Z kraju

Prof. Pawłowicz do Adama Bodnara: Myli pan fermę hodowlaną z rodziną człowieczą

Prof. Krystyna Pawłowicz nie pozostawiła przysłowiowej suchej nitki na rzeczniku praw obywatelskich Adamie Bodnarze, który w sobotę uczestniczył w IX Ogólnopolskim Kongresie Kobiet w Poznaniu, gdzie wygłosił skandaliczne przemówienie o konieczności zapewnienia kobietom praw reprodukcyjnych.

– To co jest do załatwienia, to oczywiście kwestia tzw. zdrowia reprodukcyjnego, nadużywania stosowania klauzuli sumienia, oraz dostępności legalnej aborcji. To też jest w ogóle kwestia wychowania seksualnego, edukacji seksualnej – mówił Bodnar, wyrażając przy tym ubolewanie, że tabletka wczesnoporonna elleOne jest na receptę.

Ostro wystąpił też w obronie finansowanych przez samorządy programów in vitro. – To wszystko pogarsza sytuację kobiet. To wszystko pogarsza sytuację przestrzegania praw człowieka i przeciwko temu trzeba protestować – oświadczył, zupełnie ignorując fakt, że wprowadzenie prawa do zabijania człowieka, niezależnie od fazy jego rozwoju, nie jest prawem człowieka i tego typu stwierdzenie dyskwalifikuje go pod względem merytorycznym jako rzecznika praw obywatelskich.

Nic zatem dziwnego, że prof. Krystyna Pawłowicz określiła go mianem „Rzecznika Praw niektórych Obywateli”, a komentując wygłoszone przez niego na Kongresie Kobiet przemówienie stwierdziła także: „Ale, panie Rzeczniku, jeszcze pan nie zauważył, że ludzie nie są rzeczami, ani tym bardziej zwierzętami, bydłem,które można „reprodukować” ? Myli pan fermę hodowlaną z rodziną człowieczą… Czyżby był pan rzecznikiem ” obywateli baranów, krów, kóz i owiec?”.

Bodnar nie omieszkał też nawiązać do ostatnich protestów „w obronie sądów”. Jego zdaniem to jeden z największych sukcesów kobiecych z ostatnich miesięcy. – Gdyby nie energia kobiet, to nie obronilibyśmy tego, co trzeba – stwierdził, nie kryjąc zadowolenia z faktu, że nie udało się wprowadzić ustawy umożliwiającej odsunięcie od wydawania wyroków tych sędziów, którzy zasłużyli się dla zbrodniczego systemu komunistycznego.

Warto również dodać, że prawniczki z Biura RPO udzielały na Kongresie informacji prawnych, a uczestniczki i uczestnicy Kongresu mogli korzystać z przywiezionych do Poznania publikacji i z ulotek RPO dotyczących alimentów i dyskryminacji (w tym osób z niepełnosprawnościami, cudzoziemców, osób LGBT).

Fot. RPO

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

146 komentarzy

146 Komentarzy

 1. pay monthly phone

  4 listopada 2017 at 22:45

  Very descriptive blog, I loved that bit. Will
  there be a part 2?

 2. Lélio Vieira Carneiro Junio

  5 listopada 2017 at 10:42

  I couldn’t resist commenting. Very well written!|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra