Z kraju

Duda – Kaczyński – spotkanie pełne napięcia? To już dziś!

W dniu dzisiejszym ma dojść do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim prezesem Prawa i Sprawiedliwości.

Ostatnio relacja na tej linii wydaje się być trudniejsza niż zwykle, sam fakt medialnej zapowiedzi tegoż spotkania daje jakby bardziej niż zwykle do myślenia. Od lipcowego zawetowania przez Andrzeja Dudę ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, wszyscy baczniej przyglądają się relacji obu panów, ale też i szerzej: relacji Kancelarii Prezydenta i partii rządzącej.

Medialnie wychwytywane są niuanse we wzajemnie nakierowywanych na siebie komunikatach, które obydwaj panowie, łącznie z wypowiedziami pani premier Beaty Szydło i przedstawicielami PiS, a także z wypowiedziami rzecznika prezydenta pana Krzysztofa Łapińskiego przesyłają w eter.

Atmosfera medialna wokół owego spotkania p. Prezydenta Andrzeja Dudy i p. Prezesa Jarosława Kaczyńskiego sugeruje oczywiście duże napięcie, choć sama pani Premier Beata Szydło zapewnia, że żadnego chłodu w relacji z Prezydentem nie odczuwa, jednocześnie nie komentuje wypowiedzi jego rzecznika, w której ten całkowicie pomija ją w dialogach między partią rządzącą a prezydentem.

Co dziś usłyszymy od panów Kaczyńskiego i Dudy po ich spotkaniu?  Będziemy śledzić na bieżąco i zdawać relację z rozwoju sytuacji na linii Prezydent – rząd.

Źródło: TVP Info

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

67 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra