Felieton

W kinach „Bodyguard Zawodowiec” – akcja, humor, romans, eksplozje – sympatyczny film akcji

Nie należy sugerować się ani kiepskim polskim tytułem ani równie kiepskim plakatem. „Bodyguard Zawodowiec” w reżyserii Patricka Hughesa, z udziałem Ryana Reynoldsa, Samuela L. Jacksona, Garya Oldmana, Salmy Hayek, to świetne kino akcji, pełne czarnego humoru, ckliwego romansu, eksplozji, nieustannych pościgów, krwawych walk i strzelanin, czyli wszystkiego tego co od tysiącleci daje frajdę białemu człowiekowi.

 

Bohaterem filmu jest ochroniarz Jackson Smith (grany przez Ryana Reynoldsa) który musi dostarczyć z Londynu do Hagi płatnego zabójcę Dariusa Kincaida (granego przez Samuela L. Jacksona). Kincaid ma być głównym świadkiem oskarżenia w procesie o ludobójstwo przeciwko prezydentowi Białorusi Vladislavowi Dukhovichowi (granemu Garego Oldmana). W nagrodę za złożenie zeznań, z wiezienia ma zostać zwolniona żona zabójcy Sonia Kincaid (grana przez nieukrywającą swojego wieku a wciąż niezwykle atrakcyjną Salme Hayek).

Złożenie zeznań chcą uniemożliwić białoruscy najemnicy ścigający ochroniarza i zabójce przez całą Europę. Warto zauważyć dwa politycznie nie poprawne wątki w filmie. Po pierwsze wzbudzający sympatie płatny zabójca (likwidujący tylko złych ludzi) to człowiek wierzący. W trakcie drogi bohaterom pomagają sympatyczne katolickie zakonnice. Pozytywne ukazanie wierzących znacznie odbiega od politycznie poprawnego przypisywani wiary negatywnym bohaterom pop kultury.

Drugim wątkiem pozytywnym jest politycznie niepoprawny brak gejów oraz ukazanie pozytywnie monogamicznych związków kobiety i mężczyzny. Co też pozytywnie odbiega od nachalnego epatowania gender przesłaniem w politycznie poprawnej popkulturze.

„Bodyguard Zawodowiec” to niewątpliwie dobry film by poprawić sobie nastrój w deszczowe dni odchodzącego lata. Film można zobaczyć w kinach w całej Polsce w tym i w warszawskiej Kinotece mieszczącej się w Pałacu Kultury.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. Antares

  12 września 2017 at 21:17

  Tak prezydent Białorusi ludobujcą. A dlaczego nie biorą wzorców z rzeczywistości, na przykład prezydent Ameryki- tam praktycznie to każdy prezydent jest ludobójcą.

 2. Prawniczek

  13 września 2017 at 06:07

  „w procesie o ludobójstwo przeciwko prezydentowi Białorusi ”
  Już wiem że to jest kolejne propagandowe g.wno z Hollywood. Dzięki za ostrzeżenie.

 3. wolfteam hack

  13 września 2017 at 07:05

  I enjoying, will read more. Thanks!

 4. MacGregor

  13 września 2017 at 10:24

  No normalnie duży dzieciak z tego Janka

 5. avg antivirus 2017 license key

  13 września 2017 at 12:36

  This is good. Cheers!

 6. dayz download For MAC

  16 września 2017 at 15:14

  Ha, here from bing, this is what i was browsing for.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra