Kościół

Nie raz jeszcze uderzymy o ziemię

Medytacje ewangeliczne z dnia 5 WRZEŚNIA 2017, Wtorek, Łk 4,31-37.

Jezus udał się do Kafarnaum, miasta w Galilei, i tam nauczał w szabat. Zdumiewali się Jego nauką, gdyż słowo Jego było pełne mocy. A był w synagodze człowiek, który miał w sobie ducha nieczystego. Zaczął on krzyczeć wniebogłosy; Och, czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić? Wiem, kto jesteś: Święty Boży. Lecz Jezus rozkazał mu surowo: Milcz i wyjdź z niego! Wtedy zły duch rzucił go na środek i wyszedł z niego nie wyrządzając mu żadnej szkody. Wprawiło to wszystkich w zdumienie i mówili między sobą: Cóż to za słowo? Z władzą i mocą rozkazuje nawet duchom nieczystym, i wychodzą. I wieść o Nim rozchodziła się wszędzie po okolicy.

Po pierwsze warto zastanowić się nad tym, co opętany w ogóle robił w synagodze? To bardzo ciekawy wątek. Miejsce uświęcone, do którego opętanego nie mogło nic kompletnie przyciągnąć, zwłaszcza, że nauczał w synagodze sam Syn Boga! Jezus Nazarejczyk!

A jednak przyszedł tam ów posiadający ducha nieczystego. Najpierw jednak czytamy o tym, jak wszyscy zdumieli się nauczaniem Chrystusa. Co to znaczy nauczać z mocą?

Gdy Bóg wypowiada Słowo – ono staje się ciałem, to znaczy dzieje się dokładnie to, co mówi Bóg. O czym Jezus Chrystus mówił do ludzi zgromadzonych w synagodze? Z pewnością nie było tam żadnego abstrahowania, ale słowa odkrywały konkretne sytuacje dokładnie tych ludzi, którzy tego słuchali. Podczas gdy przemawiał Jezus Chrystus, z każdym jednym słowem, zgromadzone osoby musiały doświadczać własnych uwolnień, dokładnie od tego, od czego miały być właśnie uwolnione. Takie przeżycie musiało budzić zdumienie, bo ludzie na sobie doświadczali mocy. Oni po prostu słuchali o Miłości i dosłownie Jej doświadczali. A moc to znaczy słowo wypowiedziane przez Chrystusa, które ich odmieniało natychmiast.

Tak działa Słowo Boga, a mamy je w zasięgu ręki. W każdej chwili możemy wziąć i zacząć swoją własną przygodę. Zdumienie nas zaszokuje. Kwestia tylko, czy chcemy czytać, aby usłyszeć i doświadczać? Nikt nigdy za nas tego nie zapragnie. Nikt za nas nie zgłodnieje wobec pragnień doświadczania Miłości ze słowa.

Jeśli wolimy się karmić najbardziej choćby atrakcyjnymi bodźcami tego świata, może się zdarzyć tak, że nie zdążymy tego zapragnąć…

W końcu moc objawiła się na demonach, które musiały zamilknąć i opuścić człowieka. Nie stało się to na słowo nikogo innego, ale tylko na słowo Jezusa Chrystusa. Powtórzmy więc, gdy Jezus coś mówi to, to co mówi, staje się.

Jest jeszcze jedno znamienne zdanie zapisane dla nas. „Wtedy zły duch rzucił go na środek i wyszedł z niego nie wyrządzając mu żadnej szkody”. Zobaczmy, ten człowiek został potraktowany fatalnie. Rzucić kimś na środek… przecież to musiała być ogromna siła ciskająca ciałem o ziemię! A jednak nie wyrządziło to owemu człowiekowi żadnej szkody.

Bo jeśli jest Jezus, to nie może nam się nic stać, choć to wcale nie znaczy, że nie raz jeszcze uderzymy o ziemię. Tylko, że trzymając się Chrystusa, nie odniesiemy szkody.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

20 komentarzy

20 Komentarzy

 1. Pingback: obat sipilis dan kecing nanah

 2. Pingback: Obat Wasir Ambeien Herbal di Asmat

 3. Pingback: Obat Alami Untuk Kutil Kelamin

 4. lam passport

  13 listopada 2017 at 02:22

  onpage keyword sang ten xe may top 1 google

 5. cho vay chung minh tai chinh du lich

  13 listopada 2017 at 04:00

  onpage keyword Chung minh cong viec hang thang top 1 google.

 6. Pingback: Kutil Di Bawah Anus}

 7. Pingback: Kondiloma Pada Bayi

 8. Pingback: semmbuhkan wartir

 9. Pingback: Pengobatan Kondiloma Pada Wanita Hamil

 10. Odchudzanieokx

  6 grudnia 2017 at 16:31

  SprytneOdchudzanie

 11. Pingback: Obat Herbal Kutil Kelamin Wanita

 12. Pingback: Bagaimana Cara Menghilangkan Kutil Kelamin DiBone Bolango

 13. Pingback: Penyebab jerawat di vagina

 14. Pingback: Obat Kutil Kelamin Di Apotik Terdekat

 15. Pingback: Obat Sipilis Di Apotik K24

 16. Pingback: Jual Obat Kutil Plester

 17. Pingback: Obat Gatal Kutil Kelamin

 18. Pingback: http://bit.ly/2FGkmsv

 19. Okmclaph

  17 marca 2018 at 05:03

  amoxil forte suspension generic amoxil amoxil dosage for 7 year old [url=http://amoxilpillbuy.com/]amoxil 875[/url] ’

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra