Z kraju

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych potępił likwidacje sowieckiego pomnika w Trzciance

Nie tylko posłowie Sanocki i Morawiecki potępiają likwidacje sowieckich pomników plugawiących ziemie naszej ojczyzny. Robi to też i Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, zaangażowany w zwalczanie środowisk nacjonalistycznych w Polsce.

 

Na swoim profilu na Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych alarmuje „rozpoczęło się burzenie Mauzoleum Armii Czerwonej, które stoi w samym centrum Trzcianki na cmentarzu żołnierzy radzieckich. Starania o zburzenie mauzoleum prowadziły lokalne władze. Strona rosyjska nie zgadzała się na to, ponieważ pod mauzoleum znajdowały się groby żołnierzy radzieckich. Miejsce miało status cmentarza. Rosjanie wykazali że pod mauzoleum znajdują się groby. W piątek 8 września na cmentarz wjechał ciężki sprzęt. Spychacze, ciężarówki i koparki rozjeżdżały groby. Mauzoleum i groby zostały doszczętnie zniszczone”.

Jak informuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych „Ośrodek przygotował w tej sprawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Będziemy domagali się ścigania sprawców zbezczeszczenie grobów.

Rafał Gaweł dyrektor Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych stwierdził: „Drodzy przyjaciele Rosjanie. Jestem wstrząśnięty zdjęciami wykonanymi w Trzciance, na którym widać koparki bezczeszczące rosyjskie groby. W imieniu tysięcy Polaków chcę Was przeprosić za to, co zrobiło tych kilku złoczyńców nazywających siebie polskimi patriotami. Polska konstytucja i normy prawne obowiązujące w mojej ojczyźnie zakazują bezczeszczenia miejsc pochówku, bez względu na narodowość i pochodzenie zmarłych. W ostatnim czasie prawo jest jednak stosowane w mojej ojczyźnie wybiórczo, wierzę że taki stan nie będzie trwał wiecznie. Do Polski wróci normalność i będziemy mogli ponownie objąć opieką ten cmentarz. Jako dyrektor niezależnego Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych uważam, że sprawcy, którzy dopuścili się zniszczenia cmentarza powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności za popełnienie tego haniebnego czynu. Mam w Rosji wielu znajomych, których cenię i z którymi od lat żyję w szczerej przyjaźni, moi drodzy przyjaciele Rosjanie, raz jeszcze chcę Was przeprosić. Jest mi po prostu wstyd, że doszło do takiej sytuacji. Zapewniam Was, że nie wszyscy Polacy myślą i zachowują się w ten sposób”.

Wbrew kłamstwom antyfaszystów i Rosjan pod sowieckim mauzoleum nie było żadnych szczątków ludzkich. W Polsce groby okupantów nazistów czy sowietów są chronione. Likwidowane są tylko obelisku sławiące zbrodniczą Armie Czerwoną której żołnierz odebrali Polsce wolność i niepodległość, gwałcili Polki, mordowali polskich patriotów, i okradali Polaków.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

37 komentarzy

37 Komentarzy

 1. niepisior

  11 września 2017 at 13:59

  Nieustannie zadaję pytanie o źródła finansowania takich groteskowych organizacji jak ta od „monitorowania”. Myślę, że byłoby dobrą praktyką, gdyby autorzy artykułów, w których publikują informacje o takich „organizacjach” podawali dane o finansujących.
  Uważam, że ta wiedza powinna wreszcie przedostać się do świadomości Polaków. Wtedy wiele zdarzeń w sferze publicznej będzie dla nas jasne i czytelne.

  • Ano mój

   11 września 2017 at 23:00

   W pełni popieram. Tylko czy wtedy „Niezależny Ośrodek ” nie musiałby zmienić nazwy?

 2. hansi

  11 września 2017 at 15:13

  Rozumiem, że 99% wszelkich odkrytych „zachowań rasistowskich i ksenofobicznych” dotyczy ŻYDÓW ?.. I to, bynajmniej nie w Izraelu, gdzie od przedszkola wychowuje się żydowskie dzieci w NIENAWIŚCI DO POLAKÓW i uczy samych KŁAMSTW ?..
  Lecz na terenie POLSKI, gdzie przecież żydzi NICZEGO NIE ZGUBILI ?..
  A panoszą się już groteskowo, nawet zakotwiczywszy w POLSKIM KK takie porąbane dziwolągi, jak „antysemityzm” (czyli elementarną spostrzegawczość, że żyd nas sadzi w doopę przy każdej okazji..), czy „mowa nienawiści”, która jest NIE wtedy, gdy żyd opluwa i osrywa Polaków, lecz gdy POLAK się ośmieli przeciwko temu zaprotestować ? :)..
  No, nasze drzewo już upada, nie mogąc udźwignąć nadmiaru JEMIOŁY< którą musi dźwigać, a, zarówno PO, jak i PiS, na wyścigi, "importuje" nam do naszej Ojczyzny ciągle nowe jej szczepy…
  Chyba przydałby się ponownie Ausschwitz i Birkenau, ale TYM RAZEM – jako stacja końcowa dla tej KASTY PANÓW brodatych, w większości ukrytych, jak Boni, Gronkiewicz-Waltz, Radziwiłł, Michnik, Smolar, czy Balcerowicz, bo inaczej, po dobroci, jemioły nie poprosisz, zeby się łaskawie odczepiła.. Trzeba ją POODCINAĆ, choć i tak jej korzenie pozostaną w środku drzewa…

  • hansi

   11 września 2017 at 15:24

   Żeby zostać właściwie zrozumianym.
   Ten „ośrodek monitorowania” monitoruje ŻYDOWSKIE „zachowania rasistowskie”, wręcz SZOWINISTYCZNE, nie mające sobie równych w świecie ? Nie na terenie Izraela, co TEŻ można „monitorować” i skarżyć na forum międzynarodowym (co Izrael i tak olewa, jak i wszelkie inne nakazy, zakazy, ustalenia i umowy międzynarodowe, jako RASA PANÓW..),lecz na terenie POLSKI, gdzie żydy powinny raczej trzymać gęby w kubeł, a NIE zabierać głos co chwilę, w dodatku wyłącznie kłamliwie ?
   Bo jeśli ta sorosowa banda, poprzez Smolara, „monitoruje” POLAKÓW, którzy ośmielają się mieć coś przeciwko rabunkowi i ZBRODNIOM, jakich dopuszcza się żydownia BEZ PRZERWY i nieustająco na Polsce i Polakach, to czas najwyższy by może był – ZROBIĆ PORZĄDEK z tym „Ośrodkiem” i może ze Smolarem od razu i jego bandą ?.. No, końca by nie było 🙂
   Trzeba by powywieszać od razu 90% „polskiego” rządu” nie mówiąc już o „opozycji” 🙂 A zacząć – od SOLDATESKI ubeckiej, uzbrojonej już po zęby za naszą krwawicę 🙂
   Ale czas się zbliża…
   Ostrzenia śrubokrętów, wideł i wyklepywania kos na sztorc 😀 …
   Dzban wodę nosi do czasu 🙂 …
   Zobaczymy, jaki następny numer wywinie nam PiS 🙂

   • Tosia

    12 września 2017 at 07:06

    100% racji. Jeżeli pojawi się jakakolwiek organizacja, której celem będzie walka z żydowską zarazą zalewającą Polskę – NATYCHMIAST SIĘ PRZYŁĄCZĘ w ramach wolontariatu!!!!!

    • Janek

     13 września 2017 at 19:40

     Tosiu…. serio…?:)

 3. jok

  11 września 2017 at 16:32

  I. No skoro w Izraelu buduje się pomniki armii czerwonej, to i nad Wisła zmienia się podejście – bo raczej im („tropicielom rasizmu”) to za bardzo kiedyś nie przeszkadzał, a przynajmniej nie w sposób superistotny.

  II Dlaczego facet, którego jak sądzę zasadnie można podejrzewać o pochodzenie z mniejszości etnicznej, przeprasza w imię Polaków, to jasne. To przecież taki chwyt. Niemniej dlaczego Rosjan (tj. dlaczego wykorzystano tę sytuację), a nie jak zawsze Żydów? Sądzę, że po to by wykazać swój „obiektywizm” oraz by mieszać, eskalować. Wszak w USA Żydzi też „bronili: praw Murzynów od lat 50-ch…. A także być może poruszają sprawę „niewłaściwości/zbrodniczości naruszenia grobów”, aby przygotować – dmuchając na zimne – ewentualną atmosferę w przypadku jakichś konkretniejszych ruchów w kierunku wykonania ekshumacji w Jedw.

 4. jok

  11 września 2017 at 16:40

  „sławiące zbrodniczą Armie Czerwoną której żołnierz odebrali Polsce wolność i niepodległość, gwałcili Polki, mordowali polskich patriotów, i okradali Polaków.”

  Co za bzdurne ujęcie, że się tak wyrażę.
  Jeśli są zdejmowane, to dlatego że nie przynieśli wolności, lecz nowe zniewolenie, aresztowania/wywózki i zbrodnie (w większości nie realizowane bezpośrednio przez armię/wojsko). A nie z powodów gwałtów i okradania, które fakt wystąpiły wcale nie w małej ilości, ale raczej nie są powodem usuwania pomników.

 5. Paweł

  11 września 2017 at 17:30

  Potępić należy ten cały antypolski ośrodek i najzwyczajniej w świecie go zlikwidować. W Polsce coś takiego nie powinno mieć prawa bytu.

 6. Zniesmaczek

  11 września 2017 at 19:54

  To nie była żaden POMNIK TYLKO MAUZOLEUM! Mauzoleum to taki wypasiony grobowiec czyli miejsce pochówku. Mówiąc wprost polacy (SIC!) zbezcześcili cmentarz!

  • hansje

   12 września 2017 at 08:40

   No, muszę się zgodzić, Panie „Zniesmaczek” 🙂
   Co innego – likwidacja pomników „ku czci Armii Radzieckiej”, w ramach włazidupskiej afirmacji ongiś, gdy nawet żelazko w Polsce grało o Leninie, pod którymi to pomnikami NIC NIE MA, oprócz pamięci „wyzwolicielach”, którą wreszci8e chcemy zaorać,
   a CO innego – likwidacja GROBÓW, w których pochowano ludzi, nawet, jeśli była to azjatycka, ogłupiona swołocz sowiecka, która mordowała, rabowała i gwałciła, jak to na wojnie, a szczególnie nastawiona przez żydowskich politruków, właśnie na gnębienie „polaczków”… CO niektórym zostało do dzisiaj, nawet w Moskwie 🙂 ..
   I pokrzykują sobie na nas, identycznie, jak z drugiej strony – owczarki niemieckie Pani Adolfiny, nawet w sprawie ratowania Puszczy Białowieskiej, według Niemców – tak samo, jak i oni „uratowali” swój Las Bawarski, kretyni faszystowscy 🙂
   Więc w sumie – trzeba chyba podchodzić ostrożnie do zagadnień 🙂 …

 7. Hania

  11 września 2017 at 19:58

  „Nie tylko posłowie Sanocki i Morawiecki potępiają likwidacje sowieckich pomników plugawiących ziemie naszej ojczyzny. ”

  Plugawi pański język, panie Bodakowski.
  Ci ludzie nie chcieli tutaj zginąć.
  I nie szli bo chcieli tylko, że musieli.
  Ciekawe, że w waznych sprawach czasami wołających o pomstę do nieba, np polsko- żydowskich czy polsko- ukraińskich, pan Bodakowski już taki hieroj nie jest!

  • hansje

   12 września 2017 at 08:45

   A to – swoją drogą..
   Ruskie sołdaty miały zaraz za plecami lufy pistoletów ich politruków i ich żandarmerii… To tylko na Czterech Pancernych i Psie „wojenka” była taka fajna, pełna odważnych sierżantów Czernousowów i innych Janków i „jołki-połki”…
   I sanitariuszek Ogonioków…
   Czuli oddech śmierci, w dodatku niesławnej, na karkach…
   Alternatywą było „grablienije zagrablionnowo”, obojętnie na kim, a propaganda antypolska była identyczna, jak i dzisiaj…

 8. warszawiANKA

  11 września 2017 at 20:47

  Panie Bodakowski pamiętam z dzieciństwa jedną osobę z mojej rodziny, która przeżyła Auschwitz. Mówiliśmy na Niego wujek Michał (niestety w latach 90. zmarł). I cóż ten wujek Michał nam mówił? Że dobrze, że Ruscy weszli i wyzwolili Auschwitz, bo prędzej czy później zabiliby Go Niemcy. Takie Mauzoleum nie stało na cześć i chwałę NKWD, ale takich prostych chłopców z całej Rosji, których wcielono do wojska i bili Niemców. Tych Niemców, którzy chcieli dokonać biologicznej eksterminacji narodu polskiego. Ci Ruscy (jak ich nazywał wujek Michał)może nas nie wyzwolili, ale NA PEWNO OCALILI. Poza tym takie niszczenie Mauzoleum (które ma charakter grobu), to czystej wody jakobinizm. Coś, czego w naszej Cywilizacji Łacińskiej po prostu się nie robi i jest nieakceptowalne. Sam Pan sobie wystawił świadectwo, bo antykomunizm to nie jest barbarzyństwo, a takie burzenie Mauzoleum, to jest właśnie barbarzyństwo.

  • Zniesmaczek

   11 września 2017 at 21:00

   Z tym że barbarzyńcy zmarłym okazywali szacunek, także zmarłym wrogom.

   • Paweł

    12 września 2017 at 11:52

    @Zniesmaczek

    Ciekawe, bo w ST jest napisane, że odcinali wrogom napletki. W sumie barbarzyńca barbarzyńcy nierówny.

  • o

   13 września 2017 at 16:46

   Warszawianka nazistowskie hitlerowskie niemieckie obozy zagłady NKMD zamieniło na Obozy filtracyjne z nich wysłano żołnierzy AK NSZ WIN na Syberię w latach 1945-1950.To nie było żadne wyzwolenie tylko bolszewicka żydo-komunistyczna okupacja Polski trwająca 1945-1990.Po prostu bolszewicy traktowali Polskę jako drogę do zachodniej Europy.

 9. Marek

  12 września 2017 at 00:15

  i znów nie zdzierżyłem… mam takie pytanie do „Jan Bodakowski” a co z „pomnikami” banderowców i upa stawianych na polskiej ziemi jako samowole budowlane min. na Podkarpaciu , ziemi lubelskiej ? one nie „plugawią pamięci pomordowanych przez upa i polskiej ziemi? pan jesteś Polakiem? – jeśli tak to masz pan Polskie obowiązki!!! a jako dziennikarza to może powinna obowiązywać pana choć szczypta obiektywizmu zwłaszcza że bierzesz pan kasę za artykuły zamieszczane na POLSKIM NARODOWYM KATOLICKIM Portalu ! te „ruskie” pomniki były projektowane i stawiane zgodnie z prawem przez Państwo którego ciągłością(stety,niestety) jesteśmy. Jeśli pan uważasz że nie, to może pogadaj pan z Rodzicami by wystąpili o anulowanie swych dyplomów ze szkół – no bo takie bee i orzołek nie ma korony…

  • hansje

   12 września 2017 at 08:48

   😀 ..
   100% popieram ! 🙂
   Powinniśmy mieć JEDEN język.A NIE podwójny, jak żydy…

  • Paweł

   12 września 2017 at 11:53

   PRL nie miał żadnej ciągłości z państwem polskim. To samo dotyczy III erpe.

   • Marek

    12 września 2017 at 12:48

    OOOOO nowość !!! drogi Pawle jesteś w błędzie – traktaty, umowy międzynarodowe z czasów PRL-u jeśli nie zostały odwołane to obowiązują do dziś , podobnie jest z częścią przedwojennego Kodeksu Karnego i umów miedzynarodowych, a co z przedwojenną konstytucją? Może nie wiesz ale np.przedwojenne zobowiązania II RP – PRL spłacał min. węglem. A obecna III RP spłaca długi zaciągnięte przez Gierka czy Rakowskiego – i co Ty na to? Przedwojenne dyplomy uczelni miały ważność w PRL, podobnie akty notarialne – gdyby było jak mówisz to dopiero byłby bur…. Polska ma ciągłość (historyczną i częściowo prawną) od czasu Mieszka I

    • Paweł

     12 września 2017 at 16:44

     @Marek

     Na szczęście tak nie jest. Zarówno PRL jak i III RP nie mają ciągłości. PRL był naroślą na II RP, ale widocznie respektowali takie rzeczy jak tytuły profesorskie. Nie znaczy to jednak, że zachował ciągłość (nie mógł, bo prawdziwy rząd Polski był w Londynie). Odnośnie III RP Pan Duda złożył przysięgę na nielegalną konstytucję Kwaśniewskiego, a nie na Polską z 1935 roku. Ponadto Prezydent na uchodźstwie nie przekazał jeszcze nikomu władzy. Kaczorowski miał jedynie skradzione insygnia, ale nie posiadał władzy. Władzę miał Prezydent Sokolnicki a obecnie hrabia Jan Potocki. Polecam obejrzeć wywiady z Nim, bo jest tam wszystko dokładnie wyjaśnione.

     • Marek

      12 września 2017 at 22:43

      @Paweł nie żartuj Pan sobie – pan Potocki to może nawet ogłosić się Cesarzem Polaków tak jak ja mogę ogłosić się przedstawicielem boga Ra, w Polsce władza jest WYBIERALNA a nie ogłaszalna ! ktoś może sprawdzał jakie poparcie społeczne ma w Polsce p.Potocki? pewnie podobne jak miał Ś.P. p. Kaczorowski. Był kiedyś jeden któremu się „udało” się ogłosić – Sikorski (przy pomocy Francuzów) pomogli „zaprzyjaznionym Rumunom” internować przedstawicieli LEGALNEGO polskiego rządu (jako ciekawostke proponuję książkę” Kiedy Byłam Excelencja” Jadwigi Beck – fajna lektura …
      Pozdrawiam

     • Marek

      12 września 2017 at 22:55

      „Prawdziwy Rząd Polski” jest wtedy kiedy uznaje go też społeczność międzynarodowa… niestety z całym szacunkiem ale ta prosta prawda nie dotarła do min. p. Kaczorowskiego, Sokolnickiego czy Potockiego „naszi przyjacieli” rozegrali to bezbłędnie bo wystawili na śmieszność i kpinę tych wszystkich przedstawicieli „rządu londyńskiego” . kiedyś nas sprzedano i robią to obecnie , a z Wielkiej Polski zrobiono wytwórnię wykwalifikowanej TANIEJ siły roboczej dla innych. myślimy i wyciągamy wnioski bo jak nie – to będzie jak zawsze : kwiat narodu będzie ginął za … „nasza i waszą…” pozdrawiam

     • Paweł

      13 września 2017 at 11:24

      @Marek

      Sęk w tym, że referendum odnośnie konstytucji Kwaśniewskiego było nieważne. Co się z tym wiąże Polacy nie wybrali III erpe, ale została nam narzucona z góry.

     • Paweł

      13 września 2017 at 11:29

      Żeby nie być gołosłownym wiele polskich sądów orzeka na Konstytucję z 1935 roku a polscy profesorowie twierdzą, że III erpe jest nielegalna. Tym samym nielegalny jest rząd III erpe. Odnośnie Potockiego nie jest tak, że automatycznie zostanie prezydentem. W świetle prawa polskiego przejmie władzę na trzy miesiące, po czym rozpisze nowe wybory. To co napisałeś powyżej ma się nijak do prawdy.

     • Paweł

      13 września 2017 at 11:34

      Jest jeszcze jedna istotna kwestia. Gdyby nie miało znaczenia, kto jest prawdziwym prezydentem II RP to Wałęsa nie musiałby przyjmować insygniów i władzy od owego prezydenta. Całe szczęście, że L. Kaczyński okazał się wyjątkowo głupim żydem i doradził Wałęsie, żeby ten przyjął władzę od Kaczorowskiego. Problem jednak w tym, że Kaczorowski posiadał jedynie skradzione insygnia, bo władzę posiadał Sokolnicki. Obecnie posiada ją hrabia Potocki.

     • Marek

      14 września 2017 at 00:11

      chciałbym tylko wiedzieć na jakiej to podstawie prawnej(sygnatury ,przepisy, konstytucja etc) p. Potocki miałby coś przejąć w Polsce? nie chcę być nudny, ale proszę o podanie KONKRETNYCH przepisów prawa(oczywiście z dopiskiem GDZIE stanowionego – ważne) bo jeśli były te przepisy stanowione przez garstkę „patriotów” w londyńskim pubie przy „dablaku” i pincie Alle – to bardzo proszę bez żartów, czy to się różnym panom podoba czy nie w Polsce to Naród jest Suwerenem! (a przynajmniej powinien nim być)… na jakiej podstawie p.Sokolnicki nazwał się Prezydentem Rzeczpospolitej ????? ! ktoś go wybrał? A może tak jak z Sikorskim? – ten ogłosił się Naczelnym Wodzem i przy pomocy Rumunów internował przedstawicieli legalnego Polskiego Rządu….

     • Paweł

      14 września 2017 at 12:49

      @Marek

      Proszę obejrzeć wywiady z Panem Potockim. Nie lubię kiedy ktoś z powodu własnego lenistwa stawia innym wymagania a od siebie nic nie daje. Owe przepisy to Polska Konstytucja z 1935 roku, która cały czas obowiązuje. „to bardzo proszę bez żartów, czy to się różnym panom podoba czy nie w Polsce to Naród jest Suwerenem!” W III erpe Naród z pewnością suwerenem nie jest. „Obowiązuje” nielegalna konstytucja Kwaśniewskiego wbrew woli Narodu i nie ma zachowanej ciągłości konstytucyjnej. Myślę, że więcej dowodów dla myślącego Polaka nie potrzeba?

      porozmawiajmy.tv/75-rzadzacych-polska-nie-sa-polakami-jan-zbigniew-hrabia-potocki/

      porozmawiajmy.tv/co-z-ta-nielegalna-polska-jan-zbigniew-hrabia-potocki/

      porozmawiajmy.tv/konkrety-z-londynu-jan-zbigniew-hrabia-potocki/

     • Paweł

      14 września 2017 at 13:08

      I jeszcze to:

      youtube.com/watch?v=ro9uxdv0eDI&t=1s

   • Hania

    13 września 2017 at 09:26

    @Paweł

    Poczekaj aż się niemce połapią, że z nieprawnym państwem podpisali porozumienia graniczne!
    Będziesz spylał…tylko gdzie?
    Na zachodzie pełnoprawni obywatele Niemiec, a na wschodzie nasi przyjaciele z widłami, którzy bredzą coś o zakierozonii.
    Pozostanie ci księstwo warszawskie z żydami jako klasą rządzącą.
    Gratuluję pomysłowości.

    • Paweł

     13 września 2017 at 11:26

     Z Niemcami nie mamy podpisanego traktatu pokojowego więc chyba zdają sobie sprawę z konsekwencji. Odnośnie konfrontacji już teraz bylibyśmy w stanie zmiażdżyć Niemcy więc nie mam zamiaru nigdzie uciekać. Nie siej defetyzmu.

     • Marek

      14 września 2017 at 00:18

      Chciałbym traktować Twoje wpisy poważnie – więc proszę jeszcze raz przeczytaj ten wpis o „zmiażdżeniu niemieckiej armii” – potem poczytaj zestawienia dot. ilości i jakości uzbrojenia, stanów liczebnych itp armii niemieckiej i polskiej – wyciągnij wnioski i możemy pózniej się pospierać…

     • Paweł

      14 września 2017 at 12:50

      @Marek

      Nie opieram się na internetowych statystykach. Nie mogę napisać tutaj gdzie pracuję i od kogo mam informacje.

     • Paweł

      14 września 2017 at 12:51

      Armia niemiecka jest słaba. Jest to fakt.

 10. tomek

  12 września 2017 at 05:54

  neon nadal robi dywersje

 11. Tomek

  13 września 2017 at 02:44

  Po pierwsze – Ośrodek Monitorowania jakichś tam „zachowań rasistowskich” z samej nazwy powinien mieć chyba inne zadania, swoją drogą?

  Po drugie, jednak… – jeśli rozjechano mauzoleum nad grobami, to jest to rzeczywiście zbezczeszczenie cmentarza, niedopuszczalne w myśl zasad zachodniej, chrześcijańskiej cywilizacji oraz wbrew prawu międzynarodowemu. Burzenie pomników Armii Czerwonej na placach miast – tak. Bezczeszczenie grobów – nie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra