Wrześniowy Egzorcysta o materializacjach w czasie egzorcyzmów

Materializacje w czasie egzorcyzmów to jeden z tematów przewodnich wrześniowego numeru miesięcznika Egzorcysta. W czasie rytuału uwalniania dręczonego lub opętanego od demonów, ofiary demonów często wypluwają szkło, włosy, gwoździe, pakunki szmatek lub papieru (możliwe, że są to przedmioty spreparowane przez osobę, która złorzeczyła opętanemu).

 

Materializacje mają swoją lokalna specyfikę. W Afryce opętani pod wpływem egzorcyzmów, wydalają odbytem kraby, a przez czubek głowy ryby (skóra na głowie się otwiera i pojawiają się ryby). Także i w Europie niebezpieczne zmaterializowane przedmioty są wydalane przez opętanego ustami, odbytem, albo u opętanych waginą.

Demoniczny charakter materializacji przedmiotów występuje nie tylko u opętanych ale także i u służących demonom guru, jak w wypadku teozofki Heleny Bławatskiej lub u hindusa Stahya Baby.

Zjawiska paramistyczne mogą wynikać z psychiki człowieka, ingerencji demonów albo łaski Boga. Wynikające z ingerencji demona pojawiają się w czasie egzorcyzmów.

Do zjawisk paramistycznych zaliczane jest dostrzeganie w przedmiotach znaczących przesłań nie dostrzeganych przez innych, wizje, odbieranie przesłań duchowych, mówienie lub rozumienie obcego języka, którego człowiek nigdy się nie uczył, wydawanie dźwięków w czasie uniesienia mistycznego, rozpoznawanie stanów emocjonalnych innych, jasnowidzenie teraźniejszości i przyszłości, nagłe nabycie wiedzy bez nauki.

Łaską ofiarowaną świętym bywały stygmaty, krwawy pot, zachowywanie pełnej świadomości bez długiego niejedzenia i niepicia, zachowywanie pełnej świadomości przy długotrwałym braku snu, lewitacja, momentalne przemieszczanie się na duże odległości, przebywanie w dwu lub więcej miejscach naraz, przenikanie przez ściany i inne przeszkody, świecenie ciała, wydzielanie miłego zapachu.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

145 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra