Z zagranicy

Nieudany zamach terrorystyczny w londyńskim metrze – „tylko” 22 rannych

Dzisiaj o godzinie 8.30 doszło do próby zamachu terrorystycznego w londyńskim metrze na stacji Parsons Green. Doszło do eksplozji, ale najprawdopodobniej ze względu na źle dobrane proporcje składników w ładunku nie wybuchł on tylko się zapalił. Przez co skończyło się na kilkunastu rannych, a nie wielokrotnie większej liczbie zabitych.

„The Independent” podaje że co najmniej 17 osób rannych i są to głównie poparzenia. Jak podało BBC – Incydent na stacji Parsons Green został potraktowany jako terroryzm.

 

Burmistrz Londynu Sadiq Khan napisał na Twitterze, że jest w kontakcie ze służbami ratunkowymi i policją ws. wydarzeń na Parsons Green.

 

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May oświadczyła, że myślami jest z poszkodowanymi w piątkowym wybuchu na stacji londyńskiego metra Parsons Green oraz z funkcjonariuszami służb ratunkowych.

 

Świadek zacytowany przez agencję Reutera informuje, że w pewnym momencie cały wagon metra „zalał się ogniem”. Podkreśla, że składem podróżowało dużo ludzi. Media podają, że większość ofiar jest poparzonych, niektórzy ciężko.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

154 komentarze

154 Komentarzy

 1. Lelio Vieira Carneiro

  6 listopada 2017 at 17:41

  Hey very nice blog!|

 2. how to make money

  10 grudnia 2017 at 03:54

  Roman Polanski How to make my second blog my default one on Tumblr?

 3. Jake Avner

  19 grudnia 2017 at 19:00

  WOW just what I was searching for. Came here by searching for meta_keyword|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra