Z kraju

Muszą ukrywać się przed policją, bo nie chcieli bezmyślnie zaszczepić dziecka! [WIDEO]

W sieci, na kanale Sławomira Sikory znalazło się nagranie, w którym rodzice dziecka, którzy rzekomo uprowadzili je tuż po porodzie ze szpitala w Białogardzie, podają prawdziwy przebieg wydarzeń. Wygląda na to, że szpital w Białogardzie rozpowszechnia nieprawdziwe informacje dotyczące rodziców zabranego noworodka.

14 września w białogardzkim szpitalu urodziło się dziecko. Po narodzinach dziewczynki rodzice nie wyrazili zgody na szczepienia, podanie witaminy K i umycie noworodka (w większości krajów europejskich nie myje się dziecka w ciągu doby, gdyż jest to ważne dla ochrony jego zdrowia przed zakażeniami). Powód? Kiedy ojciec dziecka zażądał przeprowadzenia badań w celu sprawdzenia, czy dziecko kwalifikuje się do szczepienia, odmówiono mu tego. Również kiedy poprosił o ulotkę witaminy K, chcąc zapoznać się z jej działaniem, również mu tego odmówiono. Lekarze zamiast udzielić niezbędnych informacji, usiłowali wymusić na rodzicach zgodę na zabiegi.

Szpital zachował się wobec młodych rodziców niczym instytucja totalitarna. W ciągu kilku godzin lekarz ze szpitala powiadomił sąd rodzinny, a ten z kolei w ciągu doby ograniczył władzę rodzicielską, jeśli chodzi o zgodę na zabiegi medyczne. Skandalem jest fakt, iż rodzicom odmówiono posiadania podczas rozprawy pełnomocnika, a ojciec dziecka nie został o rozprawie zawiadomiony.

Godzinę po ogłoszeniu wyroku rodzice zdecydowali się zabrać dziecko ze szpitala. Szpital powiadomił policję, którzy obecnie zmuszeni są się ukrywać. – Za naszą dociekliwość i troskę zostaliśmy pozbawieni praw do dziecka, zmuszeni do ucieczki i ukrywania się. Zrobiono z nas wyrzutków, jesteśmy szkalowani przez fałszywe informacje medialne – nie kryje rozgoryczenia ojciec dziecka, który na kanale Sławomira Sikory prostował informacje medialne.

Źródło: Kanał Sławomira Sikory

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

156 komentarzy

156 Komentarzy

 1. goj

  17 września 2017 at 20:18

  pieknie! Oto „wolnosc” jaka nam pozostala!dawniej szlachta takie sady by bigosowala dlatego mielismy potezny i wolny kraj zniszcony przez zygmunta III snopa-waze

  • panMarek

   18 września 2017 at 02:00

   Poza tym, że takiego „sędziego” nalezy wziąć na sznur to tak naprawdę pies jest pogrzebany jeszcze gdzie indziej. Jest tej policji 3-5x za dużo i szuka sobie zajęcia podobnie jak GL/AL w czasie okupacji niemieckiej rabowała chłopów, żydów i dwory.
   Podaję trop. Stan etatowy Policji Państwowej według preliminarza budżetowego na rok 1920 wynosił 29511 policjantów w tym 723 oficerów. W 1937 roku przewidziano etaty dla 28 716 policjantów zaś stan etatowy Policji Państwowej w roku 1938 liczył 29 936 szeregowych i 850 oficerów … i był porządek.
   Dzisiaj jest to około 118 000 etatów (cztery razy więcej) i jest tak jak widać. Patrz sprawa Olewnika i jej podobne, choć może mniej drastyczne.
   Dodam, że w 1938 nie było indywidualnych środków łączności, samochodów, komputerów i temu podobnych bardzo pomocnych i użytecznych policji akcesoriów a terytorium RP było około o 25% większe. Liczbie ludności w tym czasie jest podobna a więc wniosek taki, że dzisiaj powinno wystarczyć 15 000 – 20 000 etatów. Co zatem robi te dodatkowe 90 000 policjantów? Niektórzy odczuli to na własnej skórze.
   Druga zasadnicza różnica to taka, że przed 1939r. każdy z funkcjonariuszy rozpoczynający służbę składał następującą przysięgę: „Przysięgam Panu Bogu Wszechmogącemu na powierzonym mi stanowisku pożytek Państwa Polskiego oraz dobro publiczne mieć zawsze przed oczyma; Władzy zwierzchniej Państwa Polskiego wierności dochować; wszystkich obywateli kraju w równym mając zachowaniu, przepisów prawa strzec pilnie, obowiązki swoje spełniać gorliwie i sumiennie, rozkazy przełożonych wykonywać dokładnie, tajemnicy urzędowej dochować. Tak mi Panie Boże dopomóż” … i może w tym cała tajemnica tej różnicy i odpowiedź czemu tak jest.

   P.S. Pan Tomasz Sommer wprowadził blokowanie komentarzy na wolnosc24.pl! 🙂

   • Stefan

    18 września 2017 at 05:11

    To nieprawda!. Pan Sommer nie wprowadził żadnej cenzury. Gdyby na wolnosc24.pl była cenzura to już dawno zablokowani byliby spamerzy od aukcji, a ci jak spamowali to spamują dalej 😛

   • podolak

    18 września 2017 at 09:55

    RP i jej prokuratorzy ochraniają promocję ukronazizmu(banderyzmu) w Polsce i ścigają za przeciwstawianie się promowaniu nazistowskiej organizacji, która przeprowadziła ludobójstwo(Genocidum Atrox) na narodzie polskim.
    Takich to prokuratorów obecny min. Sprawiedliwości?prokurator Generalny ZATRUDNIA w imieniu RP.

    Organ prowadzący wymienioną szkołę, taką promocję banderyzmu wspiera a i kurator dolnośląski też.

    Co robią posłowie i senator z okręgu w którym to, się dzieje?

    Dlaczego milczą organizacje głoszące że na Dolnym Śląsku (żyją tam przecież liczni potomkowie ofiar) działają w interesie narodowej pamięci o ofiarach i godności narodowej oraz ochronie pamięci i godności, potomków niedobitków z Genocidum Atrox?

    http://kresy.pl/wydarzenia/wroclaw-postawiono-mezczyzne-sadem-zerwanie-ukrainskiej-flagi-szkole/

    • wiesscar

     18 września 2017 at 11:15

     szkoly: na Ukrainie banderowcy w szkolach od 6 klasy pozwalaja tylko na nauke jezyka ukrainskiego,

     • Marta

      18 września 2017 at 15:54

      Na Ukrainie obowiązuje tylko jedno obywatelstwo, czyli ukraińskie nie można mieć innego.

     • wiesscar

      18 września 2017 at 18:20

      @Marta: ja nie pisze o obywatelstwie tylko o nauce jezyka, sa mniejszosci narodowe na Ukrainie, powinny miec prawo do nauki swojego jezyka obok ukrainskiego,

  • Myamaar

   18 września 2017 at 07:41

   Jest drugie dno sprawy szczepionek , w nocy 16.09.2017 komisja sejmowa przy sprzeciwie posłow Kukiz 15 , głosami PIS i totalniaków rekomendowała bardzo szkodliwe dla niemowląt szczepienia przeciw pneumokokom . Ustawa ma być ekspresowo dziś uchwalona (17.09). Rozgłaszajcie to po portalach gdzie jeszcze nie banują .

   • Justyna

    18 września 2017 at 09:44

    A to nie jest ta szczepionka, którą zaserwował nam duduś sruduś w pierwszym dniu urzędowania?

 2. okop

  17 września 2017 at 20:49

  Nie zgadzać się na rzadne szczepienia w pierwszej dobie życia dziecka, jak wyjdziecie ze szpitala to później odmawiać Szczepień w przychodni. W PRL tak zacofanym jak to mówią współcześni lekarze pierwsze szczepienia odbywały się około 10-14 tydzień życia. Przez ten czas można było dużo zaobserwowć u dziecka.

 3. okop

  17 września 2017 at 20:57

  Lekarze doskonale wiedzą jaka jest procedura, bez zgody opiekuna prawnego nic nie mogą zrobić. Jak tak dalej pójdzie to będziemy przychodzić z prawnikiem na sale po porodową bo w szpitalach sądy zainstalują by dzieci odbierać i wy się dziwicie że ludzie nie chcą do Polski wracać. Po co żeby jakiś sędzia w imię ochrony dziecka pozwolił sz

 4. okop

  17 września 2017 at 21:05

  Szczepić dziecko bez sprawdzenia np czy nie ma obniżonej odporności wrodzonej, bo na oko tego nie da się stwierdzić. Trzeba mieć trochę doświadczenia i zagrozić pozwem lekarzowi, że jak zaszczepił bez zgody albo z zgodą przez sąd to będzie po sądach się gociągało aż go szlag trafi. Polskie sądy są specjalistami w przedłużaniu postępowań a tu taka szybka reakcja. Zero tolerancji dla łamania praw rodziców to oni po opuszczeniu szpitala odpowiadają nie lekarz.

 5. frate

  17 września 2017 at 21:10

  Lekarze w 3 RP to największa banda zbrodniarzy i debili, jaka tylko może być na ziemi!!! Doktor Mengele przy nich, to była błahostka!! Nie dajmy się im, bo będą szczepić truciznami coraz to młodsze dzieci!!!

 6. irena

  17 września 2017 at 21:22

  święty Józefie, weź w opiekę tę rodzinę! Święci Młodziankowie módlcie się za nimi!

 7. gregory

  17 września 2017 at 21:35

  jeżeli to jest prawda lekarz i ta banda urzędników za to odpowiedzialna powinni wylecieć na zbity pysk …. z wilczymi biletami zakazu wykonywania zawodu

 8. ale

  17 września 2017 at 21:40

  Etos zawodu i morale osobiste lekarzy dobiegły dna….aparatczyki zbrodniczych koncernów, płatne pachołki,judasze życia ludzkiego, bagno i wodorosty

 9. myślę sobie że

  17 września 2017 at 22:36

  Oczywiście w patrjotycznej TVPIS jest jedynie słuszna wersja wydarzeń…
  Za to o ataku Rosji Sowieckiej 17 września nadają non stop. Szkoda że nie czcili tak pamięci Rzezi Wołyńskiej…

  Zakłamanie, inny rodzaj rzeczywistości po PO/PSL-u.
  Równie zakłamanej, ale inaczej. A’la bogoojczyźnianie.

  • Stefan

   18 września 2017 at 05:19

   Reżimowa TV nadawała o ataku Sowietów 17 września 1939 r.? To bardzo dobrze! Mam nadzieję, że politrucy pisowscy przypomnieli, że atak Sowietów wspomagany był masowym buntem i mordami dokonywanymi na ludności polskiej i żołnierzach WP przez umiłowanych strategicznych partnerów obecnie rządzących narodowości żydowskiej i ukraińskiej.

 10. KochającaPolskę

  17 września 2017 at 23:15

  A to zobaczymy co z tego wyniknie , widać jak na dłoni ” Dobrą Zmianę ‚
  Zobaczymy jak chroni nasze niby państwo Polskie Rodziny .
  Na tym przykładzie będzie wszystko jasne !
  Chwała tym Cudownym Prawdziwym Odpowiedzialnym Rodzicom , trzymamy kciuki za Was !

 11. kindys

  17 września 2017 at 23:20

  Wam się zdawało że pis nie będzie żądał szczepień , naiwni .
  Szczepienia to VAT ,to Pit4 i Pit36 oraz inne daniny , a także działka do kieszeni za wybór jedynie słusznej szczepionki .
  Głosujcie dalej oni mają więcej pociotków do obsadzenia na wysokich stołkach

  • hansi

   19 września 2017 at 06:16

   „Szczepienia”, to PRZEDE wszystkim – DEPOPULACJA Polaków.
   Poprzez systematyczne TRUCIE im dzieci (odsyłam do coraz liczniejszych, KONKRETNYCH materiałów w sieci, gdyby Pan miał jakieś wątpliwości, bo zazwyczaj pan ma 🙂 ..).
   A tutaj – ustosunkowanie się do sprawy Jerzego Zięby, który – jak chłop do obrazu – nagrał odezwę do Kaczyńskiego i Ziobry, z zapytaniem, „czy to już ?”
   Czy to JUŻ Polacy utracili definitywnie wolność we własnej Ojczyźnie ?
   Chodzi o najnowszy wyczyn pewnej faszystowskiej sitwy szczepionkarskiej w Bydgoszczy.
   Proszę posłuchać.
   https://www.youtube.com/watch?v=Qb6kYPpjZjg

 12. max

  18 września 2017 at 04:37

  Nie jestem za Pis , I nie popieram Po, Nowoczesnej, ale to co robi PIS uchwalajac ustawe o koniecznych szczepieniach dzieci to jest integrowanie w rzodziny I zmuszanie rodzicow do szczepien , I to jest ta demokracja ala PIS .Tak naprawde demokracja to fikcja , w kanadzie jak nie szczepi sie dzieci to szkoly poczynajac od podstawowki nie przyjmuja dzieci do szkoly, czyli szantaz , tgdzie wolnosc I decydowanie rodzicow?dzisiaj rdzady w wielu krajach rodzicow maja za nic , to szkola wychowuje a rodzic nie ma tu nic do gadania, tak jest w 100% w Kanadzie , a rodzice sa traktowani przez szkoly jak stado baranow , rodzice ktorym jest wazna edukacja wlasnego dziecka jak za duzo sie interesuja edukacja sa postrzegani przez szkoly jak jacys intruzi , wiem to na wlasnym przykladzie , poprostu w kanadzie nie lubia ludzi(rodzicow) ktorzy potrafja myslec. to poprostu jest chore I bardzo oburzajace jak traktuje rodzicow (obywateli)panstwo.

  • E

   19 września 2017 at 06:17

   To nie jest do końca tak jak piszesz. W Kanadzie można odmówić szczepienia dziecka, ale się o tym oficjalnie nie informuje, gdy rodzice nie pytaja. Na rządowej stronie internetowej znajduje się specjalna forma, która trzeba wydrukować i podpisać. Podpisują rodzice dziecka i dziecko ma wtedy prawo nie być szczepione i chodzic do szkoły czy przedszkola. To co sie dzieje teraz w Polsce jest nie do pomyślenia!
   Przesyłam link:
   https://vaccinechoicecanada.com/exemptions/immunization-is-not-mandatory-in-canada/

  • hansi

   19 września 2017 at 06:18

   Czyli – Polska zaczyna się coraz mniej różnić od Canady, w temacie narastającego FASZYZMU 🙂
   Polecam odezwę Jerzego Zięby, do Kaczyńskiego i Ziobry:
   https://www.youtube.com/watch?v=Qb6kYPpjZjg

 13. Poparcie dla rodzicow

  18 września 2017 at 10:54

  Popieram i podziwiam za odwage rodzicow dziecka , a oburzona jestem postepowaniem szpitala i wymiaru sprawiedliwosci a takze mediow TvpInfo, ktore zrobily afere nie sprawdzajac istoty rzeczy. To rodzice powinni decydowac o zabiegach na ich dzieciach. Sama mam zle doswiadczenia dzialan sluzby zdrowia w stosunku do moich dzieci i brak jakiejkolwiek odpowiedzialnosci. Nie miejsce tu naszczegoly, w tym kalectwo dziecka . Trzeba naglosnic prawde aby takie historie nie mialy wiecej miejsca
  !!!

 14. wiesscar

  18 września 2017 at 11:20

  szpital ma procedury, niech antyszczepionkowcy dostana szpital w ktorym beda sie leczyc po swojemu czyli antyszczepionkowemu, PS. czekam na recepte od lekarza bo mame i siebie chce zaszczepic przeciw grypie vaxigrip tetra (w aptece maja tez influvac),

  • wiesscar

   18 września 2017 at 11:22

   grypa to paskudna choroba, dzieci i osoby w podeszlym wieku schorowane sa zagrozone,

   • hansi

    19 września 2017 at 06:26

    Więc należy je dodatkowo pozarażać i potruć, prawda, Panie „Wiesscar” ? 🙂
    Proszę się doszkolić, z POTEM dopiero powtarzać banialuki za propagandą mafijną 🙂
    CHYBA, że jest Pan już, w swoim wieku, ODPORNY raczej na wiedzę.
    Wszystkiego dobrego dla Mamy.
    Bardzo mądrego ma syna…

  • hansi

   19 września 2017 at 06:43

   „szpital ma procedury” ??..
   Chyba nie zrozumiałeś Waść zagadnienia..
   Szpital złamał tam właśnie własne „procedury” i wielokrotnie złamał obowiązujące PRAWO. Nie tylko szpital, ale i wezwany „SĄD”, z którym Ziobro, mam nadzieję, zrobi tam porządek..To, co się tam odbyło w tym szpitalu, to jaskrawe BEZPRAWIE, za które tamtejszemu „Sądowi” winien zostać udzielony zakaz wykonywania zawodu, jak i personelowi tamtego szpitala..
   proszę się doinformować, zanim znowu zacznie Pan pieprzyć swoje głupoty..
   CHYBA, że jest Pan po prostu TROLLEM (dziwne, widzę Pana od dawna i miałem Pana za człeka rozumnego..).
   https://www.youtube.com/watch?v=Qb6kYPpjZjg

 15. Robert B.

  18 września 2017 at 11:24

  Mnie interesuje jedno: czy żydostwo musi szczepić swoje bachory?

  • wiesscar

   18 września 2017 at 11:46

   zydzi chca zalatwic bronia biologiczna gojow? to niech sie Zydzi jako pierwsi szczepia szczepionkami i bedzie jasnosc,

 16. wiesscar

  18 września 2017 at 11:28

  nie popieram ruchow antyszczepionkowych ani na tym portalu ani na lamach gazety warszawskiej, niech sobie beda i wywalcza odszkodowania za skutki uboczne szczepionek, mama ma ponad 80 lat ja 48 i sie szczepimy na grype, dawniej rodzice i ja sie przeciw zoltaczce szczepilismy, jak ktos jedzie w tropiki tez sie musi szczepic,

 17. wiesscar

  18 września 2017 at 11:30

  w wojsku w 1989r mi wstrzykneli w slangu zelbete (czy jakos tak to nazywalismy) czyli jakis mix szczepionek, poki co zyje,

 18. wiesscar

  18 września 2017 at 11:38

  nie lubie antyszczepionkowcow bo polska sluzba zdrowia sobie z epidemiami chorob zakaznych nie poradzi, a brak szczepien = epidemie, tym bardziej ze nachodzcy przy granicy z Niemcami a na Ukrainie duza zakaznosc wirusem HIV (nie ma szczepionki) i gruzlica lekooporna a na Zachodzie rzezaczka antybiotykooporna,

  • hansi

   19 września 2017 at 08:10

   „Niech mnie tu gazet nie czyta !..” („Nie ma mocnych”, Pawlak do Zenka – „Mechanizatora rolnictwa”).
   Niech użyje oczu, uszu i tego, co ma może jeszcze pomiędzy uszami do tego,
   czyli MÓZGU…
   Topszsz ? 🙂

 19. wiesscar

  18 września 2017 at 11:40

  sasiad umarl na grype 2 lata temu, tate dobila grypa w 2012r,

 20. wiesscar

  18 września 2017 at 11:48

  brat mojego taty zmarl jako male dziecko na krztusiec, czasy II RP,

  • wiesscar

   18 września 2017 at 11:51

   „Krztusiec czyli koklusz, wywoływany przez pałeczki krztuśca Bordetella pertussis, znowu jest groźny. Atakuje nie tylko swe ulubione ofiary – dzieci do lat 4, choruje na niego coraz więcej dorosłych. Szczególnie groźny jest dla noworodków i niemowląt, bo niestety matka nie przekazuje dziecku biernej odporności na tę chorobę.”

   • wiesscar

    18 września 2017 at 11:54

    „Krztusiec (koklusz) przez wiele lat, dzięki szczepieniom, nie stanowił zagrożenia. Jednak teraz krztusiec pojawia się coraz częściej.”

 21. wiesscar

  18 września 2017 at 12:01

  niech antyszczepionkowcy skoncza medycyne a potem zajma sie leczeniem,
  nie mylic znachorstwa z medycyna,

  • hansi

   19 września 2017 at 06:39

   „Wiesscar” najwyraźniej skończył medycynę.
   Poza tym – CO niby ma udowodnić „skończenie medycyny” ?
   Widzę, że jest Pan nawiedzonym wojownikiem z „antyszczepionkowcami”..
   Chyba nic Panu już nie pomoże..
   Po takich traumach rodzinnych – nie dziwię się, że ma Pan skrzywienie..
   I stał się Pan odporny już na wiedzę
   (biedna pańska Mama, którą Pan w ten sposób „dokończy”..).
   Już tylko „szczepionki” Panu pozostały.. 🙂
   Proszę więc biec i się zaszczepić, bo grypa nadchodzi.
   I Mamę zawlec do „szczepienia”.
   Zakładam, że ZNA Pan dobrze SKŁAD tej „szczepionki” (ten „influvac”) ? 🙂
   Proszę się spróbować dowiedzieć 🙂
   Ciekawe, co odpowie Pan „lekarz” ? 🙂
   Żal mi Pana, a takich ludzików jest w Polsce WIĘKSZOŚĆ..
   Ludzi z pozoru inteligentnych 🙁 …
   A co do żydków – może być Pan pewien, że oni swoich dzieci (i siebie NIE MUSZĄ „szczepić”. A który chce, bo jest tak nawiedzony, jak Pan – z pewnością przewidziano dla nich „szczepionki” KOSZERNE 😀 ..
   Shalom ! 🙂

 22. JARO

  18 września 2017 at 12:39

  @wiessar@ ile i kto płaci od wiersza tych info? proszę o namiary, tyż chcem dorobić; czy znaczenie słowa „wolność” jest towarzyszowi znana? i czy przypadkiem, po zaaplikowaniu szczepionek na wszelkie bolączki zdrowotne, nie nastąpiła zmiana nick-u z Tomek na obecny? widzę pewne podobieństwa, ale i frustracje z nieskutecznego wciskania kitu o zbawiennym działaniu wszystkich szczepionek; „ruch antyszczepionkowy” nie jest przeciwko szczepieniom, tylko przeciwko bandyckiemu sposobowi ich stosowania i nieliczenia się ze zdaniem rodziców; a co do „polskiej służby (nie)zdrowia”, to ona nie umie sobie poradzić nawet z katarem; i przywołam jeszcze na koniec słynne szczepionki na „ptasią grypę” – brakło kasy na nie (na szczęście), nikt się nie zaszczepił i nikt w Polsce nie umarł z tego tytułu; a na świecie zmarło ok. 1200 ludzi na 6,5-7 mld – faktycznie „śmiertelna” epidemia; a tych rodziców i ich córeczkę trzeba koniecznie uchronić przed tym coraz bardziej bandyckim, faszystowskim państwem; rzucę w eter dla równowagi (może się przyjmie jak dobra szczepionka) – „cała Polska chroni tę rodzinę przed totalniakami”, co to nie pozwalają nawet opalić się w zimie moim dzieciom; won od naszych dzieci; zróbta se swoje, „stare bezdzietne cioty” i aplikujcie im co się wam nawinie pod rękę; my nie będziemy w to ingerować;

  • wiesscar

   18 września 2017 at 18:07

   nikt mi nie placi, nie mialem nicka Tomek,

   • hansi

    19 września 2017 at 06:47

    PROSZĘ się doszkolić 🙁 Materiałów jest coraz więcej..
    NIE MA Pan oczu ? NIE WIDZI Pan, co się dzieje ?
    NIE WIDZI PAN, co Władza z nami robi ?
    OBUDŹ się Pan !
    Aha.. I NIE ZABIJAJ Pan własnej Matki 🙁

  • hansi

   19 września 2017 at 08:08

   Kup sobie SAM wieko od sarkofagu solara, postaw go pionowo w łazience i gra muzyka, a meble tańczą 🙂
   Polecam rury najsilniejsze (czytaj – najmniej słabe..), które dają 3% UVB (UV-be !).
   Mam nadzieję, że jesteś doinformowany na temat zakresów promieniowania UV.
   Że OPALA każde, przy czym witaminę D wytwarza tylko ŚRODKOWY zakres, czyli „B” !…
   20 minut dziennie wystarczy (na 50% powierzchni ciała), żeby wytworzyć ponad 5000 iu (international units), czyli tyle, ile trzeba (a NIE tyle, ile fałszywie nauczeni „lekarze” podają), plus dosuplementować 200 mikrogram witaminy K2 (MK7), jeden orzeszek brazylijski dziennie (Selen) i parę kropel płynu Lugola do płynu dziennie…
   Opalanie (z bardzo bliska, bo po co tracić energię ?..), zaczynamy po bardzo krótko.
   BROŃ BOZIU zaczerwienień, czy nadwrażliwości skóry.. Powolutku. DO 20 minut dziennie.
   To wystarczy, żeby odbudować na odporność, którą niszczy nam żydownia „szczepionkami”, truciznami w żarciu, w ŚRODKACH PIORĄCYCH i w „kosmetykach”… A NAWET w wodzie (Fluorek Sodu..).
   Shalom ! 🙂
   https://www.youtube.com/watch?v=pDGUIq86SIc
   Pierwszy z brzegu wykład.
   A dalej – pełen Youtube Zięby, na każdy temat 🙂
   I..módlmy się za życie i zdrowie tego kolesława…

 23. Robert

  18 września 2017 at 14:13

  I to ma być dobra zmiana.Płakać się chce.Terror szczepionkowy trwa.Rząd ,a zwłaszcza Radziwił doskonale znają negatywne opinie lekarzy dot. szczepionek.Ich zdaniem szczepionki ,które zawierają rtęć, aluminium,formaldehydy niszczą polskie dzieci.Wiele opinii jest takich,że jest to działanie celowe.Mnie również ciekawi ,czy dzieci Żydów też są szczepione.
  Dziwi mnie ciemnota zwolenników szczepień.To pewnie lobbyści przemysłu farmaceutycznego.
  Podziwiam młodych ludzi,którzy zdecydowali się na taki krok.Tylko masowy sprzeciw może przynieść skutek.

 24. Marta

  18 września 2017 at 15:49

  To jakiś koszmar, gdzie ja żyje? Czy to jest era kamienia łupanego, czy XXI? Kto normalny w dobie mydła i wody, wszelkiej maści detergentów wierzy w jakieś tam szczepionki, leków trzeba brać jak najmniej, albo wcale, ale chodzi w tym wszystkim o kasę i to dużą kasę, więc co kogo obchodzi życie i zdrowie ludzkie.To jest skandal i zgroza, żadne media nawet na ten temat nic nie wspaniały, w tym kraju strach zakładać rodzinę i mieć dzieci, bo jak się nie zgodzisz na szczepienie, to potem musisz się ukrywać, jak jakiś szpieg albo przestępca SKANDAL!!!SKANDAL!!!!

 25. finka

  18 września 2017 at 19:00

  Stalinowskie metody znów w modzie, a trolle opłacane prze koncerny farm. i tu grasują, mogli wczoraj obejrzeć na Fokusie o 21-szej film o oszustwach koncernów, fałszowaniu wyników badań m.in. Gardasilu – szczepionki na HPV. O sprawie z ciemnogrodu w Białogardzie prof. neonatologii Ewa Helwich https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/358299-nie-bylo-podstaw-do-wzywania-sadu-rodzinnego-ws-noworodka-z-bialogardu-zabraklo-rozmowy

 26. varis

  22 września 2017 at 10:32

  varis

 27. You bet !

 28. lelio vieira carneiro junior

  17 października 2017 at 05:05

  Howdy! This post couldn’t be written any better! Reading this post reminds me of my previous room mate! He always kept talking about this. I will forward this page to him. Pretty sure he will have a good read. Thank you for sharing!|

 29. Itamar Serpa Fernandes

  17 października 2017 at 15:38

  First off I want to say wonderful blog! I had a quick question in which I’d like to ask if you don’t mind. I was interested to find out how you center yourself and clear your mind before writing. I’ve had trouble clearing my mind in getting my ideas out. I do enjoy writing however it just seems like the first 10 to 15 minutes are generally lost simply just trying to figure out how to begin. Any ideas or tips? Appreciate it!|

 30. Luiz Gastao Bittencourt da Silva

  17 października 2017 at 19:23

  Thank you for any other excellent post. The place else could anybody get that type of information in such an ideal manner of writing? I have a presentation subsequent week, and I’m on the search for such info.|

 31. Itamar Serpa

  17 października 2017 at 22:11

  Heya i am for the primary time here. I found this board and I find It truly helpful & it helped me out a lot. I am hoping to give one thing again and help others like you aided me.|

 32. Itamar Serp

  17 października 2017 at 22:24

  I simply could not leave your website prior to suggesting that I really enjoyed the usual information an individual supply in your guests? Is gonna be again incessantly to check out new posts|

 33. Free mp3 Download

  17 października 2017 at 22:56

  I’m truly enjoying the design and layout of your site. It’s a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to come here and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme? Fantastic work!|

 34. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  18 października 2017 at 00:32

  Excellent beat ! I would like to apprentice while you amend your site, how could i subscribe for a blog website? The account helped me a acceptable deal. I had been a little bit acquainted of this your broadcast provided bright clear concept|

 35. Free mp3 Download

  18 października 2017 at 01:47

  Hello i am kavin, its my first time to commenting anywhere, when i read this paragraph i thought i could also create comment due to this sensible post.|

 36. tercio borlenghi junior

  18 października 2017 at 02:59

  Have you ever thought about writing an ebook or guest authoring on other sites? I have a blog based on the same subjects you discuss and would really like to have you share some stories/information. I know my readers would appreciate your work. If you’re even remotely interested, feel free to shoot me an email.|

 37. Umanizzare presídios

  18 października 2017 at 05:18

  Hi I am so happy I found your site, I really found you by accident, while I was browsing on Yahoo for something else, Anyways I am here now and would just like to say kudos for a remarkable post and a all round enjoyable blog (I also love the theme/design), I don’t have time to read through it all at the minute but I have book-marked it and also added in your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a great deal more, Please do keep up the fantastic job.|

 38. tercio borlenghi junior

  18 października 2017 at 07:03

  You really make it seem so easy with your presentation but I find this matter to be really something that I think I would never understand. It seems too complicated and extremely broad for me. I’m looking forward for your next post, I will try to get the hang of it!|

 39. Umanizzare

  18 października 2017 at 08:44

  Admiring the time and effort you put into your blog and detailed information you present. It’s great to come across a blog every once in a while that isn’t the same outdated rehashed information. Fantastic read! I’ve saved your site and I’m adding your RSS feeds to my Google account.|

 40. Jose Wilame Araujo Rodrigues

  18 października 2017 at 10:30

  Hello! Someone in my Facebook group shared this site with us so I came to give it a look. I’m definitely enjoying the information. I’m book-marking and will be tweeting this to my followers! Exceptional blog and excellent style and design.|

 41. Dadado Veig

  18 października 2017 at 12:14

  Great blog right here! Also your site quite a bit up very fast! What host are you using? Can I am getting your associate hyperlink in your host? I desire my site loaded up as fast as yours lol|

 42. Itamar Serpa

  18 października 2017 at 13:05

  May I simply say what a relief to find someone that genuinely understands what they are talking about on the net. You definitely know how to bring an issue to light and make it important. More people should check this out and understand this side of the story. I was surprised that you aren’t more popular since you certainly possess the gift.|

 43. Umanizzare

  18 października 2017 at 14:02

  Wow, that’s what I was exploring for, what a stuff! existing here at this blog, thanks admin of this website.|

 44. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  18 października 2017 at 16:10

  Great post.|

 45. Itamar Serpa

  18 października 2017 at 20:41

  An interesting discussion is worth comment. I do think that you ought to publish more about this topic, it might not be a taboo subject but generally people do not discuss such topics. To the next! Kind regards!!|

 46. Carlos Eduardo Correa da Veig

  19 października 2017 at 07:30

  Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point. You obviously know what youre talking about, why waste your intelligence on just posting videos to your weblog when you could be giving us something enlightening to read?|

 47. Carlos Eduardo Correa da Veig

  19 października 2017 at 10:02

  Hello everyone, it’s my first go to see at this web page, and paragraph is in fact fruitful designed for me, keep up posting such posts.|

 48. Carlos Eduardo Correa da Veig

  19 października 2017 at 12:32

  you are actually a just right webmaster. The website loading velocity is amazing. It sort of feels that you’re doing any distinctive trick. Moreover, The contents are masterpiece. you have done a fantastic activity in this topic!|

 49. Umanizzare presidios

  19 października 2017 at 14:59

  bookmarked!!, I love your blog!|

 50. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  19 października 2017 at 16:57

  Hello! I could have sworn I’ve been to your blog before but after going through a few of the posts I realized it’s new to me. Regardless, I’m certainly delighted I found it and I’ll be bookmarking it and checking back often!|

 51. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  19 października 2017 at 19:14

  I’m impressed, I have to admit. Seldom do I encounter a blog that’s both equally educative and amusing, and without a doubt, you have hit the nail on the head. The problem is something that too few folks are speaking intelligently about. I’m very happy I stumbled across this during my hunt for something regarding this.|

 52. Carlos Eduardo Correa da Veig

  19 października 2017 at 21:22

  Thanks a lot for sharing this with all people you really understand what you are speaking approximately! Bookmarked. Kindly also visit my site =). We will have a hyperlink exchange contract among us|

 53. Egli Diana Pinto

  19 października 2017 at 23:16

  Hey! I just wanted to ask if you ever have any trouble with hackers? My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing several weeks of hard work due to no back up. Do you have any methods to prevent hackers?|

 54. José Wilame Araújo Rodrigues

  20 października 2017 at 01:10

  Hmm it appears like your website ate my first comment (it was extremely long) so I guess I’ll just sum it up what I wrote and say, I’m thoroughly enjoying your blog. I as well am an aspiring blog writer but I’m still new to the whole thing. Do you have any suggestions for beginner blog writers? I’d certainly appreciate it.|

 55. José Wilame Araújo Rodrigues

  20 października 2017 at 05:59

  Hmm is anyone else having problems with the pictures on this blog loading? I’m trying to determine if its a problem on my end or if it’s the blog. Any feed-back would be greatly appreciated.|

 56. Grupo Serval presidios

  20 października 2017 at 08:36

  Hello! I know this is kinda off topic but I’d figured I’d ask. Would you be interested in trading links or maybe guest authoring a blog article or vice-versa? My blog addresses a lot of the same subjects as yours and I feel we could greatly benefit from each other. If you happen to be interested feel free to send me an e-mail. I look forward to hearing from you! Wonderful blog by the way!|

 57. Dadado Veig

  20 października 2017 at 11:12

  Everything is very open with a precise clarification of the challenges. It was really informative. Your site is extremely helpful. Thanks for sharing!|

 58. Lelio Vieira Carneiro Junior

  20 października 2017 at 13:44

  Howdy, I believe your site could be having internet browser compatibility problems. When I look at your site in Safari, it looks fine however when opening in I.E., it’s got some overlapping issues. I merely wanted to give you a quick heads up! Aside from that, fantastic blog!|

 59. Umanizzare presídios

  20 października 2017 at 17:21

  This post is worth everyone’s attention. When can I find out more?|

 60. Carlos Eduardo Correa da Veig

  21 października 2017 at 02:05

  Nice post. I learn something totally new and challenging on blogs I stumbleupon every day. It will always be helpful to read through content from other authors and practice a little something from their websites. |

 61. tercio borlenghi junior

  21 października 2017 at 10:58

  I think everything wrote made a great deal of sense. But, what about this? what if you were to create a awesome headline? I am not saying your content isn’t good., however suppose you added a post title that grabbed people’s attention? I mean %BLOG_TITLE% is a little plain. You should look at Yahoo’s front page and watch how they create article titles to grab viewers to click. You might add a video or a picture or two to grab people excited about everything’ve written. Just my opinion, it could bring your posts a little livelier.|

 62. Carlos Eduardo Correa da Veig

  21 października 2017 at 19:45

  Thanks for some other magnificent post. The place else could anyone get that kind of info in such a perfect manner of writing? I have a presentation next week, and I’m on the search for such information.|

 63. tercio borlenghi jr

  22 października 2017 at 04:18

  Currently it appears like Expression Engine is the top blogging platform out there right now. (from what I’ve read) Is that what you are using on your blog?|

 64. Carlos Eduardo Correa da Veig

  22 października 2017 at 13:17

  hi!,I like your writing very much! proportion we be in contact extra about your post on AOL? I require an expert on this area to resolve my problem. Maybe that is you! Having a look forward to peer you. |

 65. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  23 października 2017 at 07:43

  Every weekend i used to pay a quick visit this web site, for the reason that i want enjoyment, for the reason that this this website conations truly pleasant funny stuff too.|

 66. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  23 października 2017 at 17:01

  It’s remarkable to go to see this web site and reading the views of all colleagues on the topic of this post, while I am also zealous of getting experience.|

 67. Jose Wilame Araujo Rodrigues

  24 października 2017 at 03:31

  Thanks to my father who stated to me regarding this website, this weblog is genuinely awesome.|

 68. José Wilame Araújo Rodrigues

  24 października 2017 at 12:23

  It’s remarkable in favor of me to have a web site, which is valuable designed for my knowledge. thanks admin|

 69. Lelio Vieira Carneiro Junior

  24 października 2017 at 22:29

  I am extremely inspired along with your writing skills as well as with the layout to your blog. Is that this a paid subject or did you modify it yourself? Either way stay up the excellent quality writing, it is uncommon to look a great blog like this one these days..|

 70. tercio borlenghi junior

  25 października 2017 at 08:05

  It’s nearly impossible to find experienced people for this subject, however, you sound like you know what you’re talking about! Thanks|

 71. Egli Diana Pinto

  25 października 2017 at 18:07

  Hello there! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be okay. I’m absolutely enjoying your blog and look forward to new posts.|

 72. Lélio Vieira Carneiro Junior

  25 października 2017 at 20:04

  What’s Happening i’m new to this, I stumbled upon this I have found It absolutely helpful and it has aided me out loads. I’m hoping to contribute & assist different users like its aided me. Good job.|

 73. Lelio Junior

  25 października 2017 at 21:15

  It’s a shame you don’t have a donate button! I’d without a doubt donate to this excellent blog! I suppose for now i’ll settle for book-marking and adding your RSS feed to my Google account. I look forward to new updates and will talk about this blog with my Facebook group. Chat soon!|

 74. Lelio Vieira Carneiro

  25 października 2017 at 22:26

  Nice post. I was checking constantly this blog and I am impressed! Very useful info specifically the last part 🙂 I care for such info a lot. I was looking for this particular info for a long time. Thank you and best of luck.|

 75. Lelio Vieira Carneiro Junior

  25 października 2017 at 23:40

  Wow, that’s what I was exploring for, what a information! present here at this blog, thanks admin of this web site.|

 76. Lelio Junior

  26 października 2017 at 00:49

  Good day! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers? I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any tips?|

 77. Lélio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 02:00

  Saved as a favorite, I love your web site!|

 78. Lelio Junior

  26 października 2017 at 03:20

  Hey very interesting blog!|

 79. Grupo Serval presídios

  26 października 2017 at 03:40

  Excellent blog here! Also your website loads up fast! What host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my website loaded up as fast as yours lol|

 80. Lelio Vieira Carneiro

  26 października 2017 at 04:40

  Hello, I think your site might be having browser compatibility issues. When I look at your blog site in Firefox, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, superb blog!|

 81. Lelio Vieira Carneiro

  26 października 2017 at 05:57

  It’s in reality a nice and helpful piece of info. I am satisfied that you just shared this helpful information with us. Please stay us up to date like this. Thanks for sharing.|

 82. Lelio Junior

  26 października 2017 at 08:22

  }

 83. Lélio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 10:53

  I believe everything wrote was actually very logical. However, think on this, what if you added a little content? I mean, I don’t want to tell you how to run your website, but what if you added a post title to possibly get people’s attention? I mean %BLOG_TITLE% is kinda vanilla. You could look at Yahoo’s home page and note how they create article headlines to grab viewers to click. You might try adding a video or a related pic or two to get readers interested about what you’ve got to say. In my opinion, it might bring your posts a little livelier.|

 84. Lélio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 12:12

  Great items from you, man. I have be aware your stuff prior to and you are just extremely great. I really like what you’ve received here, really like what you’re stating and the way in which wherein you are saying it. You are making it entertaining and you continue to care for to keep it smart. I cant wait to learn much more from you. This is actually a terrific web site.|

 85. Lélio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 13:34

  Hey There. I discovered your weblog the usage of msn. That is a really smartly written article. I will make sure to bookmark it and come back to read more of your helpful information. Thank you for the post. I will certainly comeback.|

 86. Lelio Junior

  26 października 2017 at 14:20

  Great blog here! Also your site loads up fast! What host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my web site loaded up as quickly as yours lol|

 87. Lelio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 14:55

  Appreciation to my father who informed me regarding this blog, this weblog is truly remarkable.|

 88. Lelio Vieira Carneiro

  26 października 2017 at 16:12

  I couldn’t resist commenting. Very well written!|

 89. Lelio Vieira Carneiro

  26 października 2017 at 17:27

  Hi there, after reading this remarkable article i am as well glad to share my know-how here with friends.|

 90. Lelio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 18:40

  Great post! We are linking to this particularly great post on our website. Keep up the great writing.|

 91. Lélio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 21:04

  Excellent blog here! Additionally your web site so much up very fast! What web host are you the use of? Can I am getting your associate link on your host? I wish my web site loaded up as fast as yours lol|

 92. Lelio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 22:16

  Howdy would you mind letting me know which hosting company you’re using? I’ve loaded your blog in 3 different web browsers and I must say this blog loads a lot faster then most. Can you recommend a good hosting provider at a honest price? Thanks, I appreciate it!|

 93. Lélio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 23:30

  It’s awesome to visit this web page and reading the views of all mates regarding this post, while I am also keen of getting experience.|

 94. Umanizzare presidios

  27 października 2017 at 00:08

  Amazing things here. I am very happy to look your article. Thanks so much and I am taking a look ahead to touch you. Will you please drop me a e-mail?|

 95. Lélio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 01:57

  I was wondering if you ever thought of changing the structure of your website? Its very well written; I love what youve got to say. But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having one or 2 pictures. Maybe you could space it out better?|

 96. Lelio Junior

  27 października 2017 at 03:15

  Wonderful blog! I found it while browsing on Yahoo News. Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News? I’ve been trying for a while but I never seem to get there! Thank you|

 97. Lelio Junior

  27 października 2017 at 05:59

  Hi, Neat post. There’s a problem along with your website in internet explorer, would test this? IE nonetheless is the marketplace chief and a huge component of folks will leave out your excellent writing due to this problem.|

 98. Lelio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 07:15

  First off I would like to say fantastic blog! I had a quick question which I’d like to ask if you don’t mind. I was interested to find out how you center yourself and clear your thoughts before writing. I have had a difficult time clearing my thoughts in getting my ideas out there. I truly do enjoy writing but it just seems like the first 10 to 15 minutes are lost simply just trying to figure out how to begin. Any ideas or tips? Cheers!|

 99. Lélio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 08:27

  Does your blog have a contact page? I’m having trouble locating it but, I’d like to send you an e-mail. I’ve got some ideas for your blog you might be interested in hearing. Either way, great blog and I look forward to seeing it expand over time.|

 100. Lelio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 09:40

  You really make it seem so easy along with your presentation but I in finding this matter to be actually something that I believe I might by no means understand. It seems too complex and very huge for me. I am taking a look forward on your next submit, I will try to get the hang of it!|

 101. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  27 października 2017 at 09:58

  Thanks for your personal marvelous posting! I seriously enjoyed reading it, you will be a great author. I will be sure to bookmark your blog and will come back in the foreseeable future. I want to encourage that you continue your great writing, have a nice afternoon!|

 102. buying security

  31 października 2017 at 19:36

  whoah this blog is excellent i like studying your
  articles. Keep up the great work! You realize, a lot of persons are searching around for this
  information, you can aid them greatly.

 103. contract phones

  2 listopada 2017 at 17:19

  Hi, i read your blog occasionally and i own a similar
  one and i was just curious if you get a lot of spam remarks?
  If so how do you prevent it, any plugin or anything
  you can recommend? I get so much lately it’s driving me crazy so
  any support is very much appreciated.

 104. protect your home

  3 listopada 2017 at 15:48

  Hi there, just became aware of your blog through
  Google, and found that it’s truly informative.
  I’m going to watch out for brussels. I’ll be grateful if you
  continue this in future. Many people will be benefited from your writing.
  Cheers!

 105. asbestos removal company

  5 listopada 2017 at 02:26

  I have learn some good stuff here. Definitely value bookmarking for
  revisiting. I wonder how so much effort you set to create such a wonderful informative web site.

 106. contract phones reduces

  9 listopada 2017 at 17:18

  I do accept as true with all of the ideas you have introduced on your post.
  They’re really convincing and can certainly work. Still, the
  posts are very brief for novices. Could you please prolong them a bit from subsequent time?
  Thanks for the post.

 107. Sean

  9 listopada 2017 at 20:12

  I all the time used to study post in news papers
  but now as I am a user of net therefore from now I am using net for articles, thanks to web.

 108. Floy

  10 listopada 2017 at 22:53

  Everyone loves it when people get together and share
  ideas. Great site, keep it up!

 109. Abraham

  11 listopada 2017 at 06:44

  Hey I know this is off topic but I was wondering if you
  knew of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest
  twitter updates. I’ve been looking for a plug-in like this for
  quite some time and was hoping maybe you would have some experience with something like this.
  Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and I look
  forward to your new updates.

 110. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  11 listopada 2017 at 17:56

  It’s hard to find experienced people for this topic, but you seem like you know what you’re talking about!

  Thanks

 111. reverse phone number lookup

  11 listopada 2017 at 18:36

  Hi! Someone in my Myspace group shared this website with us so I came to give it a look.

  I’m definitely enjoying the information. I’m bookmarking and
  will be tweeting this to my followers! Great blog and fantastic style and design.

 112. clarkson.co.ke

  11 listopada 2017 at 18:42

  I simply could not go away your site before suggesting that I extremely enjoyed the usual information an individual supply for your guests?
  Is going to be back continuously to check up on new posts

 113. right timex look

  12 listopada 2017 at 04:06

  Hello there, just became aware of your blog through Google, and found that it’s truly
  informative. I’m gonna watch out for brussels.
  I’ll appreciate if you continue this in future.

  Many people will be benefited from your writing. Cheers!

 114. tercio borlenghi junior

  13 listopada 2017 at 08:24

  It’s going to be end of mine day, however before end
  I am reading this fantastic post to increase my knowledge.

 115. Jose Wilame Araujo Rodrigues

  13 listopada 2017 at 08:31

  Very descriptive blog, I loved that bit. Will there be a part 2?

 116. contract phones

  13 listopada 2017 at 14:59

  Its like you read my mind! You seem to know so much about this,
  like you wrote the book in it or something. I think that
  you could do with some pics to drive the message home a
  bit, but instead of that, this is great blog. A great read.
  I will certainly be back.

 117. Umanizzare Gestão Prisional Ltda

  13 listopada 2017 at 18:15

  Thanks for the marvelous posting! I certainly enjoyed reading it, you are
  a great author. I will remember to bookmark your blog and will come back from now on. I want to encourage you
  to continue your great job, have a nice holiday weekend!

 118. home security camera systems costco

  14 listopada 2017 at 04:33

  Do you experience feeling the build is often more plug in the house?

 119. Senaida

  14 listopada 2017 at 15:07

  Appreciating the time and energy you put into your blog
  and in depth information you offer. It’s nice to come across a blog every
  once in a while that isn’t the same old rehashed information. Fantastic read!
  I’ve saved your site and I’m adding your RSS feeds to my Google account.

 120. home security systems consumer reviews

  14 listopada 2017 at 22:55

  To safeguard all your family members from damage?

 121. expert asbestos

  15 listopada 2017 at 00:20

  I’m not that much of a internet reader to be honest but your blogs really nice, keep it up!
  I’ll go ahead and bookmark your website to come back later.
  Cheers

 122. home security systems near me

  15 listopada 2017 at 06:23

  Are you feeling these people may well be more ensure indoors?

 123. home security systems denver co

  15 listopada 2017 at 21:55

  Do you think you’re than needed and all your family members?

 124. gproxy.info

  18 listopada 2017 at 09:08

  Can you tell us more about this? I’d care to find out more details.

 125. Skleroterapi

  20 listopada 2017 at 23:10

  Skleroterapi varis tedavisi için aradığınız tüm bilgiler bu sayfada. Varis hastalığı için renkli ultrason ve lazerle varis tedavisi burada yapılır.

 126. last resort asbestos

  23 listopada 2017 at 10:40

  bookmarked!!, I love your web site!

 127. demo2.younetco.com

  23 listopada 2017 at 16:19

  I think this is among the most important information for me.
  And i am glad reading your article. But should remark on few general things, The site style is great, the articles is really great : D.
  Good job, cheers

 128. www.hacronschoon.nl

  26 listopada 2017 at 05:15

  For newest information you have to go to see world wide web and on world-wide-web I
  found this website as a finest website for hottest updates.

 129. http://jenihinevesta.uz/

  26 listopada 2017 at 12:23

  Hi, I do believe this is a great site. I stumbledupon it 😉
  I will revisit yet again since i have saved as
  a favorite it. Money and freedom is the greatest way to change, may you be rich and
  continue to guide other people.

 130. chelseafans.ru

  30 listopada 2017 at 09:11

  Hi there! I know this is kinda off topic however I’d figured I’d ask.

  Would you be interested in exchanging links or maybe guest authoring a blog article or vice-versa?

  My website goes over a lot of the same topics as yours and I
  believe we could greatly benefit from each other. If you are interested feel free to
  send me an email. I look forward to hearing from you!
  Awesome blog by the way!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra