Felieton

Ignorancja czy Himalaje politycznej hipokryzji?

Poseł prof. Krystyna Pawłowicz ubolewa, że „Juncker i inni oderwani od naturalnych praw i zjawisk unijni biurokraci żądają równego (wysokiego) wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn w Polsce”.
„Przyczyną ich szaleńczych pomysłów jest to, że oni już dawno uznali, że nie ma płci biologicznych, że jest tylko płeć tzw. społeczna, kulturowa, psychiczna, subiektywna. Jesteś tym, czym/kim się czujesz” tłumaczyła, dodając, iż Konwencja Rady Europy ze Stambułu, tzw. „antyprzemocowa” zapisała to na samym wstępie, legalizując niejako genderowe lewackie praktyki.

„PO z PSL-em w ubiegłej kadencji, wbrew polskiej opinii publicznej i stanowisku Kościoła przyjęli ten chory, sprzeczny z naturą, antycywilizacyjny akt i ochoczo ratyfikował to prezydent Komorowski” wytykała prof. Pawłowicz błędy poprzedniej ekipy, zapominając najwyraźniej, że dokładnie te same patologie są zawarte w ochoczo wspieranych przez Prawo i Sprawiedliwość celach zrównoważonego rozwoju i mają dokładnie taki sam skutek.

„Skutek jest taki, że takie lewackie genderowe manifesty są teraz dla instytucji unijnych jedną z pożytecznych „podstaw” narzucania powszechnej totalnej równości wszystkiego ze wszystkim. Skoro nie ma kobiet i mężczyzn, a jest tylko uniwersalny, z zasady bezpłciowy, decydujący o sobie człowiek, wszystko jest względne i zmienne, zależne od własnego uznania. Skoro ludzie nie różnią się od innych istot, od zwierząt i roślin, które mają takie same prawa jak ludzie, to w tej chorej logice logiczne jest żądanie „równego” wieku emerytalnego dla wszystkich równych, nie różniących się od siebie „ludzi”.” zaznaczała mimo że w dokładnie taki sam scenariusz wpisuje Polskę jej ugrupowanie, dostosowując ją do wspomnianych wyżej celów zrównoważonego rozwoju, gdzie równość genderowa jest jednym z kluczowych celów (cel 5).

„Być może, niedługo UE rozciągnie pojęcie „wieku emerytalnego” także na zwierzęta i będzie wypłacała im zasiłki” szydziła prof. Pawłowicz. „Lewackie gender nie odróżnia kobiet, więc nie troszczy się o nie, nie rozumie ich biologicznych, psychicznych odrębności ani społecznych, rodzinnych funkcji. Znika zresztą pojęcie „rodziny”, bo skoro nie ma kobiet ani mężczyzn, którzy „rodzą” dzieci, to nie ma też pojęcia małżeństwa. Są u lewactwa tylko „związki” wszystkich ze wszystkimi, też ze zwierzętami” stwierdziła. „Lewackie ideologie są ciężką patologią wymierzoną w naturę, w kobiety i mężczyzn. W życie jako takie. Tak, jak i cała ta unijna „obyczajowość”.
Ale przeczekamy i to. Przeczekaliśmy komunę, to damy radę też jej kolejnej, unijnej odsłonie.” dodała.

Niezmiernie zaskakujące to słowa z ust posłanki Prawa i Sprawiedliwości, która podczas posiedzenia Sejmowej Komisji Praw Człowieka, a potem w Sali Plenarnej Sejmu głosowała za odrzuceniem projektu zakazującego zabijania nienarodzonych dzieci a zatem opowiedziała się przeciwko życiu. Zresztą kwestia dostępu do aborcji również stanowi jeden z celów wspieranego przez PiS zrównoważonego rozwoju (zawarty w celu 3). Podobnie zresztą, jak i deprawacja dzieci (w ramach celu 4). Jak zatem nazwać tego typu retorykę? Czy jest to ignorancja, czy typowa schizofrenia polityczna, mydlenie oczu czy też może zwyczajna pomroczność jasna w widzeniu politycznej rzeczywistości? A może po prostu często spotykana w polityce hipokryzja, która w tym przypadku przybrała wyjątkowo wyrazistą formę?

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

30 komentarzy

30 Komentarzy

 1. gazetawarszawska.com

  19 września 2017 at 14:22

  Kto finansuje „Telewizje Narodowa” i kim jest Sendecki – Juźków Zbigniew demaskuje.

  • Gocha

   19 września 2017 at 14:36

   Zbigniew Jużków to dupek nie potrafiący się wysłowić, a co dopiero oceniać mu ludzi. Głupek i plociuch opowiadający o jakiejś babinie wynajmującej pokoje, która nie wiedziała jak zmusić lokatora do sprzątania pokoju, więc powiedziała, że brud Sendeckiemu się nie podoba… żałosny Juźków z glutami pod nosem.

  • Paweł

   19 września 2017 at 18:03

   Tak się składa, że Telewizja Narodowa ma świetne wywiady więc nie rozumiem dlaczego ktoś ją atakuje?

  • andzia

   19 września 2017 at 18:41

   Co do Sendeckiego to ma rację. Ten człowiek ośmiesza ruch narodowy. Kiedyś z Wasiakiem i Grudniewskim po prosto jaja sobie robili przed wyborami organizujac I Kongres Narodowy (w którym brała udział m.in. prof.Rażny) Efektem tego kongresu było to, że nawet kandydatów na posłów nie wystawili. Tj. Sendecki jaj sobie nie robił, tylko ci dwaj bardzo przez niego poważani. Ostatnio wciskał nie wiadomo po co niejakiego „uciemiężonego”, tez nie wiadomo przez kogo Hadacza. Za swoją zasługę patriotyczną poczytuje kamery na izbie wytrzeżwień. Prosze posłuchać wywiadów, które prowadzi- nie ma nich do powiedzenia, a stara się być osobą pierwszoplanową. Porówwnać można jego wywiad z A.Siwakiem i wywiad Sławomira Zakrzewskiego również z tym człowiekiem. Albo ma jakieś defekty albo robi krecią robotę.

 2. Gocha

  19 września 2017 at 14:31

  Dla mnie Pani profesor Pawłowicz to największy autorytet w PiSie. Ma bezpretensjonalny wygląd, kulturę osobistą itd. Natomiast Pani Anna W. powinna zmienić ten swój „awatar” na stronie prawy.pl. Nie jest w niczym podobna do Pani Profesor, bo jej uśmiech na tej fotce jest głupi i szydzący z czytających – cnotka niewydymka podobna do dzieci z zespołem downa.Zmień kobieto to zdjęcie bo pewnie już nie jednego tym uśmieszkiem wkurwiłaś.

 3. hansje

  19 września 2017 at 15:14

  Myślę, że tę „hipokryzję” można Pani Pawłowicz wybaczyć – WOBEC SŁUSZNOŚCI całokształtu jej wypowiedzi.
  NIE MA się Pani czego czepiać, Pani Anno ?
  Proponuję się doczepić BYDGOSZCZY, jak Pani proponuję..
  Zbyt NIEBEZPIECZNY to temat, co ? 🙂
  O wiele wygodniej szczekać w tłumie o „zabijanie nienarodzonych” ?…
  Dlaczego Nie bełta Pani i nie szczuje na TEN temat ??…
  Temat MORDOWANIA DZIECI JUŻ NARODZONYCH ?..
  BOI się Pani mafii szczepionkarskiej, Z DUDĄ NA CZELE ? 🙂

 4. Hania

  19 września 2017 at 15:58

  @Gocha jest grzeczna jak szympansica w rui 🙂

  Nie rozumiem skąd to zdziwienie postawą poseł Pawłowicz?
  Od dawna widać, że to dyspozycyjna osoba, o silnym głosie, bezkompromisowa, bynajmniej jeśli chodzi o dobro jej partii.
  Bo jeśli chodzi o dobro narodu, to pani Krysia cieniutko przędzie…oj cieniutko
  Z tego m.inn opuściłam audycje w RM
  Bo nie dało się skrzekliwej baby słuchać….
  I tego marudzenia ojca dyrektora 🙂

  Na Prawym ukazał się doskonały artykuł pani prawnik Aldony Ciborowskiej.
  W doskonały sposób uwypukla podwójne standardy pani Pawłowicz

  Polecam: http://prawy.pl/46813-pawlowicz-przeciw-zaradkiewiczowi-pulapki-w-mysleniu-o-prawie-w-polsce/

 5. Hania

  19 września 2017 at 16:02

  Z w/wymienionego artykułu:

  Udałam się do biura poselskiego poseł Krystyny Pawłowicz, przekazując jej podręczniki M.A. Peeters, która odkryła w działaniach ONZ istnienie agentury zmian na rzecz nowej globalnej etyki (laickiej i anty-Boskiej i antyludzkiej), pospiesznie globalizowanej -por. – http://naszdziennik.pl/mysl/107763,poligon-globalistow.html;

  Zwróciłam więc uwagę pani poseł na termin „zrównoważony rozwój”, który jest „mantrą globalistyczną”, gdzie człowiek pomyślany jest jako – rak na strukturze planety ziemi, czarny węglowy ślad… stąd postulat depopulacji.

  Po jakimś czasie, zapytałam publicznie panią profesor – podczas promocji Jej książki na Foksal – o to, czy mogła by w tej sprawie zabrać głos. Tymczasem pani profesor zbyła pytanie, wywołując śmiech na sali gromadzącej publiczność miłującą panią profesor.

  Dopytywana – po wystąpieniu – ponownie, pani poseł nie ustosunkowała się do sprawy – choć przecież termin ten figuruje w Konstytucji w Art. 5. profesor Pawłowicz powiedziała jedynie: „A tam! Prof. P. Winczorek – już dawno nie żyje.” (Jest świadek, który to pytanie zadał oraz który był ze mną w Biurze poselskim pani Pawłowicz).

  Wyjaśnię, że wspomniany komentarz Winczorka do art. 5 wskazuje na to czym jest zrównoważony rozwój. Winczorek jako współtwórca Konstytucji w komentarzu do niej wyjaśnił, że dotyczy tzw. równoważenia rozwoju ekonomicznego, spraw środowiska oraz spraw społecznych. – Za równoważeniem stoi więc „ręka”, która wg. wskaźników równoważy rozwój tych sfer; i wszystko „trzyma”… i wszędzie pod dyktando gender, walki z Co2, idei depopulacji…

  Argument: „Winczorek nie żyje” po prostu zmroził mnie oraz towarzyszącą mi osobę, która nie będąc prawnikiem, już bardzo dobrze rozumie, czym jest strategia podboju Polski i świata przez zarządzanie globalne, w czym uczestniczy zarówno lewica jak i prawica całej Europy poza świadomością Narodów.

  Tymczasem w „Celach zrównoważonego rozwoju na lata 2015-30 ” znajdziecie Państwo np. prawo do orientacji seksualnej, zdrowie seksualne i reprodukcyjne (aborcja, eutanazja, antykoncepcja), inkluzywność (co oznacza włączanie każdego do wszystkiego np. homoseksualistę do wykładania lekcji religii katolickiej).

  Z wyżej wymienionych racji, każdy odpowiedzialny prawnik powie, że istnieje istotna sprzeczność zapisów w Konstytucji RP i jest ona głęboka

  • hansje

   19 września 2017 at 16:17

   Mocne, zaiste 🙁
   Ech, te podwójne standardy..
   Inne dla Klasy Panów, a inne dla nas – nawozu dla niej 🙁 …
   Na dobrą sprawę, należałoby natychmiast w ogóle przestać słuchać czegokolwiek, co KTOKOLWIEK z Władzuchny nam opowiada i po prostu wziąć się za szukanie kryjówek, gromadzenie zapasów, szkolenie w zabijaniu i zdobywanie broni (najlepiej na wrogu, a jest go już na terenie Polski sporo, i to dobrze uzbrojonego..).

 6. "Sprawiedliwość"

  19 września 2017 at 20:06

  Nic nowego, puste słowa „biało-czerwonego” PiSu, a czyny inne lub brak niezbędnych działań.

  Generalnie należy oczywiście traktować kobiety i mężczyzn równo, poza sferami gdzie jednak są różnice. Wiek emerytalny – albo taki sam dla obu płci, albo po uwzględnieniu że mężczyźni żyją krócej niższy dla mężczyzn.

 7. LSED

  19 września 2017 at 20:22

  Co jak co, ale w biciu rekordów ignorancji i zdobywaniu Himalajów politycznej hipokryzji mało kto (a konkurencja jest ogromna) może towarzyszce Pawłowiczowej dorównać. Opowiadać dyrdymały przeciwko Jewropejskiemu Sojuzowi na antenie toruńskiego handełesa (typu: „nie oddamy ani guzika”!) siedząc równocześnie w sekcie fanatycznych uniofili na czele ze szkodnikiem (w oblicze tego szkodnika poślica wpatrzona jest jak w obrazek – „wzór mężczyzny”) odpowiedzialnym za traktat lizboński (przez zapisy tegoż traktatu, jak słusznie prawi Pan Michalkiewicz, mamy te wszystkie zgryzoty ze stręczeniem Nam nachodźców itp.) oraz rojącym (ku uciesze Niemiaszków) za „unioarmią”… Do tego wszystkiego trzeba mieć „specjalne” predyspozycje psycho-fizyczne. Bez porad dobrego psychiatry, zaliczenia krótkiego kursu diamatu i Talmudu tego nie rozbieriosz.

  • angol

   20 września 2017 at 12:26

   10/10 …

 8. cheap NBA 2K18 MT

  27 września 2017 at 05:41

  Call it even.

 9. gx520

  10 października 2017 at 09:01

  you can get freeware now ,the free key :HFCAE12UCKS3230313731303132QYGMWEMMUCKSAIQYMJFCF,after click the link,get free now,speed up your pc 500%
  gx520 http://www.airysoftware.com/info/gx520.htm

 10. lelio vieira carneiro junior

  17 października 2017 at 05:06

  Hi there! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be okay. I’m definitely enjoying your blog and look forward to new updates.|

 11. Itamar Serpa

  17 października 2017 at 15:31

  With havin so much content do you ever run into any problems of plagorism or copyright violation? My website has a lot of completely unique content I’ve either created myself or outsourced but it seems a lot of it is popping it up all over the web without my authorization. Do you know any techniques to help protect against content from being ripped off? I’d really appreciate it.|

 12. Lelio Vieira Carneiro Junior

  17 października 2017 at 16:57

  It’s really very complex in this active life to listen news on TV, therefore I simply use world wide web for that reason, and take the newest news.|

 13. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  17 października 2017 at 19:24

  Hello There. I found your blog using msn. This is an extremely well written article. I will be sure to bookmark it and return to read more of your useful info. Thanks for the post. I’ll certainly comeback.|

 14. Itamar Serp

  17 października 2017 at 21:35

  Hey there! I just would like to offer you a huge thumbs up for the excellent information you have right here on this post. I’ll be coming back to your website for more soon.|

 15. Lelio Junior

  17 października 2017 at 22:33

  Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to far added agreeable from you! However, how can we communicate?|

 16. download music to phone

  17 października 2017 at 23:03

  Hello this is somewhat of off topic but I was wanting to know if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML. I’m starting a blog soon but have no coding know-how so I wanted to get advice from someone with experience. Any help would be enormously appreciated!|

 17. zippyaudio

  18 października 2017 at 00:05

  Just desire to say your article is as astounding. The clearness in your post is simply great and i could assume you are an expert on this subject. Fine with your permission let me to grab your RSS feed to keep updated with forthcoming post. Thanks a million and please keep up the enjoyable work.|

 18. Lelio Junior

  18 października 2017 at 00:42

  Everyone loves what you guys are usually up too. This sort of clever work and coverage! Keep up the good works guys I’ve added you guys to my personal blogroll.|

 19. Lélio Vieira Carneiro Junio

  18 października 2017 at 03:11

  Normally I do not learn article on blogs, however I would like to say that this write-up very forced me to check out and do it! Your writing taste has been amazed me. Thank you, quite great article.|

 20. Umanizzare Gestão Prisional Ltda

  18 października 2017 at 05:27

  For latest information you have to go to see the web and on web I found this website as a finest site for most recent updates.|

 21. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  18 października 2017 at 07:10

  Excellent blog here! Also your web site loads up fast! What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my website loaded up as quickly as yours lol|

 22. Itamar Serpa Fernandes

  18 października 2017 at 07:27

  Heya i’m for the first time here. I found this board and I find It really useful & it helped me out a lot. I hope to give something back and help others like you helped me.|

 23. Carlos Eduardo Correa da Veig

  18 października 2017 at 08:52

  With havin so much written content do you ever run into any problems of plagorism or copyright violation? My site has a lot of unique content I’ve either created myself or outsourced but it seems a lot of it is popping it up all over the web without my permission. Do you know any techniques to help stop content from being stolen? I’d truly appreciate it.|

 24. MAGA

  18 października 2017 at 09:33

  Just wish to say your article is as astounding. The clarity in your post is just spectacular and i can assume you are an expert on this subject. Fine with your permission allow me to grab your feed to keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please carry on the rewarding work.|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra