Kościół

Różaniec do granic

Polska zostanie otoczona różańcem. 7 października br., w święto Matki Bożej Różańcowej, w 319 kościołach stacyjnych położonych wzdłuż granic naszego kraju, zgromadzą się wierni, aby wspólnie modlić się. W inicjatywę „Różaniec do Granic” włączyły się 22 diecezje – wszystkie, które leżą na granicach Polski.

– To wydarzenie bezpośrednio nawiązuje do setnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie i jest inicjatywą zapoczątkowana przez świeckich wiernych – zaznacza ks. bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. Zwrócił uwagę, że modlitwa różańcowa jest szczególnie bliska Maryi. – Matka Boża prosi o nią. Jest to modlitwa skuteczna, maryjna. Będzie to modlitwa za kraj i cały świat, bo taka jest idea tego wydarzenia. Chcemy, aby było ono spotkaniem modlitewnym wspólnoty wierzącego Kościoła, który przez wstawiennictwo Maryi pragnie zawierzyć siebie, najbliższych, Polskę, Europe i świat cały Bogu – podkreśla biskup.

Maciej Bodasiński i Lech Dokowicz z Fundacji Solo Dis Basta, organizatorzy „Różańca do granic”, podkreślają, że celem akcji jest otoczenie Polski modlitwa różańcową. – Chcemy zaprosić wszystkich Polaków, ale także naszych sąsiadów, aby jednego dnia, 7 października, wyszli ze swoich domów i udali się na granic Polski modlić się za ojczyznę i cały świat. Chcemy w ten sposób zaprosić ludzi, aby więcej swoich myśli kierowali w stronę Boga, aby podjęli większy wysiłek modlitewny, aby odwrócić nasze głowy od tego co nas przytłacza w rzeczywistości naszego kraju, polityki i tego co dzieje się za zachodnią i wschodnią granicą. Chcemy zwrócić nasze serca i myśli do Boga– wyjaśnia Bodasiński.

Przebieg inicjatywy „Różaniec bez granic” został opracowany przez . 7 października br. o godz. 10.30 pielgrzymi spotkają się w 319 kościołach stacyjnych, które znajdują się wzdłuż granicy kraju. O godz. 11.00 sprawowane będą w nich msze św. Po nich nastąpi nabożeństwo. Następnie pielgrzymi z kościołów udadzą się do tzw. stref modlitwy. Modlitwa różańcowa rozpocznie się w każdym miejscu w Polsce o godz. 14.00. Uczestnicy akcji wspólnie odmówią wszystkie cztery części Różańca.

– Zgłaszają się do nas Polacy mieszkający poza granicami kraju, np. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Norwegii. Oni również tego dnia zgromadzą się w swoich kościołach i będą wspólnie z nami modlili się – mówi Dokowicz.

Organizatorzy zachęcają wszystkich, aby włączyli się w akcję także tych, którzy fizycznie nie będą mogli udać się na granice kraju.

Szczegółowe informacje oraz program „Różańca do granic” dostępny jest na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl.

Izabela Kozłowska

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

153 komentarze

153 Komentarzy

  1. Alvaro Ulery

    20 grudnia 2017 at 13:25

    I couldn’t resist commenting. Well written!|

  2. content

    23 grudnia 2017 at 17:57

    Wonderful Info.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra