Z kraju

Środowiska kresowe nokautują prezydenta Dudę! Czy to spowoduje zmianę polityki wobec Ukrainy?

fot. flickr.com

Na brak konsekwencji w działaniu, liczne sprzeczności i nierówne traktowanie ofiar II wojny światowej przez prezydenta Andrzeja Dudę i innych polityków Prawa i Sprawiedliwości zwrócili uwagę w specjalnym liście do niego przedstawiciele organizacji kresowych w Żarach.

„Budowanie sztucznej przyjaźni polsko-ukraińskiej na fundamencie kłamstwa wołyńskiego, będzie równie skuteczne jak przyjaźń polsko-radziecka na gruncie kłamstwa katyńskiego” zauważyli. „Uprzejmie prosimy, by nie dzielić polskich ofiar II wojny światowej na te „słuszne” zastrzelone niemiecką czy sowiecką kulą i te „mniej poprawne polityczne” zatłuczone ukraińską siekierą” dodali.

Ze względu na mocną wymowę listu publikujemy go w całości:

Żary, 03.09.2017 r.
Kresowe Towarzystwo Turystyczno -Krajoznawcze
im. Orląt Lwowskich
Klub Tarnopolan
Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Płd.-Wsch.
Stowarzyszenie Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów Oddział Żary

ul. Bohaterów Getta 22 „B”
68-200 Żary, woj. lubuskie

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Pan Andrzej Duda
ul. Wiejska 10, 00-902 Warszawa

dotyczy: wniosek o pomoc w umożliwieniu godnego pochówku ofiar ukraińskiego ludobójstwa oraz pomoc prawną w uzyskaniu zadośćuczynienia od Rządu Ukrainy za straty materialne i niematerialne poniesione podczas zorganizowanego przez OUN-UPA ludobójstwa ludności polskiej

Szanowny Panie Prezydencie,

środowiska kresowe z wielką radością przyjęły wystąpienia przedstawicieli najwyższych władz RP (Pana Prezydenta i Pani Premier) wygłoszone podczas obchodów 78. rocznicy agresji Niemiec na Polskę. Szczególnie ważne słowa padły w Wieluniu, gdzie Pan Prezydent Andrzej Duda mówił o trzech niezbędnych fundamentach właściwej polityki historycznej: dbaniu o pamięć zbudowaną na prawdzie a nie relatywizacji wydarzeń z przeszłości, zadośćuczynieniu za popełnione zbrodnie, czego skutkiem powinno być przebaczenie. Cieszy fakt, że po prawie 30 latach znaleźli się w końcu politycy, którzy mają tyle odwagi, by podnieść tę kwestię w odniesieniu do Niemiec.
Niestety jako środowiska kresowe musimy zauważyć, że w tym kontekście w sposób niezwykle czytelny widać niezmierną słabość polskiej polityki prowadzonej przez obecny Rząd (podobnie jak wszystkie poprzednie) w odniesieniu do Ukrainy. Jest to polityka „na kolanach” (może nawet „pełzająca”), choć w obietnicach wyborczych słyszeliśmy o „wstawaniu z kolan”. Z wielką przykrością musimy stwierdzić, że nasz Rząd w stosunkach dwustronnych z partnerem ukraińskim łamie wszelkie zasady postulowane przez Pana Prezydenta.
Pan Prezydent powiedział w Wieluniu: „…trzeba wiedzieć i pamiętać, kto był ofiarą, a kto mordercą (…) I nie wolno dopuścić do tego, by ta elementarna prawda była zamazywana przez czas, poprzez machinacje różnego rodzaju historyków czy też, jak kto woli, pseudohistoryków…”. Jak w kontekście tych słów odczytać brak oficjalnego i stanowczego protestu polskiego Rządu wobec tworzenia na Ukrainie setek pomników i upamiętnień Stepana Bandery, Romana Szuchewycza i innych ludobójców narodu polskiego?! Jak mamy rozumieć brak polskiego sprzeciwu wobec uznania przez Ukrainę za bohaterów banderowskich rezunów z UPA wyrzynających polskie wsie na Kresach Wschodnich?! Co znaczy pokorne milczenie polskiego Rządu wobec totalnego fałszowania historii przez szefa ukraińskiego IPN Wołodymyra Wiatrowycza, słusznie nazywanego w naszym środowisku „ukraińskim Goebbelsem”?! Jak mamy postrzegać stałą, olbrzymią daninę finansową dla Ukrainy z kieszeni polskiego podatnika, w sytuacji gdy państwo to kolejny raz zakazuje nam ekshumacji i godnego pochówku dziesiątek tysięcy Polaków zamordowanych przez Ukraińców i do chwili obecnej spoczywających w dołach, jamach, na śmietniskach, bez grobu i znaku krzyża?
Pan Prezydent powiedział w Wieluniu także inne ważne słowa: „…Ale potrzebne jest także przebaczenie, bo ono kładzie grunt pod dobre stosunki sąsiedzkie (…) I potrzebne jest w związku z tym zadośćuczynienie…”. W pełni podzielamy w tej sprawie pogląd Pana Prezydenta i apelujemy, aby rządzący naszym krajem analogicznie jak do Niemiec zachowywali się w stosunku do Ukrainy. Przypominamy, iż ukraińscy nacjonaliści wymordowali od 150 do ponad 200 tysięcy Polaków (dane szacunkowe, bo Ukraińcy uniemożliwiają ekshumacje), ograbili ich z całego majątku, wiele polskich miejscowości zniszczyli do fundamentów. Stopień okrucieństwa ukraińskich rezunów przekroczył wszystko, co zdarzyło się podczas ostatniej wojny (rozpruwanie ciężarnych kobiet, nadziewanie niemowlaków na sztachety od płotu, zbiorowe gwałty, ćwiartowanie przy użyciu siekier, kos, wideł i młotów do zabijania świń itp.), w porównaniu z banderowcami nawet plugawi oprawcy z Brygady Dirlewangera wydają się „humanitarnymi mordercami”. Do wybaczenia potrzebne jest wyznanie win, skrucha, postanowienie poprawy i zadośćuczynienie. Współczesne władze Ukrainy gloryfikujące zbrodniarzy z OUN-UPA nigdy nie przyznały się do zbrodni ani nie przeprosiły za ich dokonanie, na zakłamanym obrazie najgorszych okrutników i zbirów budują swoją państwowość, całkowicie zakłamując prawdę o masowych mordach dokonanych na Polakach (także Żydach, Rosjanach, Ormianach, Węgrach, Czechach, Słowakach, Cyganach i Sprawiedliwych Ukraińcach). W sposób absolutnie haniebny uniemożliwiają godny pochówek ich ofiar i zaśmiecają przestrzeń publiczną i umysłowość młodych Ukraińców upiorami zbrodniczej przeszłości. Domagamy się od Rządu RP, godnie z postulatami Pana Prezydenta, przeprowadzenia wszelkich niezbędnych analiz do oszacowania strat materialnych i niematerialnych, celem oceny wysokości zadośćuczynienia jakie winna zapłacić Ukraina. Jednocześnie domagamy się bardzo stanowczych działań naszego Rządu w celu umożliwienia nam godnego pochówku naszych krewnych, którzy już ponad 70 lat spoczywają jak dzikie, padłe zwierzęta. To najgorsza hańba dla naszego Państwa godzić się na takie traktowanie swoich własnych obywateli!!!
Pan Prezydent raczył także wygłosić w Wieluniu następujące zdanie: „Mam wielką nadzieję, że ta straszna wojna była także lekcją dla świata do czego prowadzą nienawiść, buta, nieokiełznane w żaden sposób okrucieństwo…”. Odnosimy wrażenie, że niestety lekcji tej nie odrobił ani Rząd Ukrainy w Kijowie, który nieokiełznanym okrutnikom i ludobójcom buduje pomniki; ani Rząd w Warszawie, który nie protestuje dostatecznie stanowczo wobec tych postępków. Pobłażliwość dla budowania kultu ludobójców narodu polskiego prowadzi prostą ścieżką do powtórzenia tragicznej historii naszych krewnych, szczególnie w kontekście napływu do Polski olbrzymiej ilości imigrantów ekonomicznych z Ukrainy wychowywanych w kulcie zbrodniarzy wojennych i morderców Polaków.
Reasumując, prosimy Pana Prezydenta i Panią Premier o wszczęcie wszelkich niezbędnych kroków w celu:
– rzetelnego wyliczenia należnego nam od Ukrainy zadośćuczynienia za straty materialne i niematerialne poniesione podczas akcji ludobójstwa ludności polskiej zorganizowanej i przeprowadzonej przez OUN-UPA
– umożliwienia ekshumacji i godnego pochówku tysięcy polskich ofiar ukraińskich ludobójstwa!!!!!!!!!
– skutecznego powstrzymania zorganizowanej przez władze Ukrainy akcji masowego fałszowania historii i gloryfikacji ukraińskich zbrodniarzy wojennych
– zaprzestania absurdalnie wysokiej pomocy finansowej z kieszeni polskiego podatnika na rzecz Ukrainy, do czasu zaniechania przez ten kraj haniebnego procederu gloryfikowania ukraińskich ludobójców narodu polskiego
– zapewnienia bezpłatnej pomocy prawnej dla rodzin ofiar ukraińskiego ludobójstwa występujących z roszczeniami wobec Ukrainy.
Budowanie sztucznej przyjaźni polsko-ukraińskiej na fundamencie kłamstwa wołyńskiego, będzie równie skuteczne jak przyjaźń polsko-radziecka na gruncie kłamstwa katyńskiego. Uprzejmie prosimy, by nie dzielić polskich ofiar II wojny światowej na te „słuszne” zastrzelone niemiecką czy sowiecką kulą i te „mniej poprawne politycznie” zatłuczone ukraińską siekierą.

Łączymy wyrazy najwyższego szacunku,

Otrzymują:
1. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda
2. Premier Rządu Rzeczypospolitej Polskiej Pani Beata Szydło
3. Prezes PiS Jarosław Kaczyński

Fot. Flickr.com

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

86 komentarzy

86 Komentarzy

 1. Slawomir Tomasz Roch

  5 września 2017 at 17:29

  Panie Prezydencie RP Andrzeju Duda to Kresowianie przez ostatnie 27 lat III RP Pomrocznej nieustannie przypominali, pisali, mowili, wreszcie wielokrotnie krzyczeli publicznie to slynne nagle, powtarzane teraz wszedzie: trzeba wiedziec kto byl katem, a kto ofiara! Ten powyzszy List Kresowian z Zar z Ziemi Lubuskiej o tym dobitnie przypomina! Lecz co Polska dla Tych Kresowian zrobila? Dzis na Ukrainie Cerkiew grecko-katolicka z abp Szewczukiem na czele oraz wladze panstwowe oficjalnie stawiaja pomniki najbardziej odrazajacym zbrodniarzom z OUN-UPA! Precz z szatanem! Precz z klamstwem i z szyderstwem! Precz z gloryfikowaniem odrazajacych zbrodniarzy wszechczasow mianowicie Bandery, Szuchewycza, Diaczenki i innych demonicznych zbrodniarzy z OUN-UPA na Ukrainie! Banderyzm zasluguje na potepienie! Banderyzm przegral i banderyzm winny ludobojstwa nie przyjdzie! Z Panem Bogiem

  • podolak

   6 września 2017 at 21:29

   Z Karczewskim ustalił.
   „Спикер Верховной рады Андрей Парубий заявил, что власти Польши не будут размещать на государственных паспортах изображение часовни-ротонды, расположенной в украинском городе Львове.

   «Я выразил свои замечания по поводу изображений на паспортах. Хочу сказать, что эти изображения не появятся, их не будет в паспортах», — сказал Парубий по итогам встречи с главой сената Польши Станиславом Карчевским.”

 2. stan

  5 września 2017 at 17:56

  Oczywiście, że PAD spełni wszystkie postulaty wołających na puszczy Kresowian. Przecież jest prezydentem wszystkich Polaków. O niczym innym nie marzy.

 3. warszawiANKA

  5 września 2017 at 18:19

  Obawiam się, że Pan prezydent Duda nie spełni oczekiwań Kresowian i nas reszty Polaków. Amerykański ambasador pogrozi mu palcem i Pan prezydent Duda „zapomni” o ludobójstwie na Wołyniu przy okazji kolejnych rocznic i Jego wystąpień wówczas. Tak działa „suwerenność ograniczona” made in USA&Soros et consortes. Przy tym zaprzaństwie polityków musimy my, zwykli ludzie pamiętać o ofiarach ludobójstwa na Wołyniu i ciągle przypominać o tym.

 4. moherowy beret

  5 września 2017 at 18:23

  Prezydent Duda jest na stanowisku już jakiś czas,ale wykazuje się głównie jako wasal USA i Ukrainy.Naobiecywał przed wyborami cuda-niewida,powrót do odkłamywania historii i co?Zatrzymał się na Rosji i jej zbrodniach(o czym my już dawno wiemy).Natomiast z uporem godnym podziwu chroni zbrodniarzy UPA i banderowców z czasów wojny.Tak samo udaje”greka” i nie widzi kultu UPA i Bandery w obecnej Ukrainie.Był na Ukrainie i to nie raz,ale uparcie unikał złożenia kwiatka na bezymiennej mogile w rowie,w lesie czy w jakichś krakach.Czy tak postępuje Prezydent polski?A może gardzi Kresowiakami(Polakami gorszego sortu)?
  W następnych wyborach nie pójdę na wybory i tyle.

  • NeapolNowy

   12 września 2017 at 01:49

   Ukraina to jakby Usa – US army ma na terenach Ukrów tajne laboratoria wojskowe gdzie tworzą broń biologiczną. Dlatego USA tak broni spraw Upadliny – bo to tak na prawde w ich interesie. Nie dlatego ze kochaja ukraine ale tam maja swoj interes. Drugim interesem (domniemanym i jeszcze nie pewnym) jest chęć żydow do przeniesienia swojego państewka na wieksze i spokojniejsze tereny obecnej Ukrainy. Rosja jak widać nie chce im dać Krymu o ktory sie starali więc będą wbijać prawdop. na tereny około-Lwowskie. Nasza lokalizacja nie jest szczesliwa – nie dosc ze rosja i niemcy to jeszcze malo przychylne nam ludy – ukry i litwiny! Jak dojdą żydy to nic tylko się ciąć!

 5. Slawomir Tomasz Roch

  5 września 2017 at 18:31

  Moherowy berecie jak w nastepnych wyborach zostaniesz w domu, to tym samym sprawisz mega radoche neobanderowcom i genderystom. Nie! Trzeba brac teraz Prezydenta RP Andrzeja Dude za jaja i domagac sie ostro tego wszystkiego, co publicznie obiecywal. Czas na Jego minki i deklamacje przed kamerami sie skonczyl Panie Duda! Do roboty! Nasz chleb jesz i dobrze bys o tym pamietal, by Ci czasem dnia pewnego w gardle nie stanal. Pozdrawiamy Kresowianie

  • KochającaPolskę

   5 września 2017 at 21:56

   Sławomir Tomasz Roch – jasno i czytelnie ,
   ale co to da ? on nie ma honoru , nie tylko zresztą on .

  • marju73

   5 września 2017 at 23:07

   Miał człowiek szansę i jej nie wykorzystał.Za jaja to go trzyma kto inny, nie naròd polski.Zresztą już przed wyborami wymowny był fakt jak po otrzymaniu pytania o udział w Knesecie w Krakowie od pytającego rodaka w Anglii odwròcił się na pięcie i zmył się. I do tego ta żydowska Unia Wolności.

 6. Felix

  5 września 2017 at 18:53

  Duda odsłania prawdziwą twarz – twarz zdrajcy tym niebezpieczniejszego, że uwodzącego naród płomiennymi mowami, zdrajcy z ludzką twarzą, w wersji ‚soft’. Skutki małżeństwa z Żydówką? Pisał o tym – i rysował – jeszcze Witkacy… Boli mnie strasznie, bo na niego w II turze głosowałem, jako jedynego realnego kandydata zdolnego wygrać z gajowym z ruskiej budy. Czyżby SS znów miały „swojego człowieka pod żyrandolem”?? Groza, proszę Państwa!

  • IGO

   10 września 2017 at 21:56

   Cały czas mają, a Kaczyński tylko to żyruje, ot i cała prawda.

 7. Art

  5 września 2017 at 19:43

  Moje postulaty do PADa:
  1) opublikować obiecany Aneks
  2) Ogolić Łapińskiego
  3) Wyrzucić strażaka Solocha
  Mam więcej,ale to na dziś.

 8. Hania

  5 września 2017 at 19:57

  Nie po to prezes wrzeszczał na majdanie
  – slawa Ukrainie!

  By teraz wystrugany z banana koleś miałby się panom rzeźbiarzom narażać. Ludzie cośta!
  Kresowianie zostali sami jak zwykle. Przed wyborami będą znowu się kręcić…
  Byłam na spotkaniu z kandydatami, a co oni nie wygadywali, a co oni nie zrobią…a jacy oni patryjotyczni i prawi…
  Nie chcę wymieniać ale kilku z tych kłamczuchów pobiera poselskie pensyjki. I co panowie p-osłowie myślicie, że nie pamiętamy?
  …pamiętamy…pamiętamy…

  • Kwal

   5 września 2017 at 20:33

   Proszę ich wymienić…

 9. Hania

  5 września 2017 at 21:05

  Proszę obejrzeć ten film:

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=PcDHE_jGWNE

  przestraszony senator, przestraszeni posłowie… rzygać się chce!

 10. Hania

  5 września 2017 at 21:11

  Tyle warty jest PIS ze swoim prezydentem!

  https://www.youtube.com/watch?v=Z5bg8Lx7Oso

  Naprawdę warto obejrzeć, szczególnie polecam radio-maryjnym niefrasobliwym patriotom.
  Oni za tę partię ogolą sobie głowy.
  ( bo tak chce o dyrektor)

 11. Kicia

  5 września 2017 at 21:12

  Moim skromnym zdaniem o szeroko pojęty interes narodowy i o sprawy kresowe dba poseł Robert Winnicki i cały ruch narodowy. W Częstochowie na tegorocznym zjeździe Kresowian mówił jak zawsze mądre i odważne rzeczy. Jestem pod wielkim wrażeniem tego listu.Pozdrawiam Sławomira Rocha! 22.09.17 będę we Lwowie !!!

 12. sternik2

  5 września 2017 at 22:25

  Po dwóch latach obecnej prezydentury jak również działania tego rządu z całą pewnością można powiedzieć jedno:gdyby nie bardzo silna presja środowisk kresowych wspartych przez kilku posłów(ale nie z ławy rządowej) i ks. Isakowicza-Zaleskiego to nawet forma uchwały odnośnie 11 lipca nie zostałaby wprowadzona! Jednak dziwne, upiorne wręcz milczenie rządzących (włącznie z prezydentem) na setki apeli od Kresowiaków dotyczących poruszenia wreszcie REALNIE sprawy potwornego ludobójstwa i związanych z tym możliwości godnych pochówków ,reparacji itp przestaje być właściwie dziwnym jeżeli DOBRZE przyjrzymy się(posłuchamy uważnie) co najmniej kilku (i to na samym świeczniku) ludziom z obecnej ekipy rządowej. Ale z tego powodu nie można założyć rąk i udawać że nie ma problemu. Każdy taki apel do którego i ja się przyłączam ma jak najbardziej sens i nie może być zignorowany przez rząd. To by po prostu oznaczało bardzo krótki żywot tej ekipy, która jakby nie patrzeć pod wieloma względami jest nieporównywalna na + do poprzedniej stricte bandyckiej kliki. Ale presję należy wywierać aż do skutku w sprawie tak tragicznej a leżącej każdemu Polakowi na sercu w niełatwej przecież historii całego Narodu Polskiego.

 13. Codreanu

  5 września 2017 at 22:42

  Przecież dla Dudy są ważniejsi żydzi. Samo gloryfikowanie Polaków ratujących żydów jest pluciem Wołyniakom w twarze, niestety są trochę naiwni wierząc że Duda-Kornhauser coś dla nich zrobi. Już dla Rządu RP na Uchodźstwie, jak i polskiego podziemia priorytetem była pomoc dla żydów, kosztem m.in Wołyniaków mordowanych przez banderowców, to czego spodziewać się po tej pacynce Dudzie? Swoją drogą Wołyniacy powinni zbojkotować kult Polaków ratujących żydów jako traktowanie ich (Wołyniaków) jako gorszych…..

  • podolak

   6 września 2017 at 13:36

   Uwaga !To manipulant zmierzający do przesterowania uwagiPolaków z zaprzańcow narodowych z władz RP w sprawie Genocidum Atrox na Żydów.
   Polacy nie są tacy durni jak to się manipulantowi(używającemu nazwiska rumuńskiego nazisty)
   wydaje.
   I nie są nazistami, ludobójcami lub ich sympatykami.

 14. Robert _K

  5 września 2017 at 23:32

  NO WLASNIE..A Z TYCH PIENIEDZY NA uKRAINE Z KIESZENI PODATNIKA TRAFIA KASA DO „SLUPOW” W KANADZIE GDZIE „SLUPY W KANADZIE BUDUJA DOMY ZA KILKA MILIONOW DOLAROW.

 15. creditos rapidos y faciles

  6 września 2017 at 04:49

  When I originally commented I clicked the „Notify me when new comments are added” checkbox and
  now each time a comment is added I get four e-mails with the same comment.
  Is there any way you can remove me from that service? Thanks!

  creditos rapidos online sin aval (Fred)
  http://xcgqxx.com/comment/html/index.php?page=1&id=48611

 16. jok

  6 września 2017 at 05:58

  Dlaczego mialby zmienic, pod wplywem listu? To nie wie co robi i zostal przez list oswiecony?

  Jak mi sie zdaje, jedynie wtedy moglaby polityka ulec zmianie, gdyby „banderowcy” (czyli sredniowyzszy szczebel rzadowy i okolorzadowy na Ukr) z jakichs powodow i przy jakichś okolicznosciach, zaczęli zrzucac najwyzszy szczebel rzadowy, a przede wszystkim pozarządowy, czystego lub troche zmieszanego żydowskiego pochodzenia.

  Wtedy jak sądzę -wielbiciele Bandery mogliby sie „okazac” wskrzescicielami demonów przeszlosci, a gazetki/media „patriotyczne” oraz „prounijne”, zaczelyby wyliczać obok mordow Polakow, mordy Zydow dokonane przez UPA i okolice.

  No chyba, ze jeszcze padlby rozkaz udzielania przez krotki czas wsparcia (tj.do „unormowania” sytuacji, tj. ponownego przejecia wladzy i miodu przez właściwą nację), bo potrzebne to do „atakowania Rosji”

 17. Adam

  6 września 2017 at 07:11

  Nie tylko środowiska kresowe nokałtują Prezydenta Dudę ale i byłe zacne Radio Maryjne (obecnie przemilczane wykluczone) http://jerzyrnowak.blogspot.com/2017/ Profesor Jerzy Robert Nowak zadał PiS kilkadziesiąt niezwykle niewygodnych pytań Jan Bodakowski Opublikowano 9 października 2016.

 18. Barbara

  6 września 2017 at 13:39

  Dudzie nie ma się co dziwić.Podobno ma żydowskie i ukraińskie korzenie.Poza tym wywodzi się z Unii Wolności.Po PIS i Dudzie niczego dobrego się nie spodziewam.Dobrze,że Radio Maryja i Telewizja Trwam
  zmieniły hurra optymizm odnośnie PIS.

 19. Wojciech

  6 września 2017 at 16:01

  Podpisuję się pod apelem Kresowian

 20. Silvia Odete Morani Massad

  6 września 2017 at 16:08

  Hey very nice blog!

  • Danka

   7 września 2017 at 13:29

   Silvia! ,come and dont worry be happy!

 21. lolo

  6 września 2017 at 17:22

  Maliniak to Maliniak….napuszy się ,skóra mu stężeje na twarzy i zacznie pieprzyć jak na capstrzyku 1-wszo majowym…Nie liczmy na takiego prezydenta,który odmówił patronatu na 74-ta rocznicę Ludobójstwa na Wołyniu i Polsce Południowo_Wschodniej.On Wolał wybrać patronat nad żydami w Kielcach …i co tu komentować?…Zapewne już się szykuje do świeczek Chanukowych w Boże Narodzenie.To pajac!….Tzw.rząd ,to nierząd ! Tym stoi! Szkoda pisać protesty czy też listy.Bliższy jest im banderland i szastanie naszymi pieniędzmi aby wspomagać potomków UPAdlińców. Należy założyć partię Kresowian i wówczas możemy mówić o pamięci wymordowanych polaków.

  • vlask

   9 września 2017 at 21:55

   Wszystko dobrze, ale piszemy Polaków.

 22. myślę sobie że

  6 września 2017 at 18:14

  „Czekaj, tatka, latka, aż kobyłę wilcy zjedzą”

  Obyśmy my nie byli kobyłą zjedzoną przez bandersynów.

 23. podolak

  6 września 2017 at 20:47

  Charakterystyczne różnice w liczbie szkół i reakcji, polskiej i węgierskiej.

  http://kresy.pl/wydarzenia/reforma-oswiaty-ukrainie-polskie-szkoly-zagrozone/

 24. Pingback: Budowanie sztucznej przyjaźni polsko-ukraińskiej na fundamencie kłamstwa wołyńskiego | forumemjot dla Polski

 25. Danka

  7 września 2017 at 12:50

  Nie traccie energii na wrzutki do kosza przez kancelistow Glowy Panstwa, bo pewnie tego nawet nie przelecial wzrokiem.Budujcie ODDOLNIE! struktury nowej partii ogolnopolskiej o charakterxe: opcji polskiej-takiej OP!
  http://m.niezalezna.pl/201335-tajni-doradcy-prezydenta

 26. Danka

  7 września 2017 at 13:13

 27. personal loan providers

  7 września 2017 at 19:07

  It is not my first time to pay a visit this web site, i am browsing this web page dailly and take pleasant facts from here
  daily.

 28. student education loans

  7 września 2017 at 19:21

  I really like your blog.. very nice colors & theme.
  Did you make this website yourself or did you hire someone to do it for
  you? Plz reply as I’m looking to design my
  own blog and would like to know where u got this from.
  thanks a lot

 29. https://www.thesun.co.uk

  9 września 2017 at 02:27

  We absolutely love your blog and find the
  majority of your post’s to be just what I’m looking for.
  Does one offer guest writers to write content for you?
  I wouldn’t mind publishing a post or elaborating on a number of the
  subjects you write with regards to here. Again,
  awesome website!

 30. potomek rusinki

  9 września 2017 at 14:25

  Tak lansuje się w swojej tubie medialnej na dorobku Boimów, szef lvivskich paserów, grabieżców i wielbicieli banderowskich ludobójców.
  Wciska kit że że po nich, też coś podobnego zostanie.
  ŁZE gdy po tych paserach i grabieżcach zostanie jedynie smród obrzydliwy.
  Пригадую, одного разу приїхали дуже інтелігентні гості до Львова, оглядали місто, вони були тут перший раз, і сказали прості слова – «які красиві люди жили тут 100 -200 років тому, бо лише красиві люди можуть творити таку божественну архітектуру». Сьогодні цікаво, що будуть про нас говорити через 100-200 років. А будуть говорити те, як ми сьогодні живемо, як ми вміємо цей діамант зберегти, як ми вміємо тішити людей новими пам’ятками архітектури.
  Сьогодні особливий день – ми поринаємо в історію, реставруємо ці прекрасні двері. Я часто сюди запрошую поважних гостей в цю каплицю. Життя швидко пливе і треба після себе хоч щось лишити – хоча би таку красу», – сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

  https://zaxid.net/u_lvovi_vidkrili_vidrestavrovanu_bramu_kaplitsi_boyimiv_n1435915

 31. vlask

  9 września 2017 at 21:47

  Rezydent Andrzej Juda niech spada na drzewo, pseudopolak, a naprawdę antypolak, dwużydzian Polaka, liżący nadobną sempiternę swej chazarskiej małżonki.

 32. Trista

  10 września 2017 at 06:34

  Heya i am for the first time here. I found this board and I in finding
  It really helpful & it helped me out a lot.
  I’m hoping to present something back and aid others like you helped me.

 33. It’s an remarkable paragraph in support of all the online viewers; they will
  take advantage from it I am sure.

 34. small business coaching

  10 września 2017 at 15:32

  Amazing! Its in fact awesome piece of writing, I have got much clear
  idea about from this post.

 35. https://pt.wikipedia.org/

  11 września 2017 at 06:02

  Hello There. I found your blog using msn. This is a very well written article.
  I will be sure to bookmark it and come back to
  read more of your useful information. Thanks for
  the post. I will certainly return.

 36. Michael

  11 września 2017 at 19:49

  When someone writes an article he/she maintains the idea of a user
  in his/her brain that how a user can be aware of it.
  So that’s why this paragraph is outstdanding. Thanks!

 37. Sheree

  13 września 2017 at 21:46

  I do not even know how I ended up here, but I thought this post was great.

  I do not know who you are but certainly you are going to a famous
  blogger if you are not already 😉 Cheers!

 38. regarding real estate

  13 września 2017 at 23:01

  Why users still use to read news papers when in this technological globe the whole thing is existing
  on web?

 39. Lelio Vieira Carneiro Junior

  15 września 2017 at 07:22

  Hey there, I think your site might be having browser compatibility issues.
  When I look at your website in Ie, it looks fine but when opening
  in Internet Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you a
  quick heads up! Other then that, excellent blog!

 40. travel insurance

  16 września 2017 at 01:59

  Sweet blog! I found it while searching on Yahoo
  News. Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News?
  I’ve been trying for a while but I never seem to get there!
  Many thanks

 41. travel tips

  16 września 2017 at 10:55

  For the reason that the admin of this website is working,
  no hesitation very soon it will be well-known, due to its feature contents.

 42. old golf course

  17 września 2017 at 00:07

  What a information of un-ambiguity and preserveness of valuable
  know-how regarding unexpected feelings.

 43. good golf course

  17 września 2017 at 01:42

  continuously i used to read smaller articles or reviews which as well clear their
  motive, and that is also happening with this piece of writing which I am reading now.

 44. Chloe

  17 września 2017 at 02:28

  This is very interesting, You’re a very skilled blogger.
  I have joined your feed and look forward to seeking
  more of your wonderful post. Also, I have shared your site in my
  social networks!

 45. macau tourism offers

  17 września 2017 at 03:34

  Hey, I think your website might be having browser compatibility issues.
  When I look at your blog in Opera, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.

  I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, wonderful blog!

 46. tourism keep

  17 września 2017 at 04:32

  It’s genuinely very complicated in this busy life to listen news
  on TV, so I just use world wide web for that purpose, and take the most recent news.

 47. www.advancedrace.com

  17 września 2017 at 07:53

  fantastic points altogether, you just won a logo new
  reader. What may you suggest in regards to your put up that you made some
  days ago? Any certain?

 48. travel insurance

  17 września 2017 at 17:48

  Attractive section of content. I just stumbled upon your website
  and in accession capital to assert that I get actually enjoyed account your blog posts.
  Any way I will be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently fast.

 49. usachinatraining.com

  18 września 2017 at 00:56

  It’s an amazing paragraph in support of all the online users; they will get
  advantage from it I am sure.

 50. air travel

  18 września 2017 at 02:07

  Have you ever thought about adding a little bit more than just your articles?
  I mean, what you say is valuable and everything. However imagine
  if you added some great pictures or videos to give your posts
  more, „pop”! Your content is excellent but with images and video clips, this site could
  undeniably be one of the best in its field.
  Excellent blog!

 51. best tips travelling

  18 września 2017 at 10:41

  You could certainly see your skills within the work you write.
  The world hopes for more passionate writers like
  you who aren’t afraid to mention how they believe.
  Always go after your heart.

 52. Stacia

  19 września 2017 at 12:53

  I was recommended this website by my cousin. I’m
  not sure whether this post is written by him as no one else know such detailed about my difficulty.
  You are wonderful! Thanks!

 53. traveling wilburys

  19 września 2017 at 14:26

  Woah! I’m really digging the template/theme of this blog.
  It’s simple, yet effective. A lot of times it’s difficult to get that „perfect balance” between superb
  usability and appearance. I must say you have done a amazing job with this.
  In addition, the blog loads super fast for me on Firefox.
  Exceptional Blog!

 54. Violette

  20 września 2017 at 04:06

  Simply wish to say your article is as surprising.
  The clarity in your post is just excellent and
  i could assume you are an expert on this subject. Fine with your permission let me to grab your feed to keep updated with forthcoming post.

  Thanks a million and please continue the enjoyable
  work.

 55. heart muscle

  20 września 2017 at 07:42

  I am now not sure the place you’re getting your information, but good
  topic. I needs to spend a while studying much more or
  figuring out more. Thank you for fantastic information I used to
  be on the lookout for this information for my mission.

 56. Lonny

  20 września 2017 at 13:13

  When someone writes an paragraph he/she keeps the idea of a user in his/her brain that how a
  user can be aware of it. Thus that’s why this piece of
  writing is perfect. Thanks!

 57. www.l2baron.com

  21 września 2017 at 08:56

  I was suggested this blog by my cousin. I am now not positive whether this post is written via
  him as no one else understand such unique approximately my difficulty.
  You are amazing! Thank you!

 58. Reda

  21 września 2017 at 09:38

  Hi there to every single one, it’s actually a pleasant for
  me to visit this site, it contains useful Information.

 59. Lawerence

  21 września 2017 at 11:23

  Quality posts is the secret to attract the people to visit the web site,
  that’s what this site is providing.

 60. blackhatclerks.com

  21 września 2017 at 17:13

  Link exchange is nothing else but it is only placing the other person’s
  webpage link on your page at proper place and other
  person will also do similar in favor of you.

 61. simplemachines.tylerstauss.com

  22 września 2017 at 01:02

  This post is invaluable. How can I find out more?

 62. air travel

  22 września 2017 at 01:58

  Hello there! I know this is somewhat off topic but I was wondering which blog platform are you
  using for this website? I’m getting fed up of WordPress because I’ve had problems with hackers and I’m looking at alternatives for another
  platform. I would be awesome if you could point me in the direction of a good platform.

 63. Tomoko

  22 września 2017 at 13:49

  Its like you learn my thoughts! You seem to understand so much about
  this, like you wrote the e-book in it or something.

  I believe that you simply can do with some p.c.

  to force the message house a little bit, but other than that, this is wonderful blog.
  A great read. I will certainly be back.

 64. Carlton

  22 września 2017 at 22:21

  We’re a group of volunteers and starting a new scheme in our community.
  Your site provided us with valuable info to work on.
  You have done a formidable job and our whole community will be grateful to you.

 65. purworejokita.com

  22 września 2017 at 22:22

  Hi, of course this paragraph is truly nice and I have learned
  lot of things from it on the topic of blogging.
  thanks.

 66. international travel

  23 września 2017 at 00:00

  What a stuff of un-ambiguity and preserveness of precious experience regarding unpredicted feelings.

 67. http://stage.kashmirawareness.org

  24 września 2017 at 08:43

  Hey there I am so glad I found your weblog, I really found you by mistake, while I was researching on Google for something else, Anyhow I am here now and would just
  like to say thanks a lot for a remarkable post and a all
  round interesting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to browse it all at the minute
  but I have saved it and also added your RSS feeds, so
  when I have time I will be back to read much more, Please do keep
  up the awesome b.

 68. hkuf.no

  24 września 2017 at 11:00

  Great goods from you, man. I’ve be aware your stuff previous to and you’re just
  too fantastic. I really like what you’ve bought right here,
  certainly like what you are stating and the way by which you assert it.
  You are making it entertaining and you still care for
  to keep it wise. I cant wait to read far more from you.
  That is actually a tremendous web site.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra