Z zagranicy

Biały Dom rozpatrzy wniosek obywateli o uznanie George’a Sorosa za terrorystę

Petycja wzywająca prezydenta USA do uznania żydowskiego multimiliardera George’a Sorosa za terrorystę została podpisana przez ponad 100 tys. obywateli, czyli wystarczającą liczbę, aby Biały Dom musiał rozpatrzyć sprawę.

Pod wspomnianą wyżej petycją podpisy złożyło dokładnie 129 tys. obywateli po zaledwie dwóch tygodniach od jej pojawienia się w internecie, na stronach Białego Domu, w sekcji przeznaczonej dla inicjatyw obywatelskich.

Twórcy petycji zarzucają miliarderowi finansowanie licznych organizacji mających tylko jedno zadanie, a mianowicie osłabić administrację Donalda Trumpa.

„Soros stworzył i finansował dziesiątki (a prawdopodobnie setki) dyskretnych organizacji, których jedynym celem jest wprowadzanie modelu taktyki terrorystycznej Alinsky’ego umożliwiającej upadek systemów i konstytucyjnych rządów w Stanach Zjednoczonych, i wypracowały niezdrowy i nadmierny wpływ na całą Partię Demokratyczną oraz dużą część rządu federalnego USA” czytamy w petycji.

Soros został oskarżony o umożliwienie „kolorowych rewolucji” za pośrednictwem swoich organizacji, jak chociażby MoveOn, która zachęca obywateli do prowadzenia antyrządowych protestów.

Sprzyjające Republikanom media, jak Fox News twierdzą, że MoveOn jest zdecydowanie większa niż wygląda i że „posiada” Partię Demokratyczną. Wspomniana stacja telewizyjna sugerowała, że Soros jest właścicielem tej organizacji.

Podczas wyborów prezydenckich w 2004 roku Soros dał prawie 1,5 mln dolarów Funduszowi Wyborczemu MoveOn.org. Natomiast po wyborze Donalda Trumpa na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych organizacja ta zwróciła się do Amerykanów, aby brali udział w „pokojowych” protestach w całym kraju.

Podczas ostatnich wyborów prezydenckich w USA Soros wspierał rywalkę Trumpa, kandydatkę Demokratów Hillary Clinton, wykładając na jej kampanię miliony dolarów.

Z ujawnionych przez WikiLeaks mejli wynika, że główny doradca Clinton John Podesta poinstruował Sorosa w 2008 roku, jak „zmielić” amerykańskich wyborców za pośrednictwem takich organizacji jak MoveOn.

Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

178 komentarzy

178 Komentarzy

  1. chief operating officer salary range

    13 listopada 2017 at 00:09

    Harley appoints important running officer.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra