Z zagranicy

Muzułmanin na stacji metra w Paryżu nożem zaatakował żołnierza

Muzułmanin krzycząc „Allah Akbaru” na stacji metra Chatelet w Paryżu nożem zaatakował francuskiego żołnierza. Został  obezwładniony. Nikomu nic się nie stało.

Francuska policja informuje, że żołnierz, który patrolował stację metra Chatelet w centrum miasta, nie doznał żadnych obrażeń i szybko obezwładnił napastnika. Atakujący wykrzykiwał hasła o Allahu. Mężczyzna został zatrzymany.

Na antenie radia Europe 1 minister do spraw sił zbrojnych Francji Florence Parly powiedziała – Nie są na razie znane bliżej intencje napastnika. – Ten nowy atak potwierdza słuszność naszych działań. Dążymy do tego, żeby być nieprzewidywalni i odstraszać potencjalnych napastników – mówiła Florence Parly.

To kolejny w ciągu ostatnich miesięcy atak na żołnierzy na ulicach francuskich miast w ciągu ostatnich miesięcy. Napastnik nie był znany policji. Wszczęto śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności całego zajścia.

Mężczyzna zaatakował żołnierza, który patrolował stację metra w ramach operacji Sentinelle. Została ona ustanowiona jako reakcja na serię ataków terrorystycznych we Francji w styczniu 2015 roku. W ramach misji Sentinelle 7 tysięcy żołnierzy patroluje ulice francuskich miast w miejscach szczególnie narażonych na atak terrorystyczny, takich jak węzły komunikacyjne, budynki odwiedzane przez turystów i miejsca kultu religijnego.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

150 komentarzy

150 Komentarzy

  1. pluraleyes 4.1 serial number

    20 listopada 2017 at 02:35

    Deference to op , some superb selective information .

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra