Z zagranicy

Iran: Chrześcijańskie dzieci będą wyrzucane ze szkół, jeżeli nie będą się uczyły Koranu

Jeżeli ktoś jeszcze ma wątpliwości co do tego, że w Iranie – jakkolwiek nie usiłowałyby tego przedstawiać przychylne temu krajowi kręgi – chrześcijanie są wolni i nieprześladowani, to chyba się ich pozbędzie. Władze tego kraju nakazały chrześcijańskim uczniom nauki Koranu pod groźbą wyrzucenia ze szkoły.

Rząd Iranu polecił, aby dzieci z rodzin chrześcijańskich przymusowo uczyły się Koranu pod groźbą relegacji ze szkoły. Informację tę potwierdził ruch Kościół Iranu, który wyraził przy tym zaniepokojenie czterema uwięzionymi członkami wspomnianej wspólnoty, twierdząc, iż jeden z nich „został przeniesiony do tajnego policyjnego budynku” w położonym na południu kraju mieście Shiraz.

W Iranie trwa kampania przeciwko wszystkim chrześcijanom w irańskim narodzie islamskim, a przynajmniej tak twierdzą miejscowi chrześcijanie. – Obecnie prezydent Iranu Hassan Rouhani chce udowodnić, że jest dobrym muzułmaninem poprzez skazywanie chrześcijan – powiedział Firouz Khandjani, zasiadający w radzie Kościoła Iranu. – Większość nowych chrześcijan to byli muzułmanie – dodał.

– Wspierana przez rząd polityka przyjęta przez szkolne władze w Shirazie oraz w przybrzeżnym mieście Raszt pozbawia dzieci chrześcijan możliwości nauki w szkołach podstawowych i średnich, chyba że zgodzą się na religijny nakaz, który nie jest zgodny z ich wiarą – dodał.

Rodzice i inni wierni mogą trafić do więzienia za otwarte wyznawanie, że Jezus Chrystus jest Panem, postrzegane przez islamskie władze jako bluźnierstwo. Odważnie wyznający wiarę chrześcijanie kończą jak Mohammad Roghangir, skazany na sześć lat więzienia, i Massoud Rezaie – skazany na pięć lat więzienia – pod zmyślonymi zarzutami „działań przeciwko bezpieczeństwu narodowemu” i „prowadzenia antysystemowej propagandy”.

Źródło: Jihad Watch

Fot. Pixabay

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

21 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra