Z kraju

Zaproszenie KEP do dyskusji o mediach

17 września przypada Niedziela Środków Społecznego Komunikowania.  Z tej okazji Stowarzyszenie Komunikacji Społecznej SIGNIS-POLSKA wraz z Biurem Prasowym Konferencji Episkopatu Polski organizują spotkanie pod tytułem: „Przekazujmy nadzieję i ufność w naszych czasach”, którego tematyka będzie ściśle związana z orędziem Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Komunikowania.

Oto fragment wspomnianego papieskiego orędzia:

„Myślę, że musimy przerwać błędne koło niepokoju i spiralę lęku, będące owocem nawyku koncentrowania uwagi na „złych wiadomościach” (wojnach, terroryzmie, skandalach i wszelkiego rodzaju ludzkich niepowodzeniach). Oczywiście, nie chodzi o promowanie dezinformacji, w której pomijany byłby dramat cierpienia ani o popadanie w naiwny optymizm, którego nie nadweręża skandal zła. Wręcz przeciwnie chciałbym, abyśmy wszyscy starali się przezwyciężyć to często nas ogarniające uczucie niezadowolenia i zrezygnowania, pogrążające w apatii, rodzące lęki lub wrażenie, że złu nie można postawić granic. Ponadto, w systemie komunikacyjnym, gdzie rządzi logika, w myśl której dobra wiadomość nie chwyta, a zatem nie jest newsem, i gdzie dramat cierpienia oraz tajemnica zła łatwo stają się widowiskiem, można ulec pokusie znieczulenia sumienia lub pogrążenia się w rozpaczy.”

 fragm..: „«Nie lękaj się, bo jestem z tobą» (Iz 43, 5). – Przekazujmy nadzieję i ufność w naszych czasach” –Orędzie na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu

Konferencja poprzedzająca 17. Niedzielę Środków Społecznego Komunikowania odbędzie się w czwartek, 14 września 2017 roku, o godzinie 11.00 w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski, Skwer Kard. Stefana Wyszyńskiego 6, Warszawa, sala 16.

Temat będą omawiać redaktorzy: Marek Zając i Anna Popek, na koniec proponuje się dyskusję w temacie.

źródła: KEP, Bolletino – press.vatican.va

 

 

 

źródła: KEP, Bolletino – press.vatican.va

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

78 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra