Wiara

Ludzie wyłączą was spośród siebie

Medytacje ewangeliczne z dnia 13 WRZEŚNIA 2017, Środa, Łk 6,20-26

W owym czasie Jezus podniósł oczy na swoich uczniów i mówił: Błogosławieni jesteście wy, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże. Błogosławieni wy, którzy teraz głodujecie, albowiem będziecie nasyceni. Błogosławieni wy, którzy teraz płaczecie, albowiem śmiać się będziecie. Błogosławieni będziecie, gdy ludzie was znienawidzą, i gdy was wyłączą spośród siebie, gdy zelżą was i z powodu Syna Człowieczego podadzą w pogardę wasze imię jako niecne: cieszcie się i radujcie w owym dniu, bo wielka jest wasza nagroda w niebie. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili prorokom. Natomiast biada wam, bogaczom, bo odebraliście już pociechę waszą. Biada wam, którzy teraz jesteście syci, albowiem głód cierpieć będziecie. Biada wam, którzy się teraz śmiejecie, albowiem smucić się i płakać będziecie. Biada wam, gdy wszyscy ludzie chwalić was będą. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili fałszywym prorokom.

Ludzie wyłączą was spośród siebie… A nam się wydawało niekiedy, że jak już się nawrócimy, jak będziemy żyć blisko Boga, gdy juz nasze ścieżki się naprostują, życie moralne uporządkuje, to… wtedy będziemy mieć mnóstwo przyjaciół i będziemy szczęśliwi.

A tymczasem ludzie wyłączą nas spośród siebie i naprawdę tak sie dzieje.

Człowiek, który realnie żyje w relacji z Jezusem Chrystusem, doświadcza krzyża. Przyjmuje zadania, które go przerastają i sam Bóg prowadzi przez człowieka działania na świecie.

Wygrana każdej misji została jż spełniona na krzyżu Jezusa Chrystusa. Zobaczmy dokładnie ile osób pozostało pod krzyżem Chrystusowym… Niewiele… ponieważ sam Jezus został wykluczony spośród ludzi. Dlaczego w naszym życiu miałoby być inaczej?

Mamy w sobie takie dziwne pragnienie, żeby podobać się ludziom, żeby nas chwalili. Wiele wysiłku wkładamy w to, aby po prostu być lubianym w środowisku, w którym przebywamy. Jeśli jednak lubią nas dokładnie wszyscy, to zazwyczaj prawda jest taka, że nie lubi nas nikt, ale mamy w sobie coś, co pragną ci wszyscy od nas mieć. To może być cokolwiek, poczucie humoru, talenty, posiadane przez nas dobra, ale… to wszystko nie jesteśmy my sami.

A tymczasem prawdziwa relacja to bycie wspólnie głodnym, to wspólny niekiedy płacz, to wspólne przeżywanie odrzucenia… Jezus Chrystus zna to wszystko i jako pierwszy współodczuwa z nami, każdą sytuację naszego życia.  Podobnie ci, którzy tak samo jak my są nienasyceni. Wielka jest nasza nagroda, bo… doświadczamy przwdziwych relacji! Czy potrzeba czegoś więcej?

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. Soroka

  13 września 2017 at 10:38

  „jak będziemy żyć blisko Boga, gdy juz nasze ścieżki się naprostują, życie moralne uporządkuje, to… wtedy będziemy mieć mnóstwo przyjaciół i będziemy szczęśliwi.”
  Takie wydawanie wypływa z materialistycznego podejścia do życia.
  Chrześcijańskie podejście do życia uwzględnia nie tylko życie na tym świecie, ale i wieczność.
  Życie chrześcijanina podobne jest do idącego po górach turysty. Ponosi trudy i nawet cierpienia, ale nadzieja, że gdy dojdzie do celu to będzie szczęśliwy, bo pokonał trudności, odpocznie i się posili upragnionym posiłkiem. Dlatego chrześcijanin nosi w sobie zarzewie szczęśliwości, bo ma nadzieję życie wiecznego w szczęśliwości, czyli w bliskości z ukochanymi w pełnym zaspokojeniu wszelkich pragnień.
  Wyznawcy materializmu (religia oparta na wierze w samoistne i bezprzyczynowe powstanie świata materialnego) całe swoje oczekiwania kierują do życia cielesnego, bo innego nie uznają. Nie tworzą wspólnot, tylko grupy interesu, bo materialiści to egoiści, a egoizm nie wytwarza więzi duchowych, tylko je niszczy.

 2. Anthonyjeoto

  15 września 2017 at 22:11

  PROFIT КОНТАКТ МН — цементно-песчаный раствор со спецдобавками, штукатурка для механизированного нанесения http://www.focuz.ru.

 3. lumion 7.5 crack For MAC OS

  16 września 2017 at 19:31

  yahoo brought me here. Thanks!

 4. Kevin

  19 września 2017 at 18:47

  I delight in this listing! Due for producing it towards offer you tourists a experience of some neat sites toward examine out! I sought after in the direction of increase Jap Country Penitentiary simply because of it’s remarkable heritage and historic significance within this state. I wrote a weblog with regards to browsing former this Summer months.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra