Z zagranicy

Kolejny chrześcijanin skazany na śmierć za bluźnierstwo w Pakistanie

Kolejny chrześcijanin we wschodnim Pakistanie został skazany na karę śmierci za bluźnierstwo przez sąd. Mężczyzna został oskarżony przez swego bliskiego przyjaciela o propagowanie antyislamskich materiałów.

 

35-letniego Nadeema Jamesa aresztowano w lipcu 2016 r. Został oskarżony przez swego przyjaciela o rozpowszechnianie przy pomocy aplikacji WhatsApp materiałów ośmieszających proroka Mahometa. Od 1990 r. – jak podaje Reuters zostało zabitych co najmniej 67 osób na tym tle. W kwietniu tego roku student Mashal Khan został pobity na śmierć po akademickiej dyskusji na temat religii. W związku z jego śmiercią aresztowano 20 studentów i kilku wykładowców. W 2011 roku, ochroniarz gubernatora prowincji Pendżab, Salmana Taseera, zamordował swego szefa, po tym, gdy ten zaapelował o wprowadzenie zmian i zreformowanie prawa dotyczącego bluźnierstwa.Morderca Taseera, którego egzekucja została wykonana w ubiegłym roku, został przez islamistów okrzyknięty męczennikiem. Bluźnierstwo i znieważanie proroka Mahometa w Pakistanie jest karane śmiercią. Większość oskarżeń wnoszona jest przeciwko chrześcijanom.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

130 komentarzy

130 Komentarzy

  1. Umanizzare presidios

    9 listopada 2017 at 19:07

    WOW just what I was searching for. Came here by searching for %keyword%|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra