Felieton

Oczekując na objawienie

Trzeba uważać, co się mówi. Właśnie szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, pan prof. Pogonowski skarcił mnie listownie za używanie „knajackiego” języka, bo napisałem, że ABW, to „kupa gówna”. Zwrócił też mi uwagę, że dyskredytowanie państwowej agendy, która… – i tak dalej – nie służy polskiej racji stanu.

W zasadzie pan prof. Pogonowski ma rację, ale z drugiej strony niepodobna nie zauważyć, że ja tylko mówię, ewentualnie piszę o tym, co Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ROBI. Pojawia się w związku z tym pytanie, co jest gorsze – czy jeśli ktoś NAZYWA łajdactwa, czy jeśli ktoś je POPEŁNIA? Rzecz w tym, że łajdactwa popełnione trzeba jakoś nazywać, a trudno w stosunku do łajdactw używać sformułowań wytwornych. Zbigniew Herbert radził, żeby rzeczy obrzydliwe określać słowami budzącymi obrzydzenie.

Tak się bowiem złożyło, że przypadkowo się dowiedziałem, iż w roku 2012 Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przeprowadziła kombinację operacyjną pod kryptonimem „Menora”. Chodziło to to, że trzej spiskowcy: prof. Jerzy Robert Nowak, Waldemar Łysiak i ja, przygotowali straszliwy spisek w rocznicę powstania w getcie warszawskim. Na czym ten straszliwy spisek miał polegać – to było tajemnicą nawet dla spiskowców, bo widocznie chodziło o coś tak strasznego, o czym nie można było nawet powiedzieć. Na szczęście energiczna akcja ABW zdusiła spisek w zarodku. Prawdziwe w tym wszystkim były oczywiście pieniądze, jakimi – jak przypuszczam – Abewiaki się podzieliły w ramach premii za udaremnienie wspomnianego spisku.

To oczywiście zasługiwałoby tylko na ironiczny uśmiech, gdyby nie rozmaite koincydencje. Otóż w tym samym czasie, gdy byłem „figurantem” wspomnianej kombinacji operacyjnej, przytrafiły mi się różne zagadkowe przygody. Na przykład, anonimowy internauta, posługujący się nickiem „sapere aude”, wpuścił do sieci fałszywkę w postaci mego rzekomego zobowiązania do współpracy z SB. Było ono ostemplowane wieloma pieczęciami, między innymi – Lubelskiego Oddziału IPN. Zadzwoniłem tedy do dyrektora tego Oddziału z zapytaniem, czy oni o tym wiedzą. Pan dyrektor poprosił mnie o przysłanie mu tej fałszywki, a po godzinie oddzwonił z informacją, że to fałszywka, bo – po pierwsze – została sporządzona na papierze, którego lubelski Oddział IPN nie używa, a po drugie – została opatrzona pieczęciami, których w Lublinie akurat nie używano. Przy okazji poinformował mnie, że kieruje sprawę do prokuratury z powodu podejrzenia o przestępstwo fałszowania dokumentów. W tej sytuacji skontaktowałem się telefonicznie z administratorem serwera, z którego rzecz do sieci wyciekła. Okazało się, że ma on siedzibę w Holandii. Odpowiedział, że zna IP tego komputera, ale nie może mi tego ujawnić, bo może to ujawnić tylko policji albo prokuraturze.

Przekazałem więc policji całe dossier na piśmie z zawiadomieniem o przestępstwie. Po bodajże roku zostałem przesłuchany na okoliczności już policji znane z mego zawiadomienia i dołączonych dokumentów. Na pytanie, czy skontaktowali się z administratorem holenderskiego serwera usłyszałem, że „wykonują czynności”. Wkrótce dostałem z prokuratury pismo informujące o „zawieszeniu” sprawy z uwagi na piętrzące się trudności. Kiedy telefonicznie zapytałem o te trudności, informując, że ja skontaktowałem się z administratorem w ciągu minuty, usłyszałem pouczenie, bym nie wtrącał się w nie swoje sprawy. Wstyd się przyznać – ale dopiero wtedy zrozumiałem, że „sapere aude” był konfidentem ABW, który wykonywał zadanie obsrania mnie w oczach opinii publicznej, więc nic dziwnego, że teraz jest przez swoich zleceniodawców chroniony przy pomocy konfidentów uplasowanych w policji i prokuraturze. Jestem pewny, że gdyby jakimś cudem sprawa dotarła przed niezawisły sąd, to przebrany w „śmieszny, średniowieczny łach” niezawisły sąd też by wykonał rozkaz, by „sapere aude” uwolnić od wszelkiej odpowiedzialności.

Pamiętam bowiem, że już w tak zwanej „wolnej Polsce” UOP prowadził operację pod kryptonimem „Temida”, polegającą na werbunku agentury właśnie w środowisku sędziów. Ilu udało się wtedy zwerbować, a ilu rutynowo zwerbowały Wojskowe Służby Informacyjne w ramach utwierdzania okupacji naszego nieszczęśliwego kraju – tego oczywiście nie wiem – ale na podstawie liczby uczestników dwóch Kongresów Sędziów Polskich, zwołanych z inicjatywy pani Pierwszej Prezes SN Małgorzaty Gersdorf przypuszczam, że może być ich około 10 procent. Przy tak licznej agenturze bezpieka może ręcznie sterować całym sądownictwem, więc jeśli nawet sędziom udało się w ciągu ostatnich 27 lat wyemancypować z jakiejkolwiek podległości wobec konstytucyjnych organów państwa, które im tylko płaci, to nie znaczy, że nie podlegają oni nikomu. Podlegają – a jakże – swoim oficerom prowadzącym, w czym nie ma najmniejszego ryzyka, bo przecież, skoro werbunek dokonał się po 1990 roku, to takich konfidentów żadna lustracja już nie obejmuje. Po takich doświadczeniach nie mogę wyrażać się o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego ze staroświecką rewerencją i podtrzymuję opinię, że jest to „kupa gówna”. Dodam, że w takiej sytuacji lepiej nie mieć żadnych służb, niż takie, bo przynajmniej nie robimy sobie złudzeń.

Rozpisałem się o tej sprawie, a przecież chodziło mi tylko o to, że trzeba uważać, co się pisze. Ponieważ katechizm (zob. uczynki miłosierne co co duszy) nakazuje „nieumiejętnych nauczać”, więc w czynie społecznym zwracam uwagę funkcjonariuszom „Gazety Wyborczej”, by przynajmniej czytali ze zrozumieniem, co sami piszą. Jest to tym bardziej pożądane, że mikrocefale z mediów podporządkowanych, dostrajają się do klucza żydowskiej gazety dla Polaków pamiętając, że – „jak mówiła żony ciotka – tych co płacą – nic nie spotka”. Oto kiedy władze zakonne wydały ks. Jackowi Międlarowi zakaz wypowiadania się, „Gazeta Wyborcza” z mściwą satysfakcją napisała, że ks. Międlar został przez swoje władze zakonne „uciszony”. Tymczasem kiedy władze zakonu dominikańskiego zapowiedziały powołanie specjalnej komisji, która ma zająć się opiniami wypowiadanymi w mediach przez przewielebnego Pawła Gużyńskiego, to „Gazeta Wyborcza” wyraziła niepokój, czy dominikanie aby nie „zakneblują” ojcu Gużyńskiemu ust. Widać wyraźnie, że totalniacki Judenrat „Gazety Wyborczej”, który podejście do wolności wyssał z mlekiem stalinowskich matek i mleczem stalinowskich ojców, podchodzi do wolności słowa zgodnie z przykazaniami Lenina, czyli dialektycznie. Jak ktoś jest jakiś taki nie nasz, no to zostaje „uciszony”, a jak ktoś – nawet jeśli jeszcze nie wiadomo, czy nasz, czy nie nasz – ale ćwierka z klucza, zalecanego na tym etapie, to zaraz zostaje „zakneblowany”. Co z tego Juderat ma – to osobna sprawa; podejrzewam, że nie traci nadziei na utworzenie z „zakneblowanych” polskiego odpowiednika sowieckiej „Żywej Cerkwi”, tylko na razie jeszcze tego pragnienia nie ujawnia w obawie przed przedwczesną dekonspiracją. Na tym etapie walczy jeszcze o „Kościół otwarty”, ale jeśli zmiany ilościowe przepoczwarzą się w zmianę jakościową, to i „Żywa Cerkiew” zostanie nam objawiona w całej straszliwej postaci. Jestem pewien, że i ABW będzie w tym objawieniu miała swój udział.

Stanisław Michalkiewicz

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

199 komentarzy

199 Komentarzy

 1. Witek

  10 września 2017 at 14:27

  Nic dodać,nic ująć.To smutna prawda.

 2. goj

  10 września 2017 at 15:12

  proponuje kupe gowna rozrzucic i zaorac,ale tym razem skutecznie zeby nawet smrod sie nie ostal.Oczywiscie judenrat gejzety rowniez

  • hansi

   10 września 2017 at 17:13

   No, ślicnie, ale CZYM ? Widłami z Geesu ? 🙂
   Gdy oni uzbrojeni po zęby za naszą krwawicę ?..
   No, broń zdobywa się na wrogu, jasne.
   Ale znowu – KTO ma te psy porozbrajać, zanim do nas przyjdą o 4-tej rano ?..
   KIBOLE może ? Jako OSTATNIA już, w miarę chociaż fizycznie zborna siła PATRIOTYCZNA ?
   Bo chyba nie te wszystkie brodate CIOTY „europejsko – nowoczesne” dookoła ?..
   Czy analfabetyczna, podgolona i czubata debilnia z wiochy polskiej ? 🙂
   Spoko, już żyd zadbał sobie profesjonalnie o rozbrojenie i obezwładnienie Polaków ZAWCZASU…

   • romanq

    11 września 2017 at 11:20

    Refolucja refolucją a ktosz rządzić muszi …. i sze kręci !
    Smutne , ale darwin twierdzi że zwyciężają zawodowcy .

 3. jok

  10 września 2017 at 16:04

  A ja sądzę także, że sędziowie – w chyba niemałej części wywodzący się z „mniejszości etnicznej” – podlegają zewowi krwi:)), a olbrzymia większość reszty – do tego się w różnym stopniu dostosowuje, po prostu ulegając religii politycznej poprawności.

  Oczywiście iluś tam „sędziów” odeszło z aparatu sądowniczego/wyjechało w latach 1955-57, 1968 czy także przeszedło „w stan spoczynku” i nie wprowadziło potomka/pociotka do „aparatu”. Iluś nowych się pojawiło po 1955 np., którzy nie mieli „tradycji sądowniczych” rozpoczętych w 1944 r. Niemniej raczej zasadna wydaje się opinia, że to co zauważyła Maria Dąbrowska w 1947 r. (oczywiście lekko przesadzając i uproszczając, jak to w pamiętniku), rzutuje do dziś na sytuację kadrową sądownictwa. Rzutuje zarówno poprzez „tradycje rodzinne”, więzi plemienne – że się tak wyrażę – jak i poprzez bycie „wychowawcą: wprowadzanie w arkana sądzenia, wychowywanie, wskazywanie drogi kolejnym pokoleniom sędziowskim.

  No więc przypomnę: „Maria Dąbrowska w swoich dziennikach pisała pod datą 17 czerwca 1947 r.: „UB, sądownictwo są całkowicie w ręku Żydów. W ciągu tych przeszło dwu lat ani jeden Żyd nie miał procesu politycznego. Żydzi osądzają i na kaźń wydają Polaków”.”

 4. Soroka

  10 września 2017 at 17:32

  No to znaczy, że ruski okupant (teraz już rusko-niemiecki) opanował ABW i nie wiadomo co jeszcze. Wszystkie te zmiany, to były tylko zmiany nazw, stery dalej w tych samych ruskich łapskach.
  Jedynie CBA może nie jest całkiem opanowane przez rusko-niemiecką swołocz, bo jest obszczekiwane przez nią maksymalnie.
  Ciekawe, że pod tym tekstem ruska swołocz nie szczeka?

  • Paweł

   11 września 2017 at 17:36

   Nie, to oznacza, że żydowski okupant opanował ABW oraz, że Soroka jest głupszy od krowy, która co prawda nie zmienia poglądów, ale ma lepsze od Soroki.

 5. Robert

  10 września 2017 at 20:34

  Agencja ROBI co im CIAmajdy każą,ni mniej ni wiecej,to agencja wpływu wewnetrznego USA,jak kazda tego typu słuzba w krajach wolnego swiata podległych jankesom,dbajacym o zachowanie jedynego,tylko im odpowiadajacego porzadku swiata,ci zas,medrcy swiata monarchowie,dzieki Remote Neural Monitoring,wiedza co kazdy poddany ma w głowie,ale tego profesor zapewne nie kuma,bo mu wydali certyfikat poswiadczenia bezpieczenstwa,co do tej wiedzy go nie dopuszcza

 6. Robert

  10 września 2017 at 20:45

  A skoro wyladowali w starych kiejkutach bodaj w 2007,zapewne użyli swej cudownej wunder wafe,czy jak to sie tam po polsku pisze,ze strefy 51,nie podchoc bo strjelat budu,dlatego ABW ni chu cha,a echo odpowiada,kłamczucha,klamczucha

 7. Robert

  10 września 2017 at 20:49

  Co do niemiec,od 45 to zamorska kolonia USA,wiec ich słuzby penetrujace nasze,to kamaraci tyle ze do 89 paru z nich grało dla zbornej

 8. Robert

  10 września 2017 at 20:57

  Kiedy całkiem niedawno byłem w USA,po ulicach oprócz własnych,szczesliwi własciciele poruszali sie autami japonskimi,niemieckimi,południowo koreanskimi,czyli z krajów podbitych,uleglych,podporzadkowanych,francuza co napisze po polsku za Degola opuscili NATO ,ni chu cha…

 9. Robert

  10 września 2017 at 21:10

  Heniu Ford miał za wojny fabryke w Reichu,jak mu zbombardowali,to po wojnie dostał od swego demokratycznego rzadu pare baniek zadoscuczynienia,jak my za Warszawe,pewnie sami musimy se wypłacic,Hugus Boss,co brzmi po amerykansku,szył mundury dla ssmanów,tera połowa stanów pirdzi w jego majteczki,teczki wielu naukowców nazistowskich dały prowadzenie w kontroli swiata

 10. Robert

  10 września 2017 at 21:15

  Czy nalezy sie dziwic,ze Rosja nie chciała oddac im Krymu?

 11. Robert

  10 września 2017 at 21:25

  Tak mysle,ze niemcy jako kolonia USA,graja na łagodzenie stosunków z Rosja,w interesie Ameryki która niby to ciagle jest na drugim biegunie.Gówno prawda

 12. Robert

  10 września 2017 at 21:30

  Ta polityka jest pod legenda,wybaczamy,przepraszamy,współdziałamy,wojna wojna,co złego to nie my

  • Soroka

   11 września 2017 at 11:51

   Robercik ! Robisz za całą ruską bandę?

   • Paweł

    11 września 2017 at 17:37

    @Soroka

    Nudny jesteś pejsie.

 13. tableau desktop破解版 For MAC

  16 września 2017 at 15:48

  I enjoying, will read more. Cheers!

 14. Dione

  19 września 2017 at 11:53

  At the time is Shake Shack opening up I can’t track down any information

 15. fxfactory 6.0.1 crack

  22 września 2017 at 18:15

  Great, bing took me stright here. thanks btw for this. Cheers!

 16. growtopia hacks

  25 września 2017 at 19:10

  This is good. Cheers!

 17. pron best

  26 września 2017 at 14:31

  5eFifF This excellent website certainly has all the information and facts I needed about this subject and didn at know who to ask.

 18. Sweet blog! I found it while searching on Yahoo News. Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News? I ave been trying for a while but I never seem to get there! Appreciate it

 19. cara memutihkan gigi dengan cepat dan alami

  29 września 2017 at 19:43

  You ave made some good points there. I looked on the web for more information about the issue and found most individuals will go along with your views on this website.

 20. Maudie Nuckols

  29 września 2017 at 19:47

  Great, bing took me stright here. thanks btw for post. Cheers!

 21. microbiology testbank

  29 września 2017 at 21:49

  You made some good points there. I looked on the internet for the issue and found most guys will go along with with your blog.

 22. book editing

  30 września 2017 at 01:59

  Very good blog post. I definitely appreciate this website. Stick with it!

 23. what is the best self defense pen 2017

  30 września 2017 at 04:08

  This awesome blog is without a doubt entertaining as well as informative. I have chosen helluva interesting stuff out of this amazing blog. I ad love to visit it again and again. Thanks!

 24. دورة Six Sigma

  30 września 2017 at 08:17

  Your style is unique in comparison to other people I ave read stuff from. Thanks for posting when you ave got the opportunity, Guess I will just bookmark this page.

 25. download huzuni 1.7.2

  30 września 2017 at 19:35

  Ha, here from google, this is what i was searching for.

 26. magic mushrooms

  2 października 2017 at 00:25

  slot machines for sale view of Three Gorges | Wonder Travel Blog

 27. teeth in a day

  2 października 2017 at 08:13

  Im obliged for the blog.Thanks Again. Really Great.

 28. visit website

  3 października 2017 at 11:01

  iаЂа›?Bewerten Sie hier kostenlos Ihre Webseite.

 29. Online Dispensary Canada

  4 października 2017 at 10:58

  you can have a fantastic weblog here! would you wish to make some

 30. hitterish

  4 października 2017 at 13:27

  Some genuinely nice and useful information on this site, also I conceive the pattern holds good features.

 31. weaves wholesale

  5 października 2017 at 00:05

  Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I ave truly enjoyed browsing your blog posts. In any case I all be subscribing

 32. find weed

  5 października 2017 at 02:18

  Thanks for another magnificent article. Where else could anyone get that kind of info in such an ideal way of writing? I have a presentation next week, and I am on the look for such information.

 33. options investing

  5 października 2017 at 06:47

  Thanks for sharing your thoughts. I really appreciate your efforts and I am waiting for your further write ups thank you once again.

 34. Vancouver Dispensary

  5 października 2017 at 09:03

  Wow, incredible blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your site is great, as well as the content!. Thanks For Your article about sex.

 35. Fotografo Book

  6 października 2017 at 14:40

  I really liked your article post.Much thanks again. Keep writing.

 36. http://theethereumcode.site

  7 października 2017 at 01:52

  It looks to me that this web site doesnt load up in a Motorola Droid. Are other folks getting the same problem? I enjoy this web site and dont want to have to miss it when Im gone from my computer.

 37. 1kdailyprofit.de

  7 października 2017 at 04:08

  Very good info. Lucky me I ran across your blog by accident (stumbleupon). I have book marked it for later!

 38. Microblading

  7 października 2017 at 08:37

  Thanks so much for the article.Really looking forward to read more. Cool.

 39. toronto stock exchange location

  7 października 2017 at 14:10

  the reason that it provides feature contents, thanks

 40. Vegas Shooting Incident Resources from Reddit

  7 października 2017 at 18:43

  Thanks, I have been hunting for details about this subject for ages and yours is the best I ave found so far.

 41. Josepi Shoes

  8 października 2017 at 10:52

  I truly appreciate this blog post.Really thank you!

 42. Srwa bus malaysia

  8 października 2017 at 13:12

  This blog is obviously entertaining and factual. I have found a lot of useful tips out of this amazing blog. I ad love to return over and over again. Thanks a lot!

 43. Dayton

  8 października 2017 at 15:34

  you have a terrific blog here! would you like to create some invite posts on my blog?

 44. conto corrente per protestati

  8 października 2017 at 17:54

  Stay up the great work! You recognize, lots of persons

 45. nicole junkermann

  8 października 2017 at 20:13

  Im grateful for the article post.Really looking forward to read more. Cool.

 46. knihy

  9 października 2017 at 08:46

  I went to the bed and laid down on my stomach. We 69 as you both watch.

 47. Agen bola

  9 października 2017 at 10:22

  This website has lots of really useful stuff on it. Thanks for informing me.

 48. vasca baule

  9 października 2017 at 11:43

  Im thankful for the blog article.Really looking forward to read more. Really Great.

 49. vps germany

  10 października 2017 at 08:07

  lots up very fast! What host are you the usage of? Can I get

 50. expert 3d rendering

  10 października 2017 at 12:19

  Wow! I cant think I have found your blog. Extremely helpful info.

 51. youtube mp3 converter

  10 października 2017 at 14:09

  Very informative blog article.Really looking forward to read more. Much obliged.

 52. for more information

  10 października 2017 at 16:54

  Im thankful for the article post.Much thanks again. Will read on

 53. for mac osx

  10 października 2017 at 23:45

  Hello, here from yanex, i enjoyng this, will come back again.

 54. wholesale cigars

  12 października 2017 at 08:13

  Just to let you know your blog appears a little bit unusual in Firefox on my pc with Linux.

 55. This website was how do you say it? Relevant!! Finally I have found something that helped me. Appreciate it!

 56. Alarmanlage Berlin

  12 października 2017 at 19:09

  They were why not look here permanently out. There was far too much fat on

 57. video bf jepang

  13 października 2017 at 10:52

  Very nice article and straight to the point. I am not sure if this is in fact the best place to ask but do you folks have any ideea where to get some professional writers? Thx

 58. javtv

  13 października 2017 at 14:48

  It is in reality a great and useful piece of information. I am satisfied that you simply shared this helpful info with us. Please keep us up to date like this. Thanks for sharing.

 59. streaming bokep indo

  13 października 2017 at 18:48

  This website was how do I say it? Relevant!! Finally I have found something which helped me. Many thanks!

 60. binary options trading system

  13 października 2017 at 22:49

  Thank you a lot for sharing this with all people you actually recognise what you are speaking about! Bookmarked. Kindly also discuss with my site =). We can have a link trade agreement between us!

 61. Fitness blog

  14 października 2017 at 11:12

  Major thanks for the post. Really Great.

 62. Best Real Estate Investing Nationwide

  14 października 2017 at 15:19

  There is definately a lot to learn about this issue. I like all of the points you have made.

 63. Gym Guide

  14 października 2017 at 19:26

  Is there a mint app for UK people that links into your bank? Thanks

 64. Best tested VPN

  15 października 2017 at 18:31

  This is one awesome article post.Really thank you!

 65. british craftsman

  16 października 2017 at 12:24

  I think this is a real great blog.Really looking forward to read more. Really Cool.

 66. elektricke auticko

  16 października 2017 at 16:28

  Thanks so much for the blog.Much thanks again. Really Cool.

 67. closest dispensary to me

  16 października 2017 at 20:29

  Some genuinely prize blog posts on this site, saved to bookmarks.

 68. kiteboarding school squamish

  17 października 2017 at 00:32

  Saved as a favorite, I love your website!

 69. How To Lose 10 Pounds In A Week Without Exercise

  17 października 2017 at 08:41

  Very informative blog.Thanks Again. Fantastic.

 70. dispensary

  17 października 2017 at 12:46

  Im thankful for the blog.Thanks Again. Really Great.

 71. robocraft cheat engine 2017

  17 października 2017 at 15:45

  I enjoying, will read more. Thanks!

 72. Infant car seat canopy

  17 października 2017 at 20:57

  Say, you got a nice post.Thanks Again. Fantastic.

 73. Stroller canopy

  18 października 2017 at 05:55

  Major thankies for the blog.Thanks Again. Will read on

 74. pest

  18 października 2017 at 10:04

  This design is wicked! You definitely know how to keep a reader amused.

 75. click here

  18 października 2017 at 14:01

  It is really a nice and useful piece of info. I am happy that you shared this helpful info with us. Please stay us up to date like this. Thank you for sharing.

 76. this website

  18 października 2017 at 15:26

  Very good information. Lucky me I discovered your site by chance (stumbleupon). I have bookmarked it for later!

 77. this website

  18 października 2017 at 16:50

  Very nice write-up. I definitely appreciate this website. Stick with it!

 78. mercedes mechanic

  18 października 2017 at 21:21

  Thank you for your article post.Much thanks again.

 79. trendy christian shirts

  18 października 2017 at 22:04

  Thanks-a-mundo for the blog post.Really looking forward to read more. Cool.

 80. a course in miracles youtube

  19 października 2017 at 02:05

  Your idea is outstanding; the issue is something that not enough persons are speaking intelligently about. I am very happy that I stumbled throughout this in my seek for one thing regarding this.

 81. نهنگ عنبر

  19 października 2017 at 06:12

  Seriously like the breakdown of the subject above. I have not seen lots of solid posts on the subject but you did a outstanding job.

 82. for more information

  19 października 2017 at 12:30

  Thankyou for helping out, excellent info.

 83. loftconversionslondon

  19 października 2017 at 14:28

  Wow, amazing blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your web site is fantastic, let alone the content!

 84. yanhee slimming

  19 października 2017 at 22:40

  Really appreciate you sharing this blog article.Much thanks again. Much obliged.

 85. archidex

  20 października 2017 at 07:02

  Some genuinely great content on this web site , thankyou for contribution.

 86. Teds Woodworking Review

  20 października 2017 at 19:27

  you are saying and the way in which during which you say it.

 87. discount

  20 października 2017 at 23:40

  Thanks for sharing, this is a fantastic post.Much thanks again. Want more.

 88. Valentine Roses

  20 października 2017 at 23:44

  Thank you ever so for you blog.

 89. Pingback: obat hpv untuk wanita

 90. important source

  21 października 2017 at 08:07

  I think this is a real great post.Really thank you! Much obliged.

 91. Twitter

  21 października 2017 at 16:35

  Im obliged for the blog article.Really thank you! Want more.

 92. THC Distillate

  22 października 2017 at 10:55

  Major thanks for the blog post.Really looking forward to read more. Really Cool.

 93. KPR property Syariah Bekasi

  23 października 2017 at 16:40

  Really enjoyed this post.Much thanks again. Want more.

 94. apple mac repair dubai

  24 października 2017 at 02:12

  I think this is a real great article. Keep writing.

 95. Im grateful for the article post.Thanks Again. Want more.

 96. software akuntansi di bandung

  24 października 2017 at 07:19

  Thanks for sharing, this is a fantastic blog. Awesome.

 97. to learn more

  24 października 2017 at 13:20

  I think this is one of the most vital info for me. And i am glad reading your article. But should remark on some general things, The website

 98. 医師 転職研究所

  26 października 2017 at 01:23

  It as truly a nice and useful piece of info. I am satisfied that you simply shared this useful tidbit with us. Please keep us informed like this. Thanks for sharing.

 99. Cindie

  26 października 2017 at 06:13

  Thank you, I ave just been looking for information about this subject for ages and yours is the greatest I ave discovered till now. But, what about the conclusion? Are you sure about the source?

 100. Wine tasting limousine in Maryland

  26 października 2017 at 16:06

  Major thanks for the blog article.Really looking forward to read more. Really Cool.

 101. Top Houston Dermatologist

  26 października 2017 at 17:47

  wow, awesome post.Really looking forward to read more. Much obliged.

 102. twin vew

  27 października 2017 at 01:11

  Wow! Thank you! I continually needed to write on my site something like that. Can I include a part of your post to my site?

 103. led driving light

  27 października 2017 at 02:31

  That is a really good tip particularly to those fresh to the blogosphere. Simple but very precise info Thanks for sharing this one. A must read article!

 104. truckers insurance quote

  27 października 2017 at 05:26

  pretty helpful material, overall I think this is worth a bookmark, thanks

 105. Kati

  27 października 2017 at 07:24

  It as difficult to find educated people for this subject, however, you seem like you know what you are talking about! Thanks

 106. movers san jose

  27 października 2017 at 14:47

  This site was how do I say it? Relevant!! Finally I have found something which helped me. Many thanks!

 107. personalised diwali cards

  27 października 2017 at 17:12

  Major thankies for the blog post.Really looking forward to read more.

 108. Kiteboarding School Squamish

  27 października 2017 at 19:38

  Wow, superb weblog structure! How long have you been blogging for? you make blogging glance easy. The total look of your web site is excellent, neatly as the content material!

 109. check on suspended drivers license

  28 października 2017 at 05:29

  Im grateful for the post.Really thank you! Cool.

 110. accidental creampie

  28 października 2017 at 08:00

  Just Browsing While I was surfing today I noticed a great article about

 111. residential moving service in Maryland

  29 października 2017 at 16:10

  This very blog is without a doubt interesting and also factual. I have picked helluva useful stuff out of this source. I ad love to return again soon. Thanks!

 112. search engine optimization tips

  29 października 2017 at 18:42

  Pretty! This has been an extremely wonderful post. Many thanks for providing this info.

 113. Allan Todd Realtor

  29 października 2017 at 21:13

  It as not that I want to copy your web site, but I really like the pattern. Could you let me know which design are you using? Or was it custom made?

 114. oc game

  29 października 2017 at 23:43

  Personalized promotional product When giving business gifts give gifts that reflect you in addition to your company as image

 115. luxury costa rica real estate

  30 października 2017 at 02:14

  Wow, wonderful blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your website is excellent, let alone the content!

 116. visit website

  30 października 2017 at 16:49

  Way cool! Some very valid points! I appreciate you writing this

 117. weed

  30 października 2017 at 17:08

  I really liked your post.Really looking forward to read more. Cool.

 118. escorts london high class

  30 października 2017 at 19:53

  This very blog is really awesome as well as informative. I have discovered a lot of helpful things out of this blog. I ad love to visit it again and again. Thanks a lot!

 119. for details

  30 października 2017 at 21:26

  Thanks-a-mundo for the article.Really looking forward to read more. Great.

 120. dispensary marketing

  31 października 2017 at 00:25

  You made some clear points there. I looked on the internet for the subject matter and found most individuals will agree with your site.

 121. more info

  31 października 2017 at 01:54

  Pretty! This has been an extremely wonderful post. Thank you for providing this information.

 122. online casino games

  31 października 2017 at 02:50

  Normally I do not learn post on blogs, but I wish to say that this write-up very forced me to take a look at and do so! Your writing taste has been surprised me. Thanks, very nice post.

 123. trafficridermodmoney

  31 października 2017 at 04:33

  This does interest me

 124. Yaramaz TV

  31 października 2017 at 15:22

  I think other web site proprietors should take this site as an model, very clean and wonderful user genial style and design, as well as the content. You are an expert in this topic!

 125. hack ios }

  31 października 2017 at 21:57

  Good Morning, happy that i found on this in bing. Thanks!

 126. Todos los Juegos

  1 listopada 2017 at 16:56

  you could have an important weblog here! would you prefer to make some invite posts on my weblog?

 127. to learn more

  1 listopada 2017 at 18:26

  Major thanks for the article post.Thanks Again. Cool.

 128. weed delivery Cornwallis

  1 listopada 2017 at 23:28

  These are really fantastic ideas in about blogging. You have touched some nice points here. Any way keep up wrinting.

 129. inspirational books

  2 listopada 2017 at 10:46

  I truly appreciate this post. I?аАТ’аЂа†ve been looking everywhere for this! Thank goodness I found it on Bing. You ave made my day! Thank you again

 130. wsop poker chips

  2 listopada 2017 at 20:09

  I dugg some of you post as I thought they were very beneficial invaluable

 131. hack gears of war 4

  4 listopada 2017 at 04:08

  very nice post, i actually love this web site, carry on it

 132. getmoneyrp

  4 listopada 2017 at 14:31

  Great, this is what I was searching for in bing

 133. urban clothing stores online

  4 listopada 2017 at 21:20

  Some really prize content on this site, saved to bookmarks.

 134. TSX

  5 listopada 2017 at 00:34

  magnificent issues altogether, you just received a new reader. What might you suggest about your post that you just made some days ago? Any sure?

 135. پنجره کرج

  5 listopada 2017 at 00:45

  style is awesome, keep doing what you are doing!

 136. cycling shoes

  5 listopada 2017 at 03:03

  Say, you got a nice blog.Thanks Again. Awesome.

 137. Pingback: obat sipilis dan kecing nanah

 138. eviction records

  5 listopada 2017 at 08:15

  simply how much time I had spent for this info! Thanks!

 139. christian christian t-shirts

  5 listopada 2017 at 13:16

  Really appreciate you sharing this blog.Really thank you!

 140. thigh brace

  5 listopada 2017 at 17:54

  Major thankies for the blog post.Really looking forward to read more. Will read on

 141. concrete roof

  5 listopada 2017 at 18:23

  I’а†ve recently started a blog, the info you offer on this web site has helped me tremendously. Thank you for all of your time & work.

 142. gaithersburg md furniture movers

  5 listopada 2017 at 19:11

  Very good blog article.Really thank you! Really Great.

 143. His Secret Obsession Reviews

  5 listopada 2017 at 21:45

  I loved your blog article.Thanks Again. Will read on…

 144. to learn more

  6 listopada 2017 at 09:53

  Way cool! Some very valid points! I appreciate you writing this article and the rest of the website is also very good.

 145. vape

  6 listopada 2017 at 11:25

  Whoa! This blog looks just like my old one! It as on a entirely different topic but it has pretty much the same layout and design. Superb choice of colors!

 146. Pingback: Obat Sembelit Jepang

 147. for more information

  6 listopada 2017 at 17:30

  I truly appreciate this blog article.Really looking forward to read more. Keep writing.

 148. How to

  6 listopada 2017 at 18:40

  Deference to op , some superb selective information .

 149. Pingback: Mencegah Kondiloma

 150. seo consultant

  7 listopada 2017 at 20:32

  Very good article post.Really looking forward to read more. Want more.

 151. 犀利士

  8 listopada 2017 at 00:49

  Thorn of Girl Excellent data is often found on this world wide web weblog.

 152. karaj

  8 listopada 2017 at 03:35

  You can certainly see your skills in the work you write. The world hopes for even more passionate writers like you who are not afraid to say how they believe. Always go after your heart.

 153. for more information

  8 listopada 2017 at 14:25

  I truly appreciate this article.Really thank you! Great.

 154. Pingback: Jual Obat Kutil Kelamin Muara Sabak}

 155. click here

  8 listopada 2017 at 15:59

  the time to study or pay a visit to the material or websites we ave linked to below the

 156. Pingback: Jual Obat Kutil Kelamin Di Gorontalo

 157. Mahmudul Hossain

  9 listopada 2017 at 01:17

  I really like and appreciate your blog.Really thank you!

 158. click here

  9 listopada 2017 at 09:36

  The arena hopes for even more passionate writers like you who are not afraid to mention how they believe.

 159. Pingback: Kutil Kelamin Termasuk Hiv

 160. Pingback: Obat Sipilis Di Tangerang

 161. buy kratom online

  10 listopada 2017 at 18:15

  Thank you, I ave recently been searching for info about this topic for ages and yours is the best I ave discovered till now. But, what about the bottom line? Are you sure about the source?

 162. where to buy legal weed

  10 listopada 2017 at 20:46

  My brother suggested I might like this website. He was entirely right. This post actually made my day. You cann at imagine simply how much time I had spent for this information! Thanks!

 163. search engine optimisation

  11 listopada 2017 at 01:45

  Looking forward to reading more. Great blog article. Will read on

 164. Pingback: beli obat kutil kelamin diKepulauan Riau ampuh

 165. hướng dẫn tạo website

  11 listopada 2017 at 19:58

  Thank you for another magnificent post. Where else could anyone get that type of information in such an ideal way of writing? I have a presentation next week, and I am on the look for such info.

 166. Car seat cover

  11 listopada 2017 at 20:13

  I really like and appreciate your article post.Really looking forward to read more. Will read on…

 167. canon vs nikon

  11 listopada 2017 at 22:32

  Well I truly liked reading it. This article provided by you is very effective for good planning.

 168. download ikibokep

  12 listopada 2017 at 11:20

  you got a very wonderful website, Glad I discovered it through yahoo.

 169. cheap jacket

  12 listopada 2017 at 12:22

  Wonderful blog! I found it while browsing on Yahoo News. Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News? I ave been trying for a while but I never seem to get there! Thank you

 170. domestic electrical services perth

  12 listopada 2017 at 14:25

  I simply could not go away your website before suggesting that I extremely loved the usual info an individual provide for your guests? Is going to be back steadily to check out new posts

 171. Pingback: obat kutil kelamin wanita

 172. audi repair

  12 listopada 2017 at 17:42

  You are my breathing in, I have few blogs and often run out from to brand.

 173. chothuevinhomescentralpark

  13 listopada 2017 at 12:32

  Way cool! Some very valid points! I appreciate you penning this write-up and the rest of the site is extremely good.

 174. lyft promo code

  13 listopada 2017 at 20:10

  Thanks, I ave been searching for details about this subject for ages and yours is the best I ave found so far.

 175. lyft promo codes for existing users

  13 listopada 2017 at 22:44

  You made some clear points there. I did a search on the issue and found most guys will agree with your website.

 176. uber promo code

  14 listopada 2017 at 03:50

  It as very easy to find out any topic on web as compared to textbooks, as I found this piece of writing at this website.

 177. uber promo code

  14 listopada 2017 at 06:24

  This unique blog is no doubt educating as well as diverting. I have picked helluva helpful advices out of this amazing blog. I ad love to visit it again and again. Thanks a lot!

 178. This is one awesome article post.Thanks Again.

 179. this website

  14 listopada 2017 at 18:01

  magnificent points altogether, you simply gained a brand new reader. What would you recommend in regards to your post that you made some days ago? Any positive?

 180. Model Papers

  14 listopada 2017 at 23:10

  louis vuitton outlet sale should voyaging one we recommend methods

 181. Pingback: obat exsim kaki}

 182. vancouver seo

  15 listopada 2017 at 03:54

  Such interesting stuff and reporting! Keep up the good work guys

 183. to learn more

  15 listopada 2017 at 10:47

  Looking forward to reading more. Great article. Want more.

 184. Pingback: Gejala Kondiloma Pada Ibu Hamil

 185. Pingback: bat Wasir Atau Ambeien Di Bandung

 186. Pingback: Cara Sembuhkan Wasir

 187. flappy golf 2 golden egg hack

  16 listopada 2017 at 21:19

  Respect to website author , some wonderful entropy.

 188. cheat engine mac sierra

  17 listopada 2017 at 03:46

  Cheers, great stuff, Me enjoying.

 189. gurganna.blogaaja.fi

  17 listopada 2017 at 13:13

  Her full lips and practiced tongue were a joy. I was also going to suggest you find a stream and wash, she said with an even wider smile.

 190. ultimate fighter

  17 listopada 2017 at 22:08

  This is one awesome article post.Thanks Again. Great.

 191. Pingback: Jual Obat Kutil Kelamin Di Kalideres

 192. augmented reality cad

  20 listopada 2017 at 00:30

  Im grateful for the blog post. Really Great.

 193. why not find out more

  20 listopada 2017 at 08:59

  I went over this website and I believe you have a lot of good info , saved to bookmarks (:.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra