Polskość

Wrześniowe pytania

1 września już po kilku dniach zaginął w mrokach czasu. Data wybuchu II wojny światowej do dziś budzi wiele kontrowersji – szkoda, że już po kilku dniach przestaje być tematem rozmów. Choć „w świadomości wielu Polaków” napaść Niemiec na Polskę miała swój początek na Westerplatte od ostrzału pancernika Schleswig – Holstein, w rzeczywistości ofiarą ataku armii Hitlera padła wcześniej miejscowość Wieluń.

Co ciekawe, w innych krajach za początek II wojny światowej są uznawane zupełnie odmienne daty. I tak np: w Rosji początek II wojny światowej jest równoznaczny z początkiem Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, czyli ataku III Rzeszy na Związek Radziecki. Jeszcze inaczej sprawa wygląda w Azji. Tam niekiedy uznaje się za początek II wojny światowej 7 lipca 1937 roku, czyli wybuch wojny chińsko-japońskiej. Zakończyła się ona w 1945 roku. My w Polsce, pomimo często niewłaściwej identyfikacji miejsca ataku uznajemy 1 września jako początek końca epoki II Rzeczypospolitej. Chora ideologia Niemców doprowadziła do śmierci sześciu milionów obywateli Rzeczypospolitej. Słowiańscy, żydowscy, cygańscy ,,podludzie” padli ofiarą zaślepienia Niemców zbrodniczą ideologią. Głód, strach i śmierć przyszły wraz z najeźdźcą.

I do dziś niejednokrotnie padają pytania takie jak: ,,czy wojny można było uniknąć?”; ,, czy trzeba było zawrzeć sojusz z Hitlerem?”; ,,czy obecność Józefa Piłsudskiego coś by zmieniła?”.

Zastanówmy się dogłębnie nad wymiarem tamtego bestialstwa, choć 1 wrzesień zniknął już z kalendarza. Bestialstwa, które wpisało się na trwałe w kalendarium cywilizacji śmierci, a które, przechrzczone na m.in. prawa kobiet nadal jest kultywowane – w końcu w wyniku aborcji od czasów zakończenia II wojny światowej zginęło na świecie więcej dzieci niż w okresie wojennej hekatomby.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

  1. Pingback: Obat Sembelit Anak 1Tahun

  2. Pingback: Gambar Kutil Di Alat Kelamin

  3. Pingback: obat kutil di farmasi

  4. Pingback: obat gatal kulit di apotik

  5. Pingback: obat wasir cara alami

  6. Pingback: Obat kutil kelamin

  7. Pingback: Obat Wasir Ambeien Berdarah Luar Alami Ampuh Bojong Gede Jawa Barat

  8. Pingback: http://bit.ly/2ta3Dv1

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra