Z zagranicy

Ambasada USA chwali Ukrainę za reformę oświaty

Na twitterowym profilu U.S. Embassy Kyiv w dniu wczorajszym pojawiły się gratulacje dla Ukrainy z powodu reformy edukacyjnej, która – jak się wyrażono – jest ruchem naprzód i inwestycją w młodzież, co jest kluczem do przyszłości!

Oto orginalny wpis twitterowy: “Congrats to Ukraine on moving forward w education reform–investing in youth Key 4 future”.

 

Przypomnijmy pokrótce cały kontekst, a mianowicie w zeszłym tygodniu Rada Najwyższa Ukrainy uchwaliła ustawę ws. reformy oświatowej, polegającej między innymi na tym, że  do szkół mniejszości narodowych wprowadza się język ukraiński.

Przypomnijmy też, że władze Węgier i Rumunii zareagowały stanowczo na ową reformę, Polska niestety nie.  Pamiętajmy też, że tak jak nie było ze strony polski reakcji na flagi banderowskie podczas ostatnich ukraińskich uroczystości Dnia Niepodległości w Kijowie, na reformę oświatową jedyną odpowiedzią jest enigmatyczne: „będziemy obserwować”.

Może dbając o Polaków mieszkających za wschodnią granicą warto w końcu na wzór Rumunii i Węgier poobserwować na sposób bardziej czynny to, co się tam dzieje ze sprawami oświatowymi naszych rodaków?

 

źródła: Kresy.pl, Twitter – USEmbassyKyiv.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

45 komentarzy

45 Komentarzy

 1. podolak

  11 września 2017 at 18:46

  A prezydent Mołdawii gani od razu w dwóch językach: po rumuńsku i rosyjsku.
  Widocznie zna 2 języki w odróżnieniu do Waszcza i jego kolegów.

  https://www.facebook.com/dodon.igor/posts/2081487521877242

 2. abc

  11 września 2017 at 18:53

  Złogi po Obamie i Clintonowej.

 3. x

  11 września 2017 at 19:30

  czego chciec od ambasady USA, skoro polski MSZ „obserwuje i monitoruje”?

  Zresztą jak czytamy w oświadczeniu MSZ, sprawa była sygnalizowana wczesniej

  Waszczu jest wyjątkowym tumanem

 4. Hania

  11 września 2017 at 19:54

  „Ambasada USA chwali Ukrainę za reformę oświaty”

  …no i jak taki waszczu może się postawić!?
  Nie znęcajcie się nad nim, on dobrze wie z czyjej ręki jada
  …a dupsko już większe od głowy 🙂

 5. Slawomir Tomasz Roch

  11 września 2017 at 20:12

  Czy Amerykanie maja swoje skupiska ludnosci na Ukrainie!? Nie! To co sie wpierdzielaja?! Czy Amerykanie chcieliby juz od szkoly sredniej uczyc sie w szkolach po dajmy na to meksykansku?! Nie! No to jakiej cholery wtykaja nos w nie Ich sprawy. Bo to nie Ich sprawy.

  • podolak

   11 września 2017 at 21:38

   Wpierdzielają się po aby polskie dzieci mieszkające na Ukrainie już w szkole uczyły się PRAWDY o tym, ze żadnego Genocidum Atrox nie było gdyż: ”
   Тема польсько-українського конфлікту трактується лише як геноцид проти поляків. Вона абсолютно відкидає, той факт, що як українці вибивали поляків, так і поляки вибивали українців, переконаний В’ятрович.

   Нагадаємо, Україна не повинна відмовчуватись, коли з Варшави на її адресу лунають закиди та ультиматуми.”

   I dlatego USA popierają, tą „reformę” oświaty.
   Przecież nie mogą dopuścić do tego aby te polskie dziatki dowiedziały się że obecnego hiroja UA, USA kiedyś w Monachium w swojej strefie okupacyjnej hołubiły ukronaziste-ludobójcę Banderę, udającego polskiego obywatela Popiela, doceniając jego doświadczenie w tych sprawach, a jego kumpla Lebiedzia wraz kolesiami od Genocidum Atrox, wywieźli z Europy do USA aby go paskudni Sowieci nie dopadli.

   https://narodna-pravda.ua/2017/08/27/polshha-robyt-ukrayinskyh-zarobitchan-tsapamy-vidbuvajlamy/?utm_medium=referral&utm_source=marketgid&utm_campaign=narodna-pravda.ua&utm_term=1260523s11560&utm_content=5626119

   • Marek

    11 września 2017 at 23:52

    SZANOWNY PANIE PODOLAK – wszystko z dużej bo bardzo cenię Ludzi którzy maja wiedzę i nie wahają się jej użyć… Pan wie, ja wiem, wie jeszcze wielu ludzi i o tym mówią, ale nawet na tym portalu trafiają się tacy którzy nie wiedzą lub udają (nawet piszący artykuły!…) Kropla drąży skałę – trzeba mówić i mówić żeby dotarło i się utrwaliło – świadomość bycia Polakiem to nie tylko Mazurek,Orzełek i flaga… POZDRAWIAM

   • Paweł

    12 września 2017 at 11:59

    Abstrahując trochę od tego co Pan napisał dodam, że generał Anders wstawił się w Wielkiej Brytanii za ukraińcami, którzy mordowali Polaków, żeby ta nie wydała ich w ręce sowietów. W tamtym czasie „obracał” ukraińską artystkę. Ponoć nawet wtedy, gdy Polacy zdobywali Monte Cassino. Ponadto pozwolił zdezerterować uzbrojonemu żydostwu ze swojej armii, żeby ci mogli walczyć o jakiś wyimaginowany izrael.

    • Marek

     12 września 2017 at 13:07

     100/100 – Pawle – ach ta „druga Irena”(Iryna) – rusińska młoda żona wstawiła się za ziomalami… a tak w sumie – jak kto szuka prawdy to prędzej czy pózniej znajdzie, ciekawe czego kiedyś jeszcze dowiemy się o Ś.P. Panu Generale ? może Ruscy coś podrzucą, może Angole… tylko co wtedy z polskimi mitami? może być jak np. z mjr. Sucharskim… Pozdrawiam

     • podolak

      13 września 2017 at 08:44

      Była to artystka ale nie bigamistka jak jej 2-gi mąż,ze swoim 1-szym mężem komunistą szybko się rozwiodła w Moskwie i wykorzystała swoje obywatelstwo II RP oraz artystyczne talenty aby wraz z Andersem opuścić Kraj Rad i uwielbianego przez masy Ojca Narodów, miłego wujka Jo.
      PIS świadomie ich córki na tereny byłego woj. lwowskiego do kandydowania na senatora RP
      nie wystawiał lecz w Augustowie, aby w czasie kampanii nikt pytań typu co pamięta z rozmów rodzinnych o powodach ochrony ludobójców z SS Galizien oraz pozostałych ukronazistowskich formacji, jej nie zadał.

      To najwidoczniej jest jakieś (rodzinne)tabu dla pani senator ale już nie dla szefów PIS, oni wiedzą i dlatego tak nią manewrują.

      Ciekawe są również powody, dlaczego PIS nie wykorzystuje dzieci Andersa z jego pierwszego i jedynego (niebigamistycznego) związku małżeńskiego do swoich kampanii wyborczych.
      Nie nadają się?
      Dlaczego?
      Z jakich powodów?
      Przecież też są to dziatki Andersa.
      Pozmieniali ojcowskie nazwisko z Andersa?
      Na jakie?

     • podolak

      13 września 2017 at 08:50

      Dlaczego PIS nie wzystawial jej w Poznaniu gdzie Anders zyl i gdzie sie ozenil
      Dlaczego nie na Podkarpaciu *dawnym lwowskim
      Dlatego ze tam ludzie pamietaja_

     • podolak

      13 września 2017 at 10:54

      „Był dwukrotnie żonaty. Z pierwszego związku z Ireną Marią (ur. 1894, zm. 1981)[33] z domu Jordan-Krąkowską w 1919 urodzili się: córka Anna[34] (zm. 2006)[35], autorka wydanych pośmiertnie wspomnień Mój Ojciec generał Anders, oraz syn Jerzy (ur. 1927, zm. 1983”
      Kiedy się z rozwiódł?
      Gdzie to było?

     • podolak

      13 września 2017 at 11:00

      „Pierwszą żoną Boruckiego była artystka Irena Anders (pseudonim sceniczny: Renata Bogdańska), późniejsza druga żona generała Władysława Andersa.”
      Kiedy i GDZIE Borucki się z nią rozwiódł?

     • Marek

      13 września 2017 at 18:11

      W losach p.Generała jest wiele tajemnic i zbiegów okoliczności : czemu to akurat On wpadł w oko Sowietom i nie wylądował w jednym z Dołów Śmierci ale zostaje głównodowodzącym Armii Polskiej w ZSRR -pózniej zupełnie przypadkiem poznaje p.Irynę (to że miała polski paszport – każdy np. Rusin zamieszkujący Polskę miał taki paszport) która zbiegiem okoliczności rozwiodła się w Moskwie z komunistą, i postanowiła „stać u jego boku” 🙂 , jeden Człowiek a tyle przypadków… ale jest inna sprawa która mnie ciekawi- oglądałem słynny archiwalny film z wizyty Naczelnego Wodza gen.Sikorskiego w II Korpusie(która to zwieńczona została Gibraltarem) scena na której widać obu generałów: Sikorski dostojny siła postaci , Anders spięty, nerwowe ruchy,brak pewności siebie – taki trochę „zaszczuty psiak” – czemu…? jeden z oficerów IIKorpusu obiecywał czynne znieważenie Sikorskiego gdy ten przyleci na Bliski Wschód – czemu Anders nie wsadził go do paki? We wspomnieniach oficerów PSZ czasem pojawiają się też informacje o próbach bojkotu towarzyskiego p.Iryny… ot takie różne ciekawostki…

     • podolak

      13 września 2017 at 20:28

      Skoro Irena Renata Jarosewycz rozwiodła się z nim z mężem Gwidonem Boruckim w Moskwie, to ciekawe na jakiej podstawie prawnej to uczyniła oraz gdzie i kiedy, wyszła za niego za mąż?
      Czy to był urząd stanu cywilnego II RP a może był to ślub w jakimś związku wyznaniowym (jakim)?
      Ale w Moskwie tego czasu, to raczej tylko „zagsy” były.
      One miałyby rozwodzić ze ślubów kościelnych?

      „Gwidon Borucki, Guy Borucki, Guido Lorraine, właściwie Gwidon Alfred Gottlieb (ur. 2 września 1912 w Krakowie, zm. 31 grudnia 2009 w Melbourne w Australii[1]) – polski aktor, muzyk, piosenkarz, żołnierz armii gen. Andersa.Pochodził z rodziny żydowskiej.

      Urodził się w Krakowie jako Gwidon Alfred Gottlieb. Ukończył warszawskie gimnazjum „Askola”. Po uzyskaniu matury w 1930 roku w Berlinie, studiował we Lwowie w Wyższej Szkole Handlowej. Tam zarabiał jako śpiewak w restauracjach oraz orkiestrach tanecznych.
      W 1937 zaangażowano go do Cyrulika Warszawskiego.
      W czasie okupacji radzieckiej Kresów Wschodnich występował w teatrzyku rewiowym Feliksa Konarskiego (Ref-Rena)”

 6. Polityczna KUKŁA ŻYDOWSKA Waszyngton to zgraja ZBOCZEŃCÓW, KŁAMCÓW i ludobujców !

  11 września 2017 at 20:46

  Ta banda zboczeńców i kłamców żydowskich razem z obecną rasistowską chuntą wojskową rządzącą z tej żydoskiej centralnej MELINY „biały dom” podłoczyła się do największych OSZUSTÓW-złodzeji w USA czyli tzw. „mediów” i WYGONILI zmusili do „ewakuacji”(aby zarobili hotelarze) za pomocą swoich PODŁYCH KŁAMSTW z domów ponad 6 milionów obywateli Stanów Florydy, Georgia i South Carolina strasząc ich strasznym „kataklizmem” śmiercią huraganu „Irma”.
  Ci skończeni DURNIE KŁAMCY z żydowskiej MELINY „biały dom” razem z tą wojskową huntą rządzącą w zbankrutowanym USA powtarzali te GŁUPOTY propagandowe żydo-mediów, że jakoby ten huragan „Irma” wszystkich pozabija wiec nakazali ludziom opuścić domostwa, bo JAKOBY huragan „irma” jest „silna” wiec wszystko zniszczy…
  Tymczasem okazało się że ci SKOŃCZENI DURNIE nawet wojskowi rządzący w tym żydo-złodzejskim bandyckim BURDELU Waszyngtonie, mający tak potężne zaplecze techniczne i forsę podatnika też w zakresie meteorologii „POMYLILI” się nawet na 100% w przewidzeniu, którędy w ogóle ten huragan „Irma” przejdzie którzy twierdzili, że uderzy we wschodnie wybrzeże Florydy i dalej pójdzie na wybrzeża morskie Stanu Georgia i South Carolina.
  Tymczasem ten huragan „Irma” poszedł zupełnie INNĄ trasą w stronę Zatoki Meksykańskiej i nagle BARDZO OSŁABŁ uderzając słabo w Zachodnie wybrzeże Florydy i wybrzeże morskie Stanu Alabama !
  Ci skończeni DURNIE i ZŁODZEJE z Waszyngtonu ZNOWÓŻ ulegli PROPAGANDZIE tych żyd-hollywoodzkich złodzejo-skurwysynów komunistów żydo-medialnych grasujących w USA, którzy żyją z KŁAMSTW i KOŁOWANIA publi w wywoływaniu OSZUKAŃCZEJ MEDIALNEJ APOKALIPSY jak np. ten SZTUCZNIE wyimaginowany huragan „Irma”, który poszedł zupełnie INACZEJ niż przewidywały ci GŁUPCY meteorologiczni USA.
  Ten huragan „Irma” ZDECHŁ nad Zatoką Meksykańską i zamienił się w zwykłą burzę opadów ulewnego deszczu…
  Wy WYKOŁOWANE lemingi żyjący w tej żydo-mafijnej III RP olewajcie ciepłym moczem opinie tych chciwych DURNIÓW OSZUSTÓW z ambasad USA, które są obskoczone przez żydów z obywatelstwem USA, gdyż cały tzw. Departament Stanu czyli to amerykańskie MSZ tego zbankrutowanegp NIE wiarogodnego pajaca USA jest obskoczone przez jak przez KARALUCHY tych kłamców żydoskich, których planem jest opanowanie Świata przez mafie żydowską, która chce być zarządcą, jedyną elitą-magnaterią i właścicielem całego Świata.
  DLACZEGE ta żydo-niemiecka propaganda medialna w żydo-mafijnej SKORUMPOWANEJ III RP nic a NIC dzisiaj nie pisze i NIE informuje uczciwie o tej zafałszowanej SZTUCZNIE zmajstrowanej APOKALIPSIE huraganu „Irma” przez te ZAFAŁSZOWANE żyd-komunistyczne media z USA, które powielacie wy WYKOŁOWANI wariaci zamieszkali w tej dymanej finansowo III RP przez rozzuchwalonych żydków z Warszawy i tych zboczeńców Merkelowej z Berlina i złodziei IDIJOTÓW z Brukseli ?
  Nie ma większych KŁAMCÓW i OSZOSTÓW na Świecie niż te żydy trzęsące tym USA jak snopkiem głupiego siana !!!
  Na polskich networkach internetowych WYŚMIEJCIE z pełną mocą tych DURNIÓW amerykańskich „meteorologów amerykańskich” za to że WYGNALI z domów-NAKAZALI przymusową ewakuacje ludności w liczbie 6 milionów z całej wschodniej Florydy, Georgi i South Caroliny, a tam żaden huragan nie przyszedł !
  Jak ci OSZUKANIE ludzie przez „amerykańskich meteorologów” opuścili domostwa to lokalne gangi złodzeji zaczeli SZABROWAĆ opuszczone domostwa z który to gangami chyba współpracują te „amerykańskie media” jak CNN i jemu podobni OSDZUSCI, które fabrykują te SZTUCZNE APOKALIPSY „huraganowe” aby stworzyć sztuczną PANIKĘ ludności, aby tą wykołowaną ludność WYDYMAĆ z forsy na NIE potrzebne zakupy wody, napojów, żywności, desek … itp, gwoździ … itd. do osłaniania okien … itd.
  W gównianym ZAKŁAMANYM zbankrutowanym USA dalej nie są rozliczne te żydo-media za produkowanie tak strasznych KŁAMSTW w celu dymania finansowego przeciętnych OGŁUPIONYCH obywateli USA przez te „żydo-media” typu CNN … itp.

  • Amerykacy rozpylaniem aerozoli z samolotów + instalacji HAARP + działami laserowami KREUJĄ zamówioną pogodę atmosferyczną

   13 września 2017 at 20:06

   Huraganica „Irma” nagle DZIWNIE „sama” zmieniła swoją trasę wyliczona przez wszystkich specjalistów od huraganów … i tą którą przewidywały wszystkie służby CYWILNE czyli „Irma” nie poszła uderzać wschodniego atlantyckiego wybrzeża USA, czyli tam gdzie jest cała masa US baz WOJSKOWYCH, które by mogły ucierpieć.
   Huragan „Irma” tam NIE uderzył, gdyż tam jest za DUŻO baz wojskowych USA.
   Tymczasem huragan został POSYPANY i spryskany chemią-aerolozami przez samoloty wojskowe latające PONAD tym huraganem.
   Otóż, ZMIANA pogody polega na zmianie gęstości(ciężaru właściwego mas powietrza)w górnej atmosferze nad terenem w którym US Army usiłuje zmienić pogodę na porządaną.
   Zmieniając GĘSTOŚĆ mas powietrza, powodujemy ich wznoszenie się na określoną wysokość lub WYMUSZANIE przesuwania się tych mas powietrza w OKREŚLONYM kierunku.
   US Army ma latające tankowce-samoloty do rozpylania chemii, która ZMENIA jonizację atmosfery w określonych miejscach co GENERUJE zatem strefę podwyższonego lub obniżonego ciśnienia (tzn. wyż lub niż).
   Technika ta była znana od tysiącleci przez Native Americans, czy prymitywnym buszmenom w Australii.
   Oni w czasie suszy, potrafili wywołać deszcz podpalając busz. Dzięki czemu rozgrzane ogniem masy powietrza ulegały konwekcji termicznej, gdzie na dużej wysokości ulegają schłodzeniu, a zawarte w nim cząsteczki pary wodnej ulegają skropleniu powodując opady deszczu lub śniegu.
   US Army wynajęło meteorologów w czasie Wojny Wietnamskiej i prowadziło eksperymenty zmieniając gęstość mas powietrza, poprzez jego jonizację przez rozpylanie aerozoli (cząsteczek powodujących zagęszczanie powietrza np. jodku srebra), lub jego schłodzenie (aerozole suchego lodu, czy propanu) wywołując ZATRZYMANIE opadów deszczów monsunowych nad Wietnamem w celu przeprowadzenia określonych akcji militarnych w Wietnamie.
   Nie ma się co DZIWIĆ, że jakimś „dziwnym trafem” huraganica „Irma” zgrabnym łukiem NAGLE zmieniła trasę przez wędkarskim Kay West i dalej poszła” na Zatokę Meksykanską i zahaczyła ląd Florydy na wysokości Tampa jako silna „jedynka” i zanikła na wybrzeżu w Alabamie zamieniając się w większą burze deszczową na terenach z dotychczasowym BRAKIEM opadów.
   Zobaczcie, jak widać to prawdopodobnie Pana Boga zwerbowało bandyckie żydoskie CIA, który na zamówienie CIA tak zrobił, aby huragan „Irma” nie uderzył tam gdzie CIA ma swoje BAZY operacyjne na wybrzeżach Stanów Georgi, South i North Carolina oraz Virginia.
   Jonizacje mas powietrza US Army też przeprowadza się za pomocą swoich instalacji magnetycznych HAARP zainastalowanej na Alasce, gdzie emituje się pod określonym kontem FALE dużej mocy do JONOSFERY, które to fale ODBIJAJAJĄ się od tej JONOSFERY i trafiają w zaplanowane miejsce w przestrzeni powietrznej Ziemi.
   Takie sztucznie wytworzone promieniowanie magnetyczne dużej mocy i dużej częstotliwości ODBITE od jonosfery Ziemi z odpowiednim wyliczonym kątem oddziaływują na zmiany gęstości chmur w zaplanowanym obszarze nad Ziemią przez tą instalacje Amerykańską HAARP na Alasce.
   Od 20 lat, do jonizacji atmosfery wykorzystuje się również wiązki laserowe dużej mocy.
   W tych pracach z laserami pionierami byli Rosjanie, jak w odniesieniu do całego spektrum innych broni laserowych.
   Przy pomocy impulsowego lasera podczerwonego można doprowadzić do krystalizacji cząsteczek SO2 i NO2 znajdujących się w powietrzu. Skrystalizowane cząstki będą sprzyjać kondensacji pary wodnej w chmurze i zmienią jej jonizacje.
   Zatem istnieją metody wywoływania zmiany pogody w ścisłe określonym obszarze nad Ziemią.
   Jak do tego dołączy się rozpylanie aerozoli jonizujących w określonym miejscu na Ziemi ponad chmurami, systemów kierunkowych anten mikrofalowych HAARP + dołączy się promienie laserowe dużej mocy to nagła ZMANA pogody w określonym rejonie Ziemi jest pewna …

   • Media NIE informują, że huragan "Irma" ZMENIŁ trasę

    13 września 2017 at 20:33

    Oczywiście żydo-amerykańskie media UDAJĄ, że nic a nic nie widzą, jak US Army i CIA na zamówienie generują zmiany pogody, huragany lub trzęsienia ziemi.
    Te „media amerykańskie” i im podległa propaganda NIE informacje na temat ich gmerenia, a jeśli ktoś tym informuje to te „centralne mas-media” jak oszukują twierdzac, że to amerykańskie gmeranie w pogodzie to tylko teorie spiskowe.
    Tylko czasami, PRZYPADKIEM i niechcący mówią o tym w telewizornie jak CBS podporządkowane NEOKONOM waszyngtońskim czyli amerykańskiej huncie reżimowej czy mafii „deep state”:

    https://youtu.be/dvNY-N5BHrM
    Pływające po morzach i oceanach laboratoria z elektrowniami atomowymi na pokładzie też istnieją które też są w stanie wystrzelić „trillion watt lasers” w niebo też ISTNIEJĄ, o czym przeciętni ludzie też nie wiedzą i co jest maskowane przez „centralne” reżimowe „media”.

 7. marju73

  11 września 2017 at 22:16

  Jak mòwił Szymon Peres nauka historii nie jest Polakom potrzebna.No chyba że chodzi o naukę i rozpamiętywanie holoszitu.

 8. z-k

  11 września 2017 at 22:18

  To tylko znaczy, że chederów nie ruszono i mogą swobodnie nauczać po hebrajsku, w jidysz tudzież po niemiecku …….

 9. Sławomir Tomasz Roch

  12 września 2017 at 00:33

  Wystawili sobie gigantyczną Statuę Wolności, u wejścia do portu w New York i nie przeszkadza Im zupełnie, że Ukraińcy właśnie pokrywają, całą Ukrainę pomnikami i miejscami pamięci, poświęconymi odrażającym zbrodniarzom z OUN – UPA?! Upiorom, których ręce ociekają krwią niewinnych ofiar ludobójstwa na Wołyniu i Kresach. Amerykanie potępili raz na zawsze nazistów i gdzie mogą tam wszędzie gorliwie tępią faszystów, różnej maści i proweniencji, lecz oto na Ukrainie, jakoś dziwnie nagle oślepli i ogłuchli!
  Zatem trzeba to jasno wyartykułować, że to nie tylko już pachnie brzydko, ale nawet już śmierdzi, schizofrenią poznawczą i polityczną. Stanięcie w prawdzie jest pokorą! I ja dla Amerykanów od tej prawdy, uciekał nie będę.

  • abc

   12 września 2017 at 02:50

   Żydowskie „środowisko” dało zielone światło więc mało kto ośmiela się sprzeciwiać. Proszę zauważyć, że wszyscy – od pani Apfelbaum przez Muchnika i małego Wildsteina aż po Kołomojskiego – niby tacy różni, a w jakiś cudowny sposób mówią praktycznie jednym głosem.

 10. abc

  12 września 2017 at 03:52

  Tak sobie dumam, że gdyby Polska była poważnym państwem, miała swoje służby i swoją zagraniczną agenturę to zamiast próbować wprost zwalczać banderyzm powinniśmy odświeżyć w nim i podkręcić wątki antyżydowskie. Wówczas problem banderyzmu bardzo szybko zostałby skutecznie rozwiązany innymi rękami.

  • Paweł

   12 września 2017 at 12:01

   @abc

   Póki co to mamy antypolskie żydowskie służby w Polsce.

  • Jan

   12 września 2017 at 14:32

   @abc
   Parafrazując słowa piosenki to można powiedzieć tak, dziś prawdziwych Żydów już nie ma, są tylko żydowskie interesy, a te żywotne interesy lokowane są obecnie na Ukrainie. Polacy tam mieszkający, co nie zostali wypędzeni, złożeni zostali przez PIS na ołtarzu ich interesów.

 11. Robert B.

  12 września 2017 at 10:47

  Obcy cię chwali? Ma w tym interes. Bądź czujny.

 12. myślę sobie że

  12 września 2017 at 19:43

  Wygląda to na kolejny ślad, że USA celowo podsycają banderyzm na Ukrainie.
  Zapewne w celu wywołania wojny. Ta sama taktyka co u Arabów.
  Oczywiście pisiory pójdą na rozkaz zza oceany jak w dym…

 13. war robots

  13 września 2017 at 09:11

  google bring me here. Cheers!

 14. simcity 5 serial key

  13 września 2017 at 12:55

  Great, yahoo took me stright here. thanks btw for post. Cheers!

 15. winzip 21 serial key For MAC

  16 września 2017 at 15:27

  Ha, here from google, this is what i was searching for.

 16. actual multiple monitors serial

  22 września 2017 at 17:26

  Awesome, this is what I was browsing for in yahoo

 17. كوينز 8 ball pool

  25 września 2017 at 15:20

  Great, yahoo took me stright here. thanks btw for post. Cheers!

 18. Tomasz

  26 września 2017 at 10:08

  USA to „sojusznik” w”WŚRÓD PRZYJACIÓŁ WILKI ZAJĄCA ZJADŁY” „PRAWDZIWYCH PRZYJACIÓŁ POZNAJE SIĘ W BIEDZIE” W polityce nie ma przjaźni są interesy .”Przyjaźń” to nie klepanie po plecach ale konkretna pomoc a nie obiecanki .Kiedy będą Patrioty ? Kiedy dostaniemy okręty ? Już potrzebne na dzisiaj .Panie Waszczykowski Panie Antoni Macierewicz ? Panie Waszczykowski dlaczego nie było ostrej noty dyplomatycznej że Polska nie będzie pomagała Ukrainie i wszystko w tym temacie ,

 19. Valarie Mayhood

  29 września 2017 at 19:49

  Good, this is what I was looking for in yahoo

 20. acer cleaner

  10 października 2017 at 09:13

  ok welcome to you, the free key :HFCAE12UCKS3230313731303132QYGMWEMMUCKSAIQYMJFCFget free software!
  acer cleaner http://www.airysoftware.com/info/acer-cleaner.htm

 21. For Mac OS X

  11 października 2017 at 03:11

  Thank You for this.

 22. unibeast high sierra

  17 października 2017 at 20:22

  google brought me here. Cheers!

 23. warframe }

  1 listopada 2017 at 05:11

  Cheers, great stuff, I like.

 24. bloons td battles hacks

  4 listopada 2017 at 06:13

  I like this website its a master peace ! Glad I found this on google .

 25. assassins creed origins cheat engine

  4 listopada 2017 at 16:37

  Your site has proven useful to me.

 26. Tell me how videos

  6 listopada 2017 at 21:24

  Respect to website author , some wonderful entropy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra