Kościół

Dominikanin Paweł Gużyński stanie przed specjalną komisją zakonną za skandaliczne wypowiedzi

Jak podaje dziennik „Rzeczpospolita”: dominikanin ojciec Paweł Gużyński stanie przed specjalną komisją zakonną, która zajmie się jego skandalicznymi wypowiedziami. Popierający Owsiaka, Woodstock i aborcję dominikanin od dawna powinien być ukarany.

 

Jak informuje „Rzeczpospolita” – Specjalna komisja zakonna pochyli się nad publicznymi wypowiedziami dominikanina ojca Pawła Gużyńskiego. Jest to następstwo wywiadu udzielonego przez zakonnika „Gazecie Wyborczej”. – W celu wyjaśnienia sprawy, podjąłem stosowne kroki, wszczynając procedury przewidziane w prawie kanonicznym i zakonnym. Procedura ta polega na zbadaniu publicznych wypowiedzi zakonnika przez specjalną komisję, w dialogu z zainteresowanym i jego oskarżycielami. Po zakończeniu prac komisji podejmę stosowne decyzje – napisał w wydanym oświadczeniu prowincjał, ojciec Paweł Kozacki.

 

– Od początku było wiadomo, że deal Kościoła z nacjonalistami nie przyniesie niczego dobrego. Musimy się bronić przed taką głupotą. Szkoda, że Kościół tak późno się budzi. Od początku było wiadomo, że z takiej kolaboracji nie da wyjść bez szwanku. Czyż nie jest absurdalne, by dokonywać dealu z jawnie faszyzującymi ludźmi? Bo z „lewakami” nie wypada? Czy wystarczą hasła „prawdziwy Polak katolik”, i Kościół już kłania im się w pas, chwaląc za prawdziwość? To intelektualna miernota, moralne dno. Bo głupotą jest właśnie nietrafne ocenianie rzeczywistości, złe interpretowanie zjawisk. Nie można wychodzić z Ewangelii, która jest ucztą miłości, i krzyczeć „na drzewach zamiast liści będą wisieć syjoniści”. To się z Ewangelią nie zgadza – to z kolei opowiadał o. Paweł Gużyński na woodstockowej Akademii Sztuk Pięknych.

 

Ojciec Gużyński w rozmowie z „Wyborczą” poparł aborcję i skrytykował obrońców życia poczętego. – Inicjatywy ustawodawcze, które nie są poprzedzone rzetelną debatą ekspercką i publiczną, podejmowane nawet w najbardziej szczytnym celu uważam za szkodliwe społecznie. zbiórek podpisów w pobliżu kościołów powinniśmy unikać jak diabeł święconej wody.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

53 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra