Bez kategorii

Rosyjsko – białoruskie manewry Zapad 2017′ już od dziś

Z dniem dzisiejszym rozpoczynają się  rosyjsko – białoruskie manewry Zapad 2017′, które potrwają do 20 września. Oficjalnie mówi się, że w ćwiczeniach weźmie udział 12,7 tys. żołnierzy, z czego około 10 tys. będzie ćwiczyć na terenach Białorusi.

 

Jednak co do ilości realnej żołnierzy oczywiście są wątpliwości, na przykład niemiecka minister obrony Ursula von der Leyen wymieniła liczbę 100tys. żołnierzy, którzy według niej wezmą udział w manewrach!

Liczba uczestników takich ćwiczeń wojskowych nie jest dowolna, gdyż jest regulowana prawnie, a konkretne liczby określone są prawem międzynarodowym. Gdy jednak liczba żołnierzy jest przekraczana, wtedy w manewrach biorą dział zagraniczni obserwatorzy. Jak to się wszystko ma do Zapad 2017’?

Otóż władze Białorusi, mimo iż oficjalnie podają liczbę 12,7 tys. żołnierzy, zaprosiły obserwatorów wojskowych NATO i obserwatorów z sąsiednich państw, ale jak twierdzą ‚w geście dobrej woli’.

Oczywiście zawsze przy takich sytuacjach na arenie międzynarodowej rodzi się wiele niepokojów, które odczytuje się z łatwością w dyplomatycznych wypowiedziach niektórych polityków.

Strona białoruska jednak zapewnia, iż rzetelnie będzie publikować relacje z ćwiczeń Zapad 2017’, a nawet powołana została do tego specjalna strona internetowa http://exercise.mil.by/

Na owej witrynie możemy poznać aktualne wydarzenia związane z manewrami wojskowymi Zapad 2017′, ale też informacje archiwalne o manewrach sprzed lat. Na stronie znalazły się także informacje o zagranicznych tego typu manewrach na przykład szwedzkich, czeskich czy polskich. Oczywiście oficjalne strony zawsze będą pokazywały ze swej natury wszystko oficjalnie i w dobie milionów różnorodnych witryn internetowych każdy ma tego świadomość.

Ćwiczenia wojskowe budzą emocje i słusznie, dla śledzących wypowiedzi dyplomatyczne w tym temacie stają się świetną okazją do wyczuwania realnych klimatów dyplomatycznych w relacjach międzynarodowych.

źródła: TVP1, TVP Info, exercise.mil.by

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

18 komentarzy

18 Komentarzy

 1. Paweł

  14 września 2017 at 12:10

  Powinniśmy wspólnie z nimi prowadzić manewry przeciwko Niemcom, Litwie i Ukrainie.

 2. Soroka

  14 września 2017 at 13:07

  No to teraz ruska agentura w Polsce chodzi z podniesioną głową! Ćwiczenie ataku na Polskę to dla nich sam cymes.

  • Paweł

   14 września 2017 at 15:33

   @Soroka

   Żydowska agentura marzy o tym, żeby Polska była w pierwszej linii przeciwko Rosji i Białorusi. W amerykańskiej doktrynie określeni jesteśmy jako kraj frontowy. Najwyraźniej idiotom to nie przeszkadza i wolą wymachiwać szabelkami przeciwko Rosji. Sroroka im tylko przyklaskuje i skacze z podniety.

   • Robert B.

    15 września 2017 at 11:30

    Żydostwu w ogóle się marzy globalny konflikt, bo liczą, że wtedy przechwycą jeszcze więcej władzy nad światem. A potem… A potem się strasznie dziwią, że otrzymują pięknym za nadobne…

 3. Obserwator

  14 września 2017 at 14:07

  Byłem pewny ze inwazja na Polskę nastąpi 17 września ,ten 14 to tak dla zmylenia przeciwnika?,wszystkie ręce na pokład !!!,nieślubne dziecko Stalina Władimir Putin rozpoczyna bolszewicka inwazje zarazy na Europę?,czy i tym razem Polska uratuje Europę od tej zarazy czerwonej???,mamy Antoniego Macierewicza ktory jest wstanie z Polska armia odeprzeć atak i pokrzyżować plany chazarskich iluminatow stworzenia globalnego obozu koncentracyjnego dla Chrzescijan

  • Paweł

   14 września 2017 at 15:34

   Mam nadzieję, że to ironia, bo jeśli nie to ratuje tylko kaftan.

   • stan

    14 września 2017 at 16:29

    Właśnie.

   • najwyzszakastaskurwysynów

    14 września 2017 at 19:09

    Chłopczyku; czytanie boli? Sprzymierzanie się z rusyfilizmem nikomu na dobre nie wyszło. U tej hołoty nie ma czegoś takiego jak honor, umowa z sojusznikiem, więź wspólnie przelanej krwi. Od wieków moskale wykozystują waśnie narodów sąsiedzkich podjudzając przeciw sobie, a kiedy dojdzie do konfliktu i strony wykrwawia się mordują elity obu narodów i poszerzają swoje granice. Nie pie…l więc o jakimś sojuszu z kacapami bo świadczy to tylko o Tobie i Twoim rozumieniu świata.

    • myślę sobie że

     16 września 2017 at 13:51

     A historia nie pokazuje, ile warte są sojusze z Zachodem?
     Ale trzeba być zaślepionym propagandą!

   • myślę sobie że

    16 września 2017 at 13:49

    Kaftan i przymusowe wymazanie pamięci.
    Przecież ten oszołom mógłby wywołać wojnę z Rosją…
    Dla dobra Polski powinien być izolowany.
    Oczywiście tak nie jest. PIS to podnóżek USRAELA..M

 4. jaro7

  14 września 2017 at 14:34

  Dalszy ciąg szaleństwa.No i co z tego że ćwiczą,my też ćwiczymy,22 tys żołnierzy NATO ćwiczy na Bałtyku,sa ćwiczenia międzynarodowe na UPAinie,w Polsce ląduje ciężka brygada pancerna i co?Czego panikujecie.Poćwiczą i wyjadą,politycy PiS tak nakręcają rusofobię że Ruscy wykorzystują to by ich jeszcze bardziej drażnic i się z nich śmiać.Histeria gorzej niż zimnowojenna.Ja nawet uważam że mogą zrobić bazę na Białorusi by jeszcze bardziej drażnić „naszych’ dyplomatołów.

 5. stan

  14 września 2017 at 16:33

  Powtórzę: Rosja ma najlepszą politykę zagraniczną. Poważną.
  Nie to zboki/socjopaci z NATO.

  • najwyzszakastaskurwysynów

   14 września 2017 at 19:15

   A słyszłeś o „pożytecznych idiotach na zachodzie”?

 6. Robert B.

  15 września 2017 at 11:24

  Rosja i Białoruś mają takie samo prawo do obrony swoich interesów jak USA no i oczywiście bezcenny Izrael.

 7. Bankowa

  16 września 2017 at 08:16

  Tak naprawdę, to nikt nie wie, ilu tych żołnierzy tam ćwiczy. Wiele źródeł podaje inne liczby. Rosjanom z pewnością jedno się udało: totalna dezinformacja.

 8. Dirk

  19 września 2017 at 15:10

  The point is extraordinary. I incorporate been inform people today more than the embellished automobile. It does crank out me have to have toward look at the clearly show if it is of the similar excellent. Perfect undertaking!

 9. Miles

  22 września 2017 at 16:57

  I can notify on your own took your season experiments the subject matter, positive function.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra