Z kraju

Prezydent zakończył konsultację z wybranymi

Wczoraj Prezydent Duda zakończył konsultacje parlamentarne w sprawie reformy sadownictwa. Przedstawiamy poniżej wszystkich uczestników wczorajszych rozmów, które oczywiście odbywały się o wyznaczonych wyszczególnionych dla klubów, osobnych godzinach i ich komentarze niektórych z nich po odbytym spotkaniu.

I tak:

Ryszard Terlecki – przewodniczący klubu parlamentarnego PiS wicemarszałek sejmu, który uznał rozmowy za bardzo interesujące, powiedział: „Prezydent rozumie potrzebę dalszych prac w sejmie nad projektami, które przedstawi.”

Grzegorz Schetyna oznajmił: „Przekonywaliśmy pana prezydenta, żeby te projekty były szeroko konsultowane, nie tylko z klubami parlamentarnymi, ale także ze środowiskami, ze środowiskiem sędziowskim.”

Stanisław Tyszka wicemarszałek Sejmu, Kukiz’15 stwierdził: „My mówimy cały czas o naszych pracach, które już rozpoczęliśmy nad wprowadzeniem wybieralnych przez obywateli sędziów pokoju, orzekających w uproszczonej procedurze w drobnych sprawach zarówno karnych jak i cywilnych”

Władysław Kosiniak-Kamysz PSL z kolei powiedział: „Jeżeli nasi rodacy chcą reformy w sądownictwie, to chcą przede wszystkim w Sądach Rejonowych, najbliżej tam, gdzie rozstrzygane są ich sprawy.”

Rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński podsumował spotkania w następujący sposób: „To były dobre, merytoryczne rozmowy; przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych podkreślali potrzebę reformy wymiaru sprawiedliwości. Cel prezydenta, czyli wysłuchanie postulatów klubów parlamentarnych, został spełniony. Być może któreś z tych postulatów zostaną uwzględnione przez prezydenta. Teraz jest czas, żeby prezydenccy prawnicy je rozważyli.”

a oto dokładna lista osób, z którymi konsultował się wczoraj prezydent Andrzej Duda:

Przedstawiciele PiS: szef klubu PiS Ryszard Terlecki, rzecznik PiS Beata Mazurek, szef sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka Stanisław Piotrowicz oraz poseł Arkadiusz Mularczyk.

Przedstawiciele klubu PO: lider Grzegorz Schetyna, były minister sprawiedliwości Borys Budka i poseł Sławomir Neumann.

Przedstawiciele Kukiz’15: wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka oraz posłowie Grzegorz Długi, Jerzy Jachnik i Tomasz Rzymkowski

Przedstawiciele klubu parlamentarnego Nowoczesna: lider Nowoczesnej Ryszard Petru, szefowa klubu Katarzyna Lubnauer, wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak oraz posłanka Kamila Gasiuk- Spotkanie z

Przedstawicielami klubu parlamentarnego PSL: prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, a także posłowie Marek Sawicki, Piotr Zgorzelski i Krzysztof Paszyk.

 

Co z tych wszystkich konsultacji dalej wyniknie zobaczymy. Jak widać na razie pan Krzysztof Łapiński odzyskał głos, a pan Grzegorz Schetyna jak zwykle chce konsultacji… szerokich. Jak szerokich jednak? Może na tyle, żeby wymiar konsultowania sam w sobie się pochłonął, a reforma przeciągneła do wymiaru nieskończonego?

Przedstawiciele PiS – u są oczywiście zachwyceni spotkaniem i mocno widać jak starają się budować dobrą atmosferę w całej sprawie. Oby szybko te sympatie nabrały rozpędu, bo co jak co, ale sąd w Polsce wymaga prawdziwych i rzetelnych reform.

Po analizie listy obecnych na konsultacjach przedstawicieli klibów parlamentarnych, dobrze jest też zastanowić się, czy rzeczywiście owa lista nie jest zbyt uboga.

25 września najprawdopodobniej zostaną przedstawione prezydenckie projekty ustaw dotyczące zmian w sądownictwie. Oczywiście będziemy się temu przyglądać.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

83 komentarze

83 Komentarzy

 1. Paweł

  14 września 2017 at 11:47

  Z wybranymi? Tzn. narodem załganym, czy kimś innym?

 2. Paweł

  14 września 2017 at 11:50

  Kalkstein i Szechter przy jednym stole w Magdalence w oparach menory:

  wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/03/a331-482×400.jpg

  Kalkstein twierdzi, że nie było spisku w Magdalence:

  x3.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_IkNozmYWf0NkM3Q7vZOVSHoVPgbb8Zod.jpg

 3. Satyr

  14 września 2017 at 12:39

  robić narady z Partią Oszustów, Niedorobionymi i Chłopkami Roztropkami może robic tylko krotkowzroczna , zakłamana albo naiwna osoba czyli wypisz wymaluj Maliniak. Jakie Schecio może zgłaszać merytoryczne argumenty, jesli broni on cały czas Walcowej? To jak prosic na konsultacje zlodziei i kryminalistów. Maliniak jak zwykle w imię jakiegos wyimaginowanego rezydenta wszystkich polaków, robi z siebie osła.

 4. Konstanty

  14 września 2017 at 12:41

  Nadzieja ?
  Serca narodu zalewa żółć, zaślepiający mur nienawiści dzieli nawet rodziny – i do tego stopnia, że niekiedy na wspólnych uroczystościach krewni nie chcą na siebie nawet spojrzeć.

  Bisurmanie, liberalizm z UE zawiodla. Rola ochotniczych folksdojczow i platnych eurosowieciarzy dzialajacych przeciwko Polsce jest skonczona !!!

 5. Pankrac

  14 września 2017 at 13:18

  Srali muchy, będzie wiosna… Maliniak!

  • Gocha

   14 września 2017 at 18:53

   pić pierdolić nie żałować bida sędziów musi pofolgować!

 6. jok

  15 września 2017 at 05:33

  Konsultowanie {chyba(?) „radykalnej” reformy z przedstawicielami tych środowisk, którym owa reforma może do pewnego stopnia zburzyć poczucie całkowitego komfortu oraz spowodować (zdaje się) jakąś większą „zależność” od władzy wykonawczej, niż tylko pobieranie pensji?

  Można odnieść wrażenie, że to wszystko ustawka (a nie ustawa:))) (oczywiście nie jest tak, że wszystko się przewidzi, że ludzie okoloPiS są niezmiennym i niezmieniającym „poglądów” i miejsc, zdeterminowanym monolitem, czyli nie wszystko jest/może być ustawką).

  Czyż recepta nie jest taka? „Robimy” radykalne reformy lub raczej radykalnie brzmiące, (chyba?) znienacka, tak „radykalne”, że muszą spowodować protest zainteresowanych i „słusznych mediów”. Potem uwalane jest wszystko (a jak by weszło w życie, to wiele się nie zmieni) przez TK (no, dziś po zamieszaniu, ta metoda na razie zawieszona, ale czyż nie jakoś tak było z „lustracją”?) lub wetującego prezydenta.

  • jok

   15 września 2017 at 05:38

   c.d. A „reformatorzy” mogą wtedy powiedzieć: „chcieliśmy, staraliśmy się, ale nie wyszło”. No i „zagospodarowują” „wyborczo” w ten sposób, antyokrągłostołową i w jakiś sposób patriotyczną część wyborców.
   Może to zbytnie uproszczenie, ale raczej nie political fiction, moim skromnym zdaniem….

 7. Soplica

  15 września 2017 at 08:54

  Ten pan gra mi na nerwach … robi coraz wiecej pod publike.

 8. Marian Bińkowski

  15 września 2017 at 23:34

  Motto: „Wstępując do służby w ministerium, musisz zostawić moralność za drzwiami” {Stendhal „Lucjan Leuwen”}
  Szanowny Panie Ministrze
  Warunkiem bezwzględnie niezbędnym, a i to, dającym jedynie nadzieję, a nie pewność, na wyleczenie chorego organizmu z trawiącej go choroby, jest postawienie właściwej diagnozy. Albowiem dobre rozwiązania, biorą się z dobrych diagnoz. Pańska diagnoza Panie Ministrze, a więc człowieka, dla którego nie złe prawo czy jego brak, lecz sędziowskie bezprawie z którym się Pan zetknął dość wcześnie, stało się impulsem i imperatywem, by próbować to zmienić, stwierdzająca, że główną bolączką polskiego wymiaru sprawiedliwości jest przewlekłość postępowań sądowych, nie tylko jest nieprawdziwa, ale jest bardzo, ale to bardzo społecznie szkodliwa. Jest także i to jawnie sprzeczna z doktryną i orzecznictwem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który wielokrotnie wskazywał na to, że sprawność postępowania sądowego choć bardzo ważna, nie jest wartością, dla której można poświęcić zapisane w art. 6 Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności, prawo do rzetelnego procesu sądowego.
  Jest to opinia, która jak wiele innych równie szkodliwych, jak np. ta, że, z wyrokami sądu się nie dyskutuje; ujawniane skandale to jedynie ułamek promila ogółu spraw rozpatrywanych rzetelnie i w pocie czoła, przez będących nieskazitelnego charakteru, przez to niezawisłych sędziów; pobyt w więzieniu wpływa demoralizująco na skazanych; sędziowie są obciążeni ponad miarę, powstała w środowisku sędziowskim i przez nie uparcie jest lansowana, po to tylko, by zafałszować i ukryć prawdziwe przyczyny skandalicznego funkcjonowania polskiej władzy sądowniczej.
  Jednak prawda jest taka, że o skandalicznych, a nawet wątpliwych wyrokach sądowych, trzeba nie tylko dyskutować, ale wręcz trzeba o nich krzyczeć i to pod niebiosa, w nadziei, że może ktoś w końcu nas usłyszy. Opisywane skandale dotyczące sędziów, to wbrew temu co głoszą tzw. staszowsko – rydzewsko-sieniawsko-ciechanowskie autorytety i lubelsko toruńskie filary prawnicze, nie jest to ułamek promila od wszystkich spraw, lecz jest to ułamek promila, od nieujawnionych, a dziejących się przecież sędziowskich skandali.
  W oparciu o moje osobiste wieloletnie doświadczenie, stwierdzam, że najskuteczniej demoralizują sędziowie, podczas rozpraw w sali sądowej. Kto zaś chciałby się przekonać jak ciężko i z jakim poświęceniem pracują sędziowie, niech się wybierze do wybudowanego za społeczne pieniądze i obwieszonego 86 paremiami rzymskimi, tzw. Pałacu Sprawiedliwości, gdzie ma swoją siedzibę Sąd Najwyższy.
  Co z tego, że jak zauważył pierwszy prezes Sądu Najwyższego Lech Gardocki, „Pałac Sprawiedliwości” stoi na miejscu, które przypomina wiele ważnych wydarzeń z historii Polski, albowiem sąsiaduje z Pomnikiem Powstania Warszawskiego, z jego okien widać Pałac Krasińskich, miejsce akcji przejmującego wiersza Czesława Miłosza Campo di Fiori, oraz Pałac Rzeczpospolitej, gdzie w 1828r toczył się przed Sądem Sejmowym, dramatyczny proces członków Towarzystwa Patriotycznego. Skoro umieszczone na zewnętrznych kolumnadach rzymskie mądrości prawnicze będące swoistym wykładem prawa rzymskiego, mają się nijak do tego co w tej przezroczystej budowli się dzieje, i co się tam wyczynia, wyprawia i wyrabia i jest porównywalne z działalnością Sądu Okręgowego w Suwałkach, na którego frontonie choć wyryto UCZCIWOŚĆ, GODNOŚĆ, SPRAWIEDLIWOŚĆ, kupczono tam wyrokami, które można było kupić za pęto kiełbachy, czy słoik miodu.
  Stosowniejszy byłby napis jaki Dante umieścił na bramie piekielnej, „Lasciate ogni speranza voi ch entrate”, który ostrzegałby naiwnych, udających się do sądu po sprawiedliwość w nadziei, że ją tam spotkają. Wychodzących zaś z Pałacu Sprawiedliwości, powinni być żegnani słowami zamieszczonymi w Ewangelii św. Mateusza, „Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielonych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości”. Mnie miejsce na którym znajduje się Pałac Sprawiedliwości, kojarzy się raczej z tym miejscem, na którym dziewiętnastego kwietnia 1943 roku stały dwie karuzele, na których rozbawiony tłum, obserwował dramat dziejący się po drugiej stronie muru.
  Ja byłem tam wielokrotnie, rzadko w którym pokoju był sędzia, tych pokoi jest ponad 80. Uważam że skoro sędziowie, są aż tak bardzo obciążeni pracą w sądzie, to nie powinni podejmować się innych prac, tym bardziej, że w Sądzie Najwyższym są kilkuletnie zaległości. Jak to jest możliwe, żeby sędziowie mający ministerialne pensje i przywileje dla całej rodziny, o jakich nawet żaden maharadża marzyć nie może, chałturzyli, zatrudniając się dodatkowo w kilku, a nawet w kilkunastu innych miejscach, a to jako wykładowcy na kilku uczelniach o podejrzanej proweniencji, a to jako redaktorzy różnych periodyków, czy też jako arbitrzy w konkurencyjnych do sądownictwa powszechnego sądach gospodarczych, jak choćby prezes Izby Cywilnej Sądu Najwyższego, sędzia Tadeusz Ereciński.
  Uważam także, że najwięcej wysiłku intelektualnego, a także najwięcej czasu, zabierają sędziom, bardzo usilne starania o to, by wniesioną sprawę, która z racji niepodważalnych, niezbitych, niezaprzeczalnych i bezspornych dowodów, zgodnie z obowiązującym porządkiem prawnym, powinna być załatwiona w postępowaniu bezprocesowym, lub na pierwszej rozprawie, stosując różne szwindle prawne i przekręty sądowe, tak ją skręcić, by przestępcy uniknęli kary. Dlatego w coraz bardziej biedniejących sądach, tak trudno jest spotkać biednego sędziego, i to dlatego sędziowie uparcie i bezprawnie odmawiają ujawnienia oświadczeń majątkowych.
  Oceniając polski wymiar sprawiedliwości w taki właśnie sposób, jawi się nam Pan jako zdeklarowany kontynuator, wszystkiego złego czego dokonali Pańscy poprzednicy, a szczególnie bezpośredni Pański poprzednik. Minister, którego nazwiska nie wymienię z szacunku do pióra, które otrzymałem za 40 lat uczciwej pracy jako nauczyciel wielu reprezentantów Polski i wychowawca młodzieży, z którą zdobyłem wielokrotnie mistrzostwo Polski, który obejmując ministerstwo zapowiedział zrobienie w nim porządku. Posługując się furmańsko- oborową retoryką, powtarzał ciągle o zaprzęgu który stanął i o świętych krowach których miało nie być, no i o tym, że on uczyni, że przestępcy nie będą już nigdy więcej kpić sobie z prawa i ze sprawiedliwości. Rzeczywistość jednak była taka i jest tak do dzisiaj, że najbardziej kpią sobie z prawa i ze sprawiedliwości ci, co w oparciu o obowiązujące prawo tę sprawiedliwość mają wymierzać, lecz tego nie robią, czego najlepszym przykładem, może być prokurator Katarzyna Sawicka, córka kolegi ministra, Stanisława Stachowicza, prezesa lubelskiej kopalni Bogdanka, która w tym właśnie czasie zrobiła błyskawiczna karierę.
  Logiczną konsekwencją tej całkowicie błędnej oceny stanu polskiego wymiaru sprawiedliwości, jest Pańska decyzja, czyniąca odpowiedzialnym za jego naprawę, człowieka, którego doświadczenie życiowe i wiedza prawnicza, nie były na tyle wystarczające, by ocenić, że wyznaczenie go do osądzenia sprawy FOZZ-u, jest rażącym naruszeniem obowiązującej procedury .Wyznaczenie sędziego Andrzeja. Kryże, a przede wszystkim jego zgoda na osądzenie FOZZ-u, nie jest niczym nowym, wręcz przeciwnie, jest to metoda i standard, który sędziowie chętnie stosują, ponieważ się sprawdził, kiedyś w procesie Elektromisu i sprawdza się teraz w procesie mafii paliwowej, w sądzie okręgowym w Szczecinie.
  Że wysoce błędna to była decyzja Panie Ministrze, świadczą o tym pierwsze postanowienia sędziego Kryże, o zmianach w obowiązującym prawie. A przecież Polska zdaniem mądrych ludzi, których nie brakuje w naszym kraju, zawsze miała i ma bardzo dobry i zwarty system prawny, uznawany za przykład nowoczesnej legislacji, niczym nieustępujący tej w Europie, i przez wiele lat kodyfikacje te, uznawano za arcydzieła sztuki prawniczej, mogące służyć za wzór godny do naśladowania?.
  Tymczasem znowu proponuje się nam kontynuowanie takiej oto wynaturzonej logiki prawniczej, że jeżeli prawo nie działa, i to wcale nie z powodu że jest złe, tylko z powodu tych, którzy choć mają ustawowy obowiązek je stosować, do czego się zobowiązali składając ślubowanie, i za co biorą i to z góry bardzo wysoką zapłatę, lecz tego nie robią, być może za zapłatę jeszcze większą, to należy zmienić nie ich, tylko właśnie to prawo. A już 250 lat temu Edmund Burke pisał, że ustawy i w ogóle cokolwiek w społeczeństwie należy zmieniać tylko wtedy, kiedy się wie dlaczego to co jest złe, i jak to zmienić żeby było dobre. Na nic prawo jak prawości nie staje, a kto łamie prawo, nowe stanowi daremnie.
  Fundamentem demokratycznego państwa prawnego, i elementarną potrzebą człowieka, jest sprawiedliwość, dlatego sądy nie mogą być bastionami zaprzaństwa i sędziowskiego bezprawia. Wieloletnia obserwacja, a przede wszystkim osobiste wieloletnie doświadczenie, upoważniają mnie do stwierdzenia, że prawdziwym problemem polskiego wymiaru sprawiedliwości, wcale nie jest złe prawo, lecz bardzo zła jakość jego kadr. A wręcz laboratoryjnym przykładem bardzo ciężkiej jego choroby, jest władza sądownicza, dla której korporacyjne i inne nieczyste interesy, są ważniejsze niż elementarna przyzwoitość, nie mówiąc już o takim drobiazgu jak prawda. Pan Krzysztof Sobczak napisał w Rzeczpospolitej, kiedy ministrowie uporają się już z chuliganami, trzeba będzie się wziąć za cały wymiar sprawiedliwości. Rada bardzo dobra, jednak kolejność działań zaproponowana przez pana redaktora bardzo zła, bo należy działać odwrotnie. Konieczną i pilną naprawę polskiego wymiaru sprawiedliwości, należy rozpocząć, nie od kolejnej niepotrzebnej zmiany prawa, lecz od uwolnienia go od osób o mentalności i etyce łowców skór. Tak jak w polskiej służbie i ratownictwie medycznym nie może być miejsca dla doktorów „potasików”, tak polski wymiar sprawiedliwości, musi być wolny od prawników „szwindelków” i „przekręcików”. Sędzia Jarosław Papis, choć jako doświadczony sędzia nie jedno przecież widział i słyszał, to porażony ogromem okrucieństw spytał „łowcę skór” i pan jest lekarzem. Ja też doznałem okrucieństwa od sędziów orzekających w mojej sprawie, przeciwko oszustom udających biznesmenów z brytyjsko-amerykańskiej spółki Ford OMC Motors Ltd.
  Dlatego też mam prawo zapytać sędziów Piotra Adama Schaba i Izabelę Ewę Ledzion z sądu rejonowego, Annę Marię Orłowską, Hannę Grażynę Muras i Romanę Beatę Górecką z sądu okręgowego, Izabellę Fick-Brzeską, Krystynę Karolus-Franczyk, Romanę Beatę Górecką z sądu apelacyjnego, oraz Tadeusza Erecińskiego prezesa Sądu Najwyższego, czy wy jesteście sędziami? Tak jak oskarżeni w procesie „łowców skór”, zamiast ratować chorych ludzi, uśmiercali ich, podając im pavulon, tak wymienieni wyżej sędziowie, mając i to na piśmie, niezaprzeczalne, niepodważalne, niezbite i bezsporne dowody, oraz dwie opinie biegłego sądowego, a także postanowienie prokuratury, że syn sędziego Marka Gintowta zatrudnionego w departamencie sądów powszechnych Ministerstwa Sprawiedliwości, adwokat Ziemisław Gintowt ówczesny wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, Ludwik Opiela właściciel najokazalszej willi w podwarszawskim Beverly Hills czyli w Konstancinie, Andrzej Szmagalski, Lech Żołędziowski, Hubert Rembiszewski, oraz Michał Basaj, po założeniu spółki z o.o., pod nazwą Ford OMC Motor Ltd. prowadzili oprócz statutowej działalności, przestępczą działalność gospodarczą, na szkodę skarbu państwa, oraz osób prywatnych.
  Sędziowie nie tylko nie powiadomili prokuratury, postępując wbrew ustawowemu obowiązkowi, ale działając według procedury bezczelnego nieliczenia się z obowiązującym porządkiem prawnym, matacząc, krętacząc, kłamiąc, i fałszując dowody, oraz stan faktyczny i prawny sprawy, zacierając ślady przestępstw, doprowadzili do tego, że sprawcy czynów kryminalnych opisanych w kodeksie karnym jako: oszustwo, paserstwo, fałszowanie dokumentów i posługiwanie się nimi, poświadczenie nieprawdy, nie tylko uniknęli kary, ale zostali sowicie przez sędziów nagrodzeni, bo zostali zwolnieni z opłat za apelację, i to pomimo, że o to nie występowali. Ta przestępcza działalność gospodarcza, polegała na fałszowaniu dokumentów, i na ich podstawie, szmuglowaniu z Niemiec do Polski, rozbitych, a być może i kradzionych, skoro dokumenty były fałszywe, zachodnich samochodów, i sprzedawanie ich w autoryzowanych salonach Forda , jako auta bezwypadkowe. Posługując się sfałszowanymi przez siebie dokumentami, bezprawnie unikali uiszczenia obowiązkowych opłat celnych i podatkowych, narażając skarb państwa, na ogromne straty, a mnie i moją rodzinę a także innych użytkowników ruchu drogowego, na bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu.
  Polska musi i to natychmiast, przestać być krajem, w którym uczciwy i prawy człowiek, który stał się ofiara przestępców w białych kołnierzykach udających biznesmenów, idąc do sądu, którego działalność finansuje, napotyka na przestępców poprzebieranych w adwokackie prokuratorskie i sędziowskie togi. Należy skończyć z samodzierżawiem sędziowskim, by ośmioletnie gangsterstwo sądowe, zakończone zdarzeniem kryminalnym o charakterze rabunkowym, uzyskiwało statusu prawomocności i stawało się obowiązującym prawem, i to dzięki imprimaturowi, otrzymanemu od prezesa Izby Cywilnej SN sędziego Tadeusza Erecińskiego, eksperta Rady Europy i członka Europejskiej Komisji ds. Wymiaru Sprawiedliwości.
  Osłanianie szwindli i przekrętów prawnych, oraz bezprawia sądowego niezawisłością sędziowską, jest najobrzydliwszą z ohyd zbrodnią, bo narusza normy człowieczeństwa i praworządności. Jest publicznym wyrazem terroryzmu państwowego i jest też zbezczeszczeniem miejsca i godła. Dlatego nie mogą być chronione tajemnicą, ani nie powinny nigdy ulec przedawnieniu i zapomnieniu.
  Mając powyższe na uwadze, wyrażam nadzieję na to, że Pan Minister sprawdzi możliwość podważenia tych jawnie bezprawnych wyroków i anulowanie ich, Podstawą do tego może być doktryna i orzecznictwo demokratycznych państw prawnych za jakie Polska chce uchodzić, stanowiące, że DZIAŁANIA WSZYSTKICH WŁADZ, NIE WYŁĄCZAJĄC WŁADZY SĄDOWNICZEJ, GODZĄCE W INTERES PAŃSTWA, LUB DOBRO JEGO OBYWATELI , A W SZCZEGÓLNOŚCI W FUNDAMENTY EKONOMICZNE I GOSPODARKĘ NARODOWĄ, STANOWIĄ WYSTARCZAJĄCY POWÓD DO PODEJRZEŃ, GRANICZĄCYCH Z PEWNOŚCIĄ O KORUPCJĘ TYCH WŁADZ.
  Poproszony przez panią redaktor Dorotę Gawryluk o podanie definicji mafii, pan Janusz Kaczmarek prokurator krajowy powiedział; że jest to zorganizowana grupa przestępcza, która jak łańcuch składa się z kilku ogniw. Jest ogniwo zajmujące się logistyką, inne ogniwa dokonują napadów, jeszcze inne organizują te napady, kradzieże, rozboje, porwania, a nawet morderstwa. Jednak najważniejszym ogniwem w tym przestępczym łańcuchu, o którym Janusz Kaczmarek niestety ani słowem nie wspomniał, jest ogniwo zapewniające długotrwałe unikanie kary, a nawet całkowitą bezkarność. Być członkiem gangu lub zorganizowanej grupy przestępczej, a nawet mafii, wcale nie trzeba osobiście i bezpośrednio dokonywać napadów, kradzieży, rozbojów, a mimo to dobrze zasłużyć na swoją działkę. Żadna mafia w żadnym kraju, nie mogłaby funkcjonować, nie mając poparcia w postaci ochrony prawnej, ze strony sędziów.

  Z wyrazami szacunku i poważania Marian Bińkowski

 9. sketch crack mac os For MAC OS

  16 września 2017 at 19:10

  I enjoying, will read more. Thanks!

 10. 100% real jordans for cheap

  19 września 2017 at 14:30

  There may be noticeably a bundle to learn about this. I assume you made sure good points in options also.

 11. Jay

  19 września 2017 at 17:13

  Idea Cooperage brunch is merely as sinfully favourable. I can’t receive plenty of of the grits.

 12. adidas ultra boost

  19 września 2017 at 19:13

  I simply wanted to write down a small comment so as to express gratitude to you for all the fantastic advice you are writing at this site. My rather long internet research has now been compensated with reputable strategies to exchange with my visitors. I would mention that many of us visitors actually are extremely lucky to dwell in a very good place with so many special professionals with beneficial things. I feel somewhat blessed to have encountered your entire site and look forward to really more brilliant times reading here. Thank you once again for a lot of things.

 13. irving shoes

  20 września 2017 at 08:42

  There are certainly plenty of details like that to take into consideration. That could be a great point to carry up. I provide the thoughts above as general inspiration but clearly there are questions just like the one you carry up the place crucial thing shall be working in honest good faith. I don?t know if greatest practices have emerged round issues like that, however I’m sure that your job is clearly recognized as a fair game. Each boys and girls feel the affect of just a second抯 pleasure, for the rest of their lives.

 14. NMD R1 Runner PK All Black White

  20 września 2017 at 19:22

  I precisely had to thank you so much again. I’m not certain the things I would have gone through in the absence of these ways discussed by you relating to that subject matter. It had been the hard setting in my circumstances, nevertheless taking note of a specialised style you processed it took me to jump for fulfillment. Now i’m grateful for this work and even wish you comprehend what an amazing job you’re providing educating the others via your site. I’m certain you haven’t got to know any of us.

 15. yeezy boost 350 v2

  21 września 2017 at 07:27

  I simply needed to appreciate you once again. I am not sure the things that I could possibly have gone through in the absence of the entire tips shown by you relating to my area of interest. This was a real terrifying case for me personally, but encountering a specialised tactic you handled the issue forced me to weep for happiness. Now i’m grateful for this support as well as hope that you realize what an amazing job you happen to be accomplishing teaching men and women through your webpage. I know that you’ve never got to know all of us.

 16. cheap jordans

  21 września 2017 at 22:49

  you may have an incredible blog right here! would you prefer to make some invite posts on my blog?

 17. movavi video converter 17序號

  22 września 2017 at 00:09

  Great, bing took me stright here. thanks btw for post. Cheers!

 18. yeezys

  22 września 2017 at 02:42

  Thank you so much for providing individuals with an extraordinarily wonderful possiblity to read from here. It is always very fantastic plus full of a lot of fun for me personally and my office mates to search your website at the least thrice every week to study the new items you will have. Of course, I am usually amazed with all the special methods you serve. Selected 3 ideas in this post are surely the very best we have all ever had.

 19. cheap jordans

  22 września 2017 at 19:22

  Spot on with this write-up, I truly think this web site needs rather more consideration. I抣l in all probability be once more to read rather more, thanks for that info.

 20. adidas nmd

  22 września 2017 at 23:15

  Thanks for your entire hard work on this web site. My mother take interest in managing internet research and it’s really simple to grasp why. We know all relating to the lively method you produce informative items via this web site and as well increase participation from website visitors on the article so our favorite princess is certainly being taught a great deal. Take pleasure in the rest of the new year. You have been doing a really great job.

 21. air jordan shoes

  23 września 2017 at 15:21

  There are some attention-grabbing deadlines on this article but I don抰 know if I see all of them middle to heart. There’s some validity but I’ll take maintain opinion till I look into it further. Good article , thanks and we wish more! Added to FeedBurner as effectively

 22. yeezys

  23 września 2017 at 20:44

  Thank you a lot for giving everyone an exceptionally wonderful possiblity to read articles and blog posts from here. It’s usually very sweet and as well , jam-packed with amusement for me and my office mates to search your blog at the least 3 times per week to find out the new guides you will have. And definitely, I’m at all times impressed with your outstanding guidelines you serve. Certain 1 ideas in this posting are definitely the most efficient I have had.

 23. michael kors handbags

  24 września 2017 at 13:34

  This website online is mostly a walk-through for the entire information you wished about this and didn抰 know who to ask. Glimpse right here, and also you抣l definitely uncover it.

 24. yeezy boost

  24 września 2017 at 18:28

  I not to mention my pals came taking note of the excellent secrets and techniques located on your website and then then I had a horrible feeling I had not thanked the web blog owner for those techniques. Most of the ladies are actually as a result happy to read through them and have in effect simply been taking advantage of these things. Appreciation for simply being very accommodating and then for utilizing such perfect tips most people are really needing to discover. My sincere regret for not expressing appreciation to you earlier.

 25. adidas ultra

  25 września 2017 at 13:44

  My spouse and i felt so joyful Ervin could deal with his homework out of the precious recommendations he acquired when using the site. It’s not at all simplistic to just choose to be making a gift of procedures the rest may have been making money from. And we also recognize we’ve got you to thank because of that. The entire illustrations you made, the easy blog menu, the friendships you can help to instill – it’s got everything astounding, and it’s really making our son and the family imagine that that content is excellent, which is certainly seriously important. Thank you for all the pieces!

 26. adidas nmd

  25 września 2017 at 21:51

  I and also my guys have been analyzing the good tricks found on your website and so instantly I got a terrible feeling I had not thanked the site owner for those tips. These ladies happened to be so joyful to see all of them and have in effect actually been taking pleasure in these things. We appreciate you genuinely simply thoughtful and also for deciding on this sort of good areas millions of individuals are really eager to know about. My personal honest regret for not expressing appreciation to sooner.

 27. pandora charms

  26 września 2017 at 06:02

  There are certainly numerous details like that to take into consideration. That could be a nice point to deliver up. I provide the ideas above as common inspiration however clearly there are questions just like the one you deliver up where the most important thing might be working in sincere good faith. I don?t know if finest practices have emerged around things like that, but I’m sure that your job is clearly recognized as a good game. Each boys and girls feel the impact of just a second抯 pleasure, for the remainder of their lives.

 28. yeezy shoes

  26 września 2017 at 11:19

  I would like to point out my passion for your generosity in support of those who actually need help with this important question. Your real commitment to getting the solution around came to be wonderfully interesting and has usually allowed guys much like me to realize their aims. Your personal invaluable suggestions implies a great deal a person like me and even more to my office workers. Thanks a lot; from everyone of us.

 29. adidas neo

  27 września 2017 at 06:15

  you may have an incredible weblog here! would you wish to make some invite posts on my weblog?

 30. yeezy boost 350 v2

  27 września 2017 at 11:00

  I would like to show some thanks to this writer just for rescuing me from this particular challenge. Because of researching throughout the world-wide-web and finding notions that were not beneficial, I was thinking my entire life was well over. Existing devoid of the answers to the problems you have fixed by means of your report is a critical case, as well as those which could have in a negative way affected my career if I had not noticed your blog post. That talents and kindness in dealing with all things was useful. I am not sure what I would have done if I had not come across such a thing like this. I can also at this moment look ahead to my future. Thanks a lot very much for the reliable and effective help. I will not be reluctant to refer the blog to any person who needs and wants care on this situation.

 31. led shoes

  28 września 2017 at 06:14

  There are some fascinating closing dates on this article but I don抰 know if I see all of them heart to heart. There is some validity however I will take hold opinion until I look into it further. Good article , thanks and we want more! Added to FeedBurner as effectively

 32. jordan shoes

  29 września 2017 at 02:10

  There are certainly numerous particulars like that to take into consideration. That is a nice point to convey up. I offer the thoughts above as general inspiration however clearly there are questions just like the one you convey up where crucial thing will likely be working in honest good faith. I don?t know if best practices have emerged round issues like that, but I am positive that your job is clearly recognized as a fair game. Each girls and boys feel the impact of just a second抯 pleasure, for the remainder of their lives.

 33. yeezy boost

  29 września 2017 at 04:39

  I would like to point out my passion for your kind-heartedness in support of persons who really want help with this important study. Your real dedication to getting the message all over appeared to be quite valuable and have all the time enabled guys just like me to achieve their goals. Your valuable help and advice means much to me and a whole lot more to my office workers. With thanks; from all of us.

 34. adidas tubular shadow

  30 września 2017 at 19:19

  WONDERFUL Post.thanks for share..extra wait .. ?

 35. yeezy boost 350

  30 września 2017 at 21:08

  I and my pals came reading the nice suggestions found on your web page and so all of a sudden came up with a horrible suspicion I never thanked the web site owner for them. These men had been for this reason very interested to see all of them and have now in truth been loving these things. Appreciation for actually being very thoughtful and also for opting for such really good subject matter most people are really needing to be informed on. My very own honest apologies for not expressing gratitude to sooner.

 36. foamposites

  1 października 2017 at 14:13

  An attention-grabbing dialogue is value comment. I believe that you need to write extra on this matter, it won’t be a taboo subject but usually people are not enough to talk on such topics. To the next. Cheers

 37. nike basketball shoes

  2 października 2017 at 09:20

  you have got an amazing blog here! would you like to make some invite posts on my weblog?

 38. ultra boost

  2 października 2017 at 11:35

  I needed to draft you one little bit of observation to be able to thank you again on the lovely knowledge you’ve featured above. It’s really incredibly open-handed with you to supply freely what exactly most of us could possibly have marketed as an e book to help with making some cash for their own end, notably now that you might well have done it if you decided. The thoughts also acted to become easy way to comprehend someone else have the identical desire much like my own to realize more and more pertaining to this matter. I’m sure there are some more pleasant periods ahead for individuals that check out your site.

 39. nhl jerseys

  3 października 2017 at 11:15

  Oh my goodness! an incredible article dude. Thanks However I am experiencing challenge with ur rss . Don抰 know why Unable to subscribe to it. Is there anybody getting an identical rss downside? Anyone who is aware of kindly respond. Thnkx

 40. yeezy boost

  4 października 2017 at 15:48

  I intended to send you the bit of remark to be able to thank you very much as before just for the stunning concepts you’ve shown on this site. It was simply pretty open-handed with you to present without restraint just what most of us would’ve offered for an e-book to generate some profit on their own, most notably considering that you might have tried it in case you considered necessary. The good tips as well worked as the good way to comprehend someone else have the identical zeal the same as my very own to find out a good deal more with respect to this problem. I know there are thousands of more pleasurable instances ahead for individuals that looked at your blog post.

 41. dior sunglasses

  6 października 2017 at 16:00

  This actually answered my downside, thank you!

 42. lacoste polo

  7 października 2017 at 17:05

  There are some fascinating cut-off dates on this article however I don抰 know if I see all of them center to heart. There is some validity however I’ll take hold opinion till I look into it further. Good article , thanks and we want more! Added to FeedBurner as nicely

 43. hogan outlet

  8 października 2017 at 18:57

  Nice post. I be taught one thing tougher on totally different blogs everyday. It is going to all the time be stimulating to learn content from different writers and apply a bit of one thing from their store. I抎 choose to use some with the content material on my blog whether or not you don抰 mind. Natually I抣l offer you a hyperlink in your net blog. Thanks for sharing.

 44. air jordan 12

  9 października 2017 at 16:24

  When I initially commented I clicked the -Notify me when new feedback are added- checkbox and now every time a remark is added I get 4 emails with the same comment. Is there any manner you can take away me from that service? Thanks!

 45. yeezy boost 350 v2

  9 października 2017 at 17:45

  Thanks so much for providing individuals with an extraordinarily breathtaking possiblity to read articles and blog posts from this web site. It’s usually so nice and full of a lot of fun for me and my office mates to visit your blog no less than thrice in one week to find out the newest tips you will have. And of course, I’m actually fulfilled considering the splendid information you serve. Selected 3 ideas on this page are absolutely the most beneficial we’ve ever had.

 46. adidas nmd

  10 października 2017 at 10:16

  Your home is valueble for me. Thanks!?

 47. Mac OS Free

  11 października 2017 at 02:50

  bing brought me here. Cheers!

 48. retro jordans

  11 października 2017 at 03:51

  WONDERFUL Post.thanks for share..more wait .. ?

 49. adidas ultra boost

  11 października 2017 at 04:43

  I precisely desired to thank you very much once more. I’m not certain what I might have followed without the entire secrets revealed by you concerning such industry. It seemed to be a very fearsome situation in my position, nevertheless taking note of your well-written approach you resolved that forced me to cry over gladness. I am just grateful for the service and in addition trust you are aware of an amazing job you’re carrying out teaching many people by way of your web site. I know that you have never encountered any of us.

 50. harden shoes

  11 października 2017 at 21:41

  This really answered my downside, thanks!

 51. adidas nmd r1

  14 października 2017 at 21:31

  I’m also writing to make you be aware of of the useful encounter my friend’s girl had visiting your site. She even learned too many details, not to mention what it is like to have an incredible coaching mindset to get many people without hassle master a number of problematic things. You truly exceeded our desires. Many thanks for distributing such interesting, healthy, explanatory and as well as cool tips on your topic to Kate.

 52. nike air max 90

  15 października 2017 at 09:58

  I am often to running a blog and i actually admire your content. The article has actually peaks my interest. I’m going to bookmark your site and keep checking for brand new information.

 53. jordan 4

  16 października 2017 at 08:53

  I used to be more than happy to search out this web-site.I wanted to thanks for your time for this wonderful read!! I positively enjoying every little bit of it and I have you bookmarked to check out new stuff you blog post.

 54. jordan shoes

  17 października 2017 at 07:20

  Would you be fascinated with exchanging hyperlinks?

 55. pubghacks

  17 października 2017 at 21:24

  Ni hao, i really think i will be back to your page

 56. adidas ultra boost uncaged

  18 października 2017 at 22:22

  Thank you so much for providing individuals with an extraordinarily memorable chance to discover important secrets from this web site. It is usually so sweet and as well , jam-packed with fun for me personally and my office friends to visit your blog no less than thrice in a week to read the new stuff you have got. Of course, I’m certainly contented with your mind-blowing points you give. Certain two areas in this article are unequivocally the best we have all ever had.

 57. adidas nmd runner

  20 października 2017 at 03:41

  Aw, this was a very nice post. In idea I wish to put in writing like this additionally ?taking time and precise effort to make a very good article?but what can I say?I procrastinate alot and under no circumstances seem to get one thing done.

 58. yeezy sneakers

  22 października 2017 at 01:02

  Would you be eager about exchanging links?

 59. adidas tubular

  22 października 2017 at 23:42

  Your place is valueble for me. Thanks!?

 60. yeezy shoes

  23 października 2017 at 15:07

  I would like to show thanks to this writer just for bailing me out of this trouble. As a result of checking throughout the world-wide-web and coming across solutions that were not productive, I figured my entire life was done. Being alive without the presence of strategies to the difficulties you’ve resolved all through your entire article content is a critical case, as well as the kind that might have in a wrong way damaged my entire career if I had not discovered your website. That mastery and kindness in handling all the stuff was very helpful. I am not sure what I would have done if I had not discovered such a point like this. It’s possible to at this time look ahead to my future. Thanks very much for the reliable and amazing guide. I will not hesitate to propose the website to any person who needs to have recommendations on this situation.

 61. light up shoes

  23 października 2017 at 22:32

  Aw, this was a very nice post. In thought I wish to put in writing like this additionally ?taking time and actual effort to make a very good article?but what can I say?I procrastinate alot and not at all appear to get something done.

 62. links of london sale

  25 października 2017 at 18:51

  Youre so cool! I dont suppose Ive learn anything like this before. So good to search out any individual with some original ideas on this subject. realy thank you for starting this up. this web site is something that’s needed on the internet, somebody with a bit of originality. useful job for bringing one thing new to the internet!

 63. air max 2018

  26 października 2017 at 16:55

  It抯 onerous to search out educated folks on this topic, but you sound like you know what you抮e speaking about! Thanks

 64. yeezy boost

  27 października 2017 at 07:21

  My wife and i got now lucky Edward managed to conclude his researching by way of the ideas he was given through the blog. It’s not at all simplistic to simply always be giving out tricks which often some people could have been selling. So we keep in mind we have you to be grateful to for that. Those explanations you’ve made, the easy blog navigation, the friendships you can give support to instill – it is most astounding, and it is facilitating our son and our family believe that that issue is awesome, which is highly pressing. Thank you for the whole lot!

 65. michael kors

  27 października 2017 at 15:58

  There are definitely a lot of particulars like that to take into consideration. That is a great level to carry up. I provide the thoughts above as basic inspiration but clearly there are questions like the one you deliver up where a very powerful thing can be working in sincere good faith. I don?t know if finest practices have emerged around things like that, however I’m positive that your job is clearly identified as a good game. Both girls and boys really feel the impression of just a second抯 pleasure, for the rest of their lives.

 66. air jordan

  28 października 2017 at 16:32

  very good post, i certainly love this website, carry on it

 67. patriots jersey

  29 października 2017 at 16:30

  Your home is valueble for me. Thanks!?

 68. adidas ultra boost

  31 października 2017 at 06:24

  Thanks for all of the labor on this web page. My niece loves managing investigations and it’s obvious why. Most people notice all regarding the compelling means you create functional tactics on this web blog and as well as foster contribution from other individuals about this matter then my simple princess has been understanding a lot. Enjoy the remaining portion of the year. You’re the one carrying out a superb job.

 69. nike air max 90

  31 października 2017 at 17:58

  When I originally commented I clicked the -Notify me when new feedback are added- checkbox and now each time a remark is added I get 4 emails with the identical comment. Is there any method you may take away me from that service? Thanks!

 70. curry 4

  1 listopada 2017 at 18:39

  There are definitely a lot of details like that to take into consideration. That could be a nice level to carry up. I offer the ideas above as basic inspiration however clearly there are questions just like the one you deliver up where the most important thing will probably be working in trustworthy good faith. I don?t know if best practices have emerged around issues like that, but I am positive that your job is clearly identified as a good game. Both boys and girls really feel the influence of only a second抯 pleasure, for the rest of their lives.

 71. yeezy boost 350 v2

  2 listopada 2017 at 09:14

  I want to express my respect for your generosity giving support to people that absolutely need assistance with this one situation. Your real dedication to getting the solution throughout had been surprisingly helpful and has surely helped professionals like me to get to their objectives. Your own informative recommendations signifies so much a person like me and additionally to my office colleagues. Thank you; from each one of us.

 72. kobe byrant shoes

  4 listopada 2017 at 18:50

  After examine a couple of of the blog posts on your website now, and I actually like your approach of blogging. I bookmarked it to my bookmark web site list and can be checking again soon. Pls check out my website online as properly and let me know what you think.

 73. yeezy boost

  5 listopada 2017 at 09:05

  I am only writing to make you know of the extraordinary experience my cousin’s daughter went through using yuor web blog. She noticed plenty of things, most notably how it is like to have a great coaching spirit to make the rest without hassle fully understand specified specialized matters. You actually exceeded our desires. Thank you for showing these precious, trusted, explanatory as well as cool guidance on your topic to Julie.

 74. adidas nmd

  5 listopada 2017 at 20:48

  Thank you a lot for providing individuals with an extremely pleasant opportunity to read in detail from here. It’s always so great and also full of amusement for me and my office colleagues to visit your web site more than 3 times every week to read through the new issues you have got. And lastly, I am just always pleased considering the striking guidelines you give. Some two facts on this page are clearly the most impressive we’ve ever had.

 75. adidas ultra boost

  7 listopada 2017 at 18:49

  I happen to be writing to let you know what a incredible experience my cousin’s girl gained checking the blog. She even learned plenty of things, with the inclusion of how it is like to possess a great helping nature to make folks very easily understand a variety of tricky matters. You undoubtedly surpassed her desires. Thanks for offering the beneficial, safe, educational and as well as fun guidance on that topic to Lizeth.

 76. michael kors handbags

  8 listopada 2017 at 09:58

  WONDERFUL Post.thanks for share..more wait .. ?

 77. chrome hearts online

  10 listopada 2017 at 00:23

  Whats up! I just want to give an enormous thumbs up for the great information you have got here on this post. I shall be coming back to your blog for extra soon.

 78. tory burch shoes

  14 listopada 2017 at 14:53

  I precisely wanted to thank you so much again. I am not sure the things that I would’ve accomplished without the actual basics revealed by you relating to such concern. It seemed to be the traumatic condition in my opinion, but encountering this professional avenue you processed it forced me to jump for gladness. I’m just grateful for your guidance as well as pray you know what a powerful job you’re undertaking teaching men and women with the aid of a site. Most likely you have never come across any of us.

 79. lebron shoes

  16 listopada 2017 at 05:49

  I wish to express some thanks to you for rescuing me from this particular predicament. Right after looking throughout the internet and seeing thoughts that were not helpful, I assumed my life was done. Existing without the presence of approaches to the problems you’ve solved as a result of your main short article is a serious case, as well as ones which might have badly affected my career if I had not encountered the blog. That expertise and kindness in touching all the stuff was invaluable. I don’t know what I would have done if I hadn’t discovered such a solution like this. I can also at this moment look ahead to my future. Thanks for your time so much for the specialized and amazing help. I will not be reluctant to propose your blog post to any individual who ought to have assistance on this topic.

 80. nike lebron 15

  17 listopada 2017 at 00:41

  I am just writing to let you know what a remarkable experience my princess had viewing your webblog. She came to understand some details, with the inclusion of what it is like to have an awesome teaching mindset to get others easily comprehend certain hard to do subject matter. You actually exceeded our expectations. I appreciate you for supplying such helpful, trustworthy, explanatory and even cool tips about this topic to Sandra.

 81. golden goose sneakers

  17 listopada 2017 at 20:03

  I’m writing to let you be aware of what a wonderful encounter my wife’s princess obtained studying your webblog. She realized so many things, with the inclusion of what it’s like to possess an ideal helping style to have many others easily learn chosen impossible subject areas. You really surpassed people’s expected results. Thank you for rendering these useful, trusted, edifying and as well as easy tips about this topic to Tanya.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra