Z zagranicy

Węgry oczekują od UE solidarności

Komentując wystosowany do Unii Europejskiej wniosek Węgier o podzielenie między poszczególne kraje członkowskie wspólnoty kosztów wzniesionego na węgierskiej granicy ogrodzenia zabezpieczającego granice zewnętrzne unii przed napływem muzułmańskich imigrantów, rzecznik prasowy rządu Viktora Orbana stwierdził, iż oczekuje w tej sprawie od UE solidarności.

– Węgry oczekują od UE solidarności. Węgrzy nie tylko chronią swoje własne granice, ale również granice Europy – oświadczył Zoltán Kovács, zdaniem którego kluczowym warunkiem europejskiej solidarności jest działanie zgodnie z zasadami, a z takowym mamy do czynienia w przypadku ochrony granic.

– Od momentu rozpoczęcia kryzysu migracyjnego Węgry naciskały na przestrzeganie praw, które zostały zlekceważone. To jest podstawowy miernik wzajemnej solidarności – dodał.

Kovács zauważył, że Bułgaria otrzymała 160 mln euro z UE w celu odciążenia budżetu ze względu na wydatki na ochronę granic, z kolei Grecja otrzymała 1 mld euro, a Włochy – kilkaset milionów. – Sprawiedliwość i solidarność wymaga, aby UE wzięła na siebie część kosztów węgierskiej ochrony granicznej – stwierdził.

– Premier Viktor Orbán zwrócił się do Komisji Europejskiej, aby ta zrefundowała Węgrom połowę środków wydanych na ochronę granic – poinformował w czwartek szef kancelarii premiera János Lázár podczas briefingu prasowego, zaznaczając, iż od momentu rozpoczęcia się kryzysu migracyjnego koszt ogólny ochrony granic wzrósł do 800 mln euro.

Szef węgierskiego rządu napisał w specjalnym liście do przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude’a Junckera, że ochrona granic kosztowała Węgry 270 mld forintów, sumę, która nie została przewidziana i stanowi „znaczące obciążenie” dla węgierskiego budżetu.

Rzecznik prasowy Komisji Europejskiej ds. budżetu i zasobów ludzkich Alexander Winterstein oświadczył podczas piątkowej konferencji, że KE rozważy wniosek premiera Węgier. – Zachęcamy Węgry do wykorzystania już przekazanych im środków, jeżeli Węgry wnoszą teraz o dodatkowe wsparcie, Komisja Europejska jest gotowa szybko przeanalizować ten wniosek i zapewnić właściwą pomoc, jeżeli tego wymaga sytuacja zgodnie z europejskim prawem – stwierdził Winterstein.

Jednocześnie jednak zasugerował, że KE powinna prowadzić dotychczasową politykę jeżeli chodzi o jakiekolwiek ogrodzenia graniczne, jak to wzniesione na południowej granicy Węgier. – Nie będę wchodził w szczegóły wniosku [Węgrów – przyp. Red.], ale mogę powiedzieć, że nie finansujemy budowy żadnych murów ani ogrodzeń na zewnętrznych granicach. Wspieramy zarządzanie środkami granicznymi… to mogą być środki obserwacyjne, to może być sprzęt dla patroli granicznych, ale ogrodzeń nie finansujemy – powiedział Winterstein.

Jego stanowisko nie może dziwić, skoro eurokraci oczekują unijnej solidarności w przyjmowaniu muzułmańskich imigrantów, a nie w powstrzymywaniu ich napływu.

Źródło: dailynewshungary.com

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

24 komentarze

24 Komentarzy

 1. Pingback: Sembelit Gejala Apa

 2. Pingback: Obat Wasir Ambeien Herbal di Kulon Progo

 3. Pingback: Obat Wasir Ambeien Herbal di Bangli

 4. Pingback: Obat Wasir Ambeien Herbal di Cianjur

 5. Pingback: obat kutil di farmasi

 6. Pingback: obat kutil muka

 7. Pingback: Ciri Virus Hepatitis B

 8. Pingback: Obat Kutil Kelamin Dari Dalam

 9. Pingback: kutil di telapak tangan

 10. Pingback: kutil di kelamin wanita

 11. Pingback: menghilangkan kutil kelamin

 12. Pingback: obat kutil kelamin dari tumbuhan

 13. Pingback: cara menghentikan pendarahan wasir

 14. Pingback: akar bayam duri

 15. Pingback: Obat Kutil Alami Yang Ampuh

 16. Pingback: Cara Mengobati Kutil Kelamin Pria DiBulukumba

 17. Pingback: Obat Kutil Kelamin Yang Di Jual Di Apotek DiBatanghari

 18. Pingback: Gang Jie dan Pipeca de Nature

 19. Pingback: Obat bentol di klamin

 20. Pingback: Jenis Obat Kutil Di Apotik

 21. Pingback: Obat Wasir Ambeien Di Apotik

 22. Pingback: Obat Sipilis Di Apotik Yang Ampuh

 23. Pingback: Obat Kutil Kelamin Secara Tradisional

 24. Pingback: jual obat wasir di bandung

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra