Z kraju

Po blokadach go poznacie – facebook znów narzuca swój światopogląd

Facebook to medium społecznościowe, które nie jest zawieszone w bezosobowej przestrzeni kosmicznej i tak jak każda cyfrowa metodologia oddziaływania, ma jakiegoś osobowego konkretnego autora.

W przypadku medium społecznościowego w pewnym sensie tych autorów jest oczywiście całe mnóstwo, jednak są pośród nich decyzyjni kontrolerzy, czuwający… no właśnie, nad czym?

Mamy na portalu facebookowym więc profile prywatnych osób, ale są też tzw. fake-konta, za którymi zazwyczaj kryją się producenci wszelkiej maści określonego hejtu.  Zawsze jednak za owymi hejtami, czy też za bardziej lub mniej uargumentowanymi wypowiedziami w tzw. ‘sprawach’, stoją konkretni ludzie.

To jest jedna strona społeczności facebookowej, o której można jeszcze mnóstwo napisać i którą można analizować na wiele sposobów. Z powodu jednak kilku ostatnich wydarzeń, które bezpośrednio dotyczyły m. in. redaktorów i pblicystów Prawy.pl, dziś chcemy bardzo mocno zwrócić uwagę na coś, co jest filarem facebooka, czyli samym jego centrum dowodzenia. Chodzi  mianowicie o obnażenie światopoglądu portalu.

Pamiętajmy, że w zarządach firm zawsze są żywi ludzie, którzy mają przecież jakieś określone przekonania. Według tych poglądów działa cała firma. Na jedne rzeczy się pozwala, na inne nie. Uczciwość polega na tym, że konkretna firma nie ukrywa swego ukierunkowania światopoglądowego, nie udaje przed społeczeństwem wartości odmiennych niż te, które są wyznacznikiem jej działania.

Niestety nie dotyczy to jak się wydaje facebooka. Poniżej opisujemy więc dla Państwa konkretne sytuacje, która obnażają preferowaną na tym portalu światopoglądowość, według której  właśnie dokonują się tam działania eliminacyjne lub promocyjne określonego przesłania ideologicznego.

O co chodzi?

Otóż jeden z naszych publicystów pan Arkadiusz Miksa, wszechstronny erudycyjnie historyk, został właśnie zablokowany na facebooku. Tym jednak zdaje się facebook strzelił sobie w kolano, gdyż blokując pana Miksę pewnie nie wiedział, że jest on też fachowym analitykiem mediów społecznościowych, a Prawy.pl, w którym pisze pan Miksa od dłuższego czasu bacznie przygląda się facebook’owym poczynaniom i otwarcie je opisuje, wszak to już nie pierwszy raz, kiedy nasi autorzy są blokowani w tymże medium.

Po wstępnych obserwacjach proponujemy Państwu zapoznać się z faktami, które w dużym stopniu obnażają światopogląd firmy.

Dlaczego należy się temu mocno przyjrzeć? To proste. Użytkownicy facebooka, dokładnie tak jak wszyscy korzystający z jakiegokolwiek produktu jakiejkolwiek firmy, mają prawo znać intencje działania danej firmy, jak i rzetelność jej obsługi. Wszyscy mamy do tego pełne prawo. I już!

A zatem fakty:

Pan Arkadiusz Miksa posiadał kartę pewnej warszawskiej kinoteki, która właśnie ogłosiła na swym facebookowym profilu  propozycję pokazów filmów LGBT. O merytorycznej słuszności powodów, dla których wielu ludzi oburza się na całą tzw. kulturową działalność owych środowisk pisaliśmy wczoraj w felietonie pt.: „Środowiska LGBT rozkręcają się wrześniowo – odczarowujemy ich hasła”

http://prawy.pl/57403-srodowiska-lgbt-rozkrecaja-sie-wrzesniowo-odczarowujemy-ich-hasla/

Jako stały klient owej kinoteki pan A. Miksa wyraził więc swoje niezadowolenie w jej profilu, pisząc w komentarzu do postu: „Czemu promujecie odchyły, mam kartę kinoteki i w tej sytuacji jej nie przedłużę”. Po krótkim czasie autor komentarza został zablokowany przez portal, jego wypowiedź usunięto i mimo iż facebook zadeklarował założenie blokady na 24 godziny, które obecnie już dawno minęły, blokada sobie trwa… i trwa…

Jednocześnie facebookowi kompletnie nie przeszkadza wpis jednego z internatów pod tym samym postem kinoteki, który brzmi:

„Ojapie….le  LQBTQWERTY znowu będzie prowadzilo swój kukturkamf” (pisownia oryginalna, a co jest w miejscu wykropkowanym mogą się Państwo domyśleć)

O co chodzi? Albo może raczej o kogo? Proszę samemu sprawę przemyśleć i wyciągnąć wnioski.

Do tego przypomnijmy jeszcze całkowicie bierną politykę facebooka wobec agresywnych wypowiedzi pod adresem czworo katolików, występujących podczas nie tak dawnej konferencji prasowej,  publikowanej na facebooku,  w której owi katolicy zajęli stanowisko w pewnej ważnej sprawie publicznej. Gromy na katolików grzmiały następująco:

 „Głupiocy”, „Chyba was po….o”, „Znowu ci darmozjady kościelne wpiepsz….ą się do naszego życia.”, „Banda czarnych łotrów i kanalii”, „Zadymiarze, […] weźcie się do uczciwej pracy.”,  „Fanatyczne pseudo katolickie szumowiny”, „te gęby mówią same za siebie”, „Przecież to oblicza debili”, „co za szmaciarze – katole pie…one – wszędzie jak wszy się wciskają” – tu nic nie zniknęło z facebooka. Ciekawe prawda?

Z całą sprawą można zapoznać się w artykule pt.: „Won od naszego miasta” powiedziano katolikom w Bydgoszczy, bo nie bali się zabrać głosu

http://prawy.pl/55667-won-od-naszego-miasta-powiedziano-katolikom-w-bydgoszczy-bo-nie-bali-sie-zabrac-glos

W tym momencie z pewnością po prezentacji powyższych przykładów działania facebooka, sami Państwo już mają jasny obraz sprawy.

Miejmy świadomość więc, że portal facebookowy nie jest jakimś obiektywnie traktującycm swych użytkowników medium społecznościowym. Gdyby tak było, gra z banowaniem ludzi nie toczyłaby się w ten sposób, ale byłaby rzeczywiście czuwaniem nad dobrem wszystkich korzystających z portalu.

Przypominamy więc przy tej okazji, że:

„Prawnicy Instytutu oferują bezpłatną pomoc prawną internautom poszkodowanym w wyniku zablokowania bądź zamknięcia prowadzonych przez nich patriotycznych profili facebookowych. Osoby zainteresowane uzyskaniem takiej pomocy zachęcamy do kontaktu: interwencja@ordoiuris.pl.”

Na koniec poddajmy głębokiej i uczciwej refleksji pewną myśl:

Jaki dokładnie świat ideologiczny kryje się za działaniami facebooka?

I czy może wreszcie nie nadszedł już najwyższy czas, aby przedefiniować znaczenie słowa ‘ksenofobia’? Używany z impetem bowiem termin ‚ksenofobia’ przez ideologów jednej opcji, jako  rzekomo zagrażająca im siła rażenia, w rzeczywistości odpalana jest dokładnie przez nich samych, w kierunku wszystkich tych, którzy mają odwagę mieć inne niż oni sami zdanie i nie boją się o tym głośno mówić.

Nie słuchając więc wrzaskliwych krzyków przeciw zachowaniom tym, czy tamtym,  zastanówmy się mocno wszyscy, w którą tak naprawdę stronę działa… ksenofobia?

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

16 komentarzy

16 Komentarzy

 1. Satyr

  13 września 2017 at 13:03

  ludziki, nie bądzcie naiwni. A KTO nie narzuca? Cenzury moze nie ma na niezależnej od rozumu, czy na stronie karnoskich, którzy tez blokują konta? Z tego co zauwazyłem, to na do Rzeszy Lisickiego jest ona stosunkowo rzadka, ale reszta rezimowych mediów pozostawia wiele do zyczenia. U was też od czasu do czasu jest stosowana cenzura.

  • Maciek

   13 września 2017 at 13:20

   No ale FB aspiruje do „uniwersalnego” medium . Co wolno smrodowi ,to już nie koniecznie wojewodzie .

   • Maciek

    13 września 2017 at 13:26

    Natomiast jeśli FB , jest forum dyskusyjnym środowiska LGBTQWERTY ,to też OK ,tylko niech to wprost powiedzą .

    • Maciek

     13 września 2017 at 14:05

     W sumie to przydałaby się jakaś taka zwięzła ( w kilku zdaniach ) definicja . FB to … … … … . Natomiast taka zapętlona . Na FB są poglądy społeczności FB . Poglądy społeczności FB tworzą FB właściwie nic nie mówi i trudno się „odwoływać” od decyzji tej społeczności .

  • podolak

   18 września 2017 at 15:21

   „A KTO nie narzuca?”

   Ustawy oświatowej jeszcze Poroszenko nie podpisał a już w w UA banderowcy dyrektorów szkół z językami nauczania mniejszości narodowych (w tym polskiej)ZWALNIAJĄ.
   Żle uczą niepatriotycznie, tak uzasadniają.
   Nalezy wynaradawiać dzieci jeszcze szybciej.
   Bandery nie chcą te dzieciaki kochać i to jest w UA, straszne przestępstwo.
   Polskie służby z konsulatu we Lvivie udają ze nie widzą i nie słyszą.
   Podobno na wyraźne polecenie ambasadora Piekły.
   Rodzice dzieci bronią dyrektorki a w rzeczywistości swoje dzieci przed banderyzacją.

   http://kurs.if.ua/news/pokarannya_za_yazyk_dyrektor_ivanofrankivskoi_shkoly_3_z_rosiyskoyu_movoyu_navchannya_zvilnyaietsya_cherez_tysk_chynovnyka_vid_svobody_57640.html

 2. Gocha

  13 września 2017 at 14:15

  FB to taka wirtualna GNIDA. Kilka lat temu moja córka założyła mi konto na fb, którego ja nigdy nie aktywowałam. Nie mniej jednak, od co najmniej 3 lat otrzymywałam maile z informacją i pytaniem czy znam takie i takie osoby (podane były nazwiska, miasto lub miejsce pracy). Nie reagowałam na te maile. Nie tak dawno dostałam takiego maila i z ciekawości kliknęłam na jedno z podanych mi nazwisk bo było inaczej bo na niebiesko wyświetlone. Okazało się, że tym ich podstępem aktywowałam konto. Oczywiście po kilku godzinach go usunęłam. Usuwajcie swoje konta bo to totalna inwigilacja.

 3. niepisior

  13 września 2017 at 14:19

  Ja nie rozumiem tego jojczenia na jawnie żydokomunistycznego fb.
  Wystarczy nie używać, nie wchodzić, nie publikować, nie być na fb!
  Przecież normalny internet ciągle działa. Strony działają. Czy NAPRAWDĘ konieczna jest obecność na jakimś forum(?), bo nie wiem do jakiej kategorii zakwalifikować fb?
  Ja nie byłem, nie jestem i nie będę na fb. I wszystkich, którzy są na fb a narzekają, zachęcam do ODZYSKANIA WOLNOŚCI i wypisanie się z tego bałaganu!

  A ruch odpływowy z fb chyba już się zaczął, bo management fb gwałtownie szuka nowych żródeł przychodów, bo wpływy z samego fb jako źródła danych dla reklamodawców zaczyna wysychać, czyli jednak ludziska odchodzą, więc nie bedziecie ani pierwsi, ani jedyni.

 4. Alot

  13 września 2017 at 14:31

  Mam wobec tego pytanie.
  Co się stanie, jeśli w tym miejscu, pod tym tekstem napiszę komentarz, który będzie nie tylko niezgodny z widzimisię autora, ale przede wszystkim z profilem moralno-etycznym serwisu?
  Będzie sobie wisiał po wsze czasy czy może jednak zostanie usunięty?

  Pod rozwagę, wszystkim krzyczącym, o cenzurze. Niech się zastanowią ile wolnej przestrzeni wokół siebie zostawiają dla innych poglądów, a dopiero potem szukają akceptacji dla swoich przekonań u innych osób.

  • Maciek

   13 września 2017 at 14:59

   Ile poglądów zmieści się na łepku od szpilki ? Po co tu jeszcze przestrzeń mieszać .. Osoba,jednostka po prostu ma jakieś poglądy . Jest wolna może je wyrażać , może ich nie wyrażać ,mogą spotkać się ze zrozumieniem ,lub nie . A jak są nieakceptowane ,to często może się pojawić twórczy spór .

   • Alot

    14 września 2017 at 00:57

    Masz na myśli ten ‚twórczy’ ferment poniżej?

    • Maciek

     14 września 2017 at 07:44

     Ferment to raczej dekonstruktywizm niż tworzenie czegokolwiek .

 5. Marian

  13 września 2017 at 21:24

  Nie posiadam konta na FB i jakoś nie mam takiej potrzeby.

 6. klioes vel pislamista

  13 września 2017 at 22:04

  ksenos = obcy, fobos = strach
  Ksenofobia = strach przed obcym(ymi)

  NIC NIE TRZEBA „PRZEDEFINIOWYWAĆ” !!!

  Wystarczy konsekwentnie przypominać prawdziwe znaczenie słów, które jest celowo zmieniane przez lewactwo.

 7. Robert B.

  13 września 2017 at 22:37

  Pejs-zbuk to medium ŻYDOWSKIE. Od razu staje się jasne wszystko.

 8. Warmiak

  17 września 2017 at 14:49

  Po co korzystacie z tego FB ????
  Jakbyście nie korzystali to nikogo by nie zablokowano i etc.
  Widzę, że rozmawiacie o temacie ale nie staracie się go naprawić. Naprawa to porzucenie FB.
  Ja nie mam konta tam, prowadzę firmę mam znajomych, żyję normalnie. FB nie jest potrzebny do niczego ludziom, jest potrzebny służbom aby Was lepiej poznać i jeszcze dokładniej inwigilować.

 9. klioes vel pislamista

  18 września 2017 at 20:02

  ZDF w akcji

  ZDF w akcji – nie brak „atrakcji”…
  Niech kwitnie pustogłowie!
  Głoszą Judasze: „Zbrodnie nie nasze!…”
  (Film „Nasze matki, nasi ojcowie”)

  Dodają grozy „polskie” obozy.
  Przepraszać?… „Nie ma za co!
  Bo demokracji w Polsce brak…” Racji
  Mają ci więcej, którzy IM płacą.

  Ta, co straciła ojca, niemiła
  Jest w studiu w czas debaty.
  Spytać Makreli Niemcy by chcieli:
  Dlaczego naród ma iść na straty?

  Głos wdów i sierot uciszył Herod.
  Już Astrid Passin wejście
  Do studia – byłe… Bo jest niemiłe
  Kryptocenzury przez nią obejście!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra