Kościół

Są tacy, którzy wpadają w szał, gdy nie mogą Cię ogarnąć

Medytacje ewangeliczne z dnia, 11 WRZEŚNIA 2017, Poniedziałek, Łk 6,6-11W szabat Jezus wszedł do synagogi i nauczał. A był tam człowiek, który miał uschłą prawą rękę. Uczeni zaś w Piśmie i faryzeusze śledzili Go, czy w szabat uzdrawia, żeby znaleźć powód do oskarżenia Go. On wszakże znał ich myśli i rzekł do człowieka, który miał uschłą rękę: Podnieś się i stań na środku! Podniósł się i stanął. Wtedy Jezus rzekł do nich: Pytam was: Czy wolno w szabat dobrze czynić, czy źle, życie ocalić czy zniszczyć? I spojrzawszy wkoło po wszystkich, rzekł do człowieka: Wyciągnij rękę! Uczynił to i jego ręka stała się znów zdrowa. Oni zaś wpadli w szał i naradzali się między sobą, co by uczynić Jezusowi.

Jezus jest nieustannie sprawdzany. Wzrok uczonych w Piśmie i faryzeuszy Go śledzi i… nie jest to miłe. Bo życie wcale nie jest miłe. Jeśli jest się blisko Chrystusa, robią z człowiekiem dokładnie to samo. Sprawdzają! Nieustannie sprawdzają! I wyczekują kiedy się uczeń Chrystusa… potknie.

Każdy człowiek co jakiś czas się potyka, a wtedy ci, co nas tak obserwowali i sprawdzali momentalnie biegną nam z tzw. pomocą! Tłumaczą, radzą, stawiają wymagania i powtarzają to absurdalne: „Teraz musisz zrobić to, czy tamto…”

To się nie zmieni. Takie doświadczenia będą nam stale towarzyszyły w życiu. Hiob tak miał, Jezus tak miał, a my mielibyśmy mieć inaczej?

W tym wszystkich chodzi o coś bardzo ważnego. My wcale nie mamy się skupiać na tym, że tego typu pomocy od uznających się za lepszych od nas będziemy doświadczać, ale żeby samemu czegoś takiego komuś nie czynić!

Żaden z nas nikomu nie uzdrowi uschłej ręki, Jezus Chrystus takie cuda czyni. A my? Wszyscy jesteśmy potrzebującymi uzdrowienia. Zamiast obserwować siebie nawzajem, podejrzewać, oceniać i wpadać w szał, gdy ktoś nie chce robić czegoś według naszego pomysłu, lepiej zrobimy, jak będziemy patrzeć w Chrystusa. Ten wspólny zachwyt Synem Boga jest początkiem najwspanialszych przyjaźni, niekończących się relacji międzyludzkich! One nie są łatwe, ale są możliwe!

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

63 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra