Z kraju

Minister Ziobro: Gdyby gwałciciele z Rimini byli sądzeni w Polsce, otrzymaliby niższe wyroki niż we Włoszech!

Zleciłem stosowne analizy prawne i nie ulega najmniejszej wątpliwości i nie ulega najmniejszej wątpliwości, że sprowadzenie tych sprawców do Polski byłoby dla nich korzystniejszym rozwiązaniem – mówił Zbigniew Ziobro podczas czwartkowej konferencji prasowej przed posiedzeniem Rady Ministrów, tłumacząc, iż byłoby to wprowadzenie ich do korzystniejszego systemu prawnej odpowiedzialności, który przewiduje niższe rygory odpowiedzialności niż włoski.

– Jeden z nich uniknąłby odpowiedzialności, ponieważ we Włoszech odpowiedzialność zaczyna się w wieku 16 lat, a w Polsce mamy granicę wyżej postawioną – zauważył Ziobro. – Również jeżeli chodzi o zagrożenia karne, we Włoszech grozi kara w dolnej granicy od 6 lat pozbawienia wolności, w Polsce – 3 lata pozbawienia wolności. Górna granica przy kumulatywnej kwalifikacji we Włoszech to jest 20 lat pozbawienia wolności, w Polsce 15 lat pozbawienia wolności. Również jeśli chodzi o badanie orzekania sądów włoskich są one bardziej surowsze od sądów polskich.

Minister Ziobro oświadczył, iż po otrzymaniu tych analiz do sprowadzenia do Polski sprawców owego gwałtu go nic nie namówi.

Zbigniew Ziobro zapowiedział jednocześnie zasadnicze zmiany w kodeksie karnym i zaostrzenie kar za tego typu przestępstwa.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. Marek

  7 września 2017 at 13:30

  Ziobro wycofuje się rakiem, nie wysokość kary ale dotkliwość byłaby istotna, w polskim pierdlu jeden dzień to byłby dla tych bydląt jak rok we włoskim….

  • Basia

   13 września 2017 at 23:08

   Nic nie stoi na przeszkodzie aby odbyli karę w Polsce. To kwestia umowy z Włochami.

 2. Egzorcysta

  7 września 2017 at 13:33

  W koncu Pan Minister musi to wiedziec.Bo przciez i sedziowie, i przestepcy wywodza sie z tej samej cywilizacji kulturowej.Wszak Talmud niwiele sie rozni od Koranu.I jakis dziwnym zbiegiem okolicznosci pochodza z tego samego regionu.Tak wiec jak tu swoich bliskich ideowo karac , za „troche zabawy” z jakims gojem chrzescijanskim? Ale Panie Ziobro, o ile te bestie zostana w Polsce ukrani, to nie gra to roli, czy dostana pol roku czy 25 lat w wiezieniu z Polakami.Sami z tesknoty za sloncem, popelnia samobojstwo juz po tygodniu.Pan Panie Ziobro zna tylko prawa ktore zrobil czlowiek, marne, skorumpowane i niesprawiedliwe, ale sa jeszcze inne ktorym wszyscy podlegamy.Prawa natury, etyki, karmy….Nazwij sobie je Pan jak chcesz, ale one sa prawami boskimi,jedynymi sprawiedliwymi, niesorumpowanymi i cenionymi przez kazdego prawego czlowieka.I w Polsce gdzie mamy dzieki przygladaniu sie ciage panskim skorumpownym prawom talmudycznym, najwieksza swiadomosc jak powinno wygladac prawo i kara za bestialstwo i takiej karze, ktora oni sami na sobie wykonaja.Na poczatek w czesie podrozy do Polski, proponuje puscic im film „Symetria” ktory wlasnie o tych nieskorupowanych prawach, opowiada.Broniac bestii, ktoregos dnia moze i Pan sie zalapie na poznanie praw boskich.

 3. Kresowy

  7 września 2017 at 13:37

  Czekam na analizę ściągania ukraińskiego ludobójstwa na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej przed odpowiednim Międzynarodowym Trybunałem – Panie Ministrze Ziobro.
  To jest ten lakmusowy papierek w spawie prawa i sprawiedliwości Pana Ministra Ziobry.

 4. hansi

  7 września 2017 at 14:06

  No, teoretycznie Pan Ziobro mówi sensownie 🙂
  Jednak przychylam się do opinii „Egzorcysty” 🙂
  Dodając, że więźniowie w polskich więzieniach, wiedząc, kogo im dostarczono, Z PEWNOŚCIĄ odpowiednio się już chłopakami „zaopiekują”, tak, że po góra miesiącu – problem się..sam rozwiąże…
  Niestety, nie takie to proste…
  RZEKOMI „sprawcy” teraz, tego gwałtu na Polce (gdzie są wyniki KONFRONTACJI, czy Polacy ROZPOZNAJĄ bandziorów ? 🙂 ..), to NA PEWNO NIE SPRAWCY, lecz PODSTAWIONA gówniarnia „nieletnia”, za której odsiadkę goownianych wyroczków (ze zwolnieniem po pół roku, za dobre sprawowanie..) ZAPŁACONO już rodzinom jeleni, w celu ochrony SWOICH bandziorów, którzy stoją gdzieś z boku i się śmieją..
  Nie czarujmy się…
  Ale popieram buńczuczne zapowiedzi Pana Ziobry, co do zaostrzenia kar za TEGO RODZAJU przestępstwa….
  Bo trudno wrobić POLITYCZNIE niewinnego w gwałt 🙂
  Chociaż.. Pan Clinton i niejaka Monika Lewińsky.. 🙂
  Albo Pan Romuś polański 😀 ..
  No, co chwilę się kogoś wrabia w „gwałty” na kurewkach jakichś nieletnich 🙂 …
  No dobra, bo zjechałem z tematu i znowu zbiorę joby, hej 🙂 …

  • Marian

   8 września 2017 at 00:37

   Mam podobne przemyślenia.

 5. woytas

  7 września 2017 at 14:09

  I znowu „spaleni słońcem Palestyny” i „odpoczywający pod błękitem Judy” zrobili w konia gojowskie stado baranów. Pasterz jerozolimski dokonał jedynie prostego zabiegu – przepędził to biedne stado gojowskich baranów z jednej strony pastwiska na drugie i zadowolony z wykonanej pracy spoczął na kamieniu zadowolony ze swej „ciężkiej” acz owocnej pracy. Barany jak dalej nieświadome swej głupoty i nabzdyczone głupotami, których się nasłuchali przez te ostatnie dni – „że coś tam o zaostrzaniu prawa?”. Tymczasem prawo dla gojów i oddzielne dla ich chlebodawców istnieje już od dawna i pozostaje niezmienne (talmud – księga diabła). Jak rzekłem w komentarzu pod podobnym tematem: całe to zoo skończy z dwuletnimi wyrokami albo wyjdzie wcześniej po ukończeniu specjalnej terapii dla gwałcicieli..takie są włoskie sądy ..polskie nie lepsze ale każdy sędzia w „Judenlandzie” bałby się dać mniej niż 15 lat i jeszcze przy tym dobrze by się napracował nad uzasadnieniem że więcej nie może bo prawo nie pozwala.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra