PRAWY.TV

Znaki działania Bożego lub złego ducha we wspólnocie – ks. Sławomir Kostrzewa

Polecamy Państwu wysłuchanie najnowszej i bardzo ważnej konferencji ks. Sławomira Kostrzewy, w której kapłan ten w klarowny i bardzo merytoryczny sposób wyjaśnia, jak rozpoznawać działanie Bożego lub złego ducha we wspólnotach. Temat jest o tyle istotny, gdyż obecnie w naszym kraju powstało i działa mnóstwo grup mianujących się wspólnotami charyzmatycznymi, jednak w niektórych z nich niekiedy dochodzi do wydarzeń conajmniej dwuznacznych duchowo.

Jak rozpoznawać  występujące niekiedy niebezpieczeństwo duchowe, które ujawnia się w niektórych sytuacjach duchowych? Jak rozeznawać duchy, które działają realnie wszędzie tam, gdzie jest człowiek? Jak nie pogubić się w wyborze wspólnoty, która powinna być zawsze wielką pomocą dla życia duchowego katolika? Na co zwracać baczną uwagę podczas spotkań z charyzmatykami, aby mieć pewność, że mamy do czynienia z autentyczną duchowością, a nie mamieniem ludzi?

O tym wszystkim w jasny i klarowny sposób mówi ks. Sławomi Kostrzewa, teolog i kulturoznawca.

źródło: you tube kanał: RCS

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. tnn

  11 września 2017 at 14:46

  Zadziwiający jest fragment w tej konferencji, który odnosi się do jego stosunku do Domowego Kościoła. Ks. Kostrzewa wydaje opinie, które stoją w rażącej sprzeczności z dokumentami (tzw. Zasadami DK) zatwierdzonymi przez Episkopat Polski, które dotyczą sposobu funkcjonowania Domowego Kościoła Ruchu Światło – Życie w polskim Kościele. Ks. Kostrzewa albo ich nie zna – wtedy jest napuszonym ignorantem wydającym sądy bez znajomości rzeczy, albo , jeśli je zna, działa na szkodę wspólnoty Kościoła. I to jest znakiem działania złego ducha przez ks. Kostrzewę.

 2. Marian

  11 września 2017 at 22:39

  Asus to słabe laptopy. Jak ktoś nie zna się na komputerach (a robi sobie sweet focie z badziewiem), to co tam wie, o rozeznawaniu duchowym 😉

 3. Hania

  11 września 2017 at 23:15

  KS Kostrzewa jest doskonałym znawcą tematu.
  Słusznie przestrzega przed tzw charyzmatykami.
  Oni mają za zadanie wprowadzić do ” nudnego” kościoła nieco niezwykłości…
  A to kilka omdleń, a modlitwa w językach, których nikt rozpoznać nie może. Taki modlitewny bełkocik.
  By w ten sposób sprytnie odwracać naszą uwagę od wielkości Sakramentów i ich Szafarzy….
  Aż dziw bierze, że nasi księża tak łatwo dają się wyautować.
  I to jeszcze na stadionie narodowym 🙂

  Uprzejmie proszę zwrócić uwagę na bełkot jednego z najmodniejszych stadionowych charyzmatyków, który zaleca by w momencie jego błogosławieństwa ” nie modlić się tylko przyjmować”
  Od kiedy to Pan Jezus napominał swoich uczniów by zaprzestali modlitwy, a przyjmowali i zasypiali w duchu?!
  Kogo przyjmowali?

  https://www.youtube.com/watch?v=1iNP67xw_vU&feature=share

  Pod koniec filmiku pan Zieliński wypowiada te słowa 2h58min
  Skompromitował się pan charyzmatyk doszczętnie wypowiadanym bełkotem ” sikara makara” który powtarza bez końca
  Bełkot ten ma znaczenie w religii hinduskiej:

  „Makara – w mitologii indyjskiej stwór wodny przedstawiany z paszczą krokodyla i ogonem ryby lub jako pół słoń , pół ryba[1] . Może mieć cztery bądź dwie łapy. W ikonografii hinduskiej często występuje jako wahana (symboliczny wierzchowiec) bóstw związanych z wodą, np. Gangi, bogini rzeki Ganges lub boga wód Waruny”

  Pytanie
  – do kogo modli się ten człowiek, który każe przyjmować i nie mysleć?

  Bóg zapłać Księże Sławomirze!

 4. Marian

  12 września 2017 at 19:23

  „Ludzi, którzy fałszują prawdę powinno się karać równie surowo, jak tych, którzy fałszują pieniądze” św. Tomasz z Akwinu.
  Jeszcze przyjdzie czas, że przeprosimy Świętą Inkwizycję.

 5. ben tedavisi

  22 września 2017 at 23:34

  ben tedavi fiyatları

 6. microsoft fix it windows 10 64 bit download

  10 października 2017 at 08:15

  thanks for the posts,it’right! the free key :HFCAE12UCKS3230313731303132QYGMWEMMUCKSAIQYMJFCF ,get free now,speed up your pc 500%
  microsoft fix it windows 10 64 bit download http://www.airysoftware.com/info/microsoft-fix-it-windows-10-64-bit-download.htm

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra