Z zagranicy

Grupa Wyszehradzka oparła się próbom jej rozbicia

Wyszehradzka Czwórka pozostała zjednoczona mimo licznych prób podzielenia krajów członkowskich V4 – poinformował w piątek minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó.

W jego ocenie jedność grupy została po raz kolejny potwierdzona podczas nieformalnego spotkania ministrów spraw zagranicznych w Tallinie. – Będziemy nadal odrzucać przyjmowanie nielegalnych imigrantów i walczyć przeciwko obligatoryjnym kwotom uchodźczym – zapowiedział podczas telefonicznej rozmowy z węgierską agencją informacyjną MTI.

– Nie pozwolimy im na siłowe wymuszanie na nas szkodliwych i niebezpiecznych decyzji odnośnie do obowiązkowych kwot uchodźczych – dodał. Szijjártó stwierdził przy tym, że z kwotami uchodźczymi związane jest „podstępne oszustwo”. – Starają się przerzucić brzemię kompletnej klęski relokacyjnych schematów na kraje, które od samego początku były otwarcie im przeciwne. Kraje Grupy Wyszehradzkiej należą do tej ostatniej kategorii – zauważył.

Węgierski minister spraw zagranicznych rozmawiał w Tallinie ze swoim litewskim odpowiednikiem Linasem Linkeviciusem. Obydwaj zgodzili się, że relacje węgiersko-litewskie są „wzorowe” i że Litwa docenia regularne gesty solidarności z krajami bałtyckimi. Obydwaj ministrowie podpisali bilateralne porozumienie o wzajemnej ochronie informacji niejawnych w celu zwiększenia wzajemnej współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa.

Źródło: dailynewshungary.com

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. hansje

  9 września 2017 at 11:57

  Niestety, jednak ZOSTAŁA podzielona 🙂
  Pękł Słowak, Ficek, czy jak mu tam 🙂
  I chyba Litwin ?
  Ale moim zdaniem – nie szkodzi.
  Niemcom, moim skromnym zdaniem, NIE UDA SIĘ TYM RAZEM rozwalenie kolejnego „Hexagonale”, jak po śmierci Tito i po wycofaniu się Sowietów, udało się Niemcom rozpieprzyć Jugosławię – filar Hexagonale…
  Stara ich taktyka (podobna do żydowskiej), polegająca na popełnianiu zbrodni CUDZYMI rękami, tym razem się im (mam nadzieję..) NIE uda…
  INNY bandzior, silniejszy, wszedł im w paradę…

  • hansje

   9 września 2017 at 12:02

   Co wcale nie znaczy, że DLA NAS – POLAKÓW, oznacza to coś lepszego, niż czekałoby nas pod butem Czwartej Rzeszy…
   Żydownia USraelska przetrzymuje swoich konkurentów za Odrą w niepewności,
   KORZYSTAJĄC całkiem jawnie z faktu ZNISZCZENIA JUŻ Polski przez Niemców, prawie doszczętnego… Który to fakt OBNIŻA CENĘ przejęcia Polski przez USrael, z rąk Niemców.. USrael chce od Niemców NAS przejąć po cenie prawie darmowej..
   Że niby nic nie jesteśmy już warci 🙂
   A zapłata polubowna, to pewnie „Ziemie Utracone”, czyli Pomorze i Wschodnie Prusy, plus ŚLĄSK…
   Ciekaw jestem, na jakim dilu stanie, pomiędzy tymi dwoma pejsatymi bandami Chabad-Lubavicz 🙁 …

   • hansje

    9 września 2017 at 12:05

    W TYM świetle, działania Prezia i Dudusia, stają się jasne, jak słońce i przejrzysta, jak szkło 🙁 ..
    Jest to rząd ŻYDOWSKI, a nie polski…
    MY – jesteśmy dla nich zaledwie nawozem…
    Więc mija się z celem, słanie do tej swołoczy jakichkolwiek petycji, bo i tak je wszystkie oleją.. CYNICZNIE organizując nam (dlaczego dopiero ZA DWA LATA ???..) jakieś cyrki, pod tytułem (manipulowane) referendum..

 2. hansje

  9 września 2017 at 12:23

  ..na temat jakichś-ci łże – „Konstytucji”…
  Których to zagadnie n i tak 90% Polaków nie rozumie, umiejąc już tylko zaledwie trochę pisać i czytać (bez zrozumienia..).. Zastępując polskie zgłoski „Ą” za pomocą „OM” …
  https://www.youtube.com/watch?v=z4dMWaI6MBY
  😀

 3. youtube partnership

  9 września 2017 at 22:13

  who we are?

 4. Barb

  19 września 2017 at 19:01

  Thank oneself for short article written content more than Jordan Griska’s long term present. Esther Klein Gallery includes expanded toward a clean arts and technological know-how software package named Breadboard. Articles upon Jordan Griska’s display and all EKG identical programming.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra