Z kraju

Polska Straż Graniczna zatrzymała przemycanych przez Ukraińca nielegalnych imigrantów z Iraku

Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 1 września pięcioosobową rodzinę nielegalnych imigrantów z Iraku oraz obywatela Ukrainy, który miał ich przewieźć do Niemiec.

Rodzina Irakijczyków to rodzice (42 i 31 lat) z trójką dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Wszyscy oni zostali zatrzymani w miejscowości Krowica Sama, kiedy wsiadali do samochodu obywatela Ukrainy. Nielegalni imigranci nie mieli przy sobie żadnych dokumentów, ale posiadali bagaże z odzieżą i znaczne środki finansowe. Wszyscy członkowie rodziny byli w dobrym stanie zdrowia, nie wymagali opieki lekarskiej. Zostali przewiezieni na Placówkę Straży Granicznej w Lubaczowie, gdzie otrzymali ciepły posiłek.

31-letni obywatel Ukrainy, który prawdopodobnie miał przewieźć imigrantów do Niemiec, w piątek rano (1 września) wjechał legalnie do Polski przez przejście graniczne w Budomierzu. Usłyszał zarzut organizowania nielegalnego przekroczenia granicy. Został skazany na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Ponadto otrzymał decyzję o zobowiązaniu do powrotu z jednoczesnym zakazem wjazdu na teren państw Schengen przez okres 5 lat. W niedzielę, 3 września, został skierowany na Ukrainę.

Natomiast obywatele Iraku – rodzice – zostali skazani za nielegalne przekroczenie granicy. W poniedziałek, 4 września, cała rodzina została przekazana w trybie readmisyjnym stronie ukraińskiej.

Źródło: strazgraniczna.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

247 komentarzy

247 Komentarzy

 1. http://tenforwardlounge.net/

  13 listopada 2017 at 22:53

  WOW just what I was searching for. Came here by searching for lose belly
  weight

 2. Pozycjonowanie Organiczne Co To Jest

  3 grudnia 2017 at 19:54

  Perfectly composed written content , regards for entropy.

 3. News

  6 grudnia 2017 at 17:22

  Simply a smiling visitor here to share the love (:, btw great design. „Everything should be made as simple as possible, but not one bit simpler.” by Albert Einstein.

 4. Education

  14 grudnia 2017 at 11:47

  Real superb information can be found on site . „Wealth may be an ancient thing, for it means power, it means leisure, it means liberty.” by James Russell Lowell.

 5. Business

  23 grudnia 2017 at 16:28

  Merely a smiling visitor here to share the love (:, btw great style .

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra