Wiara

Dominikanin Paweł Gużyński stanie przed specjalną komisją zakonną za skandaliczne wypowiedzi

Jak podaje dziennik „Rzeczpospolita”: dominikanin ojciec Paweł Gużyński stanie przed specjalną komisją zakonną, która zajmie się jego skandalicznymi wypowiedziami. Popierający Owsiaka, Woodstock i aborcję dominikanin od dawna powinien być ukarany.

 

Jak informuje „Rzeczpospolita” – Specjalna komisja zakonna pochyli się nad publicznymi wypowiedziami dominikanina ojca Pawła Gużyńskiego. Jest to następstwo wywiadu udzielonego przez zakonnika „Gazecie Wyborczej”. – W celu wyjaśnienia sprawy, podjąłem stosowne kroki, wszczynając procedury przewidziane w prawie kanonicznym i zakonnym. Procedura ta polega na zbadaniu publicznych wypowiedzi zakonnika przez specjalną komisję, w dialogu z zainteresowanym i jego oskarżycielami. Po zakończeniu prac komisji podejmę stosowne decyzje – napisał w wydanym oświadczeniu prowincjał, ojciec Paweł Kozacki.

 

– Od początku było wiadomo, że deal Kościoła z nacjonalistami nie przyniesie niczego dobrego. Musimy się bronić przed taką głupotą. Szkoda, że Kościół tak późno się budzi. Od początku było wiadomo, że z takiej kolaboracji nie da wyjść bez szwanku. Czyż nie jest absurdalne, by dokonywać dealu z jawnie faszyzującymi ludźmi? Bo z „lewakami” nie wypada? Czy wystarczą hasła „prawdziwy Polak katolik”, i Kościół już kłania im się w pas, chwaląc za prawdziwość? To intelektualna miernota, moralne dno. Bo głupotą jest właśnie nietrafne ocenianie rzeczywistości, złe interpretowanie zjawisk. Nie można wychodzić z Ewangelii, która jest ucztą miłości, i krzyczeć „na drzewach zamiast liści będą wisieć syjoniści”. To się z Ewangelią nie zgadza – to z kolei opowiadał o. Paweł Gużyński na woodstockowej Akademii Sztuk Pięknych.

 

Ojciec Gużyński w rozmowie z „Wyborczą” poparł aborcję i skrytykował obrońców życia poczętego. – Inicjatywy ustawodawcze, które nie są poprzedzone rzetelną debatą ekspercką i publiczną, podejmowane nawet w najbardziej szczytnym celu uważam za szkodliwe społecznie. zbiórek podpisów w pobliżu kościołów powinniśmy unikać jak diabeł święconej wody.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

22 komentarze

22 Komentarzy

 1. Satyr

  11 września 2017 at 10:56

  Piotruś to ateista, który udaje katola, tak jak jego guru towarzysz Pieronek.

  • Satyr

   11 września 2017 at 11:09

   ERRATA powinno byc Pawełek

 2. kowalski

  11 września 2017 at 11:00

  Ten osobnik zwany Gużyńskim powinien być już dawno usunięty z Zakonu.Choć ci Dominikanie to jakoś inaczej katolicki zakon.

 3. Ufo

  11 września 2017 at 11:16

  Dlaczego hierchowie kościoła pozwalają na lewacko-liberalną działalość swoim kapłanom. Liberałowie to najgorsza zakała dla kościoła. Gurzyński, Lemański, Pieronek, Boniecki czy wreszcie słynny Sowa powinni się znaleźć po za kościołem gdzie nie obowiązuje Biblia, tam mogą spokojnie wygłaszać swoje poglądy

 4. Hania

  11 września 2017 at 11:28

  Członkom lawendowej mafii nic nie zrobią!
  Inaczej stało się z x Natankiem, którego w mig suspendowano czy x Międlarem…
  tacy goście jak Gużyński, Lemański czy Sowa mogą spać spokojnie.
  Przykład x Charamsy jest aż nadto czytelny!
  Można dojść tak wysoko?
  Można, tylko trzeba wiedzieć do jakiej grupy wsparcia wstapić:(

 5. Slawomir Tomasz Roch

  11 września 2017 at 11:52

  To bylo juz konieczne, bo zaczynalo niespecjalnie pachnac! Na tym przykladzie widac bowiem jak na dloni, ze brak reakcji na bledne, wypowiedzi staje sie zlym, gorszacym przykladem dla innych, ktorzy na to patrza! Dlatego tym bardziej jesli ktos dopuszcza sie morderstwa, jak matka na niewinnym dziecku w jej lonie o ilez bardziej powinna stanac przed sadem i za swoja zbrodnie odpowiedziec. To juz sw. Matka Teresa z Kalkuty mawiala: „Jesli matce dzis wolno zabic swoje dzieciatko, to coz przeszkodzi Tobie czy mi, bysmy sie pozabijali nawzajem jutro?!” Zbrodnia nie moze pozostac bez ukarania, gdyz zaraz rodzi nastepne zbrodnie! Z Panem Bogiem

 6. Waldek

  11 września 2017 at 13:40

  Najwyższy czas powyrzucać z kościoła szkodników.

 7. tomek

  11 września 2017 at 17:54

  Bóg ich rozliczy

 8. Felix

  11 września 2017 at 21:08

  Jak na dłoni widać teraz wszystkich ubecko-lewackich kretów (jak tutaj agent Gużyński) ulokowanych w strukturach kościelnych. Kto oczyści tę stajnię Augiasza??

 9. Divorce books legal

  15 września 2017 at 10:18

  If you are going for finest contents like myself, only go to see this
  site all the time as it presents quality contents, thanks

 10. Olrob

  15 września 2017 at 19:50

  Mi się wydaje że ojciec Paweł Gużyński ma już dość bycia w zakonie i dlatego prowokuje swoimi wypowiedziami, aby po zakazie mówienia odejść jako męczennik, któremu próbuje się zamknąć usta.

 11. Emigrant z polski

  16 września 2017 at 05:23

  Czemu ja uważam że aborcja powinna być ale nie dla wszystkich kobiet dla tych zgwałconych czy alkoholiczek które nie wiedzą co robią podczas gdy są w stanie upojenia alkoholowego czy też miały by zagrożenie bezpośrednie życia kościół zawsze był mafią i będzie ja jestem nie praktykującym chrześcijaninem który uważa że Bóg jest wszędzie i można modlić się na swój sposób gdzie się chce

  • Emigrant z polski

   16 września 2017 at 07:22

   A co do tego kościoła to oni najwięcej mają do powiedzenia że tak jest napisane w piśmie świętym że nie wolno że tam to czy też o gender. A dodatkowo aborcji może dokonać kobieta która w badaniach potwierdzających że dziecko urodzi się upośledzone ale decyzja musi być obojga rodziców lub płód rozwija się niepoprawnie w łonie matki może taką aborcję wykonać ale musi sądownie mieć pozwolenie czyli musi uzasadnić swoją decyzję i okazać wszystkie badania i zaświadczenie lekarza a do tego sąd musi się zgodzić

 12. Soplica

  16 września 2017 at 16:31

  Nic mu nie zrobia.

 13. ben tedavisi

  22 września 2017 at 23:34

  ben tedavi fiyatları

 14. Stanek

  9 października 2017 at 13:21

  Ludzi chorych trzeba leczyć. O .P .Gużyński powinien siedzieć w psychiatryku.

 15. emilian

  9 października 2017 at 20:23

  a moze guzynski jest z frakcji kakałkowej ? jezeli tak to go „przytuli byly ksiadz bartuś.

 16. Tt

  10 października 2017 at 09:15

  Jeden dominikanin popierał Amber Gold i Plichcie pomagał ukryć aktywa wraz ze złotem,teraz inny dominikanin jest za aborcją,jezuita Franciszek,zwany papieżem nawołuje do zaakceptowania lgbt i islamu,nawet twierdzi ze homoseksualizm to szczególny dar,Pieronek z Rotary Club romansuje,zresztą Bergholio też jest członkiem rotary.Panie Boże,broń nas,nie pozwól aby ci ludzie zniszczyli twój kościół.

 17. دهانات

  19 października 2017 at 21:28

  i like any useful posts and blogs

 18. جبس بورد

  19 października 2017 at 21:33

  i like every useful content

 19. paints

  19 października 2017 at 21:34

  i like every useful content

 20. دهانات

  19 października 2017 at 22:17

  موقع بدي يقدم لكم العديد من الخدمات . دهانات ديكورات جبس بورد مقاولات بناء اتمنى منكم زيارة الموقع bedyy.com

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra