Z zagranicy

Korea Północna zbudowała bombę wodorową

Wszystko wskazuje na to, że Korea Północna zbudowała głowicę wodorową, którą można załadować do nowej międzykontynentalnej rakiety balistycznej (ICBM).

O sprawie poinformowała w niedzielę rano Koreańska Centralna Agencja Informacyjna (KCNA), która podała, że północnokoreański przywódca Kim Jong-un dokonał inspekcji Instytutu Broni Jądrowych, gdzie obejrzał zbudowane tylko z użyciem krajowych środków bomby wodorowe.

– To termonuklearna broń z super siłą wybuchu zbudowana tylko naszym wysiłkiem i z użyciem naszych technologii. […] Wszystkie komponenty bomby wodorowej były w 100 procentach wykonane w kraju – mówił Kim.

Informację tą podano w okresie, kiedy mamy do czynienia z intensyfikacją napięć w regionie wywołanych prowadzonymi przez Koreę Północną testami dwóch rakiet ICBM (w lipcu) o potencjalnym zasięgu do 10 tys. kilometrów, co oznacza, że mogłyby one sięgnąć Stanów Zjednoczonych.

We wtorek Korea Północna wystrzeliła rakietę Hwasong-12, która – jeżeli wierzyć doniesieniom – jest zdolna do przenoszenia ładunków jądrowych, a która przeleciała prawie 2700 km do Pacyfiku i wywołała alarm w północnej Japonii, nad terytorium której przeleciała.

Jej wystrzelenie spotkało się ze wściekłymi reakcjami Japonii i Stanów Zjednoczonych, jak również z wezwaniem do ograniczenia testów ze strony innych krajów. Spowodowało także zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Bezpieczeństwa ONZ na żądanie Waszyngtonu i Tokio, podczas którego wydano potępiającą testy rezolucję.

15 członków Rady Bezpieczeństwa ONZ jednogłośnie wezwało władze Korei Północnej do zaprzestania testów rakietowych oraz wstrzymania programu nuklearnego. Pjongjang oświadczył jednak, że ani jednego ani drugiego nie wstrzyma, chyba że Waszyngton zakończy swoją wrogą wobec Korei Północnej politykę oraz rozwiąże dowodzone przez USA oddziały ONZ w Korei Południowej.

Obecnie zarówno w tej ostatniej, jak i w Japonii stacjonują tysiące amerykańskich żołnierzy.

Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

51 komentarzy

51 Komentarzy

 1. Ewiak Ryszard

  3 września 2017 at 14:17

  Jak widać, także Korea Północna przygotowuje się do globalnej wojny jądrowej. Niestety, jest ona nieuchronna jak śmierć. Księga Objawienia ostrzega: „I wyszedł inny koń barwy ognia, a siedzącemu na nim dano odebrać ziemi pokój, by się wzajemnie ludzie zabijali – i dano mu wielki miecz [w tym kontekście oznacza broń jądrową]. A gdy otworzył pieczęć trzecią, usłyszałem trzecie Zwierzę, mówiące: ‚Przyjdź!’ I ujrzałem: a oto czarny koń, a siedzący na nim miał w ręce wagę [żywność będzie racjonowana]. I usłyszałem jakby głos w pośrodku czterech Zwierząt, mówiący: ‚Kwarta pszenicy [ok. litr] za denara [dniówka] i trzy kwarty jęczmienia za denara, a nie krzywdź oliwy i wina! [te gatunki odporne są na długotrwałą suszę]'” (6:4-6). O tej wojnie mówił też Jezus (Mateusza 24:7). Jest o niej mowa także w Księdze Daniela (11:29b,30a). Pisał o niej już Mojżesz w Księdze Liczb (24:23,24). Ostatnim znakiem przed tą wojną będzie powrót, występującej w roli „króla północy” – Rosji (Daniela 11:29a). Na razie więc możemy jeszcze spać spokojnie.

  • hansi

   3 września 2017 at 17:49

   „Nie znasz dnia, ani godziny” – zaprawdę, powiadam Ci 😀 …

 2. Robert B.

  3 września 2017 at 14:37

  Straszne! A co z bezcennym Izraelem? Bezcenny Izrael musi się bronić? Tylko on?

  • Tomek

   3 września 2017 at 14:59

   Izrael, zdaje się, nie grozi poszczególnym krajom, ze zbombarduje ich miasta, nie wystrzeliwuje rakiet nad terytorium innych krajów, nie mówiąc o tym, że masowo nie morduje swoich obywateli. Ale ty tego nie zrozumiesz, nawet jak ci ta bomba wodorowa Kima na głowę spadnie – taki jesteś intelektualny beton…

   • Satyr

    3 września 2017 at 16:30

    Tumaniu, widać ze jesteś neokonserwatywnym osłem. Izrael cały czas grozi Iranowi i Syrii, więc nie pisz idiotyzmów.

    • Tomek

     3 września 2017 at 20:12

     Proszę zatem o dowód wypowiedzi, w której Izrael grozi wyprzedzającym atakiem jądrowym na Syrię lub Iran, tak jak to czyni Kim:) Poszukasz i zaskoczysz mnie?

     Swoją drogą, kto oficjalnie odmawia drugiemu państwu prawa do istnienia? Iran Izraelowi czy Izrael Iranowi:)? Kto finansuje terrorystyczne bojówki, żeby atakowały terytorium tego drugiego kraju. Iran finansuje Hezbollah, czy może Izrael finansuje jakieś ugrupowanie militarne żeby rakietami w Iran nawalało?

     Macie niektórzy takiego p…..lca na punkcie Żydów, że najprostszych faktów nie możecie ogarnąć.

     • Satyr

      3 września 2017 at 20:40

      Israeli PM Netanyahu ‚ready’ to order strike on Iran By Yolande Knell BBC News, Jerusalem The Israeli Prime Minister, Benjamin Netanyahu, has said he is ready to order a strike on Iran if international sanctions do not stop its nuclear programme.

      „I am, of course, ready to press the button if necessary,” he said.

      Speaking on Israeli television, Mr Netanyahu also indicated Israel was prepared to act unilaterally.

   • Paweł

    3 września 2017 at 17:52

    @Tomek

    Z księżyca spadłeś Tomuś? Izrael grozi wszystkim dokoła a szczególnie Iranowi. Ponadto masowo morduje Palestyńczyków i okupuje ich ziemię. Widać wyraźnie z kogo jest intelektualny beton. Żydowski okupant, terrorystyczny izrael i bomba atomowa to niebezpieczne połączenie. Mam nadzieję, że Iran zrobi z tym syfem porządek.

    • Tomek

     3 września 2017 at 20:14

     Jak wyżej, Pawełku – podaj mi przykład wypowiedzi, w której Izrael grozi Iranowi wyprzedzającym atakiem jądrowym, tak, jak to czyni Iran. Podaj mi przykład finansowania przez Izrael organizacji militarnej, która nawalałaby rakietami w Iran, tak, jak czyni to Iran finansując Hezbollah. Ciekaw jestem, gdzie coś takiego znajdziesz:)

     • Paweł

      4 września 2017 at 00:07

      @Tomek

      Tomuś, chyba każdy pamięta jak izrael nawoływał do ataku na Iran? Żydówa Clintonowa im w tym wtórowała. Nie mówiłem o ataku jądrowym więc nie wiem skąd taki pomysł? Odnośnie organizacji najlepszym przykładem jest isis, które zniszczyło Europę Zachodnią. Podobnie i w tym wypadku każdy wie, że izrael ich sponsoruje.

     • Paweł

      4 września 2017 at 00:10

      israelvideonetwork.com/this-is-the-reason-israel-will-attack-iran-soon/

      Proponuję podejść z ogromnym dystansem, bo można umrzeć ze śmiechu:

      „If Israel doesn’t defend herself and all of humanity who will? A strong and crucial message.”

      To raczej przed tymi żydowskimi parchami trzeba obronić ludzkość. Chyba się tym sk*rwielom coś pomieszało.

   • Robert B.

    4 września 2017 at 11:41

    Do @Tomek:

    Owszem, Izrael grozi innym państwom. Jeżeli jednak Izrael kiedykolwiek wystrzeli cokolwiek, to Izraela nie będzie w ciągu minuty. A wtedy… A wtedy rozliczona zostanie ekspozytura Izraela, jego siatka szpiegowska, czyli diaspora, do cna…

  • hansi

   3 września 2017 at 17:22

   Bezcenny Izrael przecież cały czas wymachuje, jak ogon – psem, polityką i siłami USA.
   Przykro patrzeć na minę, całkowicie „spacyfikowanego” Trumpa, z uśmieszkiem jego zięcia w tle 🙂
   A za kilka lat, Izrael zmieni swe geograficzne położenie.. Głównie z powodu WODY, jak wiemy.. Więc niby PO CO to wszystko ? Skoro I TAK zamierzają się przesiedlić z Palestyny – DO NAS ?..
   Na szczęście, ta swołocz NIE JEST jednolita, lecz frakcje i poszczególne bandy Chabad-Lubavicz leją się pomiędzy sobą 🙂
   Z pozoru więc nielogicznym i bezcelowym zdaje się być niszczenie przez Izrael wszystkiego dookoła (z wyjątkiem Saudyjczyków, gdzie nikt jakoś nie usiłuje „obalać tyrana”, czy „zaprowadzać demokracji” 🙂 ). Bo skoro – sami się stamtąd WYNOSZĄ wkrótce ?.. A pomimo to – rękami Sorosa, wysiedlają ze swego dotychczasowego pobliża w Palestynie miliony zdolnych do walki chłopaków, zamieniwszy całą Północną Afrykę w zgliszcza ?.. Jaki SENS ?… 🙂
   Te miliony oszołomionych Islamem chłopaków afro-arabskich wysyła Izrael DO OJROPY..
   W celu jej zaorania całkowitego…
   Wszystko opisano w „Protokołach Mędrców Syjonu”, obojętnie, czy prawdziwych, czy sfałszowanych, bo opisują AKTUALNIE SIĘ DZIEJĄCE RZECZY 🙂
   Toczka w toczkę się zgadza 🙂
   Oraz – w licznych przepowiedniach, w tym – biblijnych i ichnich – syjonistycznych.
   Oni to po prostu i zwyczajnie REALIZUJĄ 🙂
   Takie – samo się realizujące przepowiednie 🙂
   Ale ad rem.
   Ciekawe, czy Koreańczyk działa tylko w swoim własnym imieniu ? 😀 …
   Odwaliło człekowi ? 🙂 Czy też za tym TEŻ stoi Syjon, żeby zrobić tę wojnę, taką NAPRAWDĘ tym razem ŚWIATOWĄ,przy której ostatnia, 2-ga, to mały Pikuś będzie ? 🙂
   A jedna skuteczna rakieta Kima Dzonga może tę lawinę przewracających się kloców Domina zacząć.. I to niekoniecznie zaraz jądrową… Żyd chce mieć przecież Ziemię i pracujących na niej Gojów, w ilości 600 milionów,
   NIENARUSZONĄ, A NIE „zimę atomową” na globie !..
   Ta chora kasta Rothschildów, to może maniacy, ale nie IDIOCI !..
   A biorąc pod uwagę coraz liczniejsze, fajne zabawki, latające masowo na przeróżnych orbitach dookoła nas, w tym mocno zaawansowana już technicznie scheda po Nikoli TESLI.. To włos się na głowie jeży, co oni wszyscy są w stanie nam uczynić, i to „chirurgicznie”, na wybranych obszarach, co nieuchronnie wymknie się spod kontroli i przejdzie w ogólnoziemski kataklizm SIŁ NATURALNYCH (kłania się Apokalipsa i wszystkie znane nam przepowiednie..)…
   A na tym wszystkim, czy to się „Tomkowi” 🙂 podoba, czy nie – trzyma łapę bezcenny i „bezbronny” Izrael, którego nie obowiązują ŻADNE, ale to ŻADNE konwencje międzynarodowe, żadne nakazy, żadne zakazy, żadne ustalenia, ani umowy (no, może z wyjątkiem umowy z Arabami Saudyjskimi 🙂 )..
   Wszystkie bez wyjątku umowy – dotyczą GOJÓW 🙂
   Bezcenny Izrael jest PONAD wszelkim prawem 🙂
   JEST tak, czy NIE JEST tak ? 🙂
   Czy może TO TEŻ – jest tylko „teorią spiskową” ? 🙂
   W TYM sensie, stare i strywializowane, aż po wymioty powiedzonko,
   że „Wszystko przez żydów !” – nabiera nowego, ŚWIEŻEGO, w dodatku PRAWDZIWEGO wydźwięku 🙂
   Bo, zaprawdę, TRUDNO znaleźć cokolwiek złego na Ziemi,
   żeby NIE BYŁO „przez żydów” 😀 …
   W takim sensie – ponawiam na koniec nieśmiałe, bo nie poparte żadnymi sensownymi faktami przypuszczenie, że i Kiom Dzong działa na smyczy IZRAELA 😀 …
   😀 …
   Shalom ! 😀
   Całkiem, jak pejsy w polskiej (?..) Parszawie, pociągający za sznurki „bezimiennie” z tła i z tylnego fotela, tak i Pan Bibi Netanjahu jest szarą eminencją (fasadą City of London) na scenie tego teatrzyku

   • Paweł

    3 września 2017 at 18:13

    @hansi

    Protokoły nie zostały sfałszowane. To żydowska propaganda. Poniżej ten sam duch protokołów:

    Na zjeździe syjonistycznym, odbytym w r. 1920 w Londynie zapadły następujące uchwały: („Myśl Niepodległa”, nr 524, art. „Wojna żydów z Polską”).

    1. Wydać poufny manifest, wzywający żydów świata całego do walki z Polską celem zmuszenia tego państwa do zabezpieczenia żydom praw narodowych i żeby się Polacy pogodzili z faktem istnienia na ziemiach polskich licznego narodu żydowskiego, mającego takie same prawa do tych ziem, jak i naród polski. Akcja przeciwko Polsce ma być wszędzie przeprowadzona we wszystkich państwach Europy, Azji, Ameryki.

    2. Założyć komitety, któreby się zajęły zbieraniem wszystkich zarzutów obciążających Polskę i zniesławiających ją w oczach świata cywilizowanego.

    3. Zorganizować stałych korespondentów, którzy z podróży po Polsce, pisaliby do najpoczytniejszych dzienników świata najnieprzychylniej.

    4. Użyć wszelkich wpływów, aby granice państwa polskiego były jak najszczuplejsze. Utrudniać odbycie się plebiscytu na Śląsku i ujściu Wisły do morza.

    5. Starać się usilnie o to, by w Polsce rządzili ludzie żydom najzupełniej oddani. Chodzi tu o ministerium spraw zagranicznych i wojskowych.

    6. Wpływać na to, żeby Polskę złączyć z Niemcami, a rozbić jej przymierze z Francją.

    7. Użyć wszelkich środków, aby marka polska spadła na rynkach świata i żeby nic nie była warta a przez to zmusić Polaków do zaciągnięcia pożyczki u bankierów żydowskich w zamian za polityczne i finansowe ustępstwa i przywileje dla żydów w Polsce.

    8. Popierać i szerzyć w Polsce komunizm (!).

    Z polskich żydów byli: I. Grunbaum, poseł na Sejm warszawski oraz J. Jackan, redaktor żargonówki warszawskiej „Hajnt”.

 3. Satyr

  3 września 2017 at 14:39

  Korea Pólnocna ma prawo do samoobrony, tym bardziej, ze USA ma ochotę wprowadzić tam „demokrację”. Koreanczycy widzieli co USA robi z panstwami nie mogącymi się bronić jak Irak, Libia czy Syria i wyciagneli wnioski.

  • Tomek

   3 września 2017 at 14:57

   Śmieszek z ciebie, prawdziwy Satyr:)

   • Paweł

    3 września 2017 at 17:54

    @Tomek

    Lepiej być śmiesznym, aniżeli żałosnym. USA wara od Korei i innych państw. Widać, że Tomuś na smyczy usraela.

  • hansi

   3 września 2017 at 17:47

   Tam chodzi po prostu i zwyczajnie, o jakieś BOGACTWA NATURALNE, na których żydownia chce położyć łapę, jak i wszędzie indziej na świecie, np. w Rosji, ale nie mają siły, poza tm – tam TEZ siedzi ten sam Chabad-Lubavicz, choć inna banda 🙂 i przy okazji WRESZCIE rozbełtać, rękami USA, świat w kierunku wojny, żeby wreszcie zaczęła się „utylizować” naprodukowana broń i zaczęte (kolejny raz) być brane KREDYTY u żydowni, na cele wojenne, których – jak zawsze – żydy będą udzielać WSZELKIM walczącym stronom… W TYM – Koreańczykom, jednocześnie rabując im ich bogactwa naturalne, jak w całej Afryce i Ameryce Południowej, gdzie tylko USrael wetknie swoje zbrodnicze łapy, „broniąc demokracji” i „wyzwalając lud spod każdorazowego tyrana”…

 4. hansi

  3 września 2017 at 16:47

  Żydolubny, nieprzejednany, ślepy orędownik pejsów – „Tomek” – powrócił był definitywnie z urlopu 🙂
  Proponuję nie zwracać nań uwagi i nie reagować na jego debilne wstawki 🙂
  SHALOM ! 🙂

 5. adas

  3 września 2017 at 19:24

  Znalazłem ciekawy serwis z aukcjami gdzie wszystko jest od 1zł

  http://www.itsssl.com/bidfire

  ———
  Polecam, póki co mało znany i łatwo coś zgarnąć:)
  ==============
  Ja wylicytowałem nowego Laptopa za 240zł

 6. JARO

  4 września 2017 at 06:05

  czytając artykuł i wpisy pod nim doszedłem do wniosku, że jednak warto mieć taką „zabawkę” u siebie; nie wiedzieć czemu i dlaczego, ale od razu wszyscy wokół zaczynają traktować cię wtedy poważnie; i pomyśleć, że mieliśmy naukowca co nad tym pracował, ale ponieważ nie chciał się swoimi pracami podzielić, wtedy z ZSRR, to taktownie umarł; to może Antoni kupi taką, choćby jedną, „zabawkę” u tych Koreańczyków? założę się, że zaraz zaczną na nas szczekać, ale poza nasze ogrodzenie się nie wysuną, a raczej wsuną do środka; taką to ci ma siłę taka „zabawka”, że nawet jak nie jest uruchomiona, to zatrzymuje szereg innych w działaniu; oj, przydałaby się, przydała; choćby tylko na pokaz, na defiladę naszej niezwyciężonej … itd.;

 7. Silvia Odete Morani Massad

  5 września 2017 at 21:56

  Hi my loved one! I wish to say that this article is amazing, great written and
  include almost all vital infos. I would like to see more posts like this .

 8. real estate loans

  7 września 2017 at 06:40

  Hi, i think that i saw you visited my site thus i came to go
  back the want?.I’m trying to find things to improve my site!I suppose its ok to
  use some of your concepts!!

 9. mortgage loan

  7 września 2017 at 08:58

  Appreciate this post. Will try it out.

 10. thousand stocks

  8 września 2017 at 00:12

  Hi i am kavin, its my first occasion to commenting anyplace, when i read
  this article i thought i could also create comment due to this good piece of writing.

 11. www.moodlesocial.com

  9 września 2017 at 21:41

  I’m gone to say to my little brother, that he should also go to
  see this web site on regular basis to get updated from latest reports.

 12. decisions regarding real

  10 września 2017 at 02:20

  Hello great blog! Does running a blog such as this require a large amount of work?
  I’ve very little knowledge of computer programming but I had been hoping to start my own blog soon. Anyway, if you have
  any suggestions or techniques for new blog owners please share.
  I know this is off topic nevertheless I just needed to ask.

  Thank you!

 13. Lelio Vieira Carneiro Junior

  10 września 2017 at 06:43

  This is my first time go to see at here and i am truly impressed to read everthing at alone place.

 14. Grazyna

  10 września 2017 at 10:05

  This piece of writing is truly a good one it assists new internet people,
  who are wishing in favor of blogging.

 15. personal loan

  10 września 2017 at 13:41

  Its such as you read my mind! You appear to know so much approximately this, such
  as you wrote the guide in it or something. I believe that you simply can do
  with some % to force the message house a bit, however other than that, that is excellent blog.
  A great read. I’ll certainly be back.

 16. Kathie

  10 września 2017 at 16:19

  I will right away grasp your rss as I can not find your email subscription link or newsletter service.
  Do you’ve any? Please permit me understand so that
  I may subscribe. Thanks.

 17. estate agent

  12 września 2017 at 03:36

  Saved as a favorite, I like your website!

 18. all these things that i've done

  12 września 2017 at 09:27

  Hello, of course this piece of writing is truly nice and I have learned lot of things from it concerning blogging.

  thanks.

 19. Angeline

  12 września 2017 at 17:19

  Post writing is also a fun, if you know then you can write or else it is complicated to write.

 20. Makayla

  13 września 2017 at 03:19

  Helpful info. Fortunate me I discovered your web site unintentionally, and
  I’m stunned why this twist of fate did not took place earlier!
  I bookmarked it.

 21. Lelio Vieira Carneiro Junior

  13 września 2017 at 03:28

  Do you have a spam problem on this site; I also am a blogger, and I was wondering your situation; many of us have
  developed some nice procedures and we are looking to swap solutions with other folks, why not shoot me an e-mail if interested.

 22. oldest golf course

  15 września 2017 at 19:41

  Great blog you have here but I was curious if you knew of any message boards that
  cover the same topics talked about here? I’d really love to be
  a part of community where I can get feed-back from
  other knowledgeable individuals that share the same interest.
  If you have any recommendations, please let me know.
  Thanks!

 23. beaufort golf

  16 września 2017 at 05:08

  Sweet blog! I found it while browsing on Yahoo News.

  Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo
  News? I’ve been trying for a while but I never seem to get
  there! Thank you

 24. tourism presents

  17 września 2017 at 01:53

  I’ve been exploring for a bit for any high quality articles
  or weblog posts in this sort of space . Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this website.

  Studying this information So i am happy to express that I’ve an incredibly good uncanny feeling I found out just what I needed.
  I most definitely will make sure to don?t put out
  of your mind this website and provides it a glance on a constant
  basis.

 25. open golf

  17 września 2017 at 17:47

  Heya exceptional blog! Does running a blog like this require a lot of
  work? I’ve absolutely no understanding of programming but I had been hoping
  to start my own blog in the near future. Anyways, should
  you have any ideas or techniques for new blog owners please share.
  I understand this is off topic but I simply wanted to
  ask. Thank you!

 26. Jamika

  19 września 2017 at 15:35

  This blog was… how do I say it? Relevant!! Finally I’ve found something that helped me.
  Appreciate it!

 27. Millard

  19 września 2017 at 18:38

  If yourself put on’t seem to be which include powering into the town monitor out The Desmond Lodge in just Malvern. Serving a Terrific Xmas supper this calendar year beginning at 3pm. Reservations essential.

 28. Lawanna

  20 września 2017 at 08:02

  Hello there! I know this is kind of off topic but I was wondering
  if you knew where I could get a captcha plugin for my comment form?
  I’m using the same blog platform as yours and I’m having difficulty finding one?
  Thanks a lot!

 29. Brandon

  20 września 2017 at 12:56

  Simply want to say your article is as astounding.
  The clearness to your put up is just excellent and i could
  think you are a professional on this subject. Well together with your permission let me to take hold of your RSS feed to
  stay updated with drawing close post. Thank you a
  million and please keep up the rewarding work.

 30. having holiday travel

  20 września 2017 at 21:33

  I am actually glad to read this weblog posts which carries
  lots of valuable information, thanks for providing these data.

 31. 211.110.229.114

  21 września 2017 at 08:17

  Hi it’s me, I am also visiting this web site regularly, this website is genuinely nice and the viewers
  are genuinely sharing pleasant thoughts.

 32. http://ask.brant.us

  21 września 2017 at 12:19

  My family members all the time say that I am killing my time here at web, but I
  know I am getting familiarity everyday by reading such pleasant posts.

 33. Malcolm

  21 września 2017 at 21:16

  For newest information you have to visit web and on the
  web I found this web page as a finest website for hottest
  updates.

 34. www.cot66.com

  23 września 2017 at 22:07

  My brother suggested I might like this website.
  He was entirely right. This post truly made my day.
  You cann’t imagine simply how much time I had spent for
  this info! Thanks!

 35. Lupita

  23 września 2017 at 23:11

  Saved as a favorite, I like your web site!

 36. rojanmezon.com

  24 września 2017 at 01:59

  Please let me know if you’re looking for a author for your
  weblog. You have some really good articles and I feel I would be
  a good asset. If you ever want to take some of the load off, I’d absolutely love to write some
  content for your blog in exchange for a link back to mine.

  Please send me an e-mail if interested. Cheers!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra