Felieton

Mocny wywiad europosła Jacka Saryusz-Wolskiego dla Polskiego Radia

W ostatni piątek europoseł Jacek Saryusz-Wolski, obecnie niezrzeszony, wcześniej przez wiele lat w Platformie, nawet jej wiceprzewodniczący, udzielił bardzo interesującego wywiadu redaktorowi Jerzemu Jachowiczowi w audycji „W samo południe” w Polskim Radiu.

Otrzymaliśmy w nim wiedzę „z pierwszej ręki” o inspiracjach działań wobec naszego kraju, podejmowanych przez Komisję Europejską i samego wiceprzewodniczącego Fransa Timmermansa.

Saryusz -Wolski mówi między innymi tak „opozycja totalna, kibicuje, pomaga, a przede wszystkim to wytwarza. Tej nagonki na Polskę by nie było. Gdyby nie została i wręcz wybłagana wobec KE. Mam pełną wiedzę, że tak jest”.

I dodaje, że gdy dyskutował z Timmermansem o sytuacji w Polsce i temu ostatniemu skończyły się argumenty do atakowania naszego kraju, użył tego ostatecznego „a tak mi powiedział i tu padło nazwisko znanego polskiego polityka z Platformy” (najprawdopodobniej chodziło o samego Donalda Tuska).

Europoseł Saryusz-Wolski uważa także, że działania Komisji Europejskiej wobec Polski mają charakter ciągłego grillowania, „choć KE ma świadomość, że na końcu tej drogi jest porażka”.

Radzi także rządowi premier Beaty Szydło, żeby wprawdzie utrzymywać kontakt z KE i przedstawiać jej wyjaśnienia, których sobie życzy, ale nie przywiązywać do tego nadmiernej wagi, ponieważ jest to „prywatna wojna Timmermansa z Polską”.

I wobec ostatniej decyzji Trybunału Sprawiedliwości dotyczącej odrzucenia skargi na przymusowy mechanizm relokacji imigrantów, przypomina, że do Europy przybyło 1,7 mln imigrantów z Południa i 1,5 mln imigrantów ze Wschodu, a tych drugich w całości przyjęła Polska.

Bez przyjęcia przez KE całościowego rachunku dotyczącego imigrantów, trudno wręcz mówić o unijnej solidarności i nie można wręcz sobie wyobrazić, żeby próbowano kogokolwiek karać za brak jej realizacji.

W tej sytuacji jest jasne, że jesień tego roku będzie dla Polski trudna we wszystkich unijnych instytucjach nie tylko, ze względu na wręcz agresywną postawę KE wobec naszego kraju, ale także nieprzychylność większości krajów członkowskich w Radzie, nieprzyjazną większość w PE, a nawet nieobiektywne stanowisko Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, nad którym od wielu miesięcy pracuje Marek Safijan, członek tego gremium z rekomendacji rządu PO-PSL.

Tej jesieni będziemy, więc coraz częściej świadkami kolejnych oświadczeń KE zobowiązujących polski rząd do przestrzegania praworządności, kolejnych rezolucji PE podających w wątpliwość ustawy uchwalane przez polski Parlament, a być może nawet wyroków ETS nakładających na nasz kraj kary finansowe.

Musimy tę swoistą nawałnicę przetrzymać i jednocześnie robić swoje tzn. konsekwentnie realizować program, z którym Prawo i Sprawiedliwość, a nawet szerzej Zjednoczona Prawica szły do wyborów.

Program ten zaakceptowało przecież blisko 40% wyborców, w żadnym przypadku nie łamie on standardów demokratycznych, natomiast wychodzi na przeciw oczekiwaniom większości Polaków.

Po rozstrzygnięciu wyborów parlamentarnych w Niemczech 24 września i wyłonieniu nowego niemieckiego rządu, unijni przywódcy będą wreszcie gotowi to poważnej rozmowy na temat przyszłości UE, szczególnie w sytuacji, kiedy opuszcza ją W. Brytania, będąca drugą unijna gospodarką, a także w sytuacji kolejnych fal imigrantów i związanego z tym szerzącego się terroryzmu.

Bez wyciągnięcia z tych zjawisk prawidłowych wniosków i zastosowania ich do przyszłych unijnych polityk, trudno wręcz sobie wyobrazić, że UE będzie znaczącym podmiotem w polityce światowej, a nawet to czy w ogóle przetrwa.

W tej sytuacji rząd i większość Parlamentarna z żelazną konsekwencją powinni robić swoje, nie oglądając się na unijne pohukiwania, które jak mówi europoseł Jacek Saryusz-Wolski są „gonieniem króliczka” ze świadomością, że nigdy go nie dogoni.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Marian

  10 września 2017 at 13:26

  Timmermansowi dobrze płacą za to pohukiwanie. A że nic innego robić pewnie nie potrafi jak tylko pohukiwać, więc pohukuje sobie, ile jeszcze może.

 2. hansi

  10 września 2017 at 17:09

  Dziwne… Czy Pan Saryusz-Wolski, to NIE ta sama, PO-wska swołocz antypolska, co wcześniej ?.. Na dwa fronty kolo robi, cy cóś ? 😀 …
  A że szczekanie owczarków niemieckich Pani Adolfiny należy po prostu olać, jako, że przeszliśmy przecież niedawno, spod buta niemieckiego – pod but USraelski i Pani Adolfina może odtąd Polskę już tylko cmoknąć, jak bardzo Niemcy by się nie pienili z powodu tej porażki i..zniewagi, według nich..
  A Timmermanns ?.. Kto jest „Timmermanns” ??… Czy jakiś inny Junckers ? 🙂
  Ale cieszyć się nie bardzo jest z czego..
  Wystarczy podsumować (ale RZETELNIE, Panie doktorze Kuźmiuk..) całokształt „dokonań” tego (nie)rządu, do reszty rujnującego Polskę (Panie Kuźmiuk, wyPiS-ujący na co dzień bzdety z GUS-u..), czego Niemcy nie zdążyli jeszcze zniszczyć..
  A co przejęli teraz żydzi, mając nadzieję na niską cenę za naszą skórę…
  A za to całe rozbuchane rozdawnictwo, na koszt JUTRA (Panie Kuźmiuk), z jednoczesną, narastającą EKSTERMINACJĄ POLAKÓW, w biały dzień, bezczelnie, jeszcze KARZĄC za odmowę („szczepień” na przykład..), wraz z debilnym SZYDERSTWEM z Polaków właśnie, przez indywiduum kwalifikujące się na stryczek, nazwiskiem Adam Bodnar, w temacie jego bohaterskiej obrony Kobiet polskich przed złowrogim PiS-em i zakazem Kobietom poczynania i rodzenia, a cały jego bezczelny cyrk – na koszt MÓJ – PODATNIKA (cyrk z DRUGIEJ strony, w wykonaniu Ordo Iuris – przynajmniej z dobrowolnych datków nawiedzonych obrońców „życia poczętego”, ślepych na masowe mordowanie przez Radziwiłła i Posobkiewicza dzieci JUŻ NARODZONYCH 🙂 ..)- KTO ma zapłacić ?…
  Za ten rosnący BAJZEL – KTO zapłacić ?..
  Zgaduje Pan, KOMU przyjdzie za to zapłacić ?
  Za te wszystkie „pogonie za króliczkiem” na nasz koszt ?
  A Poseł byle czego przecież nie zje, ani nie wypije.
  Wszystko na chętnie udzielony przez żydownię KREDYT..
  Na który Polacy będą zasuwać na „strefach ekonomicznych” do którego pokolenia włącznie ? Siódmego ? 🙂
  Pod butem żydowskim, z wysokimi procentami więc ? 🙂 …

 3. Tom

  19 września 2017 at 17:14

  Amazingly neat. Anticipate toward get.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra