Z kraju

Tadeusz Płużański sprzeciwia się ekshumacji w Jedwabnem

W opublikowanym na portalu Parezja artykule „Płużański: Żydzi z pewnością będą blokowali ekshumacje w Jedwabnem” znany historyk przypomniał, że inspiratorem sprawy Jedwabnego była „Gazeta Wyborcza”. Mit o polskiej odpowiedzialności za zamordowanie Żydów propagowano także w książkach i filmach.

Zdaniem Tadeusza Płużańskiego w sprawie Jedwabnego „od początku nie chodziło tu o rzetelne badanie i śledztwo historyczne” tylko o „to, by udowodnić tezę, że Polacy mordowali Żydów w czasie wojny – czyli de facto byli współpracownikami Niemców, a nawet, że mordowaliśmy Żydów niezależnie od Niemców”.

Według Tadeusza Płużańskiego śledztwo w sprawie Jedwabnego było prowadzone nierzetelnie – „bywało naginane do potrzeb obozu rządzącego, związanego z ekipą Adama Michnika”.

Choć w opinii Tadeusza Płużańskiego śledztwo w sprawie Jedwabnego powinno być kontynuowane, to historyk obawia się, że ekshumacja w Jedwabnym może spotkać się z sprzeciwem środowisk żydowskich. Dlatego zdaniem Tadeusza Płużańskiego zanim przeprowadzono by ekshumacje „należałoby więc wybadać, czy znalazłby się przychylny grunt, czy udałoby się pozyskać przychylność części środowisk żydowskich, inaczej grozi to potężną awanturą”.

Jednak w opinii Tadeusza Płużańskiego „Żydzi będą blokowali tę inicjatywę i trwali przy swoim zdaniu, że tego śledztwa pod kątem ekshumacji nie wolno dalej prowadzić. Oni się już uaktywnili na samą zapowiedź, że tak się może stać, kiedy minister Zalewska wspomniała o tej sprawie, Polska natychmiast została postawiona pod pręgierzem. To są właśnie efekty propagandy Grossa. Wystarczy wspomnieć tylko o Jedwabnem w kontekście przychylnym Polsce, a już wybucha fala hejtu”.

Tadeusz Płużański przewiduje dotkliwy odwet polityczny i finansowy środowisk żydowskich na Polsce i Polakach za przeprowadzenie ekshumacji.

W opinii Tadeusza Płużańskiego nie warto więc przeprowadzać ekshumacji w Jedwabnym, jej wyniki to „mogą być to detale, które wzbogacą naszą wiedzę, natomiast generalnie sprawa ta została wyjaśniona. Wiadomo, że dokonali tego Niemcy, celem było wyeliminowanie Żydów i zrzucenie winy na Polaków i liczba ofiar też jest mniej więcej znana”.

Zdaniem Tadeusza Płużańskiego należy dać sobie spokój z Jedwabnym i skupić się na ekshumacji polskich bohaterów, tych pochowanych na w Polsce, i tam gdzie jest taka możliwość na Kresach, na Litwie i Białorusi.

Absolutnie nie mogę się zgodzić z stanowiskiem Tadeusza Płużańskiego. Każdy obywatel Polski, Polak czy Żyd ma prawo, by państwo przeprowadził śledztwo w sprawie okoliczności jego śmierci. W mojej opinii nie przeprowadzenie ekshumacji w Jedwabnym było złamaniem przepisów dotyczących postępowania w sprawie badania okoliczności zabójstwa. To prawo wymaga, by na drodze ekshumacji ustalić okoliczności zamordowania Żydów z Jedwabnego.

Tadeusz Płużański ma słuszność, że ustalono odpowiedzialność Niemców za wymordowanie Żydów z Jedwabnego. Jednak niestety kłamstwa o polskiej odpowiedzialności za tą zbrodnie powodują, że mnóstwo osób na całym świecie wierzy w antypolskie kłamstwa. Pewnie nie wszystkich, ale może część osób otumanionych antypolską propagandą uda się przekonać wynikami ekshumacji, wskazującymi rzeczywistą ilość ofiar i sposób ich zabicia. Wiadomo, że nieekshumowane szkielety mają przestrzeliny, wśród szkieletów są kule z broni palnej, co niezbicie potwierdza fakt tego, że to Niemcy dokonali zbrodni w Jedwabnym. Ekshumacja zablokowana przez Lecha Kaczyńskiego, ukazując dowody zebrane z ofiar, uniemożliwiłaby kolportowanie kłamstw o polskiej odpowiedzialności za Jedwabne.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

158 komentarzy

158 Komentarzy

 1. stan

  10 września 2017 at 19:53

  Przyznał, kto rządzi w Polsce. Ma też niestety mentalność niewolnika.

  • ojciec Tezeusz

   11 września 2017 at 02:37

   Jakie to przewidywalne… Płużański junior dostał posadę w reżimowych merdiach i z niepokornego publicysty zrobiła się zwykła kucająca przed Sanhedrynem PiSda 😛

  • jok

   11 września 2017 at 03:35

   stan – trafne uwagi

  • karol

   16 września 2017 at 18:54

   już jeden był lech kaczyński.

  • wolna-polska.pl

   16 września 2017 at 19:53

   żyd rewolucjonista i jego wpływ na historie świata.E.Michael Jones

 2. Hania

  10 września 2017 at 22:09

  „Zdaniem Tadeusza Płużańskiego należy dać sobie spokój z Jedwabnym ”

  To ja dałabym sobie spokój z odkłamywaniem życiorysu ojca pana Płużańskiego, wszak jak sam profesor Tadeusz Płużański zeznawał ” był torturowany przez samego Różańskiego”, pierwotnie Goldberga.
  Jak nie mozna narażać się żydostwu, to nie mozna!
  Wystarczy napisać, że
  … „my wszyscy wiemy jak było”…

  Swoją drogą zadziwia mnie środowisko badaczy żołnierzy niezłomnych.
  Pan Żebrowski na uwagę, że Kuroń był antypolakiem i zydem z Ukrainy zareagował bardzo nerwowo. Teraz pan Płużański nerwowo reaguje na wieść, że ktoś żąda prawdy o Jedwabnem?!
  Dziwne jest to wszystko.

 3. Pankrac

  10 września 2017 at 22:22

  „przewiduje dotkliwy odwet polityczny i finansowy środowisk żydowskich na Polsce i Polakach za przeprowadzenie ekshumacji”

  Opłacone koorvy nie chcą stracić alimentów.

 4. z-k

  10 września 2017 at 23:00

  To może rzetelnie opisać gehennę Polaków Jedwabnego w okresie październik 1939 – czerwiec 1941?

 5. oy voy!

  11 września 2017 at 00:37

  wykopać to truchło -najlepiej pod bronią zagonić do kopania redakcję Gówno Prawda.

 6. jok

  11 września 2017 at 06:52

  Historycy/publicyści historyczni „okołopisowscy”, jak sądzę, podlegają stałej presji i od zewnątrz i od wewnątrz (środowiska, kręgu) -tj. „wiedzą ile im wolno” i się tego pilnują. Być może presja idzie też na wydawców lub za pośrednictwem wydawców.

  Zapewne często przyjmuje to formy „dobrego policjanta” typu: „robisz dobrą robotę, piszesz o ważnych sprawach, nie możesz więc zyskać odium „antysemity”, bo stracisz możliwość „czynienia patriotycznie”.

  Tu chyba jednak jest coś więcej, niż codzienny nacisk. Wygląda jakby dodatkowo do niego dotarli i ciężko przestraszyli i/lub „przekupili”/namówili – „pokazali, że straty przewyższą zyski”. Coś chyba podobnie/analogicznie jak LK, podczas „słynnej” nocnej rozmowy, co z powodowało, że zaniechał ekshumacji jako minister sprawiedliwości

  W każdym razie, tu już wobec nas – odbiorców publicystyki, książek, ale i wszystkich zainteresowanych, by Polska nie była opluwana, by historia była przedstawiana w miarę rzetelnie, a nie traktowana jako narzędzie polityki historycznej niepolskiej, w tym żydowskiej – TP odgrywa rolę „dobrego policjanta”, w obronie interesu „the nacji”, bo tak to właśnie postrzegam.

 7. jok

  11 września 2017 at 06:57

  Nie można korygować wpisów, a szkoda. Oczywiście nie: „z powodowało” (wygląda na zapis z piaskownicy:)), lecz „spowodowało”.

 8. George

  11 września 2017 at 07:37

  Nie za bardzo rozumiem… A co tu ma do rzeczy niezadowolenie Żydów? Prawda ma być złożona na ołtarzu zadowolonych Żydów? Komuś coś się pokręciło. Przecież tylko prawda nas wyzwoli, a nie zadowoleni z siebie i zakłamani Żydzi.

  • Robert B.

   11 września 2017 at 17:32

   Nie wiesz, o co żydostwu chodzi? O to co zawsze! Orżnąć gojów na kasę, przyczepić się do nich pazurami i pasożytować.

 9. warszawiANKA

  11 września 2017 at 10:24

  Pan Płużański tym samym przyznał kto rządzi w naszym kraju i jaki z Niego „niezłomny”. Powoli, ale jednak prawda o takich „niezłomnych” jak Pan Płużański zaczyna wychodzić.

 10. jaro7

  11 września 2017 at 16:19

  Obecny rząd wchodzi w 4 litery szaulisom,banderowcom i ….żydom,dlatego tematu nie ma.Pierwszą ekshumację zablokował Lech Kaczyński(Kalkstein) druga Jarosław Kaczyński(Kalkstein).Prezydent też wiadomo przy czym będzie obstawał(rodzina mu bliska).Do tego dochodzi działalność Jeffa Danielsa(żyd ,jeden z najbardziej wpływowych na świecie który ulokował się przy obecnym rządzie).

  • Robert B.

   11 września 2017 at 17:33

   Ta „wpływowość” żydostwa skądś się bierze. Holokaust też się skądś bierze.

  • Tomek

   13 września 2017 at 02:57

   Z czystej ciekawości, jaro7, co byś chciał tą ekshumacją osiągnąć? W świetle znanych od dawna i nie podważonych póki co przez nikogo ekspertyz dotyczących kul znalezionych na miejscu przez prof. Kolę? W świetle znanej już w przybliżeniu liczby ofiar? W świetle tego, że raczej kwestii, kto podpalał stodołę albo tego czy Niemcy organizowali tę akcję rękoma Polaków czy była to spontaniczna akcja Polaków ekshumacją nie ustalisz?

   Serio pytam, bo chciałbym podyskutować – z czysto praktycznych względów nie widzę sensu podejmowania teraz ekshumacji, ale może mnie przekonasz.

   • Paweł

    13 września 2017 at 11:21

    W świetle jakich dowodów, bo ich w powyższym wpisie nie widzę? Odnośnie samej ekshumacji znaczenie może mieć chociażby rodzaj użytych pocisków i miejsca, gdzie zostały posłane. Ekshumacje muszą nastąpić, bo nie może być tak, że Polska liczy się z żydowskimi przekonaniami. Ich wierzenia i poglądy nie mają dla mnie żadnego znaczenia.

    • Tomek

     15 września 2017 at 23:21

     „W świetle jakich dowodów, bo ich w powyższym wpisie nie widzę”

     Pawle, odsyłam do uzasadnienia umorzenia śledztwa przez IPN. W czym konkretnie uważasz, że zaprezentowane tam materiały są niewiarygodne i dlaczego. Masz tam odpowiedzi, na pytania, które zadałeś w tym poście. Jak uważasz, że są złe, to je podważ.

     • Paweł

      16 września 2017 at 10:55

      @Tomek

      Jeżeli zapoznałeś się z tym uzasadnieniem to proszę o link do niego. Nie chcę oceniać przedwcześnie, ale bez ekshumacji równie dobrze można powiedzieć, że karakan zapił się na śmierć. :>

 11. Robert B.

  11 września 2017 at 17:30

  Gówno nas obchodzi „przychylność środowisk żydowskich”. To nie ich kraj. Coś im się nie podoba? To niech WYPIERDALAJĄ!

 12. Paweł

  11 września 2017 at 17:32

  Jedwabnem należy przekopać wzdłuż i wszerz na dwa metry wgłąb. Nie może być pozwolenia na żydowskie szkalowanie Polaków. Żydowską religię, czy przekonania mam w głębokim poważaniu.

 13. Andrzej z Balto

  11 września 2017 at 17:52

  Coś się panom Bodakowskiemu, jak i Płużańskiemu, pokićkało. W Jedwabnem zbrodni na Żydach dokonali jednak miejscowi Polacy. Wszystkie polskie rządy to uznały, a także Episkopat KK. Niemcy, jako okupanci, ponoszą odpowiedzialność za dopuszczenie do tej zbrodni. Niemcy chętnie posługiwali się ludnością krajów będących pod okupacją do eksterminacji Żydów, jeśli ta wykazywała ochotę by takie zbrodnie dokonywać. Szczególnie było to widoczne na Ukrainie, co zresztą słusznie wytknął Ukraińcom w ichniej Wierchownej Radzie, chyba rok temu, prezydent Izraela, Riwlin. Oczywiście, Niemcy ponoszą największą odpowiedzialność za Zagładę Żydów, bo to oni najwięcej ich wymordowali. W naszej historii było kilka wstydliwych przypadków, i warto się z nich rozliczyć, a nie próbować je zakłamywać, jak to czynią np. wspomniani Ukraińcy w temacie swojego rizuńskiego ludobójstwa, zarówno na Żydach, jak i Polakach.

  • jok

   11 września 2017 at 17:57

   To hasbarka, amatorska lub nie, i tu się zapuszcza?:))

  • Paweł

   12 września 2017 at 16:37

   Po 1945 roku nie było i nie ma polskich rządów, a zdanie KEP mogę spuścić w klozecie. Odnośnie wysługiwania się to Niemcy szczególnie lubili wysługiwać się żydami, bo ci bardzo chętnie mordowali Polaków. Ba, każdy się nimi wysługiwał przeciwko nam:

   J. Unszlicht. („O pogromie ludu polskiego”, 1906):

   „Twierdzę kategorycznie, że żydostwo nie zadowalając się zwyczajnym szkalowaniem sprawy polskiej, wprost organizowało pogromy Polaków. Bólem i wstydem przejmuje nas, Polaków pochodzenia żydowskiego, sama świadomość tego pochodzenia wobec niesłychanej w dziejach ludzkości zdrady przez żydostwo tak gościnnej dla niego zawsze ojczyzny naszej w wyjątkowo krytycznej chwili jej dziejów”.

   Andrzejku, przysłała Cię hasbara, czy może jakaś pedalska otwarta?

   • Andrzej z Balto

    15 września 2017 at 20:02

    Ciekawe, że p. Paweł, jako wybitny antysemita na tym forum, powołuje się na pracę czołowego bolszewika, Józefa Unszlichta. Coś w tym jest.

    • Andrzej z Balto

     15 września 2017 at 20:17

     Trochę się rozpędziłem, za co przepraszam. „O pogromie ludu polskiego” napisał rodzony brat Józefa, Julian. Był księdzem katolickim, przechrzczonym Żydem. Dodam tylko, że komentarz p. Pawła zupełnie nie na temat, byle tylko napisać coś złego o Żydach. Prawda o Jedwabnem w oczy kole.

     • Paweł

      15 września 2017 at 23:21

      @Andrzej

      Od antysemitów możesz sobie wyzywać żydostwo, które morduje Palestyńczyków. Komentarz był jak najbardziej na temat, bo ukazuje zakłamanie żydostwa, które mordowało Polaków. Ba, mordowało również swoich więc swoją prawdą o Jedwabnem możesz się podetrzeć.

     • Paweł

      15 września 2017 at 23:22

      I nie ma to jak strzelić sobie w stopę z dubeltówki. Śmieszny jesteś i się kompromitujesz.

    • Anrzej normalny

     16 września 2017 at 10:50

     Jeżeli okaże się, że żydowiny w Jedwabnem zabili Polacy to cześć im i chwała! Powinni zostać pośmiertnie odznaczeni za likwidację wrogiego Polsce żydowskiego okupanta. Rozliczyć należy żydokomunę i mordy żydowskie na Polakach. Obecną Polską rządzą żydzi i należy ich najzwyczajniej w świecie wyeliminować.

 14. tomek

  11 września 2017 at 18:06

  gudłaje dla mossadu inwigiluja prawice

 15. Gość

  16 września 2017 at 06:20

  POPiS rządzi…

 16. Sara

  16 września 2017 at 21:16

 17. myślę sobie że

  17 września 2017 at 10:54

  To co, jednak nie jesteśmy już, my Polacy, w swoim kraju?
  A te niby patrjotyczne rządy, to tylko zarządcy podlegli Żydom?

  Bo nie rozumiem o co chodzi.
  Kto ma decydować o jakiejkolwiek ekshumacji na terenie Polski???

 18. Rachelle

  20 września 2017 at 05:51

  Can’t hesitate really should be hence a lot pleasurable!

 19. optimize windows 10 for gaming

  10 października 2017 at 09:42

  nice posts, the good article haha! the free key :HFCAE12UCKS3230313731303132QYGMWEMMUCKSAIQYMJFCF,download free pc cleaner now , speed up your pc 500%
  optimize windows 10 for gaming http://www.airysoftware.com/info/optimize-windows-10-for-gaming.htm

 20. lelio vieira carneiro junior

  17 października 2017 at 05:06

  Just desire to say your article is as surprising. The clarity in your post is simply spectacular and i could assume you are an expert on this subject. Well with your permission let me to grab your feed to keep updated with forthcoming post. Thanks a million and please carry on the enjoyable work.|

 21. Pola Kowalska

  17 października 2017 at 06:03

  Panie Puzanski to jest wiadome o co chodzi zydom i trzeba zrobic jak najszybciej by przytrzec im nosa Eskumacja musi byc przeprowadzona przez Polakow NIE ZYDOW czy jakis korzenych z balastrem i to jak najszybciej i sprawdzic kto jest w tych komisjach ekskumacyjnych

 22. Itamar Serpa

  17 października 2017 at 16:12

  I know this website offers quality dependent content and extra material, is there any other web site which presents such stuff in quality?|

 23. Itamar Serpa Fernandes

  17 października 2017 at 16:15

  I quite like reading through an article that can make people think. Also, thank you for allowing for me to comment!|

 24. Umanizzare presídios

  17 października 2017 at 16:57

  I have read so many articles concerning the blogger lovers but this piece of writing is genuinely a good article, keep it up.|

 25. Itamar Serpa Fernandes

  17 października 2017 at 18:33

  Howdy! This post couldn’t be written any better! Reading this post reminds me of my good old room mate! He always kept chatting about this. I will forward this article to him. Pretty sure he will have a good read. Thank you for sharing!|

 26. Carlos Eduardo Veiga

  17 października 2017 at 21:35

  Hey, I think your website might be having browser compatibility issues. When I look at your website in Opera, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, fantastic blog!|

 27. Umanizzare presidios

  17 października 2017 at 22:16

  I’m curious to find out what blog platform you are using? I’m having some small security problems with my latest blog and I would like to find something more risk-free. Do you have any suggestions?|

 28. mp3 download mobile

  17 października 2017 at 23:08

  These are genuinely wonderful ideas in on the topic of blogging. You have touched some nice factors here. Any way keep up wrinting.|

 29. Carlos Eduardo Correa da Veig

  18 października 2017 at 02:49

  I’ve been surfing on-line more than 3 hours nowadays, but I by no means found any fascinating article like yours. It’s beautiful worth enough for me. In my view, if all webmasters and bloggers made just right content as you probably did, the internet will probably be a lot more useful than ever before.|

 30. Taylor Swift Look What You Made Me Do mp3

  18 października 2017 at 02:54

  I used to be able to find good advice from your content.|

 31. Jose Wilame Araujo Rodrigues

  18 października 2017 at 05:09

  Wow, amazing blog format! How lengthy have you ever been running a blog for? you made blogging glance easy. The entire glance of your site is magnificent, as smartly as the content!

 32. Lélio Vieira Carneiro Junio

  18 października 2017 at 06:56

  Quality content is the important to interest the users to pay a visit the site, that’s what this site is providing.|

 33. Luiz Gastão Bittencourt

  18 października 2017 at 08:38

  Hey there! I’ve been following your blog for a while now and finally got the bravery to go ahead and give you a shout out from Kingwood Texas! Just wanted to tell you keep up the great job!|

 34. MAGA

  18 października 2017 at 09:31

  I like what you guys are up too. This type of clever work and reporting! Keep up the superb works guys I’ve incorporated you guys to our blogroll.|

 35. Lelio Vieira Carneiro

  18 października 2017 at 10:24

  Wonderful, what a weblog it is! This weblog gives useful information to us, keep it up.|

 36. Dadado Veig

  18 października 2017 at 12:07

  Do you mind if I quote a few of your articles as long as I provide credit and sources back to your webpage? My blog site is in the exact same area of interest as yours and my users would truly benefit from a lot of the information you provide here. Please let me know if this okay with you. Cheers!|

 37. Carlos Eduardo Veiga

  18 października 2017 at 13:55

  At this time I am going to do my breakfast, once having my breakfast coming again to read more news.|

 38. Lelio Vieira Carneiro

  18 października 2017 at 16:02

  This is really interesting, You’re an excessively skilled blogger. I have joined your feed and stay up for looking for more of your magnificent post. Additionally, I have shared your website in my social networks|

 39. lelio vieira carneiro junior

  18 października 2017 at 17:53

  Very energetic post, I loved that a lot. Will there be a part 2?|

 40. Jose Wilame Araujo Rodrigues

  18 października 2017 at 18:01

  I don’t even know the way I ended up right here, however I assumed this post was good. I do not recognize who you’re but certainly you’re going to a famous blogger should you are not already. Cheers!|

 41. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  19 października 2017 at 08:31

  What’s up, of course this piece of writing is genuinely nice and I have learned lot of things from it about blogging. thanks.|

 42. Luiz Gastao Bittencourt da Silva

  19 października 2017 at 11:00

  Hi there, I found your web site by the use of Google whilst searching for a related subject, your web site came up, it seems to be great. I have bookmarked it in my google bookmarks.

 43. Dadado Veig

  19 października 2017 at 13:29

  You could certainly see your expertise within the work you write. The world hopes for even more passionate writers like you who aren’t afraid to say how they believe. All the time go after your heart.|

 44. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  19 października 2017 at 15:46

  Hi! This is kind of off topic but I need some help from an established blog. Is it difficult to set up your own blog? I’m not very techincal but I can figure things out pretty quick. I’m thinking about creating my own but I’m not sure where to start. Do you have any ideas or suggestions? Appreciate it|

 45. José Wilame Araújo Rodrigues

  19 października 2017 at 17:51

  Thanks for the marvelous posting! I truly enjoyed reading it, you are a great author. I will remember to bookmark your blog and may come back down the road. I want to encourage yourself to continue your great job, have a nice weekend!|

 46. Grupo Coral presidios

  19 października 2017 at 20:06

  I am really loving the theme/design of your website. Do you ever run into any browser compatibility issues? A number of my blog audience have complained about my website not operating correctly in Explorer but looks great in Safari. Do you have any solutions to help fix this problem?|

 47. Carlos Eduardo Correa da Veig

  19 października 2017 at 22:06

  Greetings! Very helpful advice in this particular post! It’s the little changes that make the most important changes. Thanks a lot for sharing!|

 48. Jose Wilame Araujo Rodrigues

  19 października 2017 at 23:57

  My family members always say that I am wasting my time here at net, however I know I am getting know-how everyday by reading thes nice articles or reviews.|

 49. Lelio Vieira Carneiro

  20 października 2017 at 01:52

  Thank you for any other wonderful article. The place else may anyone get that type of info in such a perfect method of writing? I have a presentation next week, and I’m on the look for such info.|

 50. tercio borlenghi jr

  20 października 2017 at 04:27

  Appreciate this post. Let me try it out.|

 51. Carlos Eduardo Correa da Veig

  20 października 2017 at 06:58

  If you want to take much from this article then you have to apply such techniques to your won web site.|

 52. Grupo Coral

  20 października 2017 at 09:36

  I used to be able to find good information from your content.|

 53. Carlos Eduardo Veiga

  20 października 2017 at 12:10

  What’s up Dear, are you genuinely visiting this site regularly, if so afterward you will absolutely take good experience.|

 54. tercio borlenghi junior

  20 października 2017 at 14:39

  I was able to find good info from your blog articles.|

 55. tercio borlenghi junior

  20 października 2017 at 20:39

  When some one searches for his necessary thing, therefore he/she needs to be available that in detail, therefore that thing is maintained over here.|

 56. Egli Diana Pinto

  21 października 2017 at 05:21

  Heya i am for the first time here. I found this board and I in finding It truly helpful & it helped me out much. I’m hoping to provide one thing again and help others like you aided me.|

 57. Luiz Gastão Bittencourt

  21 października 2017 at 14:12

  When I originally left a comment I appear to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on whenever a comment is added I receive four emails with the same comment. There has to be a way you are able to remove me from that service? Thanks a lot!|

 58. Carlos Eduardo Correa da Veig

  21 października 2017 at 23:04

  Hurrah! At last I got a blog from where I be able to actually obtain useful information concerning my study and knowledge.|

 59. Egli Diana Pinto

  22 października 2017 at 07:37

  Hello would you mind sharing which blog platform you’re working with? I’m planning to start my own blog soon but I’m having a difficult time choosing between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal. The reason I ask is because your design and style seems different then most blogs and I’m looking for something completely unique. P.S Sorry for being off-topic but I had to ask!|

 60. Grupo Serval presidios

  22 października 2017 at 16:45

  Definitely believe that which you said. Your favorite reason seemed to be on the net the easiest thing to be aware of. I say to you, I definitely get annoyed while people think about worries that they just do not know about. You managed to hit the nail upon the top and also defined out the whole thing without having side effect , people could take a signal. Will probably be back to get more. Thanks|

 61. Carlos Eduardo Correa da Veig

  23 października 2017 at 11:28

  These are in fact wonderful ideas in regarding blogging. You have touched some good points here. Any way keep up wrinting.|

 62. Lelio Junior

  23 października 2017 at 21:55

  Howdy! This blog post could not be written any better! Going through this post reminds me of my previous roommate! He constantly kept preaching about this. I most certainly will forward this article to him. Fairly certain he’s going to have a good read. Thank you for sharing!|

 63. Lelio Vieira Carneiro Junior

  24 października 2017 at 16:42

  Your style is very unique compared to other folks I’ve read stuff from. Thanks for posting when you have the opportunity, Guess I’ll just bookmark this blog.|

 64. Itamar Serpa Fernandes

  25 października 2017 at 02:02

  There is certainly a lot to learn about this subject. I like all of the points you made.|

 65. Carlos Eduardo Correa da Veig

  25 października 2017 at 11:43

  A fascinating discussion is worth comment. There’s no doubt that that you need to publish more about this issue, it may not be a taboo subject but typically people do not discuss such issues. To the next! Kind regards!!|

 66. Lélio Vieira Carneiro Junior

  25 października 2017 at 19:58

  Link exchange is nothing else however it is simply placing the other person’s website link on your page at proper place and other person will also do same for you.|

 67. Lelio Vieira Carneiro Junior

  25 października 2017 at 21:10

  I relish, lead to I found just what I used to be taking a look for. You have ended my 4 day lengthy hunt! God Bless you man. Have a nice day. Bye|

 68. tercio borlenghi jr

  25 października 2017 at 21:38

  Hi! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization? I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good results. If you know of any please share. Appreciate it!|

 69. Lelio Vieira Carneiro

  25 października 2017 at 22:21

  Oh my goodness! Incredible article dude! Thanks, However I am having troubles with your RSS. I don’t know the reason why I am unable to join it. Is there anybody having similar RSS problems? Anybody who knows the answer can you kindly respond? Thanks!!|

 70. Lelio Vieira Carneiro Junior

  25 października 2017 at 23:35

  It’s really a cool and useful piece of info. I’m glad that you just shared this helpful information with us. Please keep us informed like this. Thank you for sharing.|

 71. Lelio Junior

  26 października 2017 at 00:44

  This piece of writing provides clear idea in support of the new visitors of blogging, that actually how to do blogging.|

 72. Lelio Vieira Carneiro

  26 października 2017 at 01:55

  Ahaa, its nice dialogue concerning this piece of writing at this place at this website, I have read all that, so at this time me also commenting here.|

 73. Lélio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 03:14

  I like the valuable info you provide in your articles. I’ll bookmark your blog and check again here regularly. I’m quite certain I’ll learn many new stuff right here! Best of luck for the next!|

 74. Lelio Junior

  26 października 2017 at 04:35

  I’ve been browsing online more than three hours today, yet I never found any interesting article like yours. It’s pretty worth enough for me. In my view, if all site owners and bloggers made good content as you did, the web will be much more useful than ever before.|

 75. Lelio Junior

  26 października 2017 at 05:52

  Hi there, every time i used to check web site posts here in the early hours in the dawn, for the reason that i love to find out more and more.|

 76. Lelio Vieira Carneiro

  26 października 2017 at 07:04

  I do consider all the concepts you have offered on your post. They’re very convincing and will certainly work. Nonetheless, the posts are very brief for novices. May you please prolong them a bit from next time? Thank you for the post.|

 77. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  26 października 2017 at 07:38

  Excellent post. Keep writing such kind of information on your blog. Im really impressed by your site.

 78. Lelio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 08:17

  This website was… how do you say it? Relevant!! Finally I’ve found something that helped me. Thanks a lot!|

 79. Lelio Junior

  26 października 2017 at 09:31

  Valuable information. Fortunate me I discovered your web site unintentionally, and I am stunned why this accident didn’t took place earlier! I bookmarked it.|

 80. Lelio Junior

  26 października 2017 at 10:48

  What’s up, this weekend is pleasant in favor of me, because this time i am reading this great educational piece of writing here at my residence.|

 81. Lelio Vieira Carneiro

  26 października 2017 at 12:07

  I enjoy what you guys are up too. Such clever work and coverage! Keep up the good works guys I’ve added you guys to blogroll.|

 82. Lelio Junior

  26 października 2017 at 13:28

  We stumbled over here from a different website and thought I might as well check things out. I like what I see so i am just following you. Look forward to looking at your web page repeatedly.|

 83. Lelio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 14:49

  Hey there just wanted to give you a quick heads up and let you know a few of the images aren’t loading correctly. I’m not sure why but I think its a linking issue. I’ve tried it in two different browsers and both show the same results.|

 84. Lélio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 16:07

  Spot on with this write-up, I seriously feel this site needs much more attention. I’ll probably be returning to read more, thanks for the info!|

 85. Lélio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 17:22

  Howdy! I simply wish to offer you a big thumbs up for the excellent information you have right here on this post. I’ll be coming back to your blog for more soon.|

 86. Umanizzare presídios

  26 października 2017 at 18:19

  Thank you a lot for sharing this with all folks you actually recognize what you are talking about! Bookmarked. Kindly also consult with my website =). We could have a hyperlink change contract between us|

 87. Lelio Vieira Carneiro

  26 października 2017 at 19:48

  Greetings! Very useful advice within this article! It’s the little changes that produce the largest changes. Thanks for sharing!|

 88. Lelio Junior

  26 października 2017 at 20:59

  Hey there would you mind letting me know which hosting company you’re working with? I’ve loaded your blog in 3 different browsers and I must say this blog loads a lot quicker then most. Can you suggest a good hosting provider at a honest price? Kudos, I appreciate it!|

 89. Lelio Vieira Carneiro

  26 października 2017 at 22:11

  Hi there to all, how is the whole thing, I think every one is getting more from this web site, and your views are good in favor of new viewers.|

 90. Lélio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 23:25

  Pretty nice post. I just stumbled upon your weblog and wanted to say that I’ve truly enjoyed browsing your blog posts. After all I’ll be subscribing to your feed and I hope you write again very soon!|

 91. Lelio Vieira Carneiro

  27 października 2017 at 00:38

  I am genuinely pleased to glance at this web site posts which contains plenty of helpful information, thanks for providing these kinds of information.|

 92. Lelio Vieira Carneiro

  27 października 2017 at 01:52

  Hello there! I could have sworn I’ve been to this site before but after checking through some of the post I realized it’s new to me. Anyways, I’m definitely happy I found it and I’ll be book-marking and checking back frequently!|

 93. Lelio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 03:09

  Hi there to every one, the contents existing at this web site are in fact remarkable for people experience, well, keep up the good work fellows.|

 94. Itamar Serpa Fernandes

  27 października 2017 at 03:53

  Every weekend i used to pay a visit this website, as i want enjoyment, for the reason that this this site conations in fact good funny data too.|

 95. Lelio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 05:53

  What’s Taking place i am new to this, I stumbled upon this I’ve discovered It absolutely useful and it has aided me out loads. I am hoping to give a contribution & assist different customers like its aided me. Good job.|

 96. Lelio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 07:10

  I’m impressed, I have to admit. Seldom do I encounter a blog that’s both equally educative and interesting, and without a doubt, you’ve hit the nail on the head. The problem is something too few people are speaking intelligently about. I am very happy that I came across this during my hunt for something concerning this.|

 97. Lelio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 08:22

  This is very interesting, You are a very skilled blogger. I have joined your rss feed and look forward to seeking more of your wonderful post. Also, I’ve shared your web site in my social networks!|

 98. Lelio Junior

  27 października 2017 at 09:34

  Hi, I do think this is a great blog. I stumbledupon it 😉 I may return yet again since i have bookmarked it. Money and freedom is the greatest way to change, may you be rich and continue to help other people.|

 99. Lélio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 10:52

  Stunning quest there. What happened after? Take care!|

 100. Lelio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 12:11

  Wow, fantastic blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your website is excellent, let alone the content!|

 101. Lelio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 13:28

  Actually when someone doesn’t understand afterward its up to other users that they will assist, so here it happens.|

 102. Itamar Serp

  27 października 2017 at 14:38

  Heya terrific website! Does running a blog similar to this require a lot of work? I have very little knowledge of computer programming however I had been hoping to start my own blog soon. Anyhow, if you have any recommendations or techniques for new blog owners please share. I know this is off subject nevertheless I just had to ask. Appreciate it!|

 103. Lelio Vieira Carneiro

  27 października 2017 at 14:47

  It’s a pity you don’t have a donate button! I’d most certainly donate to this superb blog! I suppose for now i’ll settle for book-marking and adding your RSS feed to my Google account. I look forward to new updates and will share this website with my Facebook group. Chat soon!|

 104. Lélio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 16:00

  Hi mates, how is the whole thing, and what you want to say regarding this post, in my view its actually remarkable in support of me.|

 105. Lélio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 17:12

  I was suggested this website by my cousin. I’m not sure whether this post is written by him as nobody else know such detailed about my problem. You’re incredible! Thanks!|

 106. Lelio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 18:22

  Hello! I’m at work browsing your blog from my new iphone 4! Just wanted to say I love reading your blog and look forward to all your posts! Carry on the superb work!|

 107. Lélio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 19:31

  With havin so much content and articles do you ever run into any problems of plagorism or copyright infringement? My site has a lot of unique content I’ve either created myself or outsourced but it looks like a lot of it is popping it up all over the web without my permission. Do you know any techniques to help reduce content from being stolen? I’d definitely appreciate it.|

 108. Lelio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 20:41

  Appreciation to my father who informed me on the topic of this blog, this web site is genuinely awesome.|

 109. Lelio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 21:51

  Hi everyone, it’s my first go to see at this website, and article is really fruitful designed for me, keep up posting these content.|

 110. Lelio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 23:03

  Every weekend i used to pay a visit this site, for the reason that i want enjoyment, as this this web page conations genuinely good funny stuff too.|

 111. Jose Wilame Araujo Rodrigues

  27 października 2017 at 23:39

  My brother recommended I would possibly like this web site. He was totally right. This submit truly made my day. You can not believe simply how a lot time I had spent for this information! Thanks!|

 112. Lelio Junior

  28 października 2017 at 00:13

  Hello Dear, are you in fact visiting this web page daily, if so then you will definitely take pleasant knowledge.|

 113. Lelio Vieira Carneiro Junior

  28 października 2017 at 01:22

  I couldn’t resist commenting. Perfectly written!|

 114. Lélio Vieira Carneiro Junior

  28 października 2017 at 02:33

  Hmm is anyone else encountering problems with the images on this blog loading? I’m trying to determine if its a problem on my end or if it’s the blog. Any suggestions would be greatly appreciated.|

 115. Lelio Junior

  28 października 2017 at 03:45

  I just like the valuable information you supply to your articles. I’ll bookmark your weblog and check once more here frequently. I am reasonably certain I will be informed lots of new stuff proper here! Good luck for the following!|

 116. Lelio Vieira Carneiro

  28 października 2017 at 05:01

  Good day! This post could not be written any better! Reading through this post reminds me of my old room mate! He always kept chatting about this. I will forward this article to him. Fairly certain he will have a good read. Thanks for sharing!|

 117. Lelio Vieira Carneiro

  28 października 2017 at 06:20

  Undeniably consider that that you stated. Your favourite justification appeared to be at the web the easiest thing to consider of. I say to you, I definitely get annoyed at the same time as folks consider worries that they just do not recognise about. You managed to hit the nail upon the top and also outlined out the whole thing with no need side effect , folks can take a signal. Will likely be back to get more. Thank you|

 118. further wireless

  31 października 2017 at 14:51

  Hello! I just wanted to ask if you ever have any issues with hackers?
  My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing several weeks of hard work due to no backup.

  Do you have any solutions to protect against hackers?

 119. security systems

  3 listopada 2017 at 14:39

  Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to
  my blog that automatically tweet my newest twitter updates.
  I’ve been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would have some experience with something
  like this. Please let me know if you run into anything.
  I truly enjoy reading your blog and I look forward to
  your new updates.

 120. monthly phone

  4 listopada 2017 at 08:01

  Hello it’s me, I am also visiting this web page on a regular basis, this website is
  actually pleasant and the users are actually sharing fastidious thoughts.

 121. Today, I went to the beach with my children. I found a
  sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said „You can hear the ocean if you put this to your ear.” She placed the
  shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear.
  She never wants to go back! LoL I know this is totally off topic but
  I had to tell someone!

 122. yopute momde

  8 listopada 2017 at 14:15

  rU9SDB You have brought up a very good details , thankyou for the post.

 123. K7

  10 listopada 2017 at 19:20

  Nie ulega wątpliwości ,że sprawa Jedwabnego powinna być wyjaśniona. Żydzi celowo ją blokują , bo mogą nas opluwać i winić za to co zrobili niemcy. Żydostwo już takie jest , jak się sprzeciwiasz to próbują Cię zniszczyć – świnie.

 124. Carlos Eduardo Veiga

  11 listopada 2017 at 13:13

  Pretty component to content. I simply stumbled upon your blog and in accession capital to claim that I get in fact enjoyed account your weblog posts.
  Any way I’ll be subscribing to your feeds and even I fulfillment you access persistently rapidly.

 125. Dadado Veig

  11 listopada 2017 at 13:27

  It is in point of fact a nice and helpful piece of information.
  I am satisfied that you shared this helpful info with us.
  Please keep us up to date like this. Thanks for sharing.

 126. home security systems albuquerque

  11 listopada 2017 at 15:06

  To help keep your valuables safely?

 127. reverse phone directory

  12 listopada 2017 at 09:57

  You really make it seem so easy with your presentation but I find this topic
  to be really something which I think I would never
  understand. It seems too complicated and extremely
  broad for me. I’m looking forward for your next post, I’ll try to get the hang of it!

 128. samsung home security cameras amazon

  12 listopada 2017 at 19:36

  To stop your children from injure?

 129. Umanizzare Gestão Prisional Ltda

  13 listopada 2017 at 03:30

  I know this web site gives quality dependent articles or reviews and other stuff, is there any other
  website which presents these kinds of data in quality?

 130. Lelio Vieira Carneiro

  13 listopada 2017 at 07:08

  What’s Happening i am new to this, I stumbled upon this I have discovered It positively
  helpful and it has helped me out loads. I’m hoping to contribute
  & assist other users like its aided me. Great job.

 131. Kelly

  14 listopada 2017 at 11:46

  This is a good tip especially to those fresh to the blogosphere.
  Simple but very precise information… Thank you for sharing this one.
  A must read post!

 132. rick morty merchandise

  15 listopada 2017 at 16:31

  If a man does not make new acquaintances as he advances through life, he will soon find himself alone. A man should keep his friendships in constant repair.

 133. right timex

  15 listopada 2017 at 19:06

  Hey this is kind of of off topic but I was wanting to know if
  blogs use WYSIWYG editors or if you have
  to manually code with HTML. I’m starting a blog soon but have
  no coding expertise so I wanted to get guidance from someone with experience.
  Any help would be greatly appreciated!

 134. rewire your brain

  16 listopada 2017 at 04:17

  Wow, awesome blog layout! How long have you been blogging for? you make blogging look easy. The overall look of your website is great, let alone the content!. Thanks For Your article about sex.

 135. Water damage restoration company

  16 listopada 2017 at 17:38

  There as certainly a great deal to learn about this issue. I love all the points you have made.

 136. online boutique

  17 listopada 2017 at 10:44

  regular basis. It includes good material.

 137. Charolette

  17 listopada 2017 at 11:05

  Heya i am for the first time here. I found this board and I in finding It truly
  helpful & it helped me out much. I’m hoping to give something back and help others like you helped me.

 138. for additional information

  17 listopada 2017 at 11:45

  It as not that I want to replicate your web site, but I really like the style and design. Could you let me know which design are you using? Or was it tailor made?

 139. Bridesmaid Dresses

  17 listopada 2017 at 12:47

  Really informative post.Thanks Again. Awesome.

 140. Previous Papers 2018

  17 listopada 2017 at 17:59

  Looking around While I was surfing yesterday I saw a excellent article about

 141. loft conversions london

  17 listopada 2017 at 19:51

  This is really interesting, You are a very skilled blogger. I ave joined your feed and look forward to seeking more of your fantastic post. Also, I have shared your website in my social networks!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra