Ojciec Świętego Jana Pawła II. Modlitwa, która dotyka Ojczyzny

fot. Kamila Wrzesińska

Były owacje, kwiaty i autografy. Spektakl słowno – muzyczny, poświęcony pamięci ojca Jana Pawła II był gorąco oklaskiwany w Jedlińsku. W głównej roli wystąpił Maciej Zakościelny jeden z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia.

 

„Ojciec Świętego Jana Pawła II. Modlitwa, która dotyka Ojczyzny” – to spektakl słowno – muzyczny, ukazujący Karola Wojtyły seniora, jako rodzica, który miał wielki wpływ na ukształtowanie osobowości św. Jana Pawła II. Monodram to także traktat o wychowaniu domowym w szacunku dla polskiej tradycji i kultury oraz modelowych relacjach ojca i syna. Scenariusz, autorstwa Anny Dreli, ukazuje dojrzałego wewnętrznie człowieka, żyjącego wiarą, oddanego rodzinie i szanującego ciężką, uczciwą pracę.- Sądzę, że to jest piękny tekst o rodzinie. Od czternastu miesięcy sam jestem ojcem i to też pomaga mi w interpretacji – powiedział po koncercie Maciej Zakościelny. Postać Karola Wojtyły seniora ukazana jest na tle przełomowych wydarzeń historycznych tamtych czasów, m. in. odzyskania przez Polskę niepodległości, wojen światowych XX wieku, czy wojny polsko – bolszewickiej 1920 roku.

 

– Od wielu lat promujemy podczas koncertów Wielki autorytet moralny – Jana  Pawła II. W tym czasie nie tylko wczytujemy się w poezję, homilie i encykliki papieża – Polaka, ale także sięgamy głębiej poznając jego rodziców – wyjaśnia Robert Grudzień, znany muzyk, kompozytor a także twórca koncertów  artystyczno – edukacyjnych.

 

Spektakl to nie tylko monodram, ale także niepowtarzalna oprawa muzyczna,  która tradycyjnie jest dziełem Roberta Grudnia, pomysłodawcy koncertu, solisty Filharmonii Lubelskiej. Partie wokalne wykonał rewelacyjny tenor Jakub Gąska, solista Teatru Muzycznego w Lublinie. Koncertu wysłuchało ponad 1 tysiąc osób, kościół był wypełniony po brzegi. Przybyli na koncert nie zmieścili w kościele słuchając słowa i muzyki na zewnątrz. Całe szczęście, że organizatorzy zadbali o nagłośnienie na zewnątrz. Koncert zorganizował; Wójt Gminy Jedlińsk, Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku, Parafia pw. Św. Piotra i Pawła w Jedlińsku oraz Fundacja im. Mikołaja z Radomia. Partner koncertu Szkoła Muzyczna ZDZ Radom. Impreza odbyła się w ramach XXX MFMOiK Radom Orońsko 2017.

Kamila Wrzesińska

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

141 komentarzy

141 Komentarzy

  1. Stunning story there. What happened after? Take care!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra