Z zagranicy

Amerykański sędzia Roy Moore: Usunęliśmy Boga ze szkół, w to miejsce weszły strzelaniny i śmierć

CNN wyraziła swoje ubolewanie z powodu słów, które padły z ust sędziego z Alabamy Roy’a Moora, który zwracając się do duchownych i chrześcijan w odniesieniu do mających miejsce miesiąc temu w USA strzelanin i zabójstw, powiedział, iż są one skutkiem tego, że ze szkół usunięto Boga.

– Tracimy wyznanie Boga i stoję tutaj przemawiając do chrześcijan i duchownych i mówię, że tracicie wyznanie Boga – mówił Moore podczas konferencji Citizen Impact. – Zastanawiacie się, dlaczego mamy strzelaniny i morderstwa w 2017 roku? Ponieważ się o to prosiliśmy – odważnie stwierdził Moore. – Wyrugowaliśmy Boga dosłownie ze wszystkiego. Usunęliśmy ze szkół modlitwy, usunęliśmy modlitwy z posiedzeń rad – wyliczał, upatrując w tym przyczyny rosnącej fali przestępczości.

Zwrócił uwagę, że nad sędziami w Stanach Zjednoczonych nie ma obecnie żadnej kontroli i dopuszczają się oni nadużycia swojej władzy, która staje się opresyjna.

– Pięciu sędziów wywróciło instytucję małżeństwa do góry nogami – stwierdził, zwracając uwagę na wydawane przez nich wyroki i opinie, które wchodzą do prawodawstwa jako wiążące precedensy.

– To jeszcze nie koniec – mówił, przewidując, iż nastąpi dalsze odbieranie obywatelom wolności. – Musimy powrócić do Boga – tłumaczył, zwracając uwagę, że nasze życie na ziemi jest krótkie i wkrótce i tak przyjdzie nam stanąć przed Jego obliczem.

Ta prelekcja, która przedostała się do mediów, wywołała wściekły atak CNN oraz liberalnych i lewicowych polityków, którzy rozpoczęli kampanię niszczenia medialnego wizerunku sędziego Roy’a Moore’a.

Źródło: Breibart.com

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

113 komentarzy

113 Komentarzy

  1. Egli Diana Pinto

    3 listopada 2017 at 15:10

    I couldn’t resist commenting. Very well written!|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra