Z zagranicy

Viktor Orbán znokautował Junckera! To się nazywa siła rażenia

Pańska interpretacja zasady solidarności nie jest zgodna z prawem Unii Europejskiej, ani z historycznymi tradycjami Węgier – napisał premier Węgier Viktor Orbán do przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude’a Junckera.

„Przede wszystkim pragnę zauważyć, że pan również uznał wysiłki Węgier w ochronie granic. W ciągu ostatnich dwóch lat Węgry broniły naszych wspólnych granic, angażując w to pieniądze z budżetu, poprzez budowę ogrodzenia ochronnego oraz poprzez zatrudnienie tysięcy do służby patrolowej” przypominał Orbán, zanim powtórzył stanowisko, jakie przedstawił podczas szczytu przywódców państw UE i rządów, według których Węgry powinny zawsze zachowywać się jak kraj, gdzie są granice strefy Schengen, ale z powodów geograficznych migranci mogą wejść do kraju, jeżeli przekroczą granice UE w innym państwie, głównie w Grecji.

„W imieniu węgierskiego rządu chciałbym wyjaśnić, że w naszej opinii pańska interpretacja zasady solidarności nie jest zgodna z prawem Unii Europejskiej ani z historycznymi tradycjami Węgier” ocenił, wskazując, że w przeciwieństwie do niektórych głównych krajów członkowskich UE, Węgry nie mają przeszłości kolonialnej.

„Te główne kraje członkowskie stały się krajami, do których przybywają imigranci ze względu na zobowiązania wynikające z kolonialnych zapisów prawnych. Węgry z kolei nie są krajem imigrantów i nie chcą nim być i nie ma zgody na to, aby je zmuszać do zmiany polityki. Interpretacja zasady solidarności opisana w pańskim liście jest w swojej istocie przekształcaniem Węgier w kraj imigrantów, wbrew woli węgierskich obywateli. W mojej ocenie to nie jest solidarność. To jest przemoc” stwierdził Orbán.

„Zadziwiła nas część pana listu, który stwarza połączenie między kwestią imigracji a funduszami spójności. Taka relacja nie istnieje i nie jest dozwolona obecnie obowiązującym w UE prawem. Z perspektywy rządu węgierskiego znaczącą część środków z Funduszu Spójności trafia do firm należących do krajów, skąd pochodzą te środki. Gospodarki większości krajów członkowskich UE tym sposobem więcej korzystają z powodu funduszy spójnościowych, jako że korzystają także z funduszy krajów otwierających swoje rynki” napisał premier, dodając: „byłem zszokowany i zdziwiony, kiedy przeczytałem, że pan i Komisja Europejska odmawiają przekazania funduszy na ogrodzenie”. „Jestem przekonany, że ci, którzy nie wspierają muru nie mogą i nie chcą ochronić obywateli Unii Europejskiej. Jest niemożliwym obronić się przed licznymi próbami nielegalnego przekroczenia naszej granicy bez postawienia fizycznych przeszkód. Jeżeli zamiast bronić naszych granic Komisja Europejska chce finansować jedynie środki i organizacje działające na rzecz przyjęcia migrantów, wówczas damy dodatkową motywację setkom tysięcy migrantów, którzy chcą przenieść się do Europy, zamiast ukrócić migracje” stwierdził Orbán.

„Chciałbym tym samym powtórzyć prośbę węgierskiego rządu do Unii Europejskiej, aby zapłaciła połowę wydatków dokonanych przez Węgry na obronę wspólnych granic Schengen, włącznie z kosztem budowy muru. Ta suma – 270 mld forintów – została sfinansowana całkowicie z pieniędzy węgierskich podatników, chociaż ogrodzenie i pogranicznicy chronią nie tylko Węgrów, ale i Austriaków, Niemców, jak również innych obywateli Unii Europejskiej” skonstatował Orbán pod koniec listu do Jean-Claude’a Junckera.

Źródło: Kormany.hu

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

43 komentarze

43 Komentarzy

 1. vlask

  9 września 2017 at 21:31

  Panie Orban, jest Pan wielki. Jestem Pańskim żołnierzem, bo w ‚polski’ rząd nie wierzę.

 2. finka

  9 września 2017 at 21:33

  Orban, to jedyny mąż stanu w Europie.

  • hansi

   9 września 2017 at 21:59

   No, był jeszcze Vaclav Klaus, ale się zbył…
   Poza tym – Orbanowi nie jest tak trudno być Mężem Stanu, jako, że za jego plecami stoi razwiedka węgierska, służąca WĘGROM, a NIE post-sowiecka razwiedka żydo-komuchowata, jak u nas, która służ wszystkim dookoła, tylko nie Polakom :)..
   Taka sytuacja.. 😉 I taka różnica…

   • hansi

    9 września 2017 at 22:06

    Nie mogą Orbana ugryźć, bo wywalił Sorosa na zbity pysk, oraz pospłacał żydowni długi 🙂 Więc nie mają na niego haka i mogą na niego tylko szczekać..
    Odmowa partycypacji w ogrodzeniu przez Unię mu zwisa i powiewa..
    Chodzi o demonstrację prawdziwego oblicza Unii i ośmieszenie jej owczarków niemieckich..
    Trzymam za Orbana kciuki, żeby ich razwiedka dobrze go chroniła przed Mossadem…

    • Tosia

     10 września 2017 at 08:12

     „pospłacał żydowni długi 🙂 Więc nie mają na niego haka i mogą na niego tylko szczekać” – tu tkwi sedno!!! @hansi 100/100:). Czy Polska ma szansę wyrwać się z żydowskich łap? Kiedy zaczniemy odżydzać nasz kraj, tym razem SKUTECZNYM!!!

     • Myamaar

      13 września 2017 at 09:07

      Zawsze może się zdarzyć cud , ale dopóki pisowska lemingoza nie dostrzeże ,że Kaczyński to wyjątkowo gorliwy sługa żydomasonerii nic się nie zmieni . Nawet na tym portalu nie dostrzegają , że Polin to tylko żydowska kolonia , wstęp do odtworzenia Wielkiej Chazarii .

 3. youtube partnership

  9 września 2017 at 22:11

  fineee

 4. Kicia

  9 września 2017 at 22:23

  Kocham pana panie Orban !!!

 5. stan

  9 września 2017 at 22:32

  A jednak jest zabezpieczony nie tylko od strony razwiedki.
  „W 1986 roku Orban poślubił Aniko Levai, węgierkę pochodzenia żydowskiego. Ojciec Aniko Levai a teść Orbana był agentem węgierskiej komunistycznej bezpieki.
  Aniko Levai, oficjalnie wyznania rzymsko-katolickiego w 1989 roku urodziła Orbanowi pierwszą z 4 córek, Rachel. (cóż za typowe węgierskie imię). Rachel po herbajsku znaczy „owieczka”.
  „Owieczka” Orbana pracuję w najstarszej sieci hotelowej na świecie – Kempinski, założonej przez niemieckiego żyda Bertholda Kempinskiego.” Itd.

  • Marian

   10 września 2017 at 04:41

   „Rachel” to imię ukochanej żony patriarchy Jakuba – jest to imię symboliczne w kulturze żydowskiej, coś bliskiego pojęciowo polskiemu „Matka-Polka”. „Płacz usłyszano w Rama, Rachel opłakuje swoje dzieci…” – W polskiej kulturze nie ma odpowiednika – nie ma postaci historycznej uosabiającej pojęcie „Matka-Polka”. Może gdyby św. Jadwiga Andegaweńska urodziła kilku synów i dłużej żyła, a jej mąż Jagiełło został świętym, to może, może…
   Tłumaczenie „Rachel” tylko jako „owieczka” nie oddaje istoty rzeczy. Rachel, to symboliczna, kochana i kochająca, matka narodu – oczywiście, żydowskiego.
   Dlaczego tak właśnie Orban nazwał swoją córkę, kto go tam wie.

   • stan

    10 września 2017 at 10:35

    Tak jest w istocie. Jednak związki Orbana z synagogą szatana są szersze. Mozna je sobie znaleźć w internecie.

 6. xcc

  10 września 2017 at 01:19

  Ma jaja, nie to co nasi.

 7. abc

  10 września 2017 at 03:41

  Gdyby tak nasi mieli chociaż połowę rozumu Orbana…

 8. myślący

  10 września 2017 at 04:14

  tylko że jedynym celem UE jest likwidacja państw narodowych, a wszystko inne ma być bezwzględnie podporządkowane temu celowi /Ventotene, Spinelli, eurokomuna/; a Orban tylko udaje, nie wie, albo gra, że tak nie jest

 9. luka

  10 września 2017 at 05:21

  Bravo panie Orban jedyny prawdziwy maz stanu. niestety w Polsce jeszcze dlugo bedziemy czekac na prawdziwego patryjote Polski.

 10. Adamsky

  10 września 2017 at 07:03

  Orban jest super gość ale nie narzekajcie na Polaków, Kaczyński nie jest tak ekspresyjny w słowach ale robi podobnie. Poza tym w Polsce mamy też sporo utalentowanych młodych wilczków jak Patryk Jaki. No i społeczeństwo się przebudza z letargu. Będzie dobrze!

 11. dasso-hei

  10 września 2017 at 07:21

  Gosc jest niesamowity!!

  • IGO

   10 września 2017 at 21:46

   A co innego pozostało?

 12. gzk

  10 września 2017 at 07:42

  Wychwalacie Orbana jakby co najmniej Turków po Wiedniem pokonał, a tu zwykły list z prośbą o mamonę. PIS też już pisał listy w odpowiedzi na ataki eurokołchoźnikowej masonerii. Cudze chwalicie, swego nie znacie.

  • IGO

   10 września 2017 at 21:50

   W tonie proszalnego dziada?.Zobaczymy, czy Orbanowi mięknie rura, czy to jego gra.

 13. on

  10 września 2017 at 09:25

  To prawda ,zeby obecny rzad PIS nic nie dzialal w obronie nas Polakow przed zalewem brudasow ,to juz muslemy rozgladali by sie za dzialkami pod budowe meczetow w naszych miastach.Wiec dzieki PIS mamy jeszcze spokoj w kraju !

 14. jok

  10 września 2017 at 10:10

  A może my mamy „obowiązek moralny” przyjąć? :)) W XVII wieku kraj lenny Rzeczpospolitej – Kurlandia, próbował zakładać kolonie w Gambii na Tobago (być może w jakiś sposób poddanymi króla Obojga Narodów czy Polski, byli Robinson i Piętaszek:)))…

  A ad rem:
  a)widzę, że tzw. prawicowcy z Fidesz czy Jobbik często obstawieni są żydowskimi małżonkami.
  b) pamiętam, że Orban też stosował coś co nazwałbym „taktyką PiS, o ile zakładamy dobre intencje”, może robił to sprytniej i skuteczniej? Taktyka ta staranie się o jak najlepsze stosunki, czasem w sposób niezwykle uległy, ze środowiskami jawnie ży-owskimi. Pamiętam jakiś zjazd w Budapeszcie „poszukiwaczu antysemi-zmu”:) i zapewnienie Orbana o walce itd….
  c) pewne konflikty wewnątrzunijne, stawianie się Budapesztu wobec Brukseli, wcale nie muszą być czymś przykrym dla banksterki żyowsko-anglosaskiej i okolic. Czyż ci Brytowie, co kierują Brexitem, czy ukochana przez wielu Mar. Thatcher są/byli wrogami Miasta i ulicy Ściennej (City i Wall Street)?
  Oczywiście trochę inaczej to wygląda, gdy Węgry pozbywają się MFW czy długów, ale nie wykluczam, że przy małym kraju,albo w ramach jakichś rozgrywek, takie rzeczy – w jakiś zakresach – się dopuszcza, w ramach utrzymania spokoju czy .. dla eksperymentu. Pamiętam jak MFW … chwalił reformy islandzkie, a teoretycznie, powinien ganić. Sądzę też, że pomimo zmiany przysięgi szefa węg. banku centralnego, nie wymknął się ów bank z sieci rotszyldowskiej, kontrola jest zachowana.
  Reasumując punkt c) działania Orbana nie muszą być bardzo niekomfortowe i nie do przyjęcia dla wielkich tego świata. Prócz tego Orban jakoś tam się wspiera kontaktami gospodarczymi z Rosją….
  Ogólnie jednak – pomimo tych wszystkich spostrzeżeń/uwag – wyrażam uznanie dla Orbana.

 15. Waldek

  10 września 2017 at 14:33

  Premier Orban jest mężem stanu.Węgrzy byli i są naszymi przyjaciółmi.Nie to co nasi wieczni wrogowie Niemcy.

 16. wiesscar

  10 września 2017 at 18:08

  Orban ma racje!

 17. Stanley

  11 września 2017 at 10:01

  To co napisał jest prwadą I tak to trzeba ocenić. Przypomnijmy, że na granicy z Upainą stoi wegierskie wojsko, a ostatnio Orban upomniał sie o gnojonych przez upańców Węgrów.
  Nie porównujmy tego do „naszych” bo oni , primo, przyjęli 10 x wiecej emigrantów jak Francja, własnie z upainy, voto, finansują ten śmieszny kraik z naszych pieniędzy , wg ostatnich danych 100 mln bezzwrotnie co roku. Upaina do dzis nie zniosła embargo na nasze towary I odpowiada na naszą pomoc marszami ku czci bandery I szuchewycza.
  na Węgrzech jest jasne, kto to jest Poroszenko, ( właściwie Walcman) I nie ma emigrantów żadnych, nawet ze wschodu.
  nie widac tym samym wilekiego podobieństwa między naszymi rządami.

 18. www

  11 września 2017 at 14:46

  Witam polecam genialny preparat śluz ślimaka http://pachnacakraina.com/,sluz-slimaka-100–koncentrat-bez-innych-dodatkow-10ml-,637 idealny na zmarszczki

 19. ona.

  11 września 2017 at 15:04

  Zeby Duda taki byl!

 20. Konstanty

  13 września 2017 at 19:35

  Orban jest super gość ale nie narzekajcie na Polaków, Kaczyński nie jest tak ekspresyjny w słowach ale robi podobnie. Poza tym w Polsce mamy też sporo utalentowanych młodych wilczków jak Patryk Jaki, Malgorzata Wassermman, Mateusz Morawiecki, Zbigniew Ziobro. No i społeczeństwo się przebudza z komunistyczno-liberalnego letargu. Będzie dobrze! A moze b. dobrze

 21. max

  14 września 2017 at 22:29

  Brawo Orban!!!!!!!!!!!!!!! to jest jedyny maz stanu w Europie , ktory twardo i stanowczo nazywa sprawy po,imieniu, szkoda ze Polska nie ma tak wielkiego i madrego polityka.

 22. Kristofer

  20 września 2017 at 00:20

  Can we include our videos in direction of the listHawthorne Park Free of charge Video Sequence (12th and Catharine Sts) 4th Fridays, June-September, 730 for spouse and children pleasant functions, flicks start at dim.July 5 – Wherever the Wild Aspects Are.July 26 – Girl and the Tramp with one of a kind site visitors against Philadelphia Animal Welfare Lifestyle (PAWS), backed via Liberti Church.August 6 – Sister Act 2 with Countrywide Evening Out, supported as a result of Philadelphia Law enforcement Section, 3rd Dist.August 23 – Rocky with guidance versus the Italian Industry.September 27 – The Karate Youngster with demos via Hasan Rucker’s Wushu Kung Fu higher education, Fearless Sports; subsidized as a result of Fearless Sports activities and Bella Vista Loved ones Chiropractic .(rain dates are just one 7 days afterwards)

 23. yeezy boost

  20 września 2017 at 02:57

  My spouse and i have been really cheerful when Michael could complete his survey by way of the precious recommendations he acquired while using the web page. It is now and again perplexing just to always be handing out information which usually some other people could have been making money from. Therefore we remember we have got the blog owner to appreciate for that. The main illustrations you’ve made, the straightforward website menu, the friendships you will help to promote – it’s many excellent, and it is assisting our son in addition to the family imagine that this topic is thrilling, which is certainly rather fundamental. Thank you for everything!

 24. kobe 9

  20 września 2017 at 04:06

  There are some attention-grabbing deadlines in this article but I don抰 know if I see all of them heart to heart. There is some validity however I’ll take hold opinion till I look into it further. Good article , thanks and we would like extra! Added to FeedBurner as nicely

 25. adidas yeezy boost

  20 września 2017 at 22:10

  I precisely wished to thank you very much once more. I’m not certain the things I would’ve undertaken without these secrets shared by you concerning such a subject. It was actually the depressing situation in my position, nevertheless taking note of the very professional mode you solved the issue made me to cry for contentment. I am grateful for the advice and pray you find out what an amazing job you are getting into teaching most people thru a site. I’m certain you haven’t encountered any of us.

 26. yeezy shoes

  20 września 2017 at 23:08

  Hey! I just want to give an enormous thumbs up for the good data you’ve gotten here on this post. I will be coming again to your weblog for more soon.

 27. adidas yeezy

  21 września 2017 at 16:22

  I wish to point out my admiration for your generosity giving support to men and women who should have assistance with this important study. Your real dedication to getting the solution up and down became rather effective and have always allowed men and women just like me to arrive at their ambitions. Your new informative information implies much a person like me and extremely more to my fellow workers. Warm regards; from all of us.

 28. true religion

  21 września 2017 at 17:52

  There may be noticeably a bundle to find out about this. I assume you made sure good factors in features also.

 29. Adidas NMD New Camouflage Main Green White

  21 września 2017 at 19:35

  Thank you a lot for giving everyone a very breathtaking chance to discover important secrets from here. It is always so nice and jam-packed with a great time for me personally and my office fellow workers to search the blog the equivalent of 3 times in one week to read the latest tips you have. Not to mention, I am also at all times impressed considering the mind-blowing secrets served by you. Selected 3 areas on this page are absolutely the finest we have ever had.

 30. adidas nmd runner

  22 września 2017 at 11:40

  I would like to express thanks to you for bailing me out of this condition. Right after checking throughout the world wide web and seeing solutions which were not pleasant, I believed my life was well over. Living devoid of the strategies to the issues you have resolved as a result of your article is a critical case, and the ones that could have in a wrong way affected my entire career if I hadn’t discovered your blog. The talents and kindness in maneuvering the whole lot was excellent. I am not sure what I would’ve done if I hadn’t encountered such a stuff like this. I can also at this point look forward to my future. Thanks a lot so much for this specialized and amazing help. I will not be reluctant to propose the website to any individual who would like care about this matter.

 31. basketball shoes

  22 września 2017 at 12:53

  This web page is mostly a walk-through for all of the info you needed about this and didn抰 know who to ask. Glimpse here, and you抣l positively discover it.

 32. yeezy boost 350

  23 września 2017 at 07:57

  I and also my guys ended up reading the best helpful tips on the website and so quickly came up with a horrible suspicion I had not expressed respect to the website owner for those techniques. The women were consequently glad to see all of them and have now in reality been tapping into these things. I appreciate you for getting well helpful and then for picking out such amazing issues millions of individuals are really desirous to discover. Our own honest apologies for not expressing appreciation to you sooner.

 33. converse outlet store

  23 września 2017 at 09:40

  Spot on with this write-up, I truly assume this web site wants rather more consideration. I抣l most likely be again to learn far more, thanks for that info.

 34. yeezy boost 350

  24 września 2017 at 05:07

  Needed to write you the very little word to be able to thank you as before for the gorgeous tactics you’ve shown in this article. It is certainly seriously generous with people like you to grant extensively just what a few people could possibly have advertised for an ebook in order to make some profit for their own end, principally considering the fact that you might well have tried it in the event you decided. Those solutions additionally acted to become a great way to recognize that many people have the same zeal similar to my personal own to understand many more pertaining to this matter. I think there are numerous more enjoyable periods ahead for individuals that scan through your site.

 35. led shoes

  24 września 2017 at 06:46

  There are some attention-grabbing points in time in this article but I don抰 know if I see all of them heart to heart. There’s some validity however I’ll take maintain opinion until I look into it further. Good article , thanks and we wish extra! Added to FeedBurner as nicely

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra