Z zagranicy

Aresztowany za ewangelizację w klinikach aborcyjnych franciszkanin wzywa Kościół do większego zaangażowania w obronę życia!

Ksiądz aresztowany w piątek w centrum aborcyjnym w Wirginii w USA mówi, że te ośrodki to „współczesna Kalwaria” i miał „moralne zobowiązanie”, aby wziąć udział w pokojowej próbie ocalenia kobiety i jej nienarodzonych dzieci od przemocy aborcji.

– Kościół musi tam być – tłumaczył o. Fidelis Mościński w rozmowie z LifeSiteNews. – Tak jak Matka Święta i Św. Jan byli obecni na Kalwarii, gdzie niewinna krew Jezusa została przelana, tak chrześcijanie muszą we współczesnych czasach interweniować, modlić się, dawać współczucie, alternatywę, ale przede wszystkim zaoferować miłość i być świadkami poświęcenia, które uwydatnia wielką wartość tych dzieci – dodał.

– Byłem przekonany, że mam moralny obowiązek uczestniczyć w ratowaniu tych dzieci nie tylko jako chrześcijanin, ale przede wszystkim jako katolicki ksiądz – mówił aresztowany kapłan.

– Ponieważ w przeciwnym wypadku brak działania z naszej strony poddaje w wątpliwość wiarygodność i szczerość naszej wiary – zaznaczał Mościński, należący do zgromadzenia braci franciszkanów w Bronxie, w Nowym Jorku.

– Jest taki cytat z Evangelium Vitae, który jest niezmiernie ważny – stwierdził, odnosząc się do encykliki św. Jana Pawła II. – To numer 3: „.. Dlatego też każde zagrożenie godności i życia człowieka głęboko wstrząsa samym sercem Kościoła” i nie sądzę, że zagrożenie życia tych nienarodzonych dzieci naprawdę wstrząsa sercem Kościoła z powodu naszej na to odpowiedzi – przyznał. – Na niektóre sposoby i w niektórych obszarach jest bardzo dobrze, ale kiedy przychodzi do poznania miejsc i czasu, kiedy niektóre z tych dzieci są abortowane, brak obecności, w szczególności ludzi w Kościele i kleru, jest prawdziwym ich oskarżeniem – nie krył smutku.

– Z pewnością Bóg zawsze obdarza łaską, jaką potrzebujemy, aby dokonywać tych aktów miłości i poświęcenia, a może się zdarzyć, że w ich wyniku trafimy do więzienia – przyznał Mościński. – Ale jak wiecie wiele lat temu tysiące chrześcijan ryzykowało aresztowanie i wielu z nich zostało uwięzionych – przypomniał, zauważając, iż od czasu powstania ruchów pro-life, wielu obrońców życia cierpiało aresztowania i więzienie, w tym również biskupi: biskup George Lynch oraz biskup Austin Vaughan.

– Skoro wówczas było to skuteczne, wartościowe i niezbędne, jest to skuteczne, wartościowe i niezbędne również teraz – skonstatował.

Mościński wszedł do centrum aborcyjnego Alexandria Women’s Health Clinic w zeszły piątek rano razem z należącym do ruchu Księża za Życiem br. Stephenem Imbarrato, Joan Andrews Bell, Joan McKee, Julią Haag oraz Bonnie Borel-Donohue z organizacji Red Rose Rescue.

Czterech innych pro-liferów weszło tego samego ranka do Northland Family Planning znajdującego się na przedmieściu Detroit Sterling Height. Byli to Monica Migliorino Miller, Will Goodman, Abby McIntyre i Matthew Connolly.

Cała dziesiątka została aresztowana. Obrońcy życia aresztowani w Detroit zostali oskarżeni o wtargnięcie na teren prywatny i wypuszczeni z aresztu około 11:30. Według Migliorino Millera czeka ich proces, jego termin nie jest jednak jeszcze znany.

Sześciorgu aresztowanych w Alexandrii postawiono zarzuty wtargnięcia na teren prywatny oraz utrudnianie działań wymiarowi sprawiedliwości. Ich również wypuszczono.

Organizacja Red Rose Rescue powstała z inspiracji działaniami kanadyjskiej obrończyni życia Mary Wagner, która wchodziła do klinik aborcyjnych w Toronto i wręczała czerwone róże matkom czekającym na aborcję. Nie jest znana liczba dzieci uratowanych dzięki determinacji członków tej organizacji.

Źródło: LifeSiteNews

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

33 komentarze

33 Komentarzy

 1. Slawomir Tomasz Roch

  19 września 2017 at 12:38

  Piekne dzielo ubogiego, odwaznego franciszkanina. Tak trzymac! O.Fidelis Moscinski napisz List Otwarty do papieza Franciszka, moze znajdzie czas i wstawi sie za Toba nie tylko u Pana ale i u moznych tego swiata. Kto wie moze nawet papiez Franciszek poruszony swoim wrazliwym wielce sercem nawet do Ciebie zadzwoni?! Z Panem Bogiem

  • hansje

   19 września 2017 at 13:01

   Taaaa.. 😉
   Nic dodać, nic ująć, hej 😀
   – – –
   „Nie jest znana liczba dzieci uratowanych dzięki determinacji członków tej organizacji.” …
   Pani Anna realizuje niewątpliwie jakiś PLAN 🙂
   Pani Anno, W TEJ chwili bardzo w Polsce NOŚNY zrobił się temat „bydgoski”, jeśli już mówimy o RATOWANIU DZIECI. Przed aborcją – może odłóżmy chwilowo na bok (chwilowo, powtarzam..) pr5zed morderczą żydownią Radziwiłłowską i Posobkiewiczowską, swoje faszystowsko-totalniackie jądro ujawniającą w tej chwili właśnie w Bydgoszczy 🙂
   Może zechce Pani przez chwilę popłynąć na TEJ właśnie fali ?..
   Czy też może NIE CZYTA Pani w ogóle komentów pod swoimi wpisami ?…
   Pozdrawiam.
   Wstawiam JESZCZE RAZ odezwę Zięby do Prezia (bardziej skierowaną DO NAS..), w sprawie – jego zdaniem – CEZURY, jak nastąpiła dnia 15-go września w naszej nieszczęśliwej Ojczyźnie, w postaci JAWNEGO już podeptania podstaw WOLNOŚCI Polaka, w jego własnym Kraju…
   Już nie chcę się powtarzać, przez KOGO to i jak to ja bym wieszał 🙂
   Bo niektórzy Czytelnicy mogą mieć mnie w tym temacie już DOSYĆ, hej 😀 …

  • wolna-polska.pl

   19 września 2017 at 14:12

   1-Jarosław Kaczyński:”Holokaust był arcyzbrodnią i wyrazem najskrajniejszego zła,które pojawiało sie w historii.”2-Niewypowiedziana wojna hybrydowa Zachodu z III RP.

 2. Slawomir Tomasz Roch

  19 września 2017 at 12:58

  Aha pozwol jeszcze przewielebny O. Fidelisie Moscinski, iz korzystajac niewatpliwie z tej wyjatkowej sytuacji poprosze Cie publicznie, bys konsekwentnie obok aborcji, tam w tym liscie do milosiernego wielce papieza Franciszka, bys raczyl umiescic nie mniej wazne postulaty milionow prostych owieczek ja ja wlasnie, a zatem: precz z gender, precz z eutanazja, precz ze smiertelnym grzechem homoseksualizmu i cudzolostwa, precz z pigulka aborcyjna dzien po, precz z pornografia, precz z upowszechnianiem samogwaltu w szkolach, precz z gloryfikowaniem odrazajacych zbrodniarzy z OUN-UPA na wspolczesnej Ukrainie! Z gory serdecznie dziekuje, gdyby jakims cudem to do Ciebie czcigodny O. Fidelisie Moscinski dotarlo. Z Panem Bogiem

 3. Obserwator

  19 września 2017 at 14:55

  dalej mamy holokaust jawny,pod wzgledem mordowania najslabszych bo jeszcze nienarodzonych,szatan tak to stworzyl,ze narodziny nowego czlonka rodziny sa uzaleznione nie tylko moralnoscia ale i ekonomia w rodzinie,program 500+,uratowal wiele dzieci nienarodzonych,dlatego tak drazni lewactwo wyznawcow szatana ,na szczescie mamy nowego chrzescijanskiego prezydenta w usa za ktorego kadencji dojdzie do wielu pozytywnych zmian i powrotu do normalnosci,lewactwo i inni zboczency wyznawcy antychrysta zostana odrzuceni moralnie przez reszte spoleczenstwa i potepieni do konca swiata,skoncza sie wojny i panowanie iluminatow nad obecnym zlowrogim systemem szatana a wrogowie ludzkiej cywilizacji skoncza w piekle,terorysta sorosz ,rottszild i cala masoneria i nne gady szatana straca majatki i wladze nad swiatem,zlo zostanie zwyciezone ,zapanuje pokoj i milosc na tej boskiej planecie juz bez kultu smierci,wojen i chorob smiertelnych ,przemysl spozywcy przestanie truc ludzi zmutowanym smiertelnie groznym jedzeniem,ludzie beda szczupli jak dawniej,skonczy sie ingerencja ludzi w prawa Boze,swiat stanie sie bezpieczny,zapanuje milosc w sercach ludzi i wszechobecne szczescie na calej planecie Ziemia

 4. Ted

  19 września 2017 at 14:58

  Dzięki Panu Bogu,że są tacy księża.

 5. Lidia

  19 września 2017 at 14:59

  Polsce i światu potrzebni są tacy autentyczni pasterze.

 6. stan

  19 września 2017 at 16:17

  Przepraszam, ale stolca (odchody) warty ten termin – holokaust. Nigdy go nie używam.

 7. Robert _K

  19 września 2017 at 16:47

  DZISIAJ KSIEZA CZCZA INNE BOSTWO; MIANOWICIE „SWIETY SPOKOJ”.

  • gzk

   19 września 2017 at 17:55

   Ojciec Fidelis udowadnia, że jednak NIE.

   • E

    20 września 2017 at 00:59

    Jeśli chodzi o Mary Wagner, to rozdawała nie czerwone ale białe róże 🙂
    W sprawie metod jak to robić, jak bronić niewinnych dzieci, juz poczętych a jeszcze nienarodzonych… legalne metody, tak długo jak sie da, wydają sie najskuteczniejsze. Co z tego żę pozamykają nas wszystkich w wiezieniach? Trzeba budować zmianę myslenia. Kto wie o tym księdzu czy o Mary? Niewielka garstka osób – mam na myśli kontynent amerykański. Wiem co mówie. Ludzie tego nie rozumieja. Mają rodziny, obowiązki wobec swoich dzieci, itp, itd i nie chcą, nie mogą ryzykować więzieniem. Nie musimy sie rzucać na rzeczy ogormne, ale możemy zadbać o to, kogo wybieramy jako naszych przedstawicieli w rządzie.
    Polecam akcje 40 Dni dla życia. Odbywa się ona regularnie na kontymencie amerykańskim i jest zauważana. Jest przeprowadzana także w Polsce. Ochotnicy stoja w pobliżu instytucji, gdzie odbywają się aborcje i modlą sie, zgodnie z prawem, w wyznaczonej odległośći, a policja ma obowiązek zapewnić im bezpieczeństwo. Zaciekawieni ludzie podchodzą i pytają i się ucza. Czasmi ktoś pokaże palec albo powie coś głupiego. Takie jest życie. Nikt się jednak nie wdaje w niepotrzebne dyskusje i awantury. Rozmawia sie spokojnie, z troską i miłościa. Te spokojne akcje doprowadziły i nadal doprowadzają do zamykania ośrodków aborcji. Naprawdę. Kobiety zmieniają zdanie, nie decydują sie na ten straszny krok.
    Kropla drąży skałę. Nie musimy dać sie zamykać, możemy zmieniać świat zgodnie z prawem. Przecież nie chodzi nam o heroizm ale o skuteczność. Uczmy się od tych co w zgodzie z prawem niejedno już wygrali i osiągneli.
    Organizujmy 40 Dni dla życia lub podobne akcje w polskich miastach.

    https://duchowaadopcjadziecka.wordpress.com/akcje-dadp/40-dni-dla-zycia/

    • hansi

     20 września 2017 at 08:51

     No, ślicznie. A żyd w „polskim” rządzie – tylko się śmieje..
     I dalej nas morduje..
     ILE policzków można nadstawiać ?
     Czy to nie pora na zamianę Modlitwy na KAŁACHA ? 🙂 ..

 8. hansi

  20 września 2017 at 08:49

  Ach, jakie uduchowione pienia, grzmiące szatana i zanoszące do Niebios serca gorejące, dla poparcia modlitw księżulka i Pani Wagner…
  CZY KTOŚ Z WAS ustosunkuje się do MORDOWANIA nam dzieci JUŻ NARODZONYCH ?
  Nawiedzeni Bracia i Siostry ?.. 🙂

 9. hansi

  20 września 2017 at 08:52

  A na fotce – to NIE przypadkiem, nasz świątobliwy Ojczyk GUŻYŃSKI ? 🙂
  Nie ?.. To przepraszam..
  Po kiego wszyscy tak się golą na łyso i zapuszczają brody ? 🙂 …

 10. klioes vel pislamista

  20 września 2017 at 13:18

  Szariat we Francji

  Wolność, równość i braterstwo
  Dokonuje się dziś w Reims!
  Ginie kato-doktrynerstwo!
  Campus już zamnięty jest.

  Czerwonego krzyża kampus
  Nie studentom służy już.
  Uciekinier (czarny bambus)
  Jest w nim. Francjo jemu służ!

  Choć tysiące są studentów,
  To czterdziestu zbójów ma
  Dla rozwoju swych talentów
  Miejsce wreszcie tak, jak trza!

  Francjo po co Ci nauka?
  Gdy studentki mają czas,
  Niech szariatu praw tam szuka,
  Każda, wdziawszy cnoty pas!…

  Miasto koronacji królów
  Równość osiągnęło już.
  Wolność także. Nie bez bólów
  Też braterstwo… Ty im słóż!

 11. ghkg

  21 września 2017 at 05:13

  Franciszek mu nie pomoże. Prędzej udzieli nagany

 12. KIL DÖNMESİ

  22 września 2017 at 08:47

  KIL DÖNMESİ

 13. cheap nba 2k18 coins xbox one store on u4nba

  3 października 2017 at 18:55

  Leave me alone !

 14. windows 10 startup registry

  10 października 2017 at 09:05

  good posts,the good article haha!the free key :HFCAE12UCKS3230313731303132QYGMWEMMUCKSAIQYMJFCF,download free pc cleaner now ,speed up your pc 500%
  windows 10 startup registry http://www.airysoftware.com/info/windows-10-startup-registry.htm

 15. lelio vieira carneiro junior

  17 października 2017 at 05:06

  The other day, while I was at work, my sister stole my iPad and tested to see if it can survive a thirty foot drop, just so she can be a youtube sensation. My apple ipad is now broken and she has 83 views. I know this is totally off topic but I had to share it with someone!|

 16. Itamar Serpa Fernandes

  17 października 2017 at 15:20

  I think the admin of this web page is in fact working hard in support of his web page, because here every material is quality based information.|

 17. Egli Diana Pinto

  17 października 2017 at 16:56

  Hey there! Do you know if they make any plugins to protect against hackers? I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any tips?|

 18. Itamar Serp

  17 października 2017 at 19:24

  I visited various web pages except the audio feature for audio songs existing at this website is genuinely wonderful.|

 19. Umanizzare presídios

  17 października 2017 at 21:35

  It’s remarkable in support of me to have a web page, which is beneficial designed for my experience. thanks admin|

 20. Dadado Veig

  17 października 2017 at 23:32

  I know this web page presents quality dependent content and additional data, is there any other web page which presents these things in quality?|

 21. Umanizzare Gestão Prisional Ltda

  18 października 2017 at 01:50

  Hey there! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be okay. I’m definitely enjoying your blog and look forward to new posts.|

 22. mp3 search engine with direct downloads

  18 października 2017 at 03:06

  Unquestionably believe that which you stated. Your favorite justification appeared to be on the net the easiest thing to be aware of. I say to you, I definitely get irked while people consider worries that they just don’t know about. You managed to hit the nail upon the top as well as defined out the whole thing without having side-effects , people can take a signal. Will likely be back to get more. Thanks|

 23. Umanizzare

  18 października 2017 at 04:21

  Hello, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was just wondering if you get a lot of spam responses? If so how do you stop it, any plugin or anything you can recommend? I get so much lately it’s driving me insane so any support is very much appreciated.|

 24. Itamar Serpa Fernandes

  18 października 2017 at 06:19

  It’s going to be finish of mine day, however before finish I am reading this wonderful article to improve my know-how.|

 25. Carlos Eduardo Correa da Veig

  18 października 2017 at 08:00

  Hey there, You have done a fantastic job. I’ll certainly digg it and personally recommend to my friends. I am sure they’ll be benefited from this web site.|

 26. MAGA

  18 października 2017 at 09:32

  Hi there to every single one, it’s truly a fastidious for me to pay a quick visit this web site, it contains important Information.|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra