Z kraju

Prezydent zakończył konsultację z wybranymi

Wczoraj Prezydent Duda zakończył konsultacje parlamentarne w sprawie reformy sadownictwa. Przedstawiamy poniżej wszystkich uczestników wczorajszych rozmów, które oczywiście odbywały się o wyznaczonych wyszczególnionych dla klubów, osobnych godzinach i ich komentarze niektórych z nich po odbytym spotkaniu.

I tak:

Ryszard Terlecki – przewodniczący klubu parlamentarnego PiS wicemarszałek sejmu, który uznał rozmowy za bardzo interesujące, powiedział: „Prezydent rozumie potrzebę dalszych prac w sejmie nad projektami, które przedstawi.”

Grzegorz Schetyna oznajmił: „Przekonywaliśmy pana prezydenta, żeby te projekty były szeroko konsultowane, nie tylko z klubami parlamentarnymi, ale także ze środowiskami, ze środowiskiem sędziowskim.”

Stanisław Tyszka wicemarszałek Sejmu, Kukiz’15 stwierdził: „My mówimy cały czas o naszych pracach, które już rozpoczęliśmy nad wprowadzeniem wybieralnych przez obywateli sędziów pokoju, orzekających w uproszczonej procedurze w drobnych sprawach zarówno karnych jak i cywilnych”

Władysław Kosiniak-Kamysz PSL z kolei powiedział: „Jeżeli nasi rodacy chcą reformy w sądownictwie, to chcą przede wszystkim w Sądach Rejonowych, najbliżej tam, gdzie rozstrzygane są ich sprawy.”

Rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński podsumował spotkania w następujący sposób: „To były dobre, merytoryczne rozmowy; przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych podkreślali potrzebę reformy wymiaru sprawiedliwości. Cel prezydenta, czyli wysłuchanie postulatów klubów parlamentarnych, został spełniony. Być może któreś z tych postulatów zostaną uwzględnione przez prezydenta. Teraz jest czas, żeby prezydenccy prawnicy je rozważyli.”

a oto dokładna lista osób, z którymi konsultował się wczoraj prezydent Andrzej Duda:

Przedstawiciele PiS: szef klubu PiS Ryszard Terlecki, rzecznik PiS Beata Mazurek, szef sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka Stanisław Piotrowicz oraz poseł Arkadiusz Mularczyk.

Przedstawiciele klubu PO: lider Grzegorz Schetyna, były minister sprawiedliwości Borys Budka i poseł Sławomir Neumann.

Przedstawiciele Kukiz’15: wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka oraz posłowie Grzegorz Długi, Jerzy Jachnik i Tomasz Rzymkowski

Przedstawiciele klubu parlamentarnego Nowoczesna: lider Nowoczesnej Ryszard Petru, szefowa klubu Katarzyna Lubnauer, wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak oraz posłanka Kamila Gasiuk- Spotkanie z

Przedstawicielami klubu parlamentarnego PSL: prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, a także posłowie Marek Sawicki, Piotr Zgorzelski i Krzysztof Paszyk.

 

Co z tych wszystkich konsultacji dalej wyniknie zobaczymy. Jak widać na razie pan Krzysztof Łapiński odzyskał głos, a pan Grzegorz Schetyna jak zwykle chce konsultacji… szerokich. Jak szerokich jednak? Może na tyle, żeby wymiar konsultowania sam w sobie się pochłonął, a reforma przeciągneła do wymiaru nieskończonego?

Przedstawiciele PiS – u są oczywiście zachwyceni spotkaniem i mocno widać jak starają się budować dobrą atmosferę w całej sprawie. Oby szybko te sympatie nabrały rozpędu, bo co jak co, ale sąd w Polsce wymaga prawdziwych i rzetelnych reform.

Po analizie listy obecnych na konsultacjach przedstawicieli klibów parlamentarnych, dobrze jest też zastanowić się, czy rzeczywiście owa lista nie jest zbyt uboga.

25 września najprawdopodobniej zostaną przedstawione prezydenckie projekty ustaw dotyczące zmian w sądownictwie. Oczywiście będziemy się temu przyglądać.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

24 komentarze

24 Komentarzy

 1. Paweł

  14 września 2017 at 11:47

  Z wybranymi? Tzn. narodem załganym, czy kimś innym?

 2. Paweł

  14 września 2017 at 11:50

  Kalkstein i Szechter przy jednym stole w Magdalence w oparach menory:

  wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/03/a331-482×400.jpg

  Kalkstein twierdzi, że nie było spisku w Magdalence:

  x3.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_IkNozmYWf0NkM3Q7vZOVSHoVPgbb8Zod.jpg

 3. Satyr

  14 września 2017 at 12:39

  robić narady z Partią Oszustów, Niedorobionymi i Chłopkami Roztropkami może robic tylko krotkowzroczna , zakłamana albo naiwna osoba czyli wypisz wymaluj Maliniak. Jakie Schecio może zgłaszać merytoryczne argumenty, jesli broni on cały czas Walcowej? To jak prosic na konsultacje zlodziei i kryminalistów. Maliniak jak zwykle w imię jakiegos wyimaginowanego rezydenta wszystkich polaków, robi z siebie osła.

 4. Konstanty

  14 września 2017 at 12:41

  Nadzieja ?
  Serca narodu zalewa żółć, zaślepiający mur nienawiści dzieli nawet rodziny – i do tego stopnia, że niekiedy na wspólnych uroczystościach krewni nie chcą na siebie nawet spojrzeć.

  Bisurmanie, liberalizm z UE zawiodla. Rola ochotniczych folksdojczow i platnych eurosowieciarzy dzialajacych przeciwko Polsce jest skonczona !!!

 5. Pankrac

  14 września 2017 at 13:18

  Srali muchy, będzie wiosna… Maliniak!

  • Gocha

   14 września 2017 at 18:53

   pić pierdolić nie żałować bida sędziów musi pofolgować!

 6. jok

  15 września 2017 at 05:33

  Konsultowanie {chyba(?) „radykalnej” reformy z przedstawicielami tych środowisk, którym owa reforma może do pewnego stopnia zburzyć poczucie całkowitego komfortu oraz spowodować (zdaje się) jakąś większą „zależność” od władzy wykonawczej, niż tylko pobieranie pensji?

  Można odnieść wrażenie, że to wszystko ustawka (a nie ustawa:))) (oczywiście nie jest tak, że wszystko się przewidzi, że ludzie okoloPiS są niezmiennym i niezmieniającym „poglądów” i miejsc, zdeterminowanym monolitem, czyli nie wszystko jest/może być ustawką).

  Czyż recepta nie jest taka? „Robimy” radykalne reformy lub raczej radykalnie brzmiące, (chyba?) znienacka, tak „radykalne”, że muszą spowodować protest zainteresowanych i „słusznych mediów”. Potem uwalane jest wszystko (a jak by weszło w życie, to wiele się nie zmieni) przez TK (no, dziś po zamieszaniu, ta metoda na razie zawieszona, ale czyż nie jakoś tak było z „lustracją”?) lub wetującego prezydenta.

  • jok

   15 września 2017 at 05:38

   c.d. A „reformatorzy” mogą wtedy powiedzieć: „chcieliśmy, staraliśmy się, ale nie wyszło”. No i „zagospodarowują” „wyborczo” w ten sposób, antyokrągłostołową i w jakiś sposób patriotyczną część wyborców.
   Może to zbytnie uproszczenie, ale raczej nie political fiction, moim skromnym zdaniem….

 7. Soplica

  15 września 2017 at 08:54

  Ten pan gra mi na nerwach … robi coraz wiecej pod publike.

 8. Marian Bińkowski

  15 września 2017 at 23:34

  Motto: „Wstępując do służby w ministerium, musisz zostawić moralność za drzwiami” {Stendhal „Lucjan Leuwen”}
  Szanowny Panie Ministrze
  Warunkiem bezwzględnie niezbędnym, a i to, dającym jedynie nadzieję, a nie pewność, na wyleczenie chorego organizmu z trawiącej go choroby, jest postawienie właściwej diagnozy. Albowiem dobre rozwiązania, biorą się z dobrych diagnoz. Pańska diagnoza Panie Ministrze, a więc człowieka, dla którego nie złe prawo czy jego brak, lecz sędziowskie bezprawie z którym się Pan zetknął dość wcześnie, stało się impulsem i imperatywem, by próbować to zmienić, stwierdzająca, że główną bolączką polskiego wymiaru sprawiedliwości jest przewlekłość postępowań sądowych, nie tylko jest nieprawdziwa, ale jest bardzo, ale to bardzo społecznie szkodliwa. Jest także i to jawnie sprzeczna z doktryną i orzecznictwem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który wielokrotnie wskazywał na to, że sprawność postępowania sądowego choć bardzo ważna, nie jest wartością, dla której można poświęcić zapisane w art. 6 Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności, prawo do rzetelnego procesu sądowego.
  Jest to opinia, która jak wiele innych równie szkodliwych, jak np. ta, że, z wyrokami sądu się nie dyskutuje; ujawniane skandale to jedynie ułamek promila ogółu spraw rozpatrywanych rzetelnie i w pocie czoła, przez będących nieskazitelnego charakteru, przez to niezawisłych sędziów; pobyt w więzieniu wpływa demoralizująco na skazanych; sędziowie są obciążeni ponad miarę, powstała w środowisku sędziowskim i przez nie uparcie jest lansowana, po to tylko, by zafałszować i ukryć prawdziwe przyczyny skandalicznego funkcjonowania polskiej władzy sądowniczej.
  Jednak prawda jest taka, że o skandalicznych, a nawet wątpliwych wyrokach sądowych, trzeba nie tylko dyskutować, ale wręcz trzeba o nich krzyczeć i to pod niebiosa, w nadziei, że może ktoś w końcu nas usłyszy. Opisywane skandale dotyczące sędziów, to wbrew temu co głoszą tzw. staszowsko – rydzewsko-sieniawsko-ciechanowskie autorytety i lubelsko toruńskie filary prawnicze, nie jest to ułamek promila od wszystkich spraw, lecz jest to ułamek promila, od nieujawnionych, a dziejących się przecież sędziowskich skandali.
  W oparciu o moje osobiste wieloletnie doświadczenie, stwierdzam, że najskuteczniej demoralizują sędziowie, podczas rozpraw w sali sądowej. Kto zaś chciałby się przekonać jak ciężko i z jakim poświęceniem pracują sędziowie, niech się wybierze do wybudowanego za społeczne pieniądze i obwieszonego 86 paremiami rzymskimi, tzw. Pałacu Sprawiedliwości, gdzie ma swoją siedzibę Sąd Najwyższy.
  Co z tego, że jak zauważył pierwszy prezes Sądu Najwyższego Lech Gardocki, „Pałac Sprawiedliwości” stoi na miejscu, które przypomina wiele ważnych wydarzeń z historii Polski, albowiem sąsiaduje z Pomnikiem Powstania Warszawskiego, z jego okien widać Pałac Krasińskich, miejsce akcji przejmującego wiersza Czesława Miłosza Campo di Fiori, oraz Pałac Rzeczpospolitej, gdzie w 1828r toczył się przed Sądem Sejmowym, dramatyczny proces członków Towarzystwa Patriotycznego. Skoro umieszczone na zewnętrznych kolumnadach rzymskie mądrości prawnicze będące swoistym wykładem prawa rzymskiego, mają się nijak do tego co w tej przezroczystej budowli się dzieje, i co się tam wyczynia, wyprawia i wyrabia i jest porównywalne z działalnością Sądu Okręgowego w Suwałkach, na którego frontonie choć wyryto UCZCIWOŚĆ, GODNOŚĆ, SPRAWIEDLIWOŚĆ, kupczono tam wyrokami, które można było kupić za pęto kiełbachy, czy słoik miodu.
  Stosowniejszy byłby napis jaki Dante umieścił na bramie piekielnej, „Lasciate ogni speranza voi ch entrate”, który ostrzegałby naiwnych, udających się do sądu po sprawiedliwość w nadziei, że ją tam spotkają. Wychodzących zaś z Pałacu Sprawiedliwości, powinni być żegnani słowami zamieszczonymi w Ewangelii św. Mateusza, „Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielonych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości”. Mnie miejsce na którym znajduje się Pałac Sprawiedliwości, kojarzy się raczej z tym miejscem, na którym dziewiętnastego kwietnia 1943 roku stały dwie karuzele, na których rozbawiony tłum, obserwował dramat dziejący się po drugiej stronie muru.
  Ja byłem tam wielokrotnie, rzadko w którym pokoju był sędzia, tych pokoi jest ponad 80. Uważam że skoro sędziowie, są aż tak bardzo obciążeni pracą w sądzie, to nie powinni podejmować się innych prac, tym bardziej, że w Sądzie Najwyższym są kilkuletnie zaległości. Jak to jest możliwe, żeby sędziowie mający ministerialne pensje i przywileje dla całej rodziny, o jakich nawet żaden maharadża marzyć nie może, chałturzyli, zatrudniając się dodatkowo w kilku, a nawet w kilkunastu innych miejscach, a to jako wykładowcy na kilku uczelniach o podejrzanej proweniencji, a to jako redaktorzy różnych periodyków, czy też jako arbitrzy w konkurencyjnych do sądownictwa powszechnego sądach gospodarczych, jak choćby prezes Izby Cywilnej Sądu Najwyższego, sędzia Tadeusz Ereciński.
  Uważam także, że najwięcej wysiłku intelektualnego, a także najwięcej czasu, zabierają sędziom, bardzo usilne starania o to, by wniesioną sprawę, która z racji niepodważalnych, niezbitych, niezaprzeczalnych i bezspornych dowodów, zgodnie z obowiązującym porządkiem prawnym, powinna być załatwiona w postępowaniu bezprocesowym, lub na pierwszej rozprawie, stosując różne szwindle prawne i przekręty sądowe, tak ją skręcić, by przestępcy uniknęli kary. Dlatego w coraz bardziej biedniejących sądach, tak trudno jest spotkać biednego sędziego, i to dlatego sędziowie uparcie i bezprawnie odmawiają ujawnienia oświadczeń majątkowych.
  Oceniając polski wymiar sprawiedliwości w taki właśnie sposób, jawi się nam Pan jako zdeklarowany kontynuator, wszystkiego złego czego dokonali Pańscy poprzednicy, a szczególnie bezpośredni Pański poprzednik. Minister, którego nazwiska nie wymienię z szacunku do pióra, które otrzymałem za 40 lat uczciwej pracy jako nauczyciel wielu reprezentantów Polski i wychowawca młodzieży, z którą zdobyłem wielokrotnie mistrzostwo Polski, który obejmując ministerstwo zapowiedział zrobienie w nim porządku. Posługując się furmańsko- oborową retoryką, powtarzał ciągle o zaprzęgu który stanął i o świętych krowach których miało nie być, no i o tym, że on uczyni, że przestępcy nie będą już nigdy więcej kpić sobie z prawa i ze sprawiedliwości. Rzeczywistość jednak była taka i jest tak do dzisiaj, że najbardziej kpią sobie z prawa i ze sprawiedliwości ci, co w oparciu o obowiązujące prawo tę sprawiedliwość mają wymierzać, lecz tego nie robią, czego najlepszym przykładem, może być prokurator Katarzyna Sawicka, córka kolegi ministra, Stanisława Stachowicza, prezesa lubelskiej kopalni Bogdanka, która w tym właśnie czasie zrobiła błyskawiczna karierę.
  Logiczną konsekwencją tej całkowicie błędnej oceny stanu polskiego wymiaru sprawiedliwości, jest Pańska decyzja, czyniąca odpowiedzialnym za jego naprawę, człowieka, którego doświadczenie życiowe i wiedza prawnicza, nie były na tyle wystarczające, by ocenić, że wyznaczenie go do osądzenia sprawy FOZZ-u, jest rażącym naruszeniem obowiązującej procedury .Wyznaczenie sędziego Andrzeja. Kryże, a przede wszystkim jego zgoda na osądzenie FOZZ-u, nie jest niczym nowym, wręcz przeciwnie, jest to metoda i standard, który sędziowie chętnie stosują, ponieważ się sprawdził, kiedyś w procesie Elektromisu i sprawdza się teraz w procesie mafii paliwowej, w sądzie okręgowym w Szczecinie.
  Że wysoce błędna to była decyzja Panie Ministrze, świadczą o tym pierwsze postanowienia sędziego Kryże, o zmianach w obowiązującym prawie. A przecież Polska zdaniem mądrych ludzi, których nie brakuje w naszym kraju, zawsze miała i ma bardzo dobry i zwarty system prawny, uznawany za przykład nowoczesnej legislacji, niczym nieustępujący tej w Europie, i przez wiele lat kodyfikacje te, uznawano za arcydzieła sztuki prawniczej, mogące służyć za wzór godny do naśladowania?.
  Tymczasem znowu proponuje się nam kontynuowanie takiej oto wynaturzonej logiki prawniczej, że jeżeli prawo nie działa, i to wcale nie z powodu że jest złe, tylko z powodu tych, którzy choć mają ustawowy obowiązek je stosować, do czego się zobowiązali składając ślubowanie, i za co biorą i to z góry bardzo wysoką zapłatę, lecz tego nie robią, być może za zapłatę jeszcze większą, to należy zmienić nie ich, tylko właśnie to prawo. A już 250 lat temu Edmund Burke pisał, że ustawy i w ogóle cokolwiek w społeczeństwie należy zmieniać tylko wtedy, kiedy się wie dlaczego to co jest złe, i jak to zmienić żeby było dobre. Na nic prawo jak prawości nie staje, a kto łamie prawo, nowe stanowi daremnie.
  Fundamentem demokratycznego państwa prawnego, i elementarną potrzebą człowieka, jest sprawiedliwość, dlatego sądy nie mogą być bastionami zaprzaństwa i sędziowskiego bezprawia. Wieloletnia obserwacja, a przede wszystkim osobiste wieloletnie doświadczenie, upoważniają mnie do stwierdzenia, że prawdziwym problemem polskiego wymiaru sprawiedliwości, wcale nie jest złe prawo, lecz bardzo zła jakość jego kadr. A wręcz laboratoryjnym przykładem bardzo ciężkiej jego choroby, jest władza sądownicza, dla której korporacyjne i inne nieczyste interesy, są ważniejsze niż elementarna przyzwoitość, nie mówiąc już o takim drobiazgu jak prawda. Pan Krzysztof Sobczak napisał w Rzeczpospolitej, kiedy ministrowie uporają się już z chuliganami, trzeba będzie się wziąć za cały wymiar sprawiedliwości. Rada bardzo dobra, jednak kolejność działań zaproponowana przez pana redaktora bardzo zła, bo należy działać odwrotnie. Konieczną i pilną naprawę polskiego wymiaru sprawiedliwości, należy rozpocząć, nie od kolejnej niepotrzebnej zmiany prawa, lecz od uwolnienia go od osób o mentalności i etyce łowców skór. Tak jak w polskiej służbie i ratownictwie medycznym nie może być miejsca dla doktorów „potasików”, tak polski wymiar sprawiedliwości, musi być wolny od prawników „szwindelków” i „przekręcików”. Sędzia Jarosław Papis, choć jako doświadczony sędzia nie jedno przecież widział i słyszał, to porażony ogromem okrucieństw spytał „łowcę skór” i pan jest lekarzem. Ja też doznałem okrucieństwa od sędziów orzekających w mojej sprawie, przeciwko oszustom udających biznesmenów z brytyjsko-amerykańskiej spółki Ford OMC Motors Ltd.
  Dlatego też mam prawo zapytać sędziów Piotra Adama Schaba i Izabelę Ewę Ledzion z sądu rejonowego, Annę Marię Orłowską, Hannę Grażynę Muras i Romanę Beatę Górecką z sądu okręgowego, Izabellę Fick-Brzeską, Krystynę Karolus-Franczyk, Romanę Beatę Górecką z sądu apelacyjnego, oraz Tadeusza Erecińskiego prezesa Sądu Najwyższego, czy wy jesteście sędziami? Tak jak oskarżeni w procesie „łowców skór”, zamiast ratować chorych ludzi, uśmiercali ich, podając im pavulon, tak wymienieni wyżej sędziowie, mając i to na piśmie, niezaprzeczalne, niepodważalne, niezbite i bezsporne dowody, oraz dwie opinie biegłego sądowego, a także postanowienie prokuratury, że syn sędziego Marka Gintowta zatrudnionego w departamencie sądów powszechnych Ministerstwa Sprawiedliwości, adwokat Ziemisław Gintowt ówczesny wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, Ludwik Opiela właściciel najokazalszej willi w podwarszawskim Beverly Hills czyli w Konstancinie, Andrzej Szmagalski, Lech Żołędziowski, Hubert Rembiszewski, oraz Michał Basaj, po założeniu spółki z o.o., pod nazwą Ford OMC Motor Ltd. prowadzili oprócz statutowej działalności, przestępczą działalność gospodarczą, na szkodę skarbu państwa, oraz osób prywatnych.
  Sędziowie nie tylko nie powiadomili prokuratury, postępując wbrew ustawowemu obowiązkowi, ale działając według procedury bezczelnego nieliczenia się z obowiązującym porządkiem prawnym, matacząc, krętacząc, kłamiąc, i fałszując dowody, oraz stan faktyczny i prawny sprawy, zacierając ślady przestępstw, doprowadzili do tego, że sprawcy czynów kryminalnych opisanych w kodeksie karnym jako: oszustwo, paserstwo, fałszowanie dokumentów i posługiwanie się nimi, poświadczenie nieprawdy, nie tylko uniknęli kary, ale zostali sowicie przez sędziów nagrodzeni, bo zostali zwolnieni z opłat za apelację, i to pomimo, że o to nie występowali. Ta przestępcza działalność gospodarcza, polegała na fałszowaniu dokumentów, i na ich podstawie, szmuglowaniu z Niemiec do Polski, rozbitych, a być może i kradzionych, skoro dokumenty były fałszywe, zachodnich samochodów, i sprzedawanie ich w autoryzowanych salonach Forda , jako auta bezwypadkowe. Posługując się sfałszowanymi przez siebie dokumentami, bezprawnie unikali uiszczenia obowiązkowych opłat celnych i podatkowych, narażając skarb państwa, na ogromne straty, a mnie i moją rodzinę a także innych użytkowników ruchu drogowego, na bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu.
  Polska musi i to natychmiast, przestać być krajem, w którym uczciwy i prawy człowiek, który stał się ofiara przestępców w białych kołnierzykach udających biznesmenów, idąc do sądu, którego działalność finansuje, napotyka na przestępców poprzebieranych w adwokackie prokuratorskie i sędziowskie togi. Należy skończyć z samodzierżawiem sędziowskim, by ośmioletnie gangsterstwo sądowe, zakończone zdarzeniem kryminalnym o charakterze rabunkowym, uzyskiwało statusu prawomocności i stawało się obowiązującym prawem, i to dzięki imprimaturowi, otrzymanemu od prezesa Izby Cywilnej SN sędziego Tadeusza Erecińskiego, eksperta Rady Europy i członka Europejskiej Komisji ds. Wymiaru Sprawiedliwości.
  Osłanianie szwindli i przekrętów prawnych, oraz bezprawia sądowego niezawisłością sędziowską, jest najobrzydliwszą z ohyd zbrodnią, bo narusza normy człowieczeństwa i praworządności. Jest publicznym wyrazem terroryzmu państwowego i jest też zbezczeszczeniem miejsca i godła. Dlatego nie mogą być chronione tajemnicą, ani nie powinny nigdy ulec przedawnieniu i zapomnieniu.
  Mając powyższe na uwadze, wyrażam nadzieję na to, że Pan Minister sprawdzi możliwość podważenia tych jawnie bezprawnych wyroków i anulowanie ich, Podstawą do tego może być doktryna i orzecznictwo demokratycznych państw prawnych za jakie Polska chce uchodzić, stanowiące, że DZIAŁANIA WSZYSTKICH WŁADZ, NIE WYŁĄCZAJĄC WŁADZY SĄDOWNICZEJ, GODZĄCE W INTERES PAŃSTWA, LUB DOBRO JEGO OBYWATELI , A W SZCZEGÓLNOŚCI W FUNDAMENTY EKONOMICZNE I GOSPODARKĘ NARODOWĄ, STANOWIĄ WYSTARCZAJĄCY POWÓD DO PODEJRZEŃ, GRANICZĄCYCH Z PEWNOŚCIĄ O KORUPCJĘ TYCH WŁADZ.
  Poproszony przez panią redaktor Dorotę Gawryluk o podanie definicji mafii, pan Janusz Kaczmarek prokurator krajowy powiedział; że jest to zorganizowana grupa przestępcza, która jak łańcuch składa się z kilku ogniw. Jest ogniwo zajmujące się logistyką, inne ogniwa dokonują napadów, jeszcze inne organizują te napady, kradzieże, rozboje, porwania, a nawet morderstwa. Jednak najważniejszym ogniwem w tym przestępczym łańcuchu, o którym Janusz Kaczmarek niestety ani słowem nie wspomniał, jest ogniwo zapewniające długotrwałe unikanie kary, a nawet całkowitą bezkarność. Być członkiem gangu lub zorganizowanej grupy przestępczej, a nawet mafii, wcale nie trzeba osobiście i bezpośrednio dokonywać napadów, kradzieży, rozbojów, a mimo to dobrze zasłużyć na swoją działkę. Żadna mafia w żadnym kraju, nie mogłaby funkcjonować, nie mając poparcia w postaci ochrony prawnej, ze strony sędziów.

  Z wyrazami szacunku i poważania Marian Bińkowski

 9. sketch crack mac os For MAC OS

  16 września 2017 at 19:10

  I enjoying, will read more. Thanks!

 10. 100% real jordans for cheap

  19 września 2017 at 14:30

  There may be noticeably a bundle to learn about this. I assume you made sure good points in options also.

 11. Jay

  19 września 2017 at 17:13

  Idea Cooperage brunch is merely as sinfully favourable. I can’t receive plenty of of the grits.

 12. adidas ultra boost

  19 września 2017 at 19:13

  I simply wanted to write down a small comment so as to express gratitude to you for all the fantastic advice you are writing at this site. My rather long internet research has now been compensated with reputable strategies to exchange with my visitors. I would mention that many of us visitors actually are extremely lucky to dwell in a very good place with so many special professionals with beneficial things. I feel somewhat blessed to have encountered your entire site and look forward to really more brilliant times reading here. Thank you once again for a lot of things.

 13. irving shoes

  20 września 2017 at 08:42

  There are certainly plenty of details like that to take into consideration. That could be a great point to carry up. I provide the thoughts above as general inspiration but clearly there are questions just like the one you carry up the place crucial thing shall be working in honest good faith. I don?t know if greatest practices have emerged round issues like that, however I’m sure that your job is clearly recognized as a fair game. Each boys and girls feel the affect of just a second抯 pleasure, for the rest of their lives.

 14. NMD R1 Runner PK All Black White

  20 września 2017 at 19:22

  I precisely had to thank you so much again. I’m not certain the things I would have gone through in the absence of these ways discussed by you relating to that subject matter. It had been the hard setting in my circumstances, nevertheless taking note of a specialised style you processed it took me to jump for fulfillment. Now i’m grateful for this work and even wish you comprehend what an amazing job you’re providing educating the others via your site. I’m certain you haven’t got to know any of us.

 15. yeezy boost 350 v2

  21 września 2017 at 07:27

  I simply needed to appreciate you once again. I am not sure the things that I could possibly have gone through in the absence of the entire tips shown by you relating to my area of interest. This was a real terrifying case for me personally, but encountering a specialised tactic you handled the issue forced me to weep for happiness. Now i’m grateful for this support as well as hope that you realize what an amazing job you happen to be accomplishing teaching men and women through your webpage. I know that you’ve never got to know all of us.

 16. cheap jordans

  21 września 2017 at 22:49

  you may have an incredible blog right here! would you prefer to make some invite posts on my blog?

 17. movavi video converter 17序號

  22 września 2017 at 00:09

  Great, bing took me stright here. thanks btw for post. Cheers!

 18. yeezys

  22 września 2017 at 02:42

  Thank you so much for providing individuals with an extraordinarily wonderful possiblity to read from here. It is always very fantastic plus full of a lot of fun for me personally and my office mates to search your website at the least thrice every week to study the new items you will have. Of course, I am usually amazed with all the special methods you serve. Selected 3 ideas in this post are surely the very best we have all ever had.

 19. cheap jordans

  22 września 2017 at 19:22

  Spot on with this write-up, I truly think this web site needs rather more consideration. I抣l in all probability be once more to read rather more, thanks for that info.

 20. adidas nmd

  22 września 2017 at 23:15

  Thanks for your entire hard work on this web site. My mother take interest in managing internet research and it’s really simple to grasp why. We know all relating to the lively method you produce informative items via this web site and as well increase participation from website visitors on the article so our favorite princess is certainly being taught a great deal. Take pleasure in the rest of the new year. You have been doing a really great job.

 21. air jordan shoes

  23 września 2017 at 15:21

  There are some attention-grabbing deadlines on this article but I don抰 know if I see all of them middle to heart. There’s some validity but I’ll take maintain opinion till I look into it further. Good article , thanks and we wish more! Added to FeedBurner as effectively

 22. yeezys

  23 września 2017 at 20:44

  Thank you a lot for giving everyone an exceptionally wonderful possiblity to read articles and blog posts from here. It’s usually very sweet and as well , jam-packed with amusement for me and my office mates to search your blog at the least 3 times per week to find out the new guides you will have. And definitely, I’m at all times impressed with your outstanding guidelines you serve. Certain 1 ideas in this posting are definitely the most efficient I have had.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra