Z kraju

Jest wniosek o odwołanie Adama Bodnara

Robert Winnicki ogłosił, że rozpoczął zbiórkę podpisów pod wnioskiem o odwołanie Adama Bodnara. Pismo zostało już podpisane przez Jana Klawitera z Prawicy RP. – Zgodnie z zapowiedziami dziś rozpocząłem zbiórkę podpisów pod wnioskiem . Pomożecie zachęcać posłów do podpisywania się? – napisał na twitterze poseł Robert Winnicki.

 

– Podejmowane przez niego interwencje w wielu przypadkach noszą piętno głębokiej ideologizacji uprawianej w duchu marksizmu kulturowego. Tym samym Rzecznik Praw Obywatelskich wielokrotnie, w sposób rażący, przemyślany i konsekwentny sprzeniewierzył się złożonemu ślubowaniu, tak w zakresie wierności Konstytucji, jak i, w sposób manifestacyjny, zasadzie bezstronności. Drastyczne działania Adama Bodnara doprowadziły do uformowania się inicjatywy obywatelskiej na rzecz jego odwołania. Petycję w tej sprawie, skierowaną do najwyższych władz RP, poparło już ponad trzydzieści tysięcy obywateli, a liczba osób ją popierających szybko wzrasta. Adam Bodnar wykorzystuje funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich do prowadzenia ideologicznej krucjaty w myśl idei marksizmu kulturowego. Należy podkreślić, że Adam Bodnar wykorzystuje w ten sposób sprawowany urząd nie tylko poprzez bezpośrednie interwencje, ale również m.in. udzielając patronatów imprezom i konferencjom organizowanym przez przedstawicieli skrajnej lewicy, dążącym do zmiany porządku konstytucyjnego Rzeczypospolitej. – napisał poseł Winnicki w uzasadnieniu.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

24 komentarze

24 Komentarzy

 1. m

  13 września 2017 at 21:06

  „Słuchaj Synu! Przez uprzejmość nie będę już precyzował – jaki Synu – chociaż nie zamierzam ukrywać, że ta intytulacja wynika nie tylko z różnicy wieku między nami, ale również, a może nawet przede wszystkim – z intencji okazania Ci pogardy z powodu wypowiedzi, iż musimy pamiętać, że wiele narodów współuczestniczyło w realizowaniu holokaustu. W tym także naród polski. Wypowiedź ta dowodzi, że nie wiesz, co to jest naród” – zaczął swój tekst red. Michalkiewicz zastanawiając się jednocześnie nad kompetencjami Rzecznika Praw Obywatelskich. Zdaniem publicysty Adam Bodnar jest niedouczony mimo szerokich kompetencji formalnych.

  „Kierując się chrześcijańskim obowiązkiem, nakazującym nieumiejętnych nauczać (zob. Katechizm Kościoła katolickiego – uczynki miłosierne co do duszy), uprzejmie Ci wyjaśniam, że naród to wspólnota etniczna, która zorganizowała się politycznie. Tym właśnie różni się on od narodowości, która ma wprawdzie wspólny język, historię, obyczaje, religię – ale nie zorganizowała się politycznie, to znaczy – nie wytworzyła hierarchii, czyli szlachty, dzięki której staje się narodem” – pisze do Adama Bodnara redaktor Michalkiewicz.

  „W świetle tego wyjaśnienia widoczna jest w całej rozciągłości fałszywość Twego twierdzenia, jakoby w realizowaniu holokaustu uczestniczył także naród polski. Naród Polski w okresie okupacji niemieckiej i sowieckiej był politycznie zorganizowany w państwo, które w żaden sposób, nie uczestniczyło w holokauście” – podkreśla publicysta rozwijając wątek polskiej pomocy niesionej Żydom, także w ramach organizacji istniejących legalnie w okupowanej Polsce.

  „Ale Ty o tym wszystkim najwyraźniej nie wiedziałeś i dlatego wygłosiłeś opinię, wpisującą się w skoordynowane polityki historyczne: niemiecką, której celem jest stopniowe zdejmowanie z Niemiec odpowiedzialności za II wojnę światową, a przynajmniej – rozmywanie tej odpowiedzialności – oraz żydowską, które celem jest przerzucanie tej odpowiedzialności na winowajcę zastępczego, by podtrzymać możliwość materialnego eksploatowania holokaustu” – zauważa Stanisław Michalkiewicz.

  „Uprzejmie zakładam, że Twoja opinia nie wynikała z podłości, tylko z ignorancji – ale w takim razie nie ulega wątpliwości, że jesteś głupszy, niż nawet przewiduje ustawa określająca warunki na zajmowaną przez Ciebie, operetkową posadę. W tej sytuacji chyba sam rozumiesz, że żadne przeprosiny nie wystarczą, że powinieneś niezwłocznie podać się do dymisji, a ze swoim życiem postąpić, jak przystało na człowieka honoru. Oczekuję tego od Ciebie jako obywatel polski – a myślę, że nie jestem w tym oczekiwaniu odosobniony – który ma interes prawny w tym, by ktoś taki, jak Ty, ani go nigdzie nie reprezentował, ani też nie był rzecznikiem jego praw. Łączę stosowne wyrazy” – kończy swój list otwarty redaktor Stanisław Michalkiewicz.

  Read more: http://www.pch24.pl/stanislaw-michalkiewicz-do-rzecznika-praw-obywatelskich–jestes-glupszy-niz-przewiduje-ustawa,52632,i.html#ixzz4saTWJTPl

  • hansi

   14 września 2017 at 07:52

   No, tutaj już niczego więcej nie można dodać, bo temat wyczerpany.
   A pomnę, że ten listo Michalkiewicza do Bodnara, został opublikowany już kilka MIESIĘCY temu. A towarzysz Bodnar w dalszym ciągu świni na swoim (operetkowym( stanowisku, bo jedno, co jest pewne, to fakt, że NIE JEST ten facet rzecznikiem żadnych polskich obywateli. Co najwyżej żydowskich może 🙂 A w takim razie – z pewnością pojecie „honor” jest mu obce.

 2. Art

  13 września 2017 at 21:27

  @m
  Właśnie,kiedy widzę nazwisko tego lumpa,od razu przypomina mi się jedyne trafne jego określenie przez p.Michalkiewicza.Ale musimy wiedzieć,że w Polsce takich ……synów są całe zastępy,a Polacy dają się nabierać na ich polski język,którym tymczasowo się posługują.
  http://jolanta-gancarz.szkolanawigatorow.pl/ku-niepodlegosci-bieg-z-przeszkodami

  • hansi

   14 września 2017 at 08:07

   Ale nadchodzi czas, coraz szybciej, że ci „Polacy”, zaczną ten polski jeżyk celowo kaleczyć, na modłę jakiegoś łże-jidysza, jak zwykł to robić arogancki i bezczelny, notoryczny kłamca i szkodnik Polski, odznaczony za to niedawno przez Dudusia polskim odznaczeniem (bezczeszcząc w ten sposób owo odznaczenie..) – SZEWACH WEISS, który, rozparty lekceważąco w fotelu, przed kamerami i mikrofonami, pomimo całego życia spędzonego w Polsce (jako uratowane od śmierci przez Polaków dziecko ongiś), kaleczy język polski tak, że aż się nóż w kieszeni otwiera… „Profesor” pieprzony 🙂 O niewątpliwym talencie literackim, w temacie zmyślania bzdur na temat historii Polski i wszelkich innych rzeczy.. Podejrzewam, że specjalnie się nawet wyuczył kulawego wymawiania z niemiecka „R”, jak Tusk i Hajka Grundbaum, znana nam, jako „Bufetowa” 🙂
   Tacy to „POLACY”, prawie wszędzie na wysokich stanowiskach, Burmistrzów i Wojewodów.. NIE tylko jeden Adamowicz, w biały dzień robiący z Gdańska „wolne miasto Danzig” 🙂
   Ale na przykład udzielny książę w ZGORZELCU, pilnie współpracujący z niemiecką sitwą w Görlitz – jako on się zwie ?.. RAFAŁ GRONICZ, który zmienił nazwisko na Guzik bodajże.
   Zapraszam do posłuchania ostatniej odsłony programu pułkownika Wrońskiego
   „W Realu 24”.
   Mózg staje, co się dzieje na granicach Polski, od strony niemieckiej…
   Z pierwszej ręki..
   https://www.youtube.com/watch?time_continue=1662&v=vnUpaObpR1g
   Takich lokalnych kacyków mafijnych mamy teraz prawie wyłącznie w polskim Judalandzie…
   NIE T|YLKO takiego „rzecznika praw obywatelskich”, czyste szyderstwo, z OBYWATELI polskich…

 3. Marian

  14 września 2017 at 05:27

  Takie syny mają prawo sobie żyć. Ale żeby zaraz na odpowiedzialnych dobrze płatnych eksponowanych stanowiskach? No nie nadaje się chłop do tej roboty.
  Niech idzie do jakiejś uczciwej pracy np. układać glazurę na budowie, może jako kierowca TIR-a, może do ochrony biurowca lub supermarketu? – W Polsce jest niskie bezrobocie, coś na pewno sobie znajdzie.

  • hansi

   14 września 2017 at 08:13

   Przeciwnie, Jest dokładnie tą swołoczą, którą się obsadza tego rodzaju stanowiska.Jak na przykład DOKTOR (mwedycyny !!!..) Mengele („szczepionki” przymusowe..), nazwiskiem RADZIWIŁŁ, albo też doktor Mengele – POSOBKIEWICZ, opowiadający przed kamerami brednie na tematy, o których nie ma zielonego pojęcia („szczepionki”).. A na stanowisku Ministra Oszwiate – KTO jest ostatnio i udaje, że reformuje polskie „szkolnictwo” ?? 🙂
   A Winnicki się czepia akurat tego ciula – Bodnara 🙂
   Ja bym powiesił na najbliższej gałęzi RADZIWIŁŁA pierwszego…
   Oraz tych zdrajców (włącznie z Dudusiem..), którzy podpisali, przeredagowywali (na korzyść Niemców..) i utrzymują w nocy ustawę „1066”, która jest najcięższą chyba (zaraz po podpisaniu przez Lecha Kaczyńskiego traktatu Lesbijskiego..) ZDRADA STANU, za którą jedna jest tylko kara…
   POWIESZENIE, bo „mężyki stanu”, o których mowa, typu Sikorski na przykład, NIE posiadają czegoś takiego, jak „zdolność honorowa”…
   Wszystko…

 4. abc

  14 września 2017 at 06:07

  Wreszcie ktoś się odważył.
  Bardzo dobra inicjatywa mimo że na 3/5 raczej nie ma szans. Siedzenie cicho tylko komunistów rozzuchwala.

 5. Soroka

  14 września 2017 at 09:49

  POPIERAM!!!!

 6. Konstanty

  14 września 2017 at 11:10

  Serca narodu zalewa żółć, zaślepiający mur nienawiści dzieli nawet rodziny – i do tego stopnia, że niekiedy na wspólnych uroczystościach krewni nie chcą na siebie nawet spojrzeć.

  Bisurmanie, liberalizm zawiodl. Rola ochotniczych folksdojczow i platnych eurosowieciarzy dzialajacych przeciwko Polsce jest skonczona !!!

 7. cay-tec

  14 września 2017 at 11:58

  wywalic to scierwo na zbity ryj niech sie wymadrza u szechtera albo u lisowatego za sorosowe srebrniki

 8. Wojciech

  14 września 2017 at 16:03

  A jako go trzymają na stołku to im odpowiada a wy głosujecie jak nie na jednych to na drugich ciemnoto jedna. I zrozumcie to że takie indywidua są po to żeby wam takim ściekiem głowy zaprzątać ( ochoczo w tym uczestniczą media włącznie z tym ). Oni w tym czasie dalej siedzą u koryta w spokoju , kręcą lody i kreują się na zbawców narodu. Zrozumieliście.!!! Dowód to te fora na których się kłócicie . Zacznijcie myśleć drogie dzieci ,naprawdę nie boli .

  • Marian

   14 września 2017 at 17:58

   @Wojciech, w sumie napisałeś niby prawdę, ale nic z tego nie wynika. Czy jesteś za tym, „aby było jak było”? Bo nie zrozumiałem…
   Masz za złe, że ludzie dobrze się bawią pisząc na prawy.pl?

   • ANTY-polski SQRWIEL adam bodnar prowadzi otwarty SABOTAŻ interesów polskich obywateli !

    14 września 2017 at 22:30

    Polscy obywatele w wyborach w żydo-mafijnej III RP, NIE, NIE, NIE !!!! …. głosujcie na tych SQURWIELI sprzedawczyków PO-PiS-PSL+nowocześni-ZŁODZEJE-Petru lub tych żydo-komunistycznych sqrwysynów z pod szyldu SLD/PZPR gdyż to te LEWAKI wspólnie razem utworzyli ten NIE potrzebny „urząd” o nazwie „Rzecznik Praw Obywatelskich” który ZAWSZE był kierowany przez jakiegoś ŻYDA, ukrainca czy niemca z polskim obywatelstwem, którzy ZAJADLE zawsze ZWALCZALI etnicznych Polaków w Polsce na rzecz ZAGRANICZNYCH zamawiających lub pedałów lub innych ZBOCZENCÓW grasujących w III RP !!!!
    .
    Ten ant-polski SQURWIEL adam bodnar(chyba banderowiec ukrainiec) przecież na 100% prowadzi autentyczny otwarty SABOTAŻ polskich interesów na arenie międzynarodowej i w Kraju na pełną SZKODĘ interesów polskich obywateli za co jemu na DODATEK płaci polski podatnik.
    Te anty-polskie QURWY gangsterzy PiS na czele z BANDEROWCAMI sprzedawczykami:
    Kaczyńskim,
    Dudą,
    Terleckim,
    Kuchcinskim
    Macierewiczem
    kopacz,
    tusk,
    schetyna,
    ddamowicz,
    sławomir neumann
    rafał grupiński
    borys budka
    agnieszka pomaska …
    … tysiące innego ANTY-polskiego SQURWYSINSTWA folksdojczy z PO i PiS należy UTOPIĆ w Wiśle lub POWIESIĆ na latarniach za ZBRODNIE ZDRADY najbardziej oczywistych interesów Polskich obywateli
    z całą zgrają tych ANTY-polskich ZŁODZEJI PO-PiS z PEŁNYM wymiarze ZAWSZE WSPIERALI Antypolskość tego tzw. „urzędu Rzecznik Praw Obywatelskich” !
    Te SUQINSYNY PO-PiS-PSL-SLD ZAWSZE wspierali ANTY-polskość w Polsce i dlatego ich trzeba bezwglednie USUNOĆ ze wszystkich urzedów jako ŚMIERDZĄCE GÓWNO z polskiej polityce gdyż oni ZAWLCZAJĄ instytucje Państwa Polskiego na równi z pedałami z Brukseli i Berlina czy z tymi żydami trzęsącymi tym gównianym skorumpowanym Waszyngtonem, którzy brutalnie OKRADLI finansowo wykołowanych przeciętnych obywateli USA!

 9. klioes vel pislamista

  18 września 2017 at 20:02

  ZDF w akcji

  ZDF w akcji – nie brak „atrakcji”…
  Niech kwitnie pustogłowie!
  Głoszą Judasze: „Zbrodnie nie nasze!…”
  (Film „Nasze matki, nasi ojcowie”)

  Dodają grozy „polskie” obozy.
  Przepraszać?… „Nie ma za co!
  Bo demokracji w Polsce brak…” Racji
  Mają ci więcej, którzy IM płacą.

  Ta, co straciła ojca, niemiła
  Jest w studiu w czas debaty.
  Spytać Makreli Niemcy by chcieli:
  Dlaczego naród ma iść na straty?

  Głos wdów i sierot uciszył Herod.
  Już Astrid Passin wejście
  Do studia – byłe… Bo jest niemiłe
  Kryptocenzury przez nią obejście!

 10. adidas ultra boost

  19 września 2017 at 11:46

  I wish to show my gratitude for your kindness in support of persons that really need assistance with this particular theme. Your very own commitment to getting the solution throughout has been wonderfully important and has regularly helped those like me to realize their endeavors. Your useful recommendations can mean a whole lot a person like me and especially to my colleagues. Many thanks; from all of us.

 11. Mina

  19 września 2017 at 13:58

  Google! -) And yourself are involved, possibly pictures connection again toward your website.

 12. nmd

  20 września 2017 at 05:33

  I enjoy you because of your entire effort on this website. Ellie delights in going through investigation and it’s obvious why. A lot of people know all concerning the compelling mode you make useful information through your blog and as well as encourage response from others on this theme while our favorite princess is in fact discovering a lot. Have fun with the remaining portion of the year. You’re performing a dazzling job.

 13. adidas ultra

  21 września 2017 at 00:32

  Thank you for your own work on this blog. Gloria really loves making time for internet research and it’s easy to understand why. I notice all concerning the lively manner you create simple solutions on your blog and even welcome response from others about this article then our princess is always becoming educated a lot. Take pleasure in the rest of the new year. You are carrying out a pretty cool job.

 14. I am also writing to make you be aware of of the amazing experience my child encountered going through the blog. She learned numerous pieces, which include what it’s like to have a wonderful helping spirit to let folks with no trouble thoroughly grasp selected grueling subject areas. You truly surpassed her desires. Thank you for coming up with those interesting, dependable, educational and also easy guidance on this topic to Julie.

 15. nmd uk

  22 września 2017 at 14:37

  I want to show my respect for your kindness for persons that need help with that question. Your personal commitment to getting the solution across came to be certainly significant and have always encouraged guys just like me to attain their goals. The informative help can mean a lot a person like me and even more to my office workers. Regards; from all of us.

 16. adidas nmd

  22 września 2017 at 17:37

  I discovered your weblog web site on google and test a number of of your early posts. Proceed to keep up the superb operate. I just extra up your RSS feed to my MSN News Reader. In search of forward to studying extra from you afterward!?

 17. yeezy boost 350

  23 września 2017 at 11:15

  I am glad for commenting to make you be aware of what a wonderful experience our girl gained reading your blog. She learned several issues, with the inclusion of how it is like to have an awesome teaching mood to let most people without difficulty thoroughly grasp a number of grueling subject matter. You undoubtedly did more than readers’ desires. Thanks for producing these useful, dependable, informative and as well as unique guidance on the topic to Ethel.

 18. air max

  23 września 2017 at 13:14

  I抦 impressed, I need to say. Actually hardly ever do I encounter a weblog that抯 each educative and entertaining, and let me tell you, you will have hit the nail on the head. Your idea is outstanding; the problem is something that not enough individuals are talking intelligently about. I’m very happy that I stumbled across this in my seek for something relating to this.

 19. yeezys

  24 września 2017 at 08:38

  Thanks so much for giving everyone an extremely special chance to read in detail from this site. It’s always very ideal and packed with amusement for me personally and my office fellow workers to search your web site on the least three times in a week to see the newest guidance you have got. Not to mention, I’m also usually satisfied for the stunning information you serve. Some two points on this page are really the most effective we’ve ever had.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra