Z kraju

Janusz Korwin-Mikke – zniesienie przymusowych składek na ZUS i prywatyzacja lecznictwa zapewni niższe ceny i lepszą jakość usług zdrowotnych

 

W swoim najnowszym wpisie na Facebooku Janusz Korwin-Mikke uznał, że „ludzie twierdzą, że po likwidacji NFZ-tu i obowiązkowych składek zdrowotnych i nie będzie ich stać na prywatną służbę zdrowia. Jak to nie będzie stać? A w tej chwili stać? Utrzymujemy lekarzy, pielęgniarki…

 

A TAKŻE: Ministerstwo Zdrowia, wydziały zdrowia w województwach, powiatach oraz NFZ. Jeżeli stać nas na utrzymanie tego wszystkiego, to nie stać nas na utrzymanie TYLKO lekarzy i pielęgniarek? Pieniądze w państwowej służbie zdrowia są przejadane i marnotrawione!

Dajmy taki przykład. Boli mnie noga, lekarz proponuje mi tomografię. Szansa, że jestem chory wynosi jedna na 100 tys. Pytam, ile ta tomografia kosztuje. Słyszę, że tysiąc złotych. To większą mam szansę, że wpadnę pod samochód, wychodząc od lekarza. Ja mu dziękuję. A jak płaci podatnik, to lekarz słyszy: „Rób pan tę tomografię. Rób jeszcze drugą, żeby sprawdzić, czy pierwsza była dobra”.

Jak mawiał śp.Milton Friedman – istnieją cztery sposoby wydawania pieniędzy:

1) Wydaję SWOJE pieniądze na SWOJE potrzeby. Wtedy kupuje coś potrzebnego i kupuję oszczędnie.

2) Wydaję SWOJE pieniądze na CUDZE potrzeby. Np. kupując komuś prezent może i dbam o oszczędność – ale często ten prezent nie jest trafiony.

3) Wydaję CUDZE pieniądze na SWOJE potrzeby. Idąc do knajpy na koszt firmy dbam, by potrawy były smaczne – a mniej się liczę z pieniędzmi

4) Wreszcie sposób najgorszy: wydaję CUDZE pieniądze na CUDZE potrzeby np. lekarz zlecający drogie badania lub urzędnik decydujący o wybudowaniu nowej drogi.

Czwarty sposób wydawania pieniędzy jest najgorszy. Koszty utrzymania szpitali, szkół, uniwersytetów, urzędów są wysokie, a jakość niska – bo osoba nimi zarządzająca wydaje cudze pieniądze, na cudze potrzeby. Zarządca nie przykłada wielkiej uwagi do tego, aby stosunek ceny do jakości był optymalny. Bo przecież urzędnik nie buduje drogi za własne pieniądze, a lekarz nie wydaje własnych pieniędzy na pacjentów…

… i to właśnie robią urzędnicy i politycy. A cudze pieniądze wydaje się łatwo…

I w tym sęk!

Obecny system opieki zdrowotnej, w którym wszyscy składają się na leczenie innych to czysty komunizm. Ludzie dosyć często zbierają pieniądze na leczenie np swoich małych dzieci. W normalnych krajach leczenie jest tańsze, bo nie ma państwowej służby zdrowia. Pomyślmy jak bogaci byśmy byli, gdybyśmy nie płacili na te wszystkie potwory i moglibyśmy pomóc naszym krewnym i znajomym, dając im z własnej kieszeni”.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

19 komentarzy

19 Komentarzy

 1. hansje

  11 września 2017 at 20:57

  100%, Panie Bodakowski.
  Pan Janusz powtarza to od 30-tu lat.
  To – i wiele innych rzeczy, których normalny, wytresowany „homo-sowieticus” nie jest w stanie pojąć, mając mózg bez reszty zlasowany komunistycznymi bredniami, że „ludzie będą umierać na ulicach !”, albo: – „A SKĄD weźmiesz pieniądze na operację ?..”.
  I tym podobne debilizmy..
  Ludzie od kilku pokoleń już zapomnieli, CO TO JEST „lekarz domowy” 🙂
  Albo, że „operacja”, BEZ faszystowskiego aparatu rabunkowego przymusu, zwanego ZUS-em i NFZ-tem (a w Rzeszy „Krankenkasse”) będzie kosztowała nie 30 tysięcy złotych, na wille i kochanki dla „ponów dochtorów”, lecz TRZY tysiące złotych, a lekarze będą walczyć o pacjentów, wzajemnie dumpingując sobie ceny, JAK BYŁO DAWNIEJ :).
  Przykład.
  Od 15-tu lat Chora Kasa rabuje mi, miesiąc w miesiąc, 300 Ojro „ubezpieczenia”.
  To 3.600 Ojro rocznie. ZA NIC, bo ja do „lekarza” nie chodzę..
  Razy 10 lat tak = 36 tysięcy Ojro. I jeszcze 5 lat do tego = 54 tysiące Ojro mi zrabowano, w ciągu 15 lat. Miałbym za to dom 🙂
  Albo za 1/3-cią z tego – luksusową opiekę Lekarza DOMOWEGO, który miałby mnie na swojej liście i okresowo do mnie dzwonił: – „Dzieńdobry, może wpadłby Pan do mnie na okresowy przegląd ?.. I zobaczymy, czy czego Panu nie brakuje ?..”.
  A NIE, jak teraz, gdzie koleje, arogancja, indolencja i CENY kosmiczne, bo „KASA płaci” – czyli dokładnie, jak opisuje to Pan Janusz :).
  A I TAK – z WŁASNEJ kieszeni muszę sobie płacić za KONIECZNE (ale NIE przewidziane w rockefellerowskiej, eugenicznej dla Gojów, procedurze..), za badanie D3 we krwi, czy homocysteiny i jeszcze „lekarz” (Mengele..) dziwnie na mnie patrzy, bo ośmielam się być mądrzejszy od niego od 🙂
  Gdybym płacił 100% prywatnie (mając do dyspozycji owe 300 Ojro miesięcznie, które mi RABUJĄ i których wtedy już NIE MAM !!..), to STAĆ by mnie było na LEKARZA, a nie na bezczelnego gnoja, zwanego teraz „lekarzem”, a któremu bym na dzieńdobry odebrał licencję i posłał na zmywak do Anglii, a wtedy TO LEKARZ by mi wchodził do doopy, a NIE ja jemu…
  Czy tak wiele trzeba wyobraźni, żeby być w stanie PORÓWNAĆ do drogie, faszystowskie i złodziejskie goowno, które mamy, z jakimiś „Ministrami” Radziwiłłami, czy innymi spasionymi Posobkiewiczami w jakichś faszystowskich „sanepidach”, których pies z kulawą nogą nie potrzebuje, bo jeśli w knajpie będzie brudno, albo trująco, to knajpa zrobi plajtę i BEZ sanepidu… PROSTE ?..
  Ale Polacy zdają się tego nie rozumieć..
  Korwin-Mikke nie jest w stanie polskiemu, coraz głupszemu Gojowi tego wytłumaczyć już przez CZTERDZIEŚCI LAT 🙂 …
  Może dlatego, ze ma dykcje niespecjalną ?..
  Albo jego mucha – odwraca uwagę od treści tego, co mówi ?..
  A może to POLACY są już, zaiste, tylko już „nawozem”, za który nas uważają nasi pejsaci Panowie w czarnych kapeluszach, w toe, za Panem Preziem i Prezydentem, podczas zapalania chanukowych świec w polskim Belwederze ?…
  Ufff ! Ale sie qrfa wyżyłem, hej 😀 …
  Shalom ! 🙂

  • hansje

   11 września 2017 at 21:06

   Ale nie ma strachu ! 🙂
   NIE MA takiej opcji (NO-SUCH-OPTION !),
   żeby w polskim JUdastanie zlikwidowano ZUS, NFZ-ty, czy JAKĄKOLWIEK bandziornię, rabującą Polaków 🙂 TO SE NE DA ! 🙂
   BEZ wcześniejszego POWYWIESZANIA, przede wszystkim –
   starych, zasłużonych KOMUCHÓW, pociągających za sznurki wszystkiego w tle :).
   DOPÓKI żyją wszystkie Dukaczewskie, Kwaśniewskie, Olechowskie, Millery. Olekse i Pawlaki (oraz Cimoszewicze, otoczone BORem i lasem..), magdalenkowy układ „My – nie ruszamy waszych, a wy – nie ruszacie naszych !” jest nie do wysadzenia nawet dynamitem…
   WIęc – NIE MA O CZYM MÓWIĆ ! 😀 …

   • hansje

    11 września 2017 at 21:14

    Amerykanie mieli jaką-taką opiekę zdrowotną, dopóki ŻYDOKOMUNA sie do gteog nei dobrała za Obamy i nie WMUSZONO ludiom tego, co mamy my – czyli PRZYMUSOWEGO gowwna, u nich zwanego „Obama-care”…
    Efekty chyba zna już, nawet największy głupek na terenie RP ?…
    Trump, w zbożny odruchu (Jak ichni Korwin..) chciał zlikwidować :)..
    I CO ?… GOOWNO ! 🙂 NE DA SE ! 🙂
    „Władzy raz dobytej – nie oddamy ju NIGDY !” (Władzio Gomułka ?..).
    Inaczej niż KRWIĄ – wrzoda NIE DA SIĘ usunąć 🙂
    WYCINAJĄC go po prostu…
    Czego i Polakom serdecznie życzę..
    Bo tego już nie załatwi w żadnym KnesSejmie, ani w szyderczym, organizowanym przez lisa – kurom w kurniku łże-„referendum” za dwa lata, z pokrętnymi pytaniami, gdzie 80% Polaków nie rozumie, nie tylko wiadomości w TV, ale nawet rozkładu jazdy na przystanku…

    Kury muszą lisowi po prostu ukręcić łeb…
    Voila ! 🙂

  • Zniesmaczek

   11 września 2017 at 22:28

   A co masz mi debilu tłumaczyć jak wystarczy zacząć używać mózgu i zobaczyć jak wygląda opieka medyczna w krajach gdzie jego chore pomysł są od dawna wprowadzone. Na początek proponuję USA.

   W tej chwili najtańsza opieka medyczna jest … na Kubie a w drugiej kolejności na Białorusi.
   Dociera? Opieka medyczna jest droga gdy nie jest centralnie opłacana i zarządzana. Tylko w takiej sytuacji prywatni dostawcy konkurują ze sobą kiedy wiedzą że nie będzie drugiej okazji do sprzedaży.

  • moherowy beret

   12 września 2017 at 23:12

   A co ma zrobić biedny człowiek,gdy niezbędna jest endoproteza kolana jednego,a za 3 lata kolana drugiego?Przecież taki zabieg z tytanową protezą wynosi na jedno kolano 20 tys.zł lub nawet więcej.Tak samo sprawa z biodrami.Przy prywatnej służbie zdrowia zwyczajny Polak nie miałby protez i siedziałby kaleki w domu.Dobrze mówić o prywatnej służbie zdrowia będąc młodym i zdrowym.

 2. Zniesmaczek

  11 września 2017 at 22:23

  Jak zwykle bredzi ale konsekwentnie, za to go lubię 🙂
  Dlaczego twierdzę że bredzi? Wystarczy zobaczyć jak skończyła się prywatyzacja ubezpieczeń zdrowotnych w Czechach, jak „doskonale” działa całkowicie prywatna służba zdrowia w USA.
  Jeżeli ktoś ma mocne nerwy to może jeszcze zobaczyć ile tysięcy ludzi zmarło po prywatyzacji wodociągów w jednym z krajów Ameryki Łacińskiej.
  Dla prywaciarza liczy się WYŁĄCZNIE zysk a nie dobro ludzi czy jakieś idiotyczne pomysły o dzieleniu się nim z „hołotą”.

  • veiculo

   11 września 2017 at 23:05

   W USA jest całkowicie prywatna służba zdrowia? A o Obamacare nieuku słyszałeś? Jeżeli dla „prywaciarza” liczy się wyłącznie zysk, to urzędnik pasożytujący na służbie zdrowia ma na sercu zapewne „dobro ludzkości” 😀 Dla Ciebie komusza bezmózga spierdolino nie ma ratunku… ale jest szansa na zrobienie „kariery” w którejś z komunistycznych jaczejek: PiS albo Razem 😛

  • hansje

   12 września 2017 at 06:25

   Obawiam się, że coś się Panu „Zniesmaczkowi” poprzestawiało 🙂
   Że widzi to dokładnie ODWROTNIE, niż mówi MÓZG właśnie 😀 ..
   Przecież bardziej łopatologicznie, niż tłumaczy Mikke,
   NIE DA się tego chyba wyjaśnić ? 🙂
   Gdzie ja, pod spodem, rozwijam temat jeszcze szczegółowiej…
   No nic, jak powiedział był ongiś jakiś mądry Francuz:
   „Ze swego stanu posiadania – NIKT nie jest zadowolony..
   Ze swego rozumu – KAŻDY: 🙂

 3. andzia

  11 września 2017 at 23:20

  Zgodnie z zaleceniami Korwina (lepiej oddać za darmo. lub przysłowiową złotówkę) już przemysł nam sprywatyzowano. System wymaga kompleksowej przebudowy, mrzonki, że jak się służbę zdrowia odda prywaciarzowi będzie taniej i lepiej- do annałów włożyć. Na pewno łatwiej będzie korporacjom medycznym, bo z prywaciarzem prościej sie idzie „dogadać”.Można podejrzewać, że Korwin lobbuje. Nie zmienia to faktu, że zawsze tak mówił, Za to póki co obdarowano go synekurą, która pozwala dobrze żyć licznemu potomstwu i jemu. Takie czasy. że na gadaniu i pisaniu można się lepiej ustawić niz na przynoszacej wymierne efekty materialne pracy.

  • hansje

   12 września 2017 at 06:42

   Chyba chodzi tu o DWIE RÓŻNE rzeczy 🙂
   Chodzi NIE o żadną tam „przebudowę służby zdrowia”.
   Lecz o LIKWIDACJĘ tego faszystowskiego raka, jakim jest „służba zdrowia”, z Panem Ministrem Radziwiłłem na czele 🙂
   CHYBA, że ja nie jestem na bieżąco z enuncjacjami Pana Janusza – wtedy przepraszam.Mówię w takim razie we WŁASNYM imieniu.
   Alce cosik mi się wydaje, że pamiętam OD ZAWSZE, co głosi Korwin 🙂 ..
   BEZ względu na to, jakie on „synekury” sobie mości, bo jego OSOBY, to ja TEŻ nie lubię za bardzo, Pani „Andziu” 🙂
   Przypominam sobie, jak Korwin opowiada:
   „Gdy trafi nas atak czegoś na ulicy, to NIE wołamy „Służby zdroowia ! Służby zdroowia !, lecz wołamy: – LEKAARZA ! LEKAARZA !”.
   Prawda ? 🙂
   NA CHUdy byk mi „służba zdrowia” ?..
   A JUŻ NA PEWNO żadna „prywatna” (czytaj: – ŻYDOWSKA.., teraz – I TAK żydowska, tyle, że na zasadzie kradzieży zuchwałej na ludziach).
   JAKA była „służba zdrowia w USA, ZANIM komuna żydowska się za nią wzięła, wraz z posadzeniem na fasadzie OBAMY ? 🙂
   No, JAKA ? 🙂
   Jak mówiłem, ludzie po prostu NIE rozumieją, że „[ieniądze mają iść” NIE „ZA pacjentem” (bez żadnego już kontaktu, nawet wzrokowego pomiędzy..), lecz RAZEM z pacjentem. Płatne PO wizycie u „lekarza”, czy w ZAKŁADZIE specjalistycznym, jak RTG, sala operacyjna, zabieg okulistyczny, czy badanie kolonoskopijne.
   TE wszystkie rzeczy, OSOBNO – mają być PRYWATNE.. I ŻADNE tam „Izby lekarskie”, czy inne „Ministerstwa” (czyli FASZYSTOWSKIE Państwo) NIE MAJĄ PRAWA się do niczego wpieprzać !..
   Rzeczy regulują się SAME.
   KTO ma KASĘ – wykupuje sobie PRYWATNIE, tylko i wyłącznie PRYWATNIE opiekę lekarza domowego i potem ewentualnie dalej. I będzie to WIELOKROTNIE TAŃSZE, niż ceny w sytuacji, gdy lekarz i każdy zakład dostaje kasę OD SYSTEMU, niezależnie w ogóle od pacjenta, którego wtedy arogancko olewa i OKRADA, bo wystawia rachunki URZĘDNIKOM, pospołu z nimi żyjąc z RABUNKU… Pacjent wtedy tylko zaledwie PRZESZKADZA swoją obecnością w tym rabunku, bo rabowani są przymusowo wszyscy.
   I mamy tak, jak mamy. Czy to tak trudno zrozumieć, Pani „Andziu” ? 🙂
   Jeśli natomiast wszystko będzie PRYWATNE, ale KAŻDY SOBIE – wtedy będzie KONKURENCJA i ceny – 5-krotnie NIŻSZE. PROSTE ? 🙂
   Niestety – mamy FASZYZM. Taki ŁŻE -„socjalistyczny”.
   Protestantom (opierającym się logicznemu myśleniu Korwina) chodzi zapewno własnie o SOCJALIZM, czyli o rabowanie tych, którzy „mają” – na korzyść „potrzebujących”, którzy NIE MAJĄ (na przykład pracy, czyli źródła dochodu).
   Ponownie odsyłam do USA i systemu, jaki tam panował, ZANIM go zniszczył „Obama”..
   Ech, wziąłbym pałę.. 🙂

 4. Leszek1

  12 września 2017 at 02:10

  Tylko czlowiek niespelna rozumu, oraz naturalnie pan Korwin, moze twierdzic, ze prywatna sluzba zdrowia jest tansza. Maly przykladzik: – znajomy nie zabral ze soba aparatu do mierzenia cisnienia jadac na zwiedzanie USA.
  Poniewaz chcial skontrolowac prace swojego serca, wstapil tam do szpitala. Cisnienie mu zmierzono, uzupelniono nawet zapas pigulek, ktore zazywal i wystawiono na pozegnanie rachunek na 3.000 USD.
  Prywatni lekarze sa za skapi by wydawac pieniadze na kosztowny sprzet medyczny, wiec musza to nadrabiac przez bezlitosne lupienie klienta. Wielu ludzi w US nie stac na oplacenie nawet prostej operacji. Ubezpieczenia zdrowotne tez sa drogie i przewaznie tylko firmy funduja je swoim pracownikom.

 5. Karol

  12 września 2017 at 02:34

  Pan Janusz pierdzieli często ale nie zawsze.
  W tym przypadku miesza papusiu z kupką.
  Po pierwsze jak doktor powie że potrzebna jest tomografia jak Januszka boli nóżka to Januszek poleci i pożyczy nawet i 10 tysięcy a nie tysiąc bo to lekarz jest specjalistą a nie Januszek. Januszek nigdy nie będzie wiedział czy czasem jakieś raczysko się nie zaczyna i jak nie zrobi tomografi to nogę straci za kilka tygodni albo nawet życie jak będzie miał pecha bycia w tych jeden na sto. I tak jest ze wszystkim u lekarza. Jak lekarz coś powie to pacjent nigdy się nie odważy tego nie zrobić bo sam za mało się zna i nie zaryzykuje zdrowia albo nawet życia dla pieniędzy. To pan Januszek czyimś zdrowiem i życiem szasta. Bo nie jego!
  Lekarz dobrze będzie wiedział o swojej przewadze nad pacjentem. Tutaj otwiera się niesamowite pole do rżnięcia głupich pacjentów na miljony przez prywatnych lekarzy i prywatne kliniki. Będą płacić za niepotrzebne tomografie i nie tylko, bo będą się bać. Ze zdrowiem żartów nie ma. To lekarz będzie dysponował czyimiś pieniędzmi na własne potrzeby. A czasy kiedy lekarze bali się Pana Boga i byli uczciwi dawno minęły i pan Januszek dobrze o tym wie. Tym bardziej że sam w Pana Boga nie wierzy.
  Jest dokładnie odwrotnie niż pan Januszek KM mówi. Głupi czy nieuczciwy?

  • hansje

   12 września 2017 at 06:55

   Opowiada Pan wierutne bzdury…
   Jest Pan zupełnie zlasowany myśleniem socjalistycznym, które odebrało Panu śladowe nawet resztki elementarnej wyobraźni 🙂
   Jest dokładnie tak, jak mówi „Januszek” 🙂
   Dokładnie ODWROTNIE, niż PAN tu opowiada 🙂
   Lekarze- złodzieje, się WYKRUSZĄ (albo „konwertują” na uczciwość..),
   na korzyść lekarzy uczciwych, którzy będą trzepać kasę, ale i LECZYĆ.
   Konowały – pójdą na trawkę.
   No, ale nie ma się co zacietrzewiać..
   A co do „przykładu amerykańskiego”, to – powtarzam: – cechuje Pana, wyssane z mlekiem Matki – myślenie SOCJALISTYCZNE 🙂
   Jak sam Pan mówi: – „ze zdrowiem nie ma żartów”
   Jest ono NASZĄ, INDYWIDUALNĄ własnością (a NIE PAŃSTWA, które pozwala sobie ostatnio nawet decydować ZA NAS, co mamy robić z naszym własnym ciałem ! Mam na myśli „szczepienia” i nie tylko ! Odbieranie licencji lekarzom, którzy LECZĄ, zamiast debilnie wypełniać, debilne „procedury” za maksymalnie drogą kasę !), więc SAMI winniśmy się o to zdrowie troszczyć, a nie zwalać wszystkego na lekarza, czy – co gorsza -0 na jakaś „Służbę Zdrowia”..
   Jest Pan krową w oborze u chłopa (jak teraz), Panie „Karol”-u, że ceduje Pan na chłopa swoje zdrowie (i zadawanie paszy z przodu, usuwanie goowna z tyłu i DOJENIE, plus rzeźnia na końcu) ?..
   Już bardziej łopatologicznie nie mogę 🙂
   TAK – ma Pan TERAZ 🙂
   Czy jest Pan CZŁOWIEKIEM, myślącym, ODPOWIEDZIALNYM za własne czyny (jak ludzie w Texasie, czy Arizonie..), który SAM decyduje, co dla niego jest dobre, a co złe i gdzie ma wypożyczyć, czy kupić ciśnieniomierz ?.. Żeby SAMEMU sobie umieć to ciśnienie zmierzyć ?.. Trzeba SWÓj los dzierżyć we WŁASNYCH rękach, a nie powoływać się na „SŁUŻBY” jakieś, za rabowane INNYMI ludziom pieniądze ?…
   No, zaiste, trudno wykołysanym od niemowlęctwa KOMUCHOM wytłumaczyć, co to jest WOLNOŚĆ, w której o swoje BEZPIECZEŃSTWO – należy się troszczyć SAMEMU…
   Kto nie ceni sobie WOLNOŚCI – ten czuje się dobrze w niewoli.
   I zupełnym upodleniu.
   Jak w Polsce dzisiaj.. Narastająco..
   I jak w USA, choć nie we wszystkich stanach…
   Ręce opadają…
   No nic. Ale NIE WSZYSCY myślą już sowiecko..Coraz więcej LUDZI (a nie bydełka..) BUDZI się z tego Matrixa…

   • andzia

    12 września 2017 at 10:12

    Niech Pan nie przesadza z ta konkurencyjnością, wolnym rynkiem i podobnymi teoriami. Wolny rynek mamy podobno w gospodarce liberalnej. Sa przepisy o zwalczaniu nieuczciwej kokurencji, zapobieganiu praktykom monopolistycznym a rynek należy do korporacji. I co Pan na to? Teoria sobie, praktyka sobie. Polacy są za biedni, aby im likwidować służbę zdrowia. Na prywatyzacjach dorobili się niektórzy, młodzi dalej nie mają pracy, rośnie liczba emerytów i proponuje im się na starość po minimum 20, 25 latach pracy przy marnych świadczeniach prywatnego lekarza. Skoro już Korwin jest w PE to niech wcześniej zaproponuje równe, najniższe świadczenia emerytalne dla wszystkich obywateli UE. Podobno solidaryzm-co widać po nachodżcach- jest naczelną zasadą unijną.

    • myślę sobie że

     12 września 2017 at 19:31

     Dlaczego liberał Mikke opłacany jest z pensji europosła?
     Czy to nie koliduje z jego poglądami o prywatyzacji wszystkiego?
     Czy nie powinien tejże zaszczytnej funkcji pełnić honorowo?

 6. maruda

  12 września 2017 at 16:46

  Całym sercem ciałem i duszą TAK- PRECZ Z SOCJALIZMEM! Widać to w każdym szpitalu na ojomie np. w Gdańsku. Ten marazm, Ci ludzie chodzący jak muchy w smole, to oczekiwanie po kilkanaście godzin na Coś. I ta myśl „gdybym miał urwaną nogę to by się ruszyli”. Etatyzm jako cecha socjalizmu. I najważniejsze tak jak w służbie zdrowia tak w polityce: jak patrzysz na tych gadających durni i cieszysz się że ten lub tamten walnął gafę to PAMIĘTAJ on to ROBI ZA TWOJE PIENIĄDZE! I kto jest gupi? (jak mawiają moi koledzy z pracy)

 7. myślę sobie że

  12 września 2017 at 19:20

  Coś co źle działa, bo jest źle zorganizowane to najlepiej zlikwidować.
  Tak też neoloberalni troglodyci zlikwidowali cały przemysł polski. Teraz jesteśmy kolonią.
  Niech Mikke zapozna się z komercyjną służbą zdrowia w USA. Jest najdroższą na świecie i najwięcej chorych generuje.
  Natomiast byle zabieg na sali operacyjnej kosztuje tyle, że ludzie muszą zadłużać się na lata, by nie umrzeć wśród wspaniałej komercyjnej służby zdrowia.
  Jednak prostacki umysł rozumie tylko proste zasady. Jak coś jest skomplikowane, to należy zaraz to zlikwidować.
  W Polsce, prócz złego zarządzania, jest też problem z wysokością składek. Gdzie w krajach zachodnich składki, przy około 4x wyższych zarobkach są zdecydowanie wyższe na jednego pacjenta niż u nas.
  Dlaczego np. u nas lekarz czy pielęgniarka po studiach nie ma przymusu odpracowania w publicznej służbie zdrowia poniesionych przez społeczeństwo wysokich kosztów ich wykształcenia?
  To z naszych podatków się ich kształci. By zaraz po studiach wyjechali do Niemiec lub zatrudnili się w prywatnych ośrodkach. W wielu krajach jest to stosowane z powodzeniem.
  Gdzie jest to swego czasu zapowiadane, płacenie za każdego pacjenta w przychodniach, tak by motywować lekarza do dobrego leczenia?
  Oczywiście nie ma o tym mowy. Przepadło w tyglu „reform”.

  • andzia

   13 września 2017 at 08:44

   No i ta czapa biurokratyczna pożerajaca nasze składki, produkcja papierów, formularzy przerastająca cel, któremu ma służyć.

 8. cay-tec

  14 września 2017 at 12:04

  na pewno korwin ma racje jednak przyklad usa pokazuje co innego bo na wszystkim siedza ubezpieczalnie I prawnicze hieny z drugiej strony niech wracze sie zdecyduja akbo robiaw opiece publicznej albo w prywatnej I tu powinno sie zabronic chalturzyc na publicznym sprzecie a zus jak najbardziej do likwidacji z tym ze korwin juz dawno postulowal aby 1/3prywatyzowanych firm oddac zusowi zeby mial z czego placic obecnym emerytom ale wtedy medrcy typu balcerek czyten fiut z kongresu lewych dochodow smiali sie z niego tak jak zreszta inni

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra