Kościół

Maryja powiedziała w Gietrzwałdzie po polsku to samo, co w Lourdes

W Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej 10 września, czyli w najbliższą niedzielę, odbędą się uroczystości jubileuszowe 140-lecia objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej  i jednocześnie 50-lecia koronacji Jej obrazu, który znajduje się w tamtejszym Sanktuarium.

Maryja objawiała się tam dwóm ubogim dziewczynkom: trzynastoletniej Justynce i dwunastoletniej Basi, do których przemawiała w języku polskim. Gdy dziewczynki zapytały „Jasną Panią” kim Ona jest, usłyszały zgodne z mającymi miejsce 19 lat wcześniej objawieniami Maryi w Lourdes słowa: „Jestem Najświętsza Panna Maryja Niepokalanie Poczęta!”

Jest znamienne, że Maryja objawiała się bardzo często dzieciom, przekazując właśnie tym najdelikatniejszym istotom orędzie, w którym wielokrotnie prosi o odmawianie różańca! W ten sposób więc poprzez dzieci, do których Maryja zwraca się bezpośrednio, niesiony jest ratunek dla całego świata!

„Bardzo gorąco chciałbym zaprosić wszystkich do uczestniczenia w tych wydarzeniach, które będziemy obchodzić w najbliższą niedzielę na Błoniach Gietrzwałdzkich wraz z wiernymi, przedstawicielami Episkopatu, władz państwowych i samorządowych” – powiedział abp Górzyński.

Uroczystości rozpoczną się na Błoniach Gietrzwałdzkich  o godz. 11.00. Sumą odpustową, której przewodniczyć będzie i wygłosi homilię J.E. Ks. Arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski. Natomiast podczas pozostałych Mszy św. tego dnia Słowo Boże będzie głosił J.E. Ks. Bp Tadeusz Bronakowski z Łomży.

Rok 2017 jest szczególnym czasem maryjnym dla świata i Polski, przypomnijmy bowiem, że właśnie w tym roku przypada 100-letnia rocznica objawień w Fatimie, a także 300-lecie koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Przypomnijmy przy okazji tegoż zaproszenia, że wkrótce po tym wydarzeniu Polacy wyruszą na granice Polski, aby właśnie miejscach granicznych naszego kraju wspólnie 7 października odmówić modlitwę różańcową.

Te wszystkie wydarzenia musimy postrzegać jako znaki Bożej opatrzności, które w obecnych, niespokojnych czasach, są wyraźnym światłem kierowanym od Boga do ludzi, poprzez serce Maryi.

źródła: KEP, Sanktuariummaryjne.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra