:32

  Can you tell us more about this? I’d want to find out more details.

 35. tourism life

  17 września 2017 at 08:13

  It’s hard to find well-informed people for this subject,
  but you sound like you know what you’re talking about! Thanks

 36. travel companions

  17 września 2017 at 08:24

  Truly when someone doesn’t know after that its up to other
  users that they will help, so here it happens.

 37. beaufort golf

  17 września 2017 at 08:41

  Hurrah! At last I got a webpage from where I can in fact obtain useful data concerning my study and knowledge.

 38. www.leader.emmanuelumc.org

  17 września 2017 at 15:11

  You could definitely see your skills within the article you write.
  The arena hopes for even more passionate writers like you who
  aren’t afraid to say how they believe. At all times follow your heart.

 39. ittefuck.pw

  18 września 2017 at 17:02

  I have to thank you for the efforts you have put
  in penning this blog. I really hope to check out the same high-grade content by you later on as well.
  In truth, your creative writing abilities has motivated me to get my own, personal site now 😉

 40. derwebdozent.de

  19 września 2017 at 16:40

  Very good article! We will be linking to this great article on our website.
  Keep up the good writing.

 41. http://testforum.hon-fans.de/

  19 września 2017 at 17:17

  Hello every one, here every one is sharing these kinds of know-how,
  so it’s pleasant to read this weblog, and I used to pay a quick visit this webpage everyday.

 42. Jana

  19 września 2017 at 20:06

  We stumbled over here by a different page
  and thought I might as well check things out. I like what
  I see so now i am following you. Look forward to looking into
  your web page for a second time.

 43. Latanya

  20 września 2017 at 15:27

  Awesome! Its really remarkable piece of writing, I have got
  much clear idea on the topic of from this article.

 44. www.jszj.net

  20 września 2017 at 17:41

  Hi everyone, it’s my first pay a visit at this web site, and piece of writing
  is really fruitful for me, keep up posting these types of
  articles.

 45. bangaloreinterio.com

  20 września 2017 at 18:08

  Excellent site. Plenty of useful information here. I’m sending it to several buddies
  ans additionally sharing in delicious. And certainly, thanks to your effort!

 46. www.1078share.com

  21 września 2017 at 01:18

  Wonderful goods from you, man. I’ve understand your stuff previous to
  and you are just too excellent. I actually like what you’ve acquired here,
  really like what you are saying and the way in which you say it.
  You make it entertaining and you still care for to keep it sensible.

  I cant wait to read much more from you. This is actually
  a tremendous website.

 47. travel diary

  21 września 2017 at 01:37

  Definitely believe that that you said. Your favourite reason appeared to be at the internet the simplest thing to keep in mind of.

  I say to you, I definitely get irked at the same time as people consider concerns that they plainly do not recognize about.
  You managed to hit the nail upon the top as smartly as defined out the whole thing without
  having side-effects , other folks can take a signal. Will likely be back to get
  more. Thanks

 48. Ronrhip

  21 września 2017 at 03:13

  Compra Viagra Madrid [url=http://cialtobuy.com ]cialis online[/url] Generique Cialis En France
  Propecia Low Price Comment Faire Pour Obtenir Priligy
  Comprar Cialis Sin Receta En Farmacia cialis buy online Clomid Fast Shipping To Sweden

 49. JeffMymn

  21 września 2017 at 22:33

  Xenical Sans Ordonnance Prix [url=http://cialtobuy.com ]cialis online[/url] Amoxicillin And Clavulanate Potassium Overdose
  Zitromax Ithout A Prescription
  Kaufen Cialis generic cialis Buy Meloxicam

 50. golf club

  22 września 2017 at 04:21

  Hello! Do you know if they make any plugins to protect against hackers?

  I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard
  on. Any suggestions?

 51. soccer shoes pattern

  22 września 2017 at 10:58

  We’re a group of volunteers and starting a new scheme in our community.
  Your site provided us with valuable info to work on. You have
  done an impressive job and our entire community will be grateful to
  you.

 52. air travel

  23 września 2017 at 03:19

  It’s fantastic that you are getting ideas from this piece of writing as well as from our argument
  made at this time.

 53. http://druzi.od.ua

  23 września 2017 at 06:35

  Keep this going please, great job!

 54. jellyfishforum.com

  23 września 2017 at 11:15

  Nice post. I was checking constantly this blog and I’m impressed!
  Very useful information specifically the last part :
  ) I care for such information much. I was seeking this
  particular info for a long time. Thank you and best of luck.

 55. www.fogbridge.com

  23 września 2017 at 19:12

  After I originally commented I appear to have clicked the
  -Notify me when new comments are added- checkbox and
  now every time a comment is added I recieve
  4 emails with the same comment. Is there a means you can remove me from that
  service? Thanks a lot!

 56. forum.salamato.net

  24 września 2017 at 12:19

  I enjoy looking through an article that will make men and women think.
  Also, thanks for permitting me to comment!

 57. www.cercosaceramica.com

  24 września 2017 at 12:40

  Howdy! This blog post couldn’t be written much better!

  Looking through this post reminds me of my previous roommate!
  He continually kept talking about this. I most certainly will
  send this article to him. Pretty sure he’s going to have
  a great read. Many thanks for sharing!

 58. elitecocoa.com

  24 września 2017 at 13:20

  Wonderful web site. A lot of useful info here.
  I am sending it to some pals ans also sharing in delicious.
  And naturally, thanks in your effort!

 59. drivers.notebook-games.ru

  24 września 2017 at 16:45

  Asking questions are actually good thing if you are not understanding anything totally, but this post offers nice understanding yet.

 60. http://www.busiacountywomenrep.co.ke/

  24 września 2017 at 17:40

  Hmm it seems like your site ate my first comment (it was extremely
  long) so I guess I’ll just sum it up what I had written and say, I’m thoroughly enjoying your blog.
  I as well am an aspiring blog writer but I’m still new to the whole
  thing. Do you have any tips and hints for beginner blog writers?
  I’d definitely appreciate it.

 61. http://4sigmas.com.br/

  25 września 2017 at 02:54

  I don’t even know how I stopped up right here, but I thought this post was once good.
  I do not understand who you’re however certainly you are going to a famous blogger if you happen to aren’t already.
  Cheers!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra