Z zagranicy

Priorytetem bander-Ukrainy jest wprowadzanie do wojska technologii NATO

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podkreślił, że ukraiński wywiad wojskowy musi kontynuować rozwój i reformę w celu wprowadzenia standardów i technologii NATO. Słowa te padły na uroczystości 25. rocznicy istnienia wywiadu wojskowego na Ukrainie.

Prezydent zauważył, że dalszy rozwój wywiadu wojskowego na Ukrainie jest jednym z priorytetów. – Strategicznym zadaniem Głównego Dyrektoratu Wywiadu jest zreformowanie wywiadu wojskowego, wdrażanie technologii i standardów euroatlantyckich partnerów Ukrainy – zaznaczył Poroszenko.

Stwierdził ponadto, iż współcześnie oficerowie wywiadu wojskowego dysponują najnowszą technologią, oprogramowaniem, których nie posiadali 2-3 lata temu. – Najnowsze bezzałogowe statki powietrzne, środki prowadzenia wojny elektronicznej, broń zwiadowcza daje im szansę na zwiększenie skuteczności pracy – podkreślał prezydent.

– Obecnie Główny Dytektorat Wywiadu Ukrainy jest jednym z najbardziej doświadczonych agencji wywiadowczych nie tylko na Ukrainie, ale również w Europie – mówił Poroszenko. – Wasze doświadczenie jest obecnie studiowane przez wywiady wojskowe na całym świecie. Doświadczenie jest pozytywne, doświadczenie prowadzi do zwycięstwa. Uzyskane dokumenty, informacje i materiały analityczne rozwinięte i przedstawione, jak również inne przedsięwzięte specjalne środki pokazują zmianę w poziomie kwalifikacji działań wywiadu wojskowego na Ukrainie – dodał.

Petro Poroszenko podkreślał, że materialno-techniczne zaopatrzenie służb wywiadowczych ostatnio bardzo się poprawiło. Zwrócił uwagę w szczególności na nowoczesne centrum szkoleniowe, które nie ma swojego odpowiednika w Europie, a które zostało zbudowane zgodnie ze standardami NATO. – Jest to rezultat naszej współpracy ze strategicznymi partnerami z krajów NATO – Stanami Zjednoczonymi, Wielką Brytanią, Polską oraz innymi naszymi partnerami – konkludował.

Jest co najmniej zastanawiające, że żadnemu z wyżej wymienionych partnerów Ukrainy w udostępnianiu technologii wcale nie przeszkadza fakt, iż trafia ona do państwa kultywującego ludobójcze i totalitarne tradycje w postaci neobanderyzmu, który w ukraińskiej armii rozprzestrzenił się jak nigdy dotąd. Może się zatem okazać, że przekazane przez Polskę know-how zostanie w przyszłości wykorzystane przeciwko niej.

Źródło: www.president.gov.u

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra