Z zagranicy

Burmistrz Salvatore Martello – Przez imigrantów Lampedusa jest na skraju zapaści

Groźby, molestowanie, kradzieże. Lampedusa jest na skraju zapaści – tak burmistrz włoskiej wyspy Lampedusa Salvatore Martello ocenia problem migracyjny w rozmowie z włoską agencją prasową ANSA.

Burmistrz włoskiej wyspy Lampedusa Salvatore Martello chce zamknięcia tamtejszego ośrodka rejestracji i pobytu dla migrantów.- Nękają oni mieszkańców i turystów. Wyspa jest w kryzysie, zostaliśmy pozostawieni sami sobie. Groźby, molestowanie, kradzieże. Lampedusa jest na skraju zapaści. Siły bezpieczeństwa na wyspie są bardzo liczne, a mimo to „w ośrodku jest 180 Tunezyjczyków, z których wielu udaje się spokojnie unikać kontroli; biwakują i żyją na ulicach.Proszę o zamknięcie tego hotspotu, niepotrzebnej struktury, która niczemu nie służy. Bary są pełne Tunezyjczyków, którzy upijają się i molestują kobiety. Dostaję dziesiątki wiadomości od przestraszonych turystów, hotelarzy, sklepikarzy, restauratorów, którzy codziennie zmagają się z problemami i już nie wytrzymują. Choć ośrodek jest pilnowany przez policję, karabinierów i Gwardię Finansową, Tunezyjczycy wchodzą i wychodzą z niego, kiedy chcą. Nie ma współpracy między instytucjami. Jest za to poważny problem porządku publicznego. Proszę o bezpośrednią interwencję ministra spraw wewnętrznych. Na Lampedusie dochodzi do kradzieży wina, żywności i ubrań w sklepach.Turyści są nękani. Nie można zapanować nad tą sytuacją, a sprawcy tych czynów to „przestępcy, którzy muszą trafić do więzienia. – mówi burmistrz.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra